ATENTIE! O noua agentie de turism TEPARA : Vision Luxury Travels SRL – Agentia de Turism Tour Operatoare Dreams Travel

Tweet this

Noi tepari in turismul romanesc; Daca aveti probleme cu aceasta agentie si vreti sa va recuperati banii contactati-ne la office@asistentapentruconsumatori.ro

---------- Forwarded message ----------
From: Doru Chipurici
Date: 2012/8/22
Subject: Reclamatie
To: office@asistentapentruconsumatori.ro

Buna ziua, Ma numesc CHIPURICI TUDOR ,domiciliat ......am achitat un sejur turistic in CIPRU pentru 4 persoane la AGENTIA DE TURISM DREAMS TRAVEL,apartinand firmei S.C.VISION LUXURY TRAVELS SRL cu plecare in data de 27.08.2012. Am incheiat un contract cu NR.437/23.01.2012 si am achitat suma de 2692 RON.In cursul zilei de 22.08.2012 am primit un e-mail cu urmatorul continut:

----- Original Message -----

From: DREAMS TRAVELTo: office@dreamstravel.ro Sent: Wednesday, August 22, 2012 11:22 AMSubject: Informare

Stimati domni / doamne,

Cu regret va informam ca din cauza problemelor financiare, SC Vision Luxury Travels SRL - Agentia de Turism Tour Operatoare Dreams Travel nu isi mai poate indeplini obligatiile asumate prin contractul de rezervare pe care il are cu dvs.

Va multumim.

Echipa Dreams Travel

Am incercat sa luam legatura cu dinsii pentru recuperarea sumei achitate .La telefoanele de contact nu raspunde nici o persoana,iar sediul este inchis.

Cum imi pot recupera prejudiciul ??????




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Afisari: 6522

140 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am November 30 -0001 @ 12:00 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. vrajitorul.eu said

    am November 30 -0001 @ 12:00 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. Neagu Andreea said

    am August 25 2012 @ 6:55 pm

    Buna ziua,

    Si eu am achizitionat un pachet turistic pentru doua persoane in valoare de 2.400 lei de la acesta agentie de turism. Presupun ca urmeaza sa primim acelasi mesaj de la ei avand in vedere ca plecarea ar fi trebuit sa fie pe data de 10.09.2012.

    Am inceract sa ii contactez telefonic, insa ambele numere de telefon sunt inchise. Probabil ca luni o sa mergem acolo unde au ei sediul, pe Calea Serban Voda, nr. 24.

    Daca este o teapa mai avem vreo sansa sa ne recuperam prejudiciul? Si daca da, de unde?

    Multumesc anticipat!
    O sera frumoasa!

  4. Adrian said

    am August 25 2012 @ 7:14 pm

    Da, acelasi mail l-am primit si eu in ziua de miercuri parca.
    M-am socat rau de tot! Am mers la sediu si firma era inchisa. Am sunat pe toate telefoanele si nu a raspuns nimeni. Si eu trebuia sa fiu in avion in data de 27 cu destinatia Larnaca. Domnul Catalin Sulugiu nu catadicseste sa raspunda. Dupa ce ca am tras de el sa elibereze factura, acum imi e clar ca erau pusi pe inselat.

    Nu a aparut nimic in presa despre acest incident si asta ma mira enorm. Am facut reclamatie la Opc, Anat, Politie si Parchet cat si la firma asiguratoare a agentiei de turism. Nu e normal sa se intample asa ceva. Am fost anuntati cu anularea sejurului cu 5 zile inainte de plecare. Mie imi e clar ca s-au folosit cumva de banii nostrii. Firma nu a intrat in insolventa. De ce ni s-a intamplat asa ceva? Nu e normal. Asts e din cauza justitiei prea permisive din Romania. Oare domnul Sulugiu e deja iesit din tara? Ar trebui dat in consemn la frontiera. Nu stiu de ce dar nu mai am incredere in politie. Cine o sa ne despagubeasca?

  5. BogdanC. said

    am August 25 2012 @ 10:12 pm

    Adrian, putem comunica pe email? Si eu am patit acelasi lucru!
    Daca esti din Bucuresti, hai sa punem la cale un plan de bataie…

    Eu am marea problema si cu site-urile de reduceri pe care mi-am propus sa le inchid!
    Te-ai gandit cine trebuia sa-ti elibereze chitanta/bonul fiscal pe sejurul platit? Si nu ma refer la factura!

    Bogdan
    Bcristescu@gmail.com

  6. doru said

    am August 26 2012 @ 5:50 am

    DANA JEBELEANU, cea care apare ca patroana a agentiei, mai detine si firma VISION DESIGN. Ii puteti face o surpriza sunand-o aici: http://www.visiondesign.ro/v3s/index.php/contact

  7. Ioana said

    am August 26 2012 @ 8:34 am

    Cred ca ar trebui sa gasim pe cineva sa ne reprezinte. Eu am cumparat excursia prin Vulping. De ce nu mi-ar platii Vulping un avocat? Practic sunt in acelasi rahat, mai.ales ca am aflat ca Vulping nu are dreptul sa vanda pachete turistice. Cred ca trebuie sa sarim pe capul lor rau de tot pentru a ne recupera banii. Ei si-au golit conturile, se dau la fund si noi ce facem? Andreea, imi pare rau dar se pare ca esti in aceeasi situatie. Hai sa facem un cont pe Facebook al pagubiyilor unde sa-i informam si pe altii ce se intampla. Hai sa anuntam presa, faceyi reclamatii la politie sa-i scoata de pe unde sunt ascunsi. Apropo, hotii acestia au 2,3 firme ce ofera servicii de turism. Le -or fi inchis pe toate?

  8. marius said

    am August 26 2012 @ 10:06 am

    Si eu am achizitionat un pachet turistic pentru doua persoane in valoare de 278 de euro prin intermediul site-ului de reduceri http://www.vulping.ro pentru barcelona in perioada martie 2013…tin sa precizez ca am efectuat deja prima transa de 139 de euro ( am mers personal la sediul firmei din serban voda ) restul de plata de 139 de euro pana la data de 31.01.2013..spuneti-mi ce este de facut in continuare…

  9. Adrian said

    am August 26 2012 @ 11:16 am

    O alta firma capusa din spatele celor doua (Dreams Travel si Vision Luxury) este vacante reduse.ro (http://doarvacante.ro/) unde se regaseste acelasi Catalin Sulugiu).
    CONTACT

    Telefoane:
    0723.411.711
    0726.411.711
    info@doarvacante.ro
    http://www.doarvacante.ro

    Ma mir ca au anulat toate ofertele turistice de pe site. Eu banui ca numarul celor inselati poate ajunge pana la mie de persoane daca nu mai mult. Evident ca si eu am sunat imediat ce-am primit mailul. Am sunat la cele doua firme si nu a raspuns nimeni. Nu m-ar mira ca deja localurile firmelor sa fie golite si parasite de catre acestia.

    Mie imi suna a frauda. Eu am platit in primavara doua excursii iar ei de atunci si pana acum au rezervat doar cu vorba camerele la hotel, neplatind nici macar un avans. Am dat mail la hotel, e o romanca Andreea la Blue Flamingo beach ce mi-a confirmat cele de mai sus. La fel nu au rezervat nici macar nominal zborurile noastre, noi neexistand pe lista pasagerilor Blue Air. E frauda. N-au inselat cu buna stiinta. Ei au tot primit bani de la clienti. Ce-au facut cu ei? Ne-au inselat pe fata?

    De ce si-au golit conturile acum aproape doua spatamani? Informatia asta e “neoficiala” si am primit-o de la cineva din bransa bancara ce putea verifica. Stam cu mainile in san?

    Eu va sfatuiesc pe cei pagubiti, sa faceti plangere la Politie, Parchet si Opc. De asemeni, e foarte bine ca povestea asta sa rabufneasca in presa. Nici mie nu-mi vine sa cred ca la aproape o saptamana de cand ne-au inselat si dat cu tifla, nu a aparut nici o stire in presa radio/tv sau macar in cea online.
    Pe ei fratilor!!!

  10. Adrian said

    am August 26 2012 @ 11:18 am

    Scuze: am scris gresit vacante reduse.ro! Astia sunt altii… http://www.doarvacante.ro

    Telefoane:
    0723.411.711
    0726.411.711
    info@doarvacante.ro
    http://www.doarvacante.ro

  11. Barcaru raluca oana said

    am August 26 2012 @ 1:07 pm

    Buna ziua, si eu sunt cred ca in aceeasi situatie, am achizitionat un pachet turistic pentru 11persoane, de la Sc vision luxury travel, pentru luna noiembrie, si dupa achitarea contravalorii pachetului dansii nu mi-au mai trimis nici un raspuns legat de rezervarea biletelor de avion si a locurikor de cazare. Ar trebui sa fac plangere la ANPC, POLITIE, FIRMA ASIGURATOARE de pe acum?

  12. robert said

    am August 26 2012 @ 1:10 pm

    salut. si eu sunt printre cei pagubiti .am aflat si adresa unde locuieste cea care a inchis contractele. o gasiti aici.si toate datele asociatilor firmei.http://www.kurtyan.org/MOF/MOF4/2011/mof4_2011_3133.pdf

  13. doru said

    am August 26 2012 @ 4:09 pm

  14. Bogdan C said

    am August 26 2012 @ 4:24 pm

    In afara de sesizari sau informari catre OPC, Politie, Parchet, ANAT, firma asiguratoare sau Ministerul Dezvoltarii si Turismului, unde v-ati mai adresat?

    Eu am patit la fel, si tare ma tem ca nu recuperam mare lucru. Dupa parerea mea, astia trebuie sa fie prinsi, inchisi sau prinsi la granitele tarii, daca mai sunt in tara.

    Va fi greu sa recuperam paguba dar NU imposibil…Putem comunica pe mail, ma identific cu “contractele de rezervare” :( (

  15. doru said

    am August 26 2012 @ 4:45 pm

    Contactati office@asistentapentruconsumatori.ro,depuneti toate actele cerute si cu actiune in instanta sper sa mai recuperam ceva din asigurarea lor.Eu am facut public inselatoria ,probabil am fost printre primii care am achizitionat sejururi.Adresa mea este publica si sper sa se sesizeze si organele abilitate pentru cercetatea acestor escroci(politia ,procuratura).

  16. BogdanC. said

    am August 26 2012 @ 5:32 pm

    Ok dorule!
    Si eu am depus rapid dar nu peste tot unde mi-am propus :(
    Maine incerc amiabil cu site-urile de reduceri si daca nu-mi dau banii, ii bag in toate directiile unde doresc sa trimit sesizarea… Am multe idei si in general reusesc, fiind berbec;)

    Atentie: printre noi sunt si persoane din tabara opusa!!! Grija cui aratati contractele, datele personale, samd

  17. Elena said

    am August 26 2012 @ 7:58 pm

    Salut! si eu am achizitionat doua vouchere de pe http://www.vacante reduse.ro pentru Barcelona si am achitat toata suma pe net….bineinteles nu am nici o veste de la ei de cand am achitat pana in prezent…o sa merg si eu la politie si la toate organele abilitate pentru a depune plangere…

  18. alexandra said

    am August 26 2012 @ 9:18 pm

    Buna,si eu am achizitionat bilete pt Larnaca cu plecare pe 3 septembrie si am patit ca cei de mai sus,agentia este inchisa iar la tel fix nu raspunde nimeni si mobilele sunt inchise.Exista vreo sansa sa ne recuperam banii???

  19. Catalin Sulugiu said

    am August 26 2012 @ 10:12 pm

    Agentia Dreams Travel – Drept la replica

    1. Situatia financiara in care ne aflam nu se datoreaza furtului sau plecarii cu banii, asa cum se insinueaza in acest articol
    2. Suntem in tara toti, si raspundem de asemenea la toate emailurile primite.
    3. Facem tot posibilul pentru a obtine o finantare pentru a putea onora contractele sau a returna banii turistilor

    Va rugam sa ne cereti detalii asupra acestui caz inainte de a mai publica ceva pe aceasta tema.

    Stam la dispozitia tuturor celor interesati la office@dreamstravel.ro. Nu putem raspunde la toate telefoanele, din cauza numarului mare de apeluri.

    Va multumesc.

    P.S. Nu stiu de unde stie dl. Adrian ca ne-am golit conturile acum 2 saptamani. Pana marti 21.08 am achitat cazari si bilete de avion pentru toata lumea. Toate aceste lucruri pot si vor fi dovedite cu acte organelor competente. Va rugam sa nu mai improscati cu noroi sau sa aduceti “informatii pretioase” false.

  20. Valentin said

    am August 26 2012 @ 11:03 pm

    Tot la dreams travel, prin vacantereduse.ro am achizitionat 4 zile (3 nopti) londra chiar in luna august, cu plecare in martie 2013. Prejudiciul: 770 ron. Voi merge pana-n panzele albe sa-mi recuperez banii.

  21. CRISTINA said

    am August 27 2012 @ 9:00 am

    Aceeasi problema am intampinat-o si eu care am cumparat sase vaucherepentru Roma pentru data de 03.09.2013 trei pentru Paris si trei pentru Londra. Am primit acelasi informare din partea Dream Travels si contactandu-i telefonic nu am reusit sa-i gasesc.Daca este formulata o plangere la politie va rog sa ne comunicati numarul de dosar pentru a ne indrepta si noi cu o plangere. Din cate stiu toate firmele de turism sunt obligate sa aibe o asigurare pentru turisti, asadar firma de asigurari ne va despagubi dar trebuie sa stim care este aceasta firma.

  22. any said

    am August 27 2012 @ 9:30 am

    Si eu am primit de la firma SC Vision Luxury Travels SRL – Agentia de Turism Tour Operatoare Dreams Travel ca nu isi mai poate indeplini obligatiile . Ce se intampla , nu imi vine a crede ca am luat teapa.

  23. any said

    am August 27 2012 @ 9:30 am

    ce putem face ca imi vine sa ma duc peste ei sa ii strang de gat ???

  24. any said

    am August 27 2012 @ 9:30 am

    si-a recuperat cineva bani ???

  25. any said

    am August 27 2012 @ 9:58 am

    vreau sa stiu cum se procedeaza pentru a-mi recupera bani ??

  26. marius said

    am August 27 2012 @ 10:01 am

    am sunat in dimineata aceasta la numarul de contact al firmei vision…mi-a raspuns o domnisoara iar eu am intrebat de dana jebeleanu..in prima faza m-a intrebat cine o cauta apoi cand i-am explicat situatia a intors-o ca nu ar mai fii in bucuresti…concluzie…vad ca nimeni dintre autoritati nu se autosesizeaza asadar noi ce sanse vom maio avea sa ne recuperam prejudiciile…cei de la vulping mi-au spus sa le trimit mail celor de la dreams…haideti sa deschidem o pagina pe facebook in care sa discutam ”noi cei pagubiti”…daca nu exista implicare DIN PARTEA NOASTRA SA STITI CA NU VOM REZOLVA NIMIK”

  27. marius said

    am August 27 2012 @ 10:02 am

    BAI SULUGIULE DA-NE BANII INAPOI CA VENIM PESTE TINE HOTULE NENOROCIT..

  28. any said

    am August 27 2012 @ 10:23 am

    eu sunt deacord cu pagina de fb, trebui sa luam masuri

  29. marius said

    am August 27 2012 @ 10:38 am

    ia zii ”domnule” sulugiu ce ai facut cu banii nostri?

  30. doru said

    am August 27 2012 @ 10:46 am

    Domnul Sulugiu,
    Astazi eu trebuia sa fiu in Cipru.Vreau banii inapoi,nu ma intereseaza problemele financiare ale firmei dumneavostra.Din partea mea sunteti un ESCROC si afacerea ESCROCHERIE .Sper ca organele sa-si faca datoria in acest CARITAS si dumneavostra sa mergeti unde va este locul.

  31. any said

    am August 27 2012 @ 11:06 am

    Si eu vreau bani inapoi escrocilor (eu trebuias a plec pe 7,8,9,10 sept)

  32. Doar niste tepari « Pyuric.ro said

    am August 27 2012 @ 11:53 am

    [...] – AntiTepari.ro: “Şi agenţiile ANAT trag ţepe! Studiu de caz: “Dreams Travel” (“Vision Luxury Travels” SRL)” (acesta este cel mai complet articol pe tema asta – tot aici veti vedea si un comentariu oficial din partea Dreams Travel) – Financiarul: “Şi agenţiile ANAT trag ţepe! Studiu de caz: “Dreams Travel”” – Criserb: “De cand am renuntat la agentiile de turism” (multumesc, Cristi!) – Pro TV: “Zeci de romani, inselati de agentiile de turism” – Urban Iulian: “ATENTIE! O noua agentie de turism TEPARA : Vision Luxury Travels SRL – Agentia de Turism To… [...]

  33. raluca said

    am August 27 2012 @ 12:12 pm

    care este firma asiguratorie? vreau si eu sa fac plangere.
    oricum vacantereduse.ro este, din punctul meu de vedere, la fel de vinovata ca si escrocul de Sulugiu. sper sa isi ia cu banii nostri cruce pe mormant.

    ps daca faceti pagina pe facebook , va rog sa imi dati link-ul

  34. marius said

    am August 27 2012 @ 12:56 pm

  35. Camelia said

    am August 27 2012 @ 4:43 pm

    Buna ziua!

    Numele meu ese Camelia si ma numar printre clientii pagubit ai agentiei Dreams Travel. Am aplicat pentru o oferta lanaa de aceasta agentie prin intermediul site-ului vacantereduse.ro si am achitat un numar de 8 pachete de servicii (la o valoare de 1229 lei fiecare) pentru o excursie la Paris, incepand c data de 17.09. Ulterior, am ma achitat 2 pachete, paguba totala ridicandu-se undeva in jurul sumei de 12290 RON. Va rog sa-mi comunicat ce solutii ati identificat dumneaoastra pentru recuperarea sumelor, daca aceasta mai este posibila. Multumesc!

  36. Adriana said

    am August 27 2012 @ 5:05 pm

    Nu este posibil asa ceva…in tara ta sa ti se intample asta…dorim banii inapoi, dragii nostri de la Dreams Travel, pentru ca situatia nu va ramane asa…Mergem pana in panzele albe sa ne restituiti banii…

  37. Alexandru Ardelean said

    am August 27 2012 @ 5:08 pm

    O sa adaug si eu o reclamatie aici, si una pe email la office@asistentapentruconsumatori.ro, in ideea de a face vizibila paguba produsa de Dreams Travel.

    De maine incerc sa dau si pe la ANAT, Politie, OPC.

    Pe scurt, suntem 8 pagubiti:
    - 7 colegi ne-am luat impreuna o vacanta la Venetia in perioada 8-11 septembrie 2012, in valoare de 699 + 100 (tarif extra pt plecare din Cluj-Napoca).

    - al 8-lea coleg a platit 2400 pt o vacanta de 5 zile la Paris (tot prin septembrie candva)

    Nu voi mentiona numele lor in ideea in care nu am acordul lor sa le pomenesc numele.

    Contractele le-am facut prin iunie.

    Am facut aceasta lista :
    https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmZNPUm20lRddFEtLXdXY2RaUXFiRC1kcGQzWVVBdXc#gid=0
    unde se pot centraliza/face publice sumele. Macar daca ajungem la o anumita suma, poate fi luata mai in seama situatia.

    Am dat drepturi de editare si domnului Iulian Urban, sa poata adauga si el in lista [daca vrea].
    Daca nu are timp, puteti sa imi trimiteti oricum mie pe ardeleanalex@yahoo.com si le trec in lista.
    Documentul e public, dar numai cativa oameni il vor putea edita, pentru a-l tine sub control.

    Nu o sa cer contracte de rezervare [cu care sa demonstrati paguba] cand va trec in lista, dar pregatiti-le sa le aveti la indemana in cazul in care e nevoie.

  38. Bogdan said

    am August 27 2012 @ 6:04 pm

  39. Adriana said

    am August 27 2012 @ 6:10 pm

    Mi-e jena ca traiesc in tara asta….HAIDETI SA NE UNIM…NU TREBUIESC LASATI ASA!!!

  40. Cristina C said

    am August 27 2012 @ 6:33 pm

    Aceeasi situatie: am fost anuntati astazi, 27 aug. ca “SC Vision Luxury Travels SRL – Agentia de Turism Tour Operatoare Dreams Travel nu isi mai poate indeplini obligatiile asumate etc.”. Am sunat, dar evident nu raspunde nimeni la telefon. Era vorba de un sejur de 6 zile, pentru 2 persoane, la Roma, cu plecare pe 10 sept.
    O sa depunem reclamatii pe la forurile sugerate de voi, dar cred ca am avea mai multe sanse de recuperare a banilor achitati, daca ne-am asocia si am da in judecata firma, angajand un avocat care sa ne reprezinte. Stiti cumva daca exista deja o astfel de asociatie?

  41. Neagu Andreea said

    am August 27 2012 @ 7:05 pm

    Buna seara din nou!
    Da, intr-adevar am primit si eu pana la urma e-mailul urmator (se pare ca este o varianta putin imbunatatita, sa sune mai bine:

    Stimati domni / doamne,

    Cu regret va informam ca din cauza problemelor financiare, SC Vision Luxury Travels SRL – Agentia de Turism Tour Operatoare Dreams Travel nu isi mai poate indeplini obligatiile asumate prin contractul de rezervare pe care il are cu dvs.

    Va asiguram ca incercam sa obtinem o finantare atat pentru a onora contractul cu dvs., sau pentru a va returna banii in cazul in care termenul de plecare va fi depasit.

    Va vom tine la curent cu orice informatii apar, si vom raspunde oricaror solicitari ale dvs. pe acest mail.

    Pentru informatii suplimentare va rugam sa ne scrieti pe adresa office@dreamstravel.ro.

    Va multumim.
    Echipa Dreams Travel

    Trebuie sa facem ceva, pe langa reclamatii, un avocat ne-a sfatuit sa facem o petitie pe care sa o semnam toti pagubitii.
    Este imposibil sa traim intr-o astfel de jungla…unde nimeni nu ridica un deget!!!

  42. marius said

    am August 27 2012 @ 8:08 pm

    in sfarsit am primit un raspuns de la ei care suna in felul urmator Buna ziua,

    Incep prin a va multumi pentru diplomatia de care ati dat dovada in mailul de mai jos. Acest lucru ma face sa cred ca inca exista oameni pe lumea asta!

    In acest moment societatea nu se afla in insolventa. Avem intr-adevar probleme financiare, care s-au rasfrant asupra unui numar limitat de turisti (cei care ar fi trebuit sa plece la sfarsitul lunii august si inceputul lunii septembrie). Insa toti turistii care nu au plecat, isi vor primi banii inapoi. Speram sa rezolvam aceasta situatie fara precedent cat mai repede posibil, si sa fie afectati cat mai putini turisti (am trimis pana acum peste 3000 de turisti, si ne dorim la sfarsitul anului sa avem trimisi peste 4000).

    In cazul in care nu vom putea onora contractul pe care il avem cu dvs., va vom anunta din timp, si va vom spune exact ce pasi trebuie sa umati pentru recuperarea sumelor achitate.

    Va multumesc inca o data pentru diplomatia de care ati dat dovada.

    Dreams Travel

  43. BogdanC. said

    am August 27 2012 @ 8:17 pm

    Marius fa-mi si mie FW la mailul de la ei pt ca nu prea (te) cred…
    Bcristescu@gmail.com

    Multumesc!

  44. marius said

    am August 27 2012 @ 8:25 pm

    acum crezi BogdanC?

  45. raluca said

    am August 27 2012 @ 9:26 pm

    Ma numar si eu printre pagubiti, trebuia sa plecam la Roma pe 5 sept.. paguba 3441 lei . Biletele le-am cumparat pe vacante reduse.ro, am sunat la ei si i-am intrebat de ce inca mai vznd vacante pentru acesti hoti iar ei au raspuns ca doar fac publicitate !! Asta e Romania, raiul hotilor !

  46. alexandra said

    am August 27 2012 @ 9:28 pm

    si eu sunt pagubita, am achitat in iunie 6 vouchere pt roma, fiecare in valoare de 779 lei si azi dimineata am primit acelasi email ca si voi

  47. alexandra said

    am August 27 2012 @ 9:29 pm

    sunt curioasa daca si a recuperat cineva vreun ban pana akum….k pe mine m a asigurat ca pana vineri primesc un raspuns despre modalitatea prin care o sa mi recuperez banii

  48. BogdanC. said

    am August 27 2012 @ 9:47 pm

    Marius ti-am si raspuns!

    Da, problema este urmatoarea: eu nu am primit nimic cu privire la ce a decis agentia sa anuleze, cert e ca acum trebuia sa fiu in Larnaca in mijlocul patului de hotel si nu pe un forum antitepari! Deci am platit niste bani si sunt tot acasa, dupa 7 luni de asteptare pt acest sejur…

    Ba mai mult am primit adineauri si un mail de la bine-cunoscutul domn Sulugiu (vedeta din Ro cu ocazia acestui eveniment) si nu-l voi publica asa cum i-am promis. Sunt prea multe ironii, aluzii si iluzii pe care as putea sa mi le fac, pentru a fi ajutat sa recuperez sume deja platite catre acesta inca din jan 2012!!!

    Diplomatia si tactul sunt calitati ce se folosesc cu altfel de oameni, pe cand eu cel pagubit nu cred ca pot face compromisuri ca sa tratez o asemenea dureroasa problema.

    Imi pun problema cum pot recupera banii pe sejururi viitoare (din dec 2012 sau aprilie 2013), intrucat nu as risca sa plec peste hotare cu aceasta agentie si sa ma trezesc acolo bagabontul din fata hotelului…

    Think about it!!!

  49. Catalin - Iasi said

    am August 27 2012 @ 11:59 pm

    Salut ,

    Sunt din Iasi si am achizitionat 2 vouchere la Barcelona tot de pe vacantereduse.ro . am achitat 1900 ron .
    Am primit exact acelasi mail de informare ca voi toti ca firma are pb financiare . Imi puteti spune unde sa depun plangere ? avand in vedere ca sunt din Iasi trebuie sa depun plangere la politia sectorului 4 din Bucuresti? A aflat careva numele firmei de asigurari ?

  50. Calin said

    am August 28 2012 @ 12:33 pm

    Salut,
    si eu am aceeasi problema ca voi….Cataline daca vezi acest comentariu ai face bine sa raspunzi si sa dai bani inapoi cat mai repede….sa nu uiti ca lumea e mica si putem sa ne intalnim si te voi duce la politie sa iti faca ce meriti… dupa fapta si rasplata

  51. Amalia said

    am August 28 2012 @ 1:31 pm

    Acelasi lucru am patit si eu…cum procedez?

  52. Gabriel G. said

    am August 28 2012 @ 2:24 pm

    Impreuna cu un grup de prieteni ne aflam in aceeasi situatie, dar inainte de a plati am cerut o confirmare de legitimitate de la ANAT–> vezi mail
    Intrebare : Ce este de facut pentru a fi siguri ca luam tzeapa???

    From: ANAT
    To: …….yahoo.com
    Sent: Tuesday, July 31, 2012 2:35 PM
    Subject: FW: Dreams Travel – confirmare legitimitate

    Buna ziua,
    Intrucat am primit mail-ul dvs doresc sa va confirm ca agentia de turism Dreams Travel este membra ANAT si nu am primit nici o reclamatie impotriva acesteia.

    O zi placuta in continuare!
    Mihaela Ion
    Secretar ANAT

  53. Crivat said

    am August 28 2012 @ 3:01 pm

    Si eu fac parte dintre pagubiti. Trebuia sa plec cu familia la Barcelona pe data de 3 septembrie 2012 si am primit acelasi mail ca toata lumea..Am completat tabelul cu informatiile necesare, cel cu cei 37 de pagubiti(pana acum) si sper ca facand front comun sa rezolvam ceva si sa ne primim banii inapoi!! Am sunat la politie la DIRECŢIA DE INVESTIGARE A FRAUDELOR si am aflat ca domnul Costache Aurelian este mutat ca sef la Politia Arad. Ofiterul de serviciu mi-a sugerat sa trimit o plangere pe mail, care va fi directionata corespunzator. Deci sansele sunt mici…

  54. paula teodorescu said

    am August 28 2012 @ 3:14 pm

    Salut,
    Sunt una dintre pagubitii acestei agentii si pana azi am facut sesizari la ANPC si la Asiguratorul firmei care se numeste: SC German Romanian Assurance SA. Acesta se jura ca suma asigurata este mica si ca va trebui s-o imparta la un nr. f mare de oameni. Nu mi se pare normal.

  55. Daniela said

    am August 28 2012 @ 7:35 pm

    Buna seara,

    acum 2 ore am aflat si eu nefericita veste. Nu am primit emailul ”oficial”, ci de la cunostinte. As dori sa intreb daca exista persoane care au primit emailul de la agentie si au sejururile in octombrie sau mai tarziu. eu ar fi trebuit sa plec pe 11 oct la Roma…

  56. ionut said

    am August 28 2012 @ 10:23 pm

    Salutari,

    Am fost si eu inselat cu 2350 Ron de Dreams Travel. Maine sau poimaine (in functie de timp) o sa pregatesc o plangere penala impotriva lor la parchetul Galati.

    A mai facut cineva plangeri penale ? Ma gandesc ca ar fi ok sa depun anexe la plangeri deja deschise, daca exista asta pana acum, ca sa ne sporim sansele.

  57. Simona GARAGAIANU said

    am August 28 2012 @ 10:24 pm

    buna ziua!

    si eu ma numar printre fericitii ” castigatori” ai unei vacante de vis la Venetia incepand cu 20 septembrie.

    am achizitionat in luna martie un pachet turistic pentru 2 persoane la Venetia cazare+transport in valoare de 1118 lei.

    acum 10 zile am achizitionat tot de la ei pentru aceeasi perioada, tot la Venetia un pachet doar pentru cazare 6 persoane in valoare de 1188 lei.

    la telefoane nu-mi raspund asa cum nu va raspund nici dvs.

    am verificat la Blue Air si nu am rezervarile facute !
    maine sun si la hotel sa vad ce-mi spun.

    o sa le scriu si lor sa vad ce raspuns primesc.

  58. Gabi said

    am August 29 2012 @ 11:08 am

    Si eu sunt unul dintre pagubiti, trebuia sa plecam la Roma pe 11.oct. paguba 1.587 lei . Biletele le-am cumparat pe vacante reduse.ro
    Am incercat sa-i contactez dar…. nu ai pe cine.
    Urmaresc cu interes aceste comentarii si vreau sa stiu daca se mai poate face ceva.

  59. Macavei Manuel said

    am August 29 2012 @ 11:47 am

    Buna ziua,
    Si eu ma aflu in aceeasi situatie am cumparat un pachet pentru Roma bilet de avion+cazare in valoare de 1700lei plecarea trebuia sa fie in 10 septembrie si astazi am primit mailul in care cei de la Dreams Travel se scuza nonsalant pentru faptul ca nu mai pot finanta plecarile turistilor.
    Trebuie sa facem ceva in aceasta privinta nu putem ramane atatea persoane cu “buza umflata”.RUSINE SA LE FIE !

  60. vlad said

    am August 29 2012 @ 1:11 pm

    ATENTIE! BEST COMTUR, alta agentie TEPARA! Am primit urmatorul mail de la doamna Mariana Ionescu, care organizeaza “vacante de nota 10″, poate pt dumneaei:

    Sent: Tuesday, August 28, 2012 11:14 AM
    Subject: informare incapacitate de plata Corfu/URGENT!

    Stima Doamna/Domnule,

    Din pacate sunt obligata sa va informez ca societatea noastra a intrat in incapacitate de plata si nu va putea sa onoreze serviciile dvs. pentru Creta.

    Furnizorul biletelor de avion este Christian Tour, Bucuresti care va onora rezervarile facute pe numele Dvs. contra cost.
    Furnizorul serviciilor din Corfu este:
    Marita Vasilaki
    CORFU INCOMING SERVICES
    Riga Fereou 29 | 49100 | Corfu | Greece
    T & F: +30 26610 38921
    M: info@corfuonly.com

    Agentia va fi inchisa pana la reglementarea situatiei.
    In scurta vreme veti fi contactati de catre reprezentantii nostri legali pentru stabilirea sumelor datorate si a modului de recuperare a prejudiciilor.

    Imi cer iertare pentru aceasta situatie.

    Mariana Ionescu
    BEST COMTUR TRAVEL AGENCY
    http://www.bestcomtur.ro
    Bucharest-Romania
    14, Biserica Enei St., sector 1
    email: office@bestcomtur.ro
    Tel. 0040 21 3113433; 0040 21 3153114

  61. doru said

    am August 29 2012 @ 1:19 pm

    Dana Jebeleanu a dat un comunicat pe facebook unde se considera victime si vor si banii de la societatea de asigurari dupa ce iau luat si pe ai nostrii…sa vezi tupeu de borfas..

  62. gabi said

    am August 29 2012 @ 2:10 pm

    Escroaca Jebeleanu e naiva rau daca ea crede ca noi suntem naivi!Tot scenariul acesta a fost (bine?) pus la punct,concertat si premeditat de catre clica Jebeleanu,Nistor si Suluceanu.Firma nu are probleme financiare asa cum incearca clica sa ne convinga, pe site-ul min de finante apare doar cu 404 lei datorie la bugetul de stat.Si oare crede escroaca Jebeleanu ca va apuca sa se inscrie la masa credala fara sa fie verificata inainte sa declare creanta si sa depuna dovada?!Si oare de ce Sulugiu,”specialistul IT”,a sters urmele dupa ce a postat pe diverse site-uri oferte turistice,care mai de care mai”atractive”?

  63. doru said

    am August 29 2012 @ 3:34 pm

    are dreptate si …http://www.vinland.ro/uncategorized/turisti-intepati-pentru-ca-merita/
    singura solutie este cea legala,avocati..politie economica

  64. ADRIAN said

    am August 29 2012 @ 6:31 pm

    CINE ARE LIKUL ASTA?

    Dana Jebeleanu a dat un comunicat pe facebook unde se considera victime si vor si banii de la societatea de asigurari dupa ce iau luat si pe ai nostrii…..

  65. ADRIAN said

    am August 29 2012 @ 6:33 pm

    MESAJ IMPORTANT pt cei care au cumparat de la VULPING vouchere si nu au trecut 10 zile de la cumparare. Faceti cerere de renuntare la vouchere la vulping conform conditiilor dupa sote cu toate ca ati incheiat contractul cu firma Dreams. Apoi faceti si pldngere impotriva celor de la Vulping la OPC. Asta am facut si eu. Au dat banii fara sa astepte alea zile.Am facut cerere scrisa prin e-mail la cei de la Vulping pentru returnarea banilor pe vouchere in conditiile contractuale ale site-ului lor (Conditii de returnare: Conform legislatiei, timp de 10 zile lucratoare de la primirea produsului / cuponului, cumparatorul are dreptul de a renunta la cumparare printr-o notificare in scris, fara a i se percepe penalitati si fara a se invoca un motiv. Renuntarea se poate face prin trimiterea unei notificari pe adresa de email office@vulping.ro.Pentru renuntare, termenul de 10 zile incepe din ziua imediat urmatoare datei primirii produsului / voucherului de consumator.) dar au refuzat returnarea banilor pe motiv ca am fost deja la agentie cu voucherul .

  66. Ioana A said

    am August 29 2012 @ 7:09 pm

    Buna,

    Pana la urma stie cineva sigur daca societatea este sau nu in insolventa (ne putem inscrie la masa credala) ?

    La fel ca si voi am depus plangeri peste plangeri si completat toate documentele gasite pe net ca sa nu mai zic mailuri catre vacantereduse.ro (pana am primit ban de la ei ) care comercializeaza cu nesimtire oferte de genul si mai apoi spun ca nu ii intereseaza si nu este responsabilitatea lor…

    Multumesc pt info

  67. ADRIAN said

    am August 29 2012 @ 7:37 pm

    este cineva care se incadreza in cele 10 zile???

  68. Otelea Andreea said

    am August 30 2012 @ 12:23 pm

    Buna ziua,
    eu si prietenele mele ne aflam fix in aceeasi situatie cu voi. Am luat 5 vouchere catre barcelona pentru data de 1 octombrie, prin dorvacante.ro
    Am sa reclam la opc , la politie si la anat. daca e nevoie va rog sa ma trceti pe lista pagunitilor, daca vreti sa facem ceva in numar cat mai mare, o reclamatie sau asa ceva

  69. Daniela said

    am August 31 2012 @ 7:58 am

    Buna ziua,
    Exista ceva noutati? zilele trec si n-am primit nici un raspuns din partea nimanui: agentie, politie, anat…deja ne resemnam ca e un caz pierdut? Sincer, sper sa nu.

  70. Ioana said

    am August 31 2012 @ 11:43 am

    Azi asteptam marele comunicat din partea Dreams Travel. Vad ca pana acum, nici o veste. Daca intrii pe site-il lor, esti atentionat ca site-ul e virusat. Ce dracu se intampla?

  71. Gabi said

    am August 31 2012 @ 11:58 am

    Eu demarez actiunea de recuperare prin URBAN SI ASOCIATII.
    Sa facem o lista cu cei care merg cu ei pentru recuperare.

  72. Cristina said

    am August 31 2012 @ 2:31 pm

    Nu asta este solutia sa mergeti la Urban si Asociati intrucat nu vor poatea ajuta cu nimic.Un litigiu civil prin care s-ar solicita restituirea sumei platite nu ne ajuta cu nimic, atata vreme cat Vision Luxury Travel nu are bani in cont Se poateobtine o hotarare prin care ii obliga la restituirea sumelor de bani dar fara ca ea sa poata fi executata din lipsa de disponibil.Singura solutie este sa mergem pe calea unei plangeri penale pentru inselaciune. Astept sa treaca si ziua de vineri sa vedem daca se intampla ceva si in caz contrar voi depune si eu plangere la parchet

  73. Cristina said

    am August 31 2012 @ 2:32 pm

    Nu asta este solutia sa mergeti la Urban si Asociati intrucat nu vor poatea ajuta cu nimic.Un litigiu civil prin care s-ar solicita restituirea sumei platite nu ne ajuta cu nimic, atata vreme cat Vision Luxury Travel nu are bani in cont Se poate obtine o hotarare prin care ii obliga la restituirea sumelor de bani dar fara ca ea sa poata fi executata din lipsa de disponibil.Singura solutie este sa mergem pe calea unei plangeri penale pentru inselaciune. Astept sa treaca si ziua de vineri sa vedem daca se intampla ceva si in caz contrar voi depune si eu plangere la parchet

  74. Adrian said

    am August 31 2012 @ 6:41 pm

    Dragii mei, dupa cum stiati probabil, azi asteptam marele comunicat din partea escrocilor. Nu l-am primit pe mail dar l-am gasit pe site-ul lor. Atentie site-ul este virusat!!!

    Luat cu copy paste:

    Stimati clienti si colaboratori,

    Pe fondul crizei economice generale si ca urmare a unor situatii neprevazute aparute in desfasurarea activitatii noastre, cu regret va informam ca societatea noastra a fost nevoita sa isi inceteze activitatea, solicitand intrarea in insolventa.

    Problemele financiare cauzate de anumiti parteneri si de evenimente imposibil de controlat, cum ar fi scumpirea taxelor de aeroport, scumpirea biletelor de avion, deprecierea monedei nationale in raport cu moneda europeana (care a dus la cresterea spectaculoasa a tarifelor la cazari), au adus societatea noastra in incapacitate de plata, fiind nevoiti sa suspendam, cel putin temporar, activitatea.

    Va asiguram de faptul ca incercam sa gasim solutii economice viabile pentru reluarea activitatii si/sau rezolvarea relatiilor contractuale in curs de desfasurare cu turistii si cu partenerii nostri.

    Agentia Dreams Travel a trimis in vacanta in decursul a 18 luni de activitate, un numar de peste 3000 de turisti, in conditii ireprosabile. Acest lucru rezulta din faptul ca in tot acest timp nu am avut nici macar o reclamatie, in schimb am avut cel putin 500 de feedback-uri pozitive de la turistii nostri.

    Societatea noastra este afectata de felul in care mass media a reflectat situatia noastra si mai ales atacurile cu iz penal adresate personalului si conducerii societatii. Injuriile si amenintarile la adresa familiilor noastre, precum si campaniile de “linsare” pornite in media nu pot fi acceptate intr-o tara democratica, chiar in conditiile unei situatii speciale cum este aceasta.

    Din pacate activitatea agentiei Dreams Travel nu mai poate fi sustinuta in acest moment si urmeaza a se aplica procedurile legale in aceasta situatie.

    Vom reveni aici cu informatii suplimentare pentru partenerii si turistii nostri.

    Va multumim pentru intelegere.

    VISION LUXURY TRAVELS SRL

    AGENTIA DREAMS TRAVEL

    Tot ei se dau loviti pentru linsajul mediatic de care au avut parte. Saracii de ei. Dar de noi ce sa mai zicem? Noua cine ne plange de mila?

  75. BogdanC. said

    am August 31 2012 @ 6:46 pm

    Ne vrem banii inapoi de la aceste jigodii! Chiar credeti ca au lasat banca pe ZERO, ce “maruntis” mai era l-au luat pe tot, adica banii nostri!

    Cititi mizeria lor si va minunati. Slava Domnului ca exista un Dumnezeu!!!

    Stimati clienti si colaboratori,
     
    Pe fondul crizei economice generale si ca urmare a unor situatii neprevazute aparute in desfasurarea activitatii noastre, cu regret va informam ca societatea noastra a fost nevoita sa isi inceteze activitatea, solicitand intrarea in insolventa.
    Problemele financiare cauzate de anumiti parteneri si de evenimente imposibil de controlat, cum ar fi scumpirea taxelor de aeroport, scumpirea biletelor de avion, deprecierea monedei nationale in raport cu moneda europeana (care a dus la cresterea spectaculoasa a tarifelor la cazari), au adus societatea noastra in incapacitate de plata, fiind nevoiti sa suspendam, cel putin temporar, activitatea.
    Va asiguram de faptul ca incercam sa gasim solutii economice viabile pentru reluarea activitatii si/sau rezolvarea relatiilor contractuale in curs de desfasurare cu turistii si cu partenerii nostri.
    Agentia Dreams Travel a trimis in vacanta in decursul a 18 luni de activitate, un numar de peste 3000 de turisti, in conditii ireprosabile. Acest lucru rezulta din faptul ca in tot acest timp nu am avut nici macar o reclamatie, in schimb am avut cel putin 500 de feedback-uri pozitive de la turistii nostri.
    Societatea noastra este afectata de felul in care mass media a reflectat situatia noastra si mai ales atacurile cu iz penal adresate personalului si conducerii societatii. Injuriile si amenintarile la adresa familiilor noastre, precum si campaniile de “linsare” pornite in media nu pot fi acceptate intr-o tara democratica, chiar in conditiile unei situatii speciale cum este aceasta.
     
    Din pacate activitatea agentiei Dreams Travel nu mai poate fi sustinuta in acest moment si urmeaza a se aplica procedurile legale in aceasta situatie.
    Vom reveni aici cu informatii suplimentare pentru partenerii si turistii nostri.
     
     
    Va multumim pentru intelegere.
     
    VISION LUXURY TRAVELS SRL
    AGENTIA DREAMS TRAVEL

  76. Adrian said

    am September 1 2012 @ 11:58 am

    Unii propun un mars de protest cu cerere de la Primaria Capitalei pentru aprobare…
    La acest mars sa participe pagubitii Dreams Travel alaturi de familie, prieteni, simpatizanti cat si alti pagubiti ai altor asemenea agentii de excrocat oameni. Trebuie lucrat un pic la a aduna oamenii dar e posibil Asa vom atrage direct atentia autoritatilor asupra faptului ca am fost furati cu buna stiinta.

  77. DANA said

    am September 1 2012 @ 1:59 pm

    Am luat teapa, cu totii Nimeni nu face nimic, am trimis scrisori peste scrisori catre toate autoritatile si nu am fost contactata de nimeni.
    Tepuirea este bine pusa la punct. Legea nu ne apara pe noi cu nimic.
    Ce au fost arestati? ca doar au vandut cu euroi buni o coala de hirtie, asa numita vaucher. Cica noi suntem de vina ca am cumparat, In ce tara normala sunt lasati niste hoti sa vanda cu facturi, care de fapt sunt hartii fara acoperire. Fratilor vulpingul are cea mai mare vina, ei ne-au tras teapa .
    Dreams Travel a fost afectata, dar noi…… Sa facem o petitie ministrului Justitiei , d-nei Pivniceru, poate ne baga si pe noi cineva in seama in tara asta….. de ras si de multe alte lucruri proste. Sa mai sesizam si alte televiziuni, poate se face vreo emisiune unde vor fi invitati pagubitii si chemati si escrocii sa ne explice in direct cum ne-au pacalit. Ca prosti nu om fi asa cum ne cred.

  78. ela said

    am September 1 2012 @ 2:02 pm

    Toata lumea sa reclame vulpingul la politie, OPC, procuratura.
    Ei sunt principalii vinovati.

  79. ADRIAN said

    am September 2 2012 @ 7:31 am

    sunt de acord

  80. Daniela said

    am September 4 2012 @ 7:45 am

    a primit cineva cererile pentru returnearea banilor? asa spuneau cei de la agentie, ca in seara de luni vom primit aceste cereri…pana acum, nimic!

  81. BogdanC said

    am September 4 2012 @ 8:23 am

    eu nu am primit nimic, stii vorba aia, v-am luat banii, de ce sa ne mai deranjam? oricum penibil si infractional !

  82. ela said

    am September 4 2012 @ 2:55 pm

    cererile pt. returnarea banilor cine trebuie sa ni le dea?

  83. Crsitina said

    am September 4 2012 @ 5:24 pm

    Hello,

    sediul agentiei este sigilat, o parte din sigilii sunt rupte, exista praf de amprente pe usa, deci situatia este foarte buna

    exista infiintat un grup al celor care au luat teapa pe yahoo

    http://uk.groups.yahoo.com/group/pagubitidreamstravel/

    aderati la el, impreuna vom fi mai uniti

  84. MOHAMED said

    am September 6 2012 @ 4:10 pm

    si eu la fel am luat tepa de la firma asta cu 7200 lei pentru destinatia VENETIA nu am mers mai departe cu recuperare dupa ce am citi pe net despre ei . nu stiu ce pot sa fac .

  85. TUDOSE ADINA said

    am September 7 2012 @ 9:46 am

    Buna ziua,

    Ma numesc Tudose Adina si sunt intr-una din “pagubitii” acestor escroci.
    Am achizitionat in august 4 vouchere pentru Barcelona, cu plecare in 23 noiembrie 2012.Am apucat sa achit doar avansul.
    Ce putem face pentru a ne recupera banii?
    Ce plangeri ati depus?Pe unde?
    E important sa fim cat mai multi.Poate asa reusim ceva….

  86. Marius said

    am September 7 2012 @ 1:04 pm

    Buna ziua,

    Se pare ca suntem foarte multi cei pagubiti de Dreams Travel si Vulping. Noi am luat 4 pachete de la Vulping si normal este sa ne recuperam banii tot de la ei intrucat nu avem nicio relatie contractuala cu cei de la Dreams Travel. Cei de la Vulping ne trimit la plimbare dar pana la urma o sa-i facem sa plateasca. Apropo..directorul lor este Cristi Dima, tel 0750 100 585 si spune ca patronul este nimeni altul decat vestitul Dan Voiculescu.

  87. Ioana said

    am September 7 2012 @ 1:07 pm

    Mdahh…si noi trebuia sa plecam la Roma pe 5 noiembrie (oferta Vulping cu Dreams Travel:)). Spuneti-mi cum sa contribui la protest?

  88. Ionut said

    am September 7 2012 @ 1:42 pm

    ma aflu in aceeasi situatie: am achizitionat, prin Vulping, 4 vouchere pt. o excursie la Roma…pretul voucherelor este 376×4…dpmdv de vina sunt cei de la Vulping…au promovat un rahat (scuze pt. exprimare), ei sa se spele pe cap cu el…contravaloarea celor 4 vouchere (repet, platita catre Vulping), trebuie sa fie restituita de Vulping…

  89. Damian Elvira said

    am September 9 2012 @ 12:05 pm

    Buna ziua , reprezint Agentia de Turism Missali din Onesti ,Republicii 15/28, e-mail missalionesti@yahoo.com si missali_onesti@yahoo.com, avem traditie si experienta din 1985 si pana acum nu am patit asa ceva. Aproape suntem siguri ca am luat o teapa de la Agentia Best Comtur de 800 eur, am inscris niste turisti pentru programul Senior Voyages o plecare, spun ei si dau oferta din data de 29.09.2012. De o saptamana cautam sa luam legatura cu ei sa achitam diferenta si nu reusim, nu raspund nici la tel. nici la e-mailuri/ Avem cu Best Comtur toate actele reglementate de OG 107/1999 si in plus am mai lucrat cu ei destiantii Insulele Grecesti . Luni, 10.09.2012 mergem la Parchetul de pe langa Judecatoria Onesti cu Plangere Penala motiv,,, Inselaciune Conventie si fals in oferta” Asa faceti si D-voastra, alta solutie nu exista, asteptam comentarii, tel.0727353754, Corneliu. Succes in rezolvare daca aveti documente!

  90. ela said

    am September 9 2012 @ 12:41 pm

    Multumim pt. sfat

  91. Vlad said

    am September 10 2012 @ 2:12 pm

    Am o excursie platita pentru Paris in 8 octombrie. Sunt 2400 Roni. Ce pot sa fac??? Oare imi vad banii inapoi?

  92. ela said

    am September 11 2012 @ 6:24 pm

    Da, si cu dobanda….

  93. Laurentia Dumitrasca said

    am September 14 2012 @ 10:45 am

    Am cumparat pe data de 23.07.2012 patru vouchere 5zile Barcelona pt. data de05.11.2012.
    Au fost facute 2facturi si doua contracte(pt. doua familii)
    O factura a fost platita integral-1600lei, iar din cealalta factura s-a platit 1000lei, urmand ca pana la data de 24.09.2012 sa platesc diferenta. Zilele trecute am auzit la stiri cum ca diferite agentii de turism au ,,tepuit” clientii. Spre surpriza mea, in fapt era chiar Dreams Travel.
    In contract scrie ca daca nu platesti pana la scadenta toata valoarea facturii, pierzi avansul. Acum ce fac? Sa platesc in continuare ar fi cea mai mare prostie!Sa nu platesc, ar putea sa se lege de acst lucru, si sa nu mai fie trasi la raspundere!….nu ca as avea vreo speranta ca ar putea pati cine stie ce lucru!
    Am facut reclamatie la OPC dar am inteles ca societatea si-a cerut insolventa. Au avut termen pe 12.09.2012 In doua-trei zile se va hotara soarta. Daca ii delara in insolventa OPC-ul nu are ce face. Ramane sa ne inscriem la masa credala si sa ne asteptam randul la eventuala recuperare a banilor,dar cum sunt implicati multi pagubiti nu stiu eu cand…si cat…vom mai recupera!

  94. ela said

    am September 14 2012 @ 4:59 pm

    În cadrul procesului de insolvenţă/faliment, instanţa a stabilit ziua de 29 octombrie 2012 – termen limită de înscriere la masa credală, iar firma CRIS CONSULT SPRL a fost numită lichidator judiciar. Datele de contact ale lichidatorului judiciar sunt următoarele:
    Sediu: Bd. Corneliu Coposu nr.5, bl.103, sc.A, et.4, ap.12, sector 3
    Telefon: 031-6208600
    Fax: 031-6208601
    E-mail: office@crisconsult.ro Cu o zi înainte de sentinţa Tribunalului, de intrare în faliment a societăţii “Vision Luxury Travels”, în Monitorul Oficial a fost publicată hotărârea asociaţilor (din 27 iunie 2012) prin care Dana Jebelanu – născută la data de 2 iunie 1963, în Câmpina, judeţul Prahova – s-a lepădat de firma pe care a înfiinţată şi oficial a administrat-o până atunci. Mai exact, Jebeleanca a cesionat părţile sociale deţinute (55% din capitalul social) partenerei Emanuela Mona Nistor şi a pasat funcţia de administrator lui Andrei-Cătălin Sulugiu.

    Conform menţiunilor publicate în Monitorul Oficial, administratorul Andrei-Cătălin Sulugiu este născut tot în oraşul Câmpina, dar cu aproape 21 de ani mai târziu (26.02.1984) şi are domiciliul în Bucureşti, Şoseaua Viilor 78-88, bl.103, sc.4, ap.97, sectorul 5.
    sursa: antitepari.ro

  95. Edi said

    am September 15 2012 @ 10:10 am

    Ca sa intri in masa cred credala sau sa apelezi la asigurator aveti nevoie de dovada de plata.
    in cazul meu am nevoie de dovada de plata din partea lui Vulping. despre experienta jalnica si lipsita de profesionalism pe care o am si acum cu Vulping puteti citi aici:
    https://m.facebook.com/vulping?__user=767144250#!/vulping?v=timeline&filter=2&__user=767144250

  96. Larisa Stoean said

    am September 16 2012 @ 5:40 pm

    Buna ziua! Am aceeasi problema cu o vacanta pentru 2 persoane la Roma.

  97. Cami29 said

    am September 18 2012 @ 11:21 am

    Am achizitionat de la agentia Dreams Travel o excursie pentru 3 persoane pentru Roma in luna martie 2013 pentru care am platit un avans de 1128 lei. Fac demersuri necesare, dar oare ne vom mai recupera banii!!!

  98. Isabella said

    am September 18 2012 @ 2:15 pm

    Buna ziua! Am aceeasi problema cu o vacnta pentru 4 persoane in luna noiembrie la Londra si una la Barcelona in luna martie. Unde trebuie sa ma adresez pt. a demara procedura de recuperare a banilor? Multumesc!

  99. Sidonia said

    am September 18 2012 @ 2:17 pm

    Am achizitionat de la agentia Dreams Travel mai multe excursii si acum am aflat ce s-a intamplat. Ce pot face?

  100. v.mihai said

    am September 18 2012 @ 9:14 pm

    Salut! Am achizitionat acum 2 luni 2 vouchere pentru luna octombrie in Barcelona si acum 2 zile am vazut comunicatu care l-au dat pe site. VOI CE CREDE-TI CA TREBUIE SA FACEM SA INCERCAM SA NE RECUPERAM BANII, MAI EXISTA O POSIBILITATE SA FACEM CEVA ??

  101. Cami29 said

    am September 19 2012 @ 2:32 pm

    Buna ziua,
    Adresati-va firmei asiguratoare: http://www.gerroma.ro/contact/ si firmei lichidatoare http://www.crisconsult.ro, care va vor spune ce este de facut.

  102. Cornel said

    am September 20 2012 @ 1:06 pm

    Da, va intelem durerea dar,din pacate, in contextul legislatie de astazi nu exista solutie. Asteptati de la asigurator parte din bani. Sa vedem cand si…cat! mai ales. Modificarea legislatiei in turism este necesara,chiar infiintarea Politiei turistice. Aceste fapte trebuiesc incadrate PENAL, aceste fapte , dupa noi, inseamna fals in conventii si fals in oferte, inselaciune. Daca ar fi asa, atunci acestor excroci le-ar fi frica.Pana atunci mai este.

  103. Donici Corina said

    am September 24 2012 @ 9:11 am

    Buna ziua la toti,

    as fi fost si eu, acum, nefericita pagubita a acestor minunati de la Dreams Travel, insa am reusit sa actionez imediat si am fost la firma de asigurari si am avut “placerea” sa-i intalnesc si pe cei doi faimosi autori ai acestor afaceri de succes in Romania, Sulugiu si Nistor. Atentie, polita de asigurare cu Gerroma este incheiata cu franciza 80%, si e incheiata undeva in februarie 2012(cei ce au achitat vacantele mai devreme sa verifice daca erau asigurati) insemnand ca veti primi, daca si cand se va intampla asta, doar 20% din suma platita. Eu i-am constrans(pe vedete, desigur, nu firma asiguratoare)sa- mi plateasca pe loc suma si acum am ramas doar cu un gust amar privind faptul ca nu am mai plecat in vacanta. Doresc succes tuturor celor care sunt in situatia data si sper sa va rezolvati litigiile.

  104. Calin said

    am September 25 2012 @ 1:44 pm

    corina,ti-au dat vreun ban vedetele??

  105. Catalin - Iasi said

    am September 25 2012 @ 4:53 pm

    Este cineva care s-a inscris la masa credala pana acum ?

    Trebuie sa platim vreo taxa pentru a ne inscrie sau ?

    A auzit/stie careva data estimativa cand ne vom primi cei 20% inapoi de la asiguratorul Gerroma ?

  106. Simona said

    am October 8 2012 @ 6:48 am

    Si eu sunt in aceeasi situatie cu voi toti! Am luat tot de pe site-ul vulping , 4 excursii la Barcelona pt luna februarie 2013. Am platit avans 315 euro, urmand sa platesc diferenta pana pe 31.01. Cum putem sa facem plangere penala impotriva administratorului societatii?

  107. adrian said

    am October 8 2012 @ 2:11 pm

    si eu m-am intzepat cu 556 de euro cum facem sa recuperam banii??

  108. Vlad said

    am October 11 2012 @ 9:45 am

    Am fost acum cateva saptamani intr-un sejur in Marmaris Turcia prin agentia BEST TOURISM sau Best Promo Group SRL.Vacanta all inclusive intr-un hotel de 4 stele.Am achitat,am primit voucherele si am plecat cu transport propriu 10 persoane catre hotel.Cand am ajuns surpriza,managerul hotelului pentru care am achitat ne indruma spre un alt hotel al aceluias resort.La acest hotel indicat ni se prezinta camerele,camere mici si inghesuite,camere cu cate 4 paturi in care sa ne combinam cate 2 cupluri.De aici a pornit bineinteles scandalul din care rezulta ca agentia BEST TUSRISM nu a verificat disponibilitatea locurilor in hotelul inscris pe vouchere.Am sunat la agentie.unde a raspuns Ionut tipul cu care am conversat de la inceput,caruia i-am efectuat plata si care mi-a trimis voucherele.Fiind sambata noapte,orele 24:00,nu speram mare lucru dar iata ca raspunzand Ionut a fost foarte saritor,ne-a linistit ca totul se va rezolva,si-a cerut scuze,a creeat o atmosfera de siguranta si ne-a dat doua nr de telefon de la reprezentantul BEST TURISM din turcia care se va ocupa de situatie.Ionut,chiar vreau sa subliniez a fost fara cusur,genul de angajat pe care si l-ar dori orice agentie sau mai bine sa isi deschida el una.Ei si acum sa vedeti tipa care solutioneaza crizele la BEST TURISM cum si-a inceput pledoaria : 1. ca nu ii apare codul nostru de client si nici efectuarea platii.dupa ce mai inchidea sa studieze situatia si noi o resunam ne spune 2. ca plata a fost efectuata intr-o vineri si confirmarea nu a mai fost asteptata dar pentru a fi noi multumiti a confirmat insusi patronul BEST TURISM fara sa mai verifice tocmai pentru ca noi sa obtinem sejurul mult dorit fara probleme. apoi dupa ce inchide din nou sa mai studieze situatia o sunam iar si 3. ne spune ca noi am platit fara sa vedem camerele deci sa acceptam orice ne propune hotelul.Cam asta este BEST TOURISM.numai ca noi intre timp am trecut de la cearta la impacare si Mehmet managerul ne-a dat tot in celalalt hotel doua apartamente si trei duble cu posibilitatea de a servi mesele in ocircare din hoteluri,de a merge in oricare din cele doua plaje de a folosi oricare din cele 6 piscine doar pentru ca ne-a inteles ca veneam dupa un drum pe peste 1000km.a doua zi i-am facut cadou sticla de Jack corespunzatoare si va jur ca s-a ridicat in picioare ca un copil si ne-a pupat si ne-a asigurat ca este onorat etc.Mehemet si Ibrahim cei doi manageri ai celor doua hoteluri unde ne-am petrecut sejurul persoane de nota 10.Armar Beach si Armar Club Hotel se numesc,mergeti linistiti la oricare.Armar Club hotel este cel la care am stat,il recomand cu caldura.Sejur Marmaris Turcia reusit doar pentru ca AM descurcat tampenia facuta de agentia BEST TOURISM agentie pe care recomand sa o evitati pentru ca sunt absolut indoielnici exceptandu-l pe Ionut care atata putere cat are el acolo in firma asta face tot ce trebuie.

  109. cantaragiu andrei said

    am November 12 2012 @ 8:19 pm

    Am rugamintea de a mi se comunica de catre oricine stie sigur , care este noul sediu social al S.C.VISION LUXURY TRAVEL SRL

  110. Elena said

    am November 25 2012 @ 2:53 pm

    Am banuiala ca infractorii nostri si-au reinceput “afacerea” si si-au deschis un nou site cu aceleasi oferte cu care am fost pacaliti si noi. Siteul se numeste http://www.vacantelowcost.com. Daca intrati aici veti vedea aceleasi oferte, chiar si cazarea la aceleasi hoteluri, iar perioada aprile-sept. 2013 este perfecta pt a incasa banii acum si sa dispara pana vine momentul plecarii. Facem ceva ca sa nu mai fie intepati si altii de infractorii astia?

  111. Elena said

    am November 25 2012 @ 3:00 pm

    Cam asa arata si oferta lor de black friday: http://www.newsletter.vacantelowcost.com/
    Ce ziceti, vi se pare ceva cunoscut? Sunt cumva vacantele pt care ati platit si voi? Sunt ei?

  112. Andrei said

    am December 5 2012 @ 8:36 pm

    Am verificat atent ofertele din site-ul vacantelowcost.com, precum si firma care il detine. Au toate actele in regula, caci am incercat sa fac o rezervare, si le-am cerut inainte licenta, brevet, asigurare. Ofertele sunt similare, dar exista oferte similare pe alte multe site-uri de profil – zumzi, fundeal, vacantereduse etc., care seamana izbitor cu teapa pe care ne-am luat-o toti cei care ne-am adunat aici… Si nimeni nu face nimic, ba din contra, am observat ca au si vanzari. Sunt profund dezamagit de tara in care traiesc! Oricum, ma indoiesc ca celebrii de la dreams travel vor mai incepe o afacere in turism. Risca mult prea mult sa fie linsati!

  113. vacantelowcost.com = flamingotours.ro = dreams travel said

    am January 16 2013 @ 10:55 pm

    Salut. Inteleg ca ati fost pagubiti de Catalin Sulugiu de la agentia Dreams Travel. Din ce am mai citit pe aici am vazut ca ati vrea sa-l cautati sa dati de el sa-i cereti socoteala. Pai sa stiti ca e foarte usor sa dati de el. Acum, omul si-a deschis o alta agentie si vinde in continuare oferte chiar si pe site-uri de reduceri precum TeamDeals.ro. Mai jos va detaliez agentia lui dar si la ce adresa poate fi gasit.

    1. Noua agentia in spatele careia se afla tot el este deschisa in octombrie 2012. Si este aceasta http://www.flamingotours.ro/

    2. Tot el se afla si in spatele acestui pamflet de site cu ajutorul caruia isi vinde ofertele http://www.vacantelowcost.com/

    3. Email-ul cu care este inregistrat domeniul de la pct 2. stefanul2004@yahoo.ca. Acum intoarceti-va la acest articol http://www.facebook.com/permalink.php?id=296968317078073&story_fbid=297984176976487

    Il gasiti la adresa noii agentii Adresa: Str. Viitorului, nr. 130A, sector 2 – Bucuresti. Program cu turistii: Luni-Vineri 10:00 – 18:00

    Pe TeamDeals.ro vinde oferte de genul:

    http://teamdeals.ro/viziteaza-viena-cumpara-cuponul-de-39-ron-si-ai-4-zile-la-viena-cazare-si-mic-dejun-la-hotel-airotower-3-pentru-doar-249-ron-persoana2

    http://teamdeals.ro/viziteaza-viena-cumpara-cuponul-de-39-ron-si-ai-4-zile-la-viena-cazare-si-mic-dejun-la-hotel-airotower-3-pentru-doar-249-ron-persoana2

    http://teamdeals.ro/intalneste-ti-idolii-la-celebrul-muzeu-de-ceara-madame-tussauds-cumpara-cuponul-de-39-ron-si-platesti-doar-799-ron-pentru-4-zile-la-londra-la-hotel-apollo-2-bilete-avion-si-taxe-incluse

    Cred ca ar trebui anuntate toate site-urile pe unde isi promoveaza el ofertele astfel incat sa cunoasca istoria lui si sa nu mai poata pacalii si alti turisti. Acum puteti lua atitudine fata de aceasta persoana si proiectele lui. Scucces :)

    Pentru detalii http://www.facebook.com/photo.php?fbid=100608743451475&set=o.296968317078073&type=1&theater

  114. Andrei said

    am January 18 2013 @ 8:32 am

    Este o minciuna. Am fost la ei la agentie, dupa cum am scris mai sus, si am achitat un city break la Roma. La astia, vacantelowcost – flamingo tours (si noi am crezut initial ca ar avea vreo legatura cu cei de la dreams travel). Nu este nicio persoana din colectivul teparilor aici. Am si fost plecat la roma cu flamingo astia, si m-am intors. totul a fost ok. iar poza aia a ta de pe facebook m-a incitat. daca intri la adresa respectiva si dai cautare dupa flamingotours.ro sau vacantelowcost.com, se afiseaza alte date decat cele din poza ta.

  115. vacantelowcost.com = flamingotours.ro = dreams travel said

    am January 18 2013 @ 3:40 pm

    Hmmm.. ce naiv! Evident ca acum apar alte date.. pentru ca au fost modificate. Dar din fericire pentru noi si din nefericire pentru escroci.. google are serviciul CHACHED! Adica.. pastreaza continutul vechi pe seeverele lor.. Think!

  116. Andrei said

    am January 18 2013 @ 5:43 pm

    Eu nu vreau sa intru in polemici cu nimeni. Am spus clar, am fost cu astia si sunt ok. Restul nu ma intereseaza acum.

  117. vacantelowcost.com = flamingotours.ro = dreams travel said

    am January 18 2013 @ 5:56 pm

    eu personal nu mi-am luat teapa, dar o ruda apropiata cu grupul ei de prietene, vreo 10.. si-au luat-o de la ei!

  118. claudia said

    am January 18 2013 @ 6:18 pm

    rentacred hr din tulcea este o firma tepara

  119. claudia said

    am January 18 2013 @ 6:23 pm

    feritiva de rentea vica,de tiganul de bia,de bedreag elza claudia de la braila.toti sunt suspecti de seriosi pana le dai banul.sant angajati la rentacred hr tulcea,firma care are sute de plangeri din toata tara depuse la ITM TULCEA>.Daca nu credeti sunati la ITM TULCEA.

  120. cineva din galati said

    am January 18 2013 @ 6:28 pm

    asa este nu sunt seriosi cei de la rentacred.am avut de-a face cu ei.

  121. lungu constantinescu irina said

    am January 21 2013 @ 8:52 pm

    degeaba ne agitam,cred ,eu am trimis reclamatii peste tot si nimic,m-am onscris la masa credala ,alti bani,reclamatie la comisia de supraveghere a asigurarilor,acum la stirile protv,nu mai stiu ce sa fac. prejudiciul meu este de 2475 lei,multi ,putini sunt banii mei si ii vreau inapoi. ce facem mai departe?

  122. Carla Patrulescu said

    am February 13 2013 @ 3:05 pm

    Dupa atatea luni de asteptare am primit raspuns de la GERROMA (firma care ii asigura) ca cererea de despagubire a fost respinsa.Voi a-ti primit ceva de la ei?

  123. Dragos said

    am March 24 2013 @ 9:00 pm

    VAANTEREDUSE.RO nu are toate actele in ordine!!!! Atentie!!! Nu a mai depus declaratia fiscala din anul in care s-a infintat (din 2011). Va rog verificati sa va convingeti. Aveti incredere sa mai cumparati de la ei in situatia asta? Eu unul cu siguranta nu. Numar angajati: 1 ?!!?? Vi se pare totul ok?

  124. Dragos said

    am March 24 2013 @ 9:01 pm

    Scuze! este vorba despre vacantereduse.ro

  125. simona said

    am March 26 2013 @ 1:33 pm

    Va multumesc din suflet pentru postarile voastre. Puteam fi una din victime, dar m-am trezit la timp cu ajutorul vostru!!!

    Le-am trimis mesaj sa ii intreb despre ce legatura au cu firmele tepare…si acesta ar fi mesajul primit de la renumita agentie de turism, prin care (parearea mea) SE INCRIMINEAA SI MAI MULT….

    “”Numai o vorba? Cam cum v-ati fi asteptat dvs. sa va demonstrez altfel? Eu consider ca tot ce v-am scris, plus toate documentele prezente pe site-ul nostru (www.flamingotours.ro/contact/) sunt suficiente. Imi pare rau ca v-am pierdut ca si turist, insa acum voi inceta discutia, deoarece am foarte multi alti turisti de care trebuie sa ma ocup…

    O zi excelenta va doresc.

    P.S. Suntem in proces de calomnie cu cei care au scris acele informatii acolo. Si va asigur ca il vom castiga! “”

  126. danut said

    am April 2 2013 @ 6:26 pm

    Cel putin ciudat, city break 3 nopti (4 zile), plecari miercuri, intoarceri sambata, cu Blue Air. Surpiza, Blue Air nu are cursa Barcelona Bucuresti sambata. Cazare la 4 stele, ultra lux,230 EUR/caciula, transport si cazare (ofertele similare sunt la peste 300 EUR si mai putine stele)

    http://teamdeals.ro/vacanta-in-barcelona-achizitioneaza-cuponul-de-39-ron-si-platesti-999-ronpersoana-cazare-3-nopti-la-hotel-rafael-badalona-4-bilet-de-avion-dus-intors-cu-toate-taxele-incluse

  127. Petra said

    am April 5 2013 @ 7:08 pm

    Si eu am facut greseala sa imi iau voucher ee la coolbuy cu agentia Flamingo Tours si dupa 6 zile cand am cautat despre agentie am realizat in ce ma bag.
    Am luat contractul sa il citesc sa vad daca pot anula si cum imi pot recupera banii dar surpriza..contractul este facut numai in favoarea lui.A doua zi m am prezentat la sediul,le am zis dimcer ce am descoperit,sunasem si la hotelul la care urma sa ma cazez si aflasem ca nu ii cunosc si ca apoi sa aflu de la ei ca de fapt ei nu lucreaza direct cu cei de la hotel.Ei iau serviciile de la alta agentie si alte lucruri de genul asta..
    Le am spus direct ca nu vreau sa mai plec cu ei ptr ca nu mai am incredere si vreau banii.Cu toate ca lor li s a parut ft amuzanta aceasta reactie a mea mi-au dat banii a doua zi si uite asa am scapat sa fiu pacalita..
    Norocul meu daca pot spune asa!
    Fiti atenti ca nu stiu daca sunt corecti sau nu!

  128. stb said

    am April 13 2013 @ 10:37 am

    As vrea sa stiu mai multe detalii despre firma Flamingo Tours.
    Din pacate, am citit aceste comentarii dupa ce am achitat un city-break pentru vara si nu cred ca am vreo sansa sa-mi recuperez acum banii.
    Nu am nicio o alta informatie. Am primit voucherul de cazare si urmeaza sa primesc biletele de avion, cf contractului incheiat.
    A mai achizitionat cineva de la ei recent? Stiti totusi sa fie aceeiasi de la Dreams Travel? Este o teapa sigura sau doar se banuieste legatura??

    Orice informatie este binevenita.
    Multumesc.

  129. loredana said

    am April 15 2013 @ 12:41 pm

    oameni buni ,cereti biletul de avion de la agentie ,acesta se poate verifca foarte usor la compania aeriana cu codul de confirmare ,voucherul de cazare este nul ,oricine poate sa il faca ,aveti grija .sfatul meu este ca la avans sa cereti biletul de avion .

  130. Monica said

    am April 16 2013 @ 11:17 am

    @Claudia & cineva-ul din Galati

    Numai ce am verificat la ITM si inspectorii de acolo nu mi-au confirmat informatia postata de dumneavoastra.Nu stiu daca ma hotarasc sa plec la munca in strainate dar postez pe acest forum intrucat nu imi plac persoanele care mint sub protectia anomimatului si profitand de lipsa de discernamant a administratorilor acestui forum.

  131. Carla Patrulescu said

    am May 9 2013 @ 2:20 pm

    Mai aveti ceva vesti in legatura cu Dreamas Travel.De la Gerroma a-ti primit ceva?

  132. Elena said

    am May 27 2013 @ 2:39 pm

    Buna ziua,

    inca nu imi e clar daca Flamingo Tours este o agentie serioasa…intentionam sa imi iau o vancanta in Barcelona in august si dupa ce am citit comentariile de mai sus…am devenit sceptica. Exista cineva care si-a luat tzeapa? O persoana chiar a scris de bine despre aceasta agentie si de aceea imi e greu sa iau o decizie.
    Oferta lor e foarte buna.

    Multumesc!

  133. Dreams Travel / Vision Luxury Travels – Dana Jebeleanu – TravelAlert.ro said

    am June 15 2013 @ 12:08 pm

    [...] Financiarul: “Şi agenţiile ANAT trag ţepe! Studiu de caz: “Dreams Travel”” “Zeci de romani, inselati de agentiile de turism” “ATENTIE! O noua agentie de turism TEPARA : Vision Luxury Travels SRL – Agentia de Turism Tour O… [...]

  134. andreea t said

    am July 11 2013 @ 1:23 pm

    Cand ma uit peste comentariile de aici imi dau seama ca unii chiar isi merita soarta si chiar le doresc “sa plece” cu Flamingo Tours.

  135. Alex said

    am July 30 2013 @ 12:49 pm

    mi-am luat un sejur 4zile 3 nopti in bulgaria de pe vacantereduse.ro ce parere aveti sa ma retrag sau sa merg mai departe? sejurul l-am platit mai am transportul. ce parere aveti?

  136. dan said

    am August 7 2013 @ 1:27 pm

    cei de la flamingo tours au disparut si ei ca si ceilalti de la vision . la adresa din str viitorului 130A nu mai exista nici urma ca acolo ar fi agentie de turism. nu inteleg cum acesti escroci isi pot desfasura activitatea sub blanda obladuire a politiei romane si a ministerului turismului care i-au eliberat acestei agentii o licenta de turism de touroperatoare.
    oare nu ar trebui sa ii consideram complici?

  137. Ion Bucur said

    am August 14 2013 @ 11:31 pm

    Am luat si eu plasa cu Flamingo Tours. Sunt tepari nenorociti.
    Am avut un city break prelungit de 6 zile la Barcelona, hotel de 4 stele. Am verificat si rezervarea si biletele de avion, si la aeroport, si tot am luat plasa.
    Schema este urmatoarea: dupa ce am verificat prima data la hotel, am telefonat la ei si i-am intrebat ce se intampla, dupa care am sunat iar la hotel. Facusera rezervarea intre timp, asa ca am stat linistiti. Au anulat rezervarea cu doua zile inainte.
    Am ajuns la Barcelona, la hotel…fara nicio rezervare si fara suficienti bani, cu avionul care pleca peste sase zile.
    Nu doresc nimanui sa treaca prin asta. Au reusit sa-mi strice vacanta, dupa un an de munca si oboseala. Ce merita dupa toate astea? Eu nu/i las ….

  138. Ion Bucur said

    am August 14 2013 @ 11:33 pm

    Imi pare rasu ca sunt si tampiti care nu cred…
    Eu am facut aceeasi greseala…
    Bineinteles asta nu scuza faptul ca sunt niste nenorociti…

  139. Ion Bucur said

    am August 14 2013 @ 11:34 pm

    Flaminga Tours- NENOROCITI

  140. VIP said

    am September 11 2013 @ 11:40 am

    Buna ziua,
    Vreau sa va aduc la cunostiinta inca o firma tepara din Romania – Bucuresti.
    Numele lor este „VEGA GROUP” – firma de constructii.
    http://www.vega-group.ro/contact.php
    Adresa
    Sos. Giurgiului 3-5
    Jilava, Romania
    Email: office@vega-group.ro
    Website: http://www.vega-group.ro
    Tel: 031 432 6960
    Se mai recomanda ca Vega Engineering. Seful mafiot este un tip la vreo 28 de ani ce locuieste in zona Trafic Greu din Bucuresti. O sa incerce sa va impresioneze cu imaginea de grup a firmei care defapt nu este alceva decat o firma de garsoniera alcatuita din 3,4 persoane. Obijnuieste foarte des sa ia avans pentru lucrari in constructii apoi sa se dea disparut sau sa o taraganeze la infinit. Nici partenerii lui nu au scapat netepuiti sau asociatii lui de-alungul timpului. Este indatorat pana peste cap, are popriri pe conturi, face fraude de tot felul, isi baga mana si in contabilitate. Are datorii la camatari si la toti clientii cu care se lauda ca lucreaza insa parte din ei nici nu exista. Imi este nu numai mie dator dar si partenerilor sau clientilor ce i-am adus personal. Abereaza pe subiecte gen ca are filiale internationale si lucreaza in spatiul Arab – minciuni sfruntate.. Adevaul este ca e indatorat pana peste cap! Mare grija!!!

Comment RSS · TrackBack URI