Inselaciune in numele Superbingo Metropolis

Tweet this

Domnul Ovidiu Vasile s-a adresat Senatorului Urban Iulian si Asociatiei www.asistentapentruconsumatori.ro cu urmatoarea sesizare:


From: ovidiu-vasile cl
Subject: Castig SuperBingo Metropolis
To: contact@superbingo.ro
Date: Tuesday, April 27, 2010, 10:39 PM


Am primit urmatorul mesaj pe numarul de telefon 0756398893:\"\"Felicitari!In urma tragerii la sorti,Superbingo Metropolis v-a desemnat castigatorul unui telefon Nokia 6288 si 2000 euro!Pentru detalii apelati numar linie.\"\" Expeditor: +40742879715.Expediat:27.04.

2010 ora 10.39.03
Sa iau mesajul ca atare sau este o gluma ori o frauda?Astept raspuns.Va multumesc!








---------- Mesaj redirecţionat ----------
De la: Horea Sangeorzan <avocat@asistentapentruconsumatori.ro>
Data: 28 aprilie 2010, 10:27
Subiect: ASISTENTA PENTRU CONSUMATORI - ovidiu-vasile cl
Către: ovidiuvasilec@yahoo.com
Numar iesire: 6970/  28.04.2010




Catre Ovidiu-Vasile,


Cu referire la problema dumneavoastra, va informam ca, cel mai probabil, este o tentativa de inselaciune.

Va sfatuim sa cititi Regulamentul de desfasurare al acestui concurs, disponibil pe site-ul propriu al jocului - http://www.superbingo.ro/Articole/Regulamente/Regulament-SuperBingo-Metropolis .

Nu se prevede nicaieri ca primiti SMS ca ati castigat, deci, aceasta varianta de avertizare ca ati fi castigat, acest mod de comunicare, NU este prevazut. Iar apelarea unor eventuali castigatori se face in timpul emisiei televizate, in direct.
Apoi, premiiile sunt stabilite in bani, NU in produse de acest fel, telefoane.

Va sfatuim sa faceti plangere penala la Parchet, in scris.






Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Afisari: 10707

256 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am April 28 2010 @ 11:40 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. vrajitorul.eu said

    am April 28 2010 @ 11:40 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. mihai said

    am July 13 2010 @ 3:06 pm

    acelasi mesaj l-am primit si eu. doar ca eu castigasem 5000 de euro..

  4. Szentes Iosif said

    am August 30 2010 @ 12:41 pm

    Am primit si eu urmatorul mesaj:
    ANTENA1@YAHOO.ro
    FELICITARI in urma tragerii la sorti SUPERBINGO METROPOLIS va desemnat castigatorul/a premiului de 10.000 E. Pt detalii apelati.
    Exp: ANTENA1

    Am primit mesajul de pe telefon: 0754617764

  5. lala said

    am September 5 2010 @ 10:40 pm

    si eu am primit un sms prin care ma anunta k am castigat 10.000 euro de la super bingo metropolis.mi am dat repede seama k e inselaciune.tipul care a trimis avea greseli de ortografie

  6. lala said

    am September 5 2010 @ 10:41 pm

    la fel ca mesajul lui iosif

  7. lala said

    am September 5 2010 @ 10:43 pm

    eu l am primit pe 31 august la 10 05 51

  8. lala said

    am September 5 2010 @ 10:43 pm

    cred k a trimis sms urile in masa

  9. 4l3x said

    am November 7 2010 @ 6:18 pm

    BUNA ZIUA! In decursul zilei de azi am primit un mesaj cu urmatorul text: “Felicitari! In urma extragerei la sorti”SUPER BINGO METROPOLIS”v-a desemnat castigatorul premiului XMH.62RO de 20.000 RON. Pentru detalii apelati numarul linie”fiind 0743436165. am sunat, mi-a raspuns un domn care nu.i mai retin numele si i-am spus ca primisem mesaj-ul acesta cu castigul, insa el m-a intrebat daca eu sunt detinatorul numarului pe care trimise-se mesaj acest domn.. iar eu iam confirmat ca da. Domnul mi-a cerut niste date si daca am vre.o banca bcr mai apropiata de mine sa imi deconteze premiul, iar eu i-am spus doar numele prenumele si orasul unde locuiesc, insa el mi.a spus ca ma va suna in 30 de min.DAR IN ZADAR! am sunat dupa cca30 si ceva de min insa el nu mi.a raspuns deloc ba chiar mi-a respins apelul deseori! Va rog sa lua-ti masuri impotriva acestor mincinosi pentru ca pe viitor sa nu pice cineva prada! Va multumesc

  10. pop said

    am November 29 2010 @ 3:59 pm

    am primit un msj de la nr 0746582799 cum k prin tragere la sort as fi castigat un xmh.62.ro in valoare de 20.000 ronsi pentru detali sa apelez nr de mai sus!!!e o inselaciune cu sigurantza!!?as vrea un raspuns!!va multumesc

  11. Aurel said

    am December 6 2010 @ 10:38 am

    Buna ziua si eu am primit un sms de genu ca am castigat 20000 lei de la nr de tel : “0742903634″
    …normal…teapa!

  12. babydoll90 said

    am December 11 2010 @ 6:49 pm

    Mda. . . Si eu am primit acelasi msj ca si “pop”. E pe fata k e teapa de aceea am preferat sa ignor msj-ul. Dragii detinuti ai patriei au prea mult timp liber in penitenciare pe care de fapt tot noi ii tinem cu mancare si acoperis deasupra capului. Si ne miram k toaata lumea fuge knd aude de romani si de RominiCa:|

  13. Roxana said

    am December 12 2010 @ 12:01 pm

    Si eu am primit un sms de genul chiar azi, insa de pe alt numar (0746875824). Mi-am dat seama de la bun inceput ca este o inselatorie, avand in vedere ca eu nu am jucat in viata mea la Super Bingo Metropolis si deci n-aveam cum sa castig 20.000 ron. Probabil sunt niste pusti care n-au ce face.

  14. stavara valerica said

    am December 12 2010 @ 7:26 pm

    si eu am primit un mesaj asemanator astazi 12.12.2010 ca an cistigat 20000 de ron si mi-a zis sal sun maine dupa zece jumate. numarul de pe care am primit mesajul este 0746875824

  15. Mihai said

    am December 14 2010 @ 12:37 pm

    Am primit urmatorul mesaj in data 14.12.2010 ora 12:30
    de la numarul 0748770476

    Felicitari! SUPER.BINGO METROPOLIS.V-a desemnat numarul castigator la extragerea la “sorti.pt.premiul de 1.0000EUR si un Tel.marca NOKIA N95 pentru detalii sunati linia Exp orange.ro

  16. rosemary said

    am December 15 2010 @ 12:07 am

    si eu am primit un asemea mesaj de la nr 0746875824…orikm am mai primit asemnea mesaje si pot spune k-s niste cretini kre nu stiu cum sa prosteasca lumea si sa-si bata joc..rusine..tara de hoti!!

  17. budurca said

    am December 15 2010 @ 8:35 pm

    la fel am primit si eu un sms in care zice k am castygat 20.ooo ro,,,,,,,

  18. marian said

    am December 16 2010 @ 7:51 pm

    am primit si eu acelasi mesaj numai ca la mine erau 10000 euro si un n95 niste tarani cocliti ce sa le ceri

  19. Me said

    am December 23 2010 @ 1:19 pm

    Am primit si eu recent , acum cateva zile, acest mesaj de la nr.074
    3806254.

  20. Ramona said

    am January 6 2011 @ 12:28 pm

    Si eu am primit un sms, cum ca am castigat 70.000 lei, prin Super Bingo Metropolis, si se semna Cretu Robert.(nr: 0754-377754 si 0754-353612)
    Stiam ca e frauda, dar totusi am sunat sa vad ce argumente au, doreau datele mele persoanale si spunea ca o sa-ti trimita banii printr-o banca. Desigur ca nu i-am dat nici o informatie si am sunat apoi la call center la site-ul oficial al super bingo si mi-a zis ca e o frauda. Ei se folosesc de un blog: http://www.Super-Bingo-Metropolis.ro

  21. EVGHENIN said

    am January 8 2011 @ 6:00 pm

    acelasi mesaj ,,castigator,, a 20.000 ron, de pe nr.0742681207, asa ca atentie

  22. eugen said

    am January 10 2011 @ 11:08 pm

    Da.se pare ca si eu “am castigat 1000 de euro”,sms-ul l-am primit de la nr.0752513399.Aveti grija!

  23. florin said

    am January 16 2011 @ 6:39 pm

    in data de 16.01.2011 orele 17,10am primit un mesaj de la nr.telefon 0748399546 prin care primeam felicitari pentru castigarea unui premiu de 20.000 lei de la bingo metropolis cu ocaziua implinirii unui an de existenta
    minciuna aveti grija

  24. Marius said

    am January 18 2011 @ 4:33 pm

    in data de 18/01/2011 ora 15:10 am primit un mesaj de la nr.0742780728 (FELICITARI! In Urma trageri la sorti”SUPER BINGO METROPOLIS” v-a desemnat castigatorul premiului XMH.62.ro de 20000LEI. Pentru mai multe detalii si informatii apelati numarul linie) Tocmai sa fie mai credibil a zis si un numar de cont bancar de la care sa ii ridic >.< minciuna pe fata

  25. Alexandru said

    am January 20 2011 @ 11:04 am

    tocmai am primit si eu un mesaj cu urmatorul continut de la numarul 0742830768: FELICITARI! In Urma trageri la sorti”SUPER BINGO METROPOLIS” v-a desemnat castigatorul premiului XMH.62.ro de 20000LEI. Pentru mai multe detalii si informatii apelati numarul linie.
    2011.01.20 10:48:19
    haideti sa luptam contra acestor abuzuri

  26. oana said

    am January 25 2011 @ 6:54 pm

    si eu am prmit acest mesaj…insa este foarte clar ca acesti oameni for sa faca rau si din pacate multi dntre noi dau datele personale si culmea isi dau si conturile bancare .este cea mai mare greseala!!!

  27. Paul Serghie Bucuresti Berceni mail: seful_retelei@yahoo.com Tel: 0743.539.570 said

    am January 25 2011 @ 6:56 pm

    Salutari la toata lumea …. in data de 23/01/2011 ora 13:47:13 am primit un mesaj de la nr.0742.847.454 urmatorul mesaj :

    FELICITARI!In urma trageri la sorti ”SUPER BINGO METROPOLIS” v-a desemnat castigatorul premiului XMH.62.RO de 20.000 LEI. Pentru mai multe detalii si informatii apelati numarul LINIE.

    tin sa precizez ca nu am participat in viata mea la acest concurs … sa fie oare asta cauza ??? oricum sper ca cineva din tara asta sa ii prinda cu hotia iar daca sunt vinovati … la fel sper ca o cladire cu gratii multe din tara asta sa gazduiasca macar 10 ani organizatorii si/sau de cei vinovati din fenomenul BINGO METROPOLIS.

  28. robert said

    am January 25 2011 @ 8:01 pm

    si eu am primit ii teapa :)):))

  29. Undye said

    am February 3 2011 @ 9:58 am

    2 cazuri: sunat personal ca ‘am castigat’ 10.000 de euro la superbingo metropolis si ca se pot ridica de la orice banca.

    iar acum, ..findca probabil au scazut fondurile: am castigat la superbingo metrolpolis, pentru informatii sa apelez 0751478162.

  30. Camy said

    am February 13 2011 @ 1:25 pm

    Ce coincidenta! Astazi la ora 12 m-a sunat cineva de pe numarul de telefon 0751478162 si mi-a zis ca este de la Orange, serviciul tehnic si ca din cauza unei defectiuni a retelei cineva a sunat de pe numarul meu afara si mi-a facut cost suplimentar 75 de euro. Pentru a rezolva aceasta problema avea nevoie de datele de pe contractul meu. Avusa-i noroc ca ma prinsa-i ca e o teapa si nu dadui datele, cnp-ul si seria de buletin. Verifica-i la orange dupa ce ii inchisa-i telefonu si mi se zise ca e voba de o inselaciune si ca am facut foarte bine ca nu i-am dat datele. Vad ca individu asta pe 3 februarie lucra la Bingo iar azi la orange.:))))))

  31. Dan said

    am February 28 2011 @ 7:24 pm

    FELICITARI! In urma TRAGERII la sorti “SUPER BINGO METROPOLIS” v-a desemnat castigatorulPREMIULUI de 20.000 LEI pe SERIA XMH.62.RO.Pentru mai multe detalii si informatii apelati numarul LINIE.EXPEDITOR:333
    Sender:+40751492094

    Astazi, pe 28.02.2011 l-am primit.

  32. cristi said

    am March 1 2011 @ 2:18 pm

    FELICITARI! In urma TRAGERII la sorti “SUPER BINGO METROPOLIS” v-a desemnat castigatorulPREMIULUI de 20.000 LEI pe SERIA XMH.62.RO.Pentru mai multe detalii si informatii apelati numarul LINIE.EXPEDITOR:333
    Sender:+40751492094
    da la fel si eu tot pe 28-02-2011 ce e de facut??

  33. kamy said

    am March 2 2011 @ 9:08 pm

    Si eu am primit astazi la 13:25 un astfel de mesaj ….ce e de fakut:-??

  34. stefan said

    am March 12 2011 @ 4:08 pm

    si eu am primit tot asemenea msg.

  35. totto said

    am March 21 2011 @ 5:09 pm

    si taica-mio a primit azi mesaj cum ca ar fi castigat 20.000 RON…hehe…n-ar fi fost rau sa fie real:))

  36. Petrovi$ said

    am March 29 2011 @ 12:15 pm

    Cu o saptamina in urma un prieten de al meu a primit astfel de mesaj, el deja incepuse sa-si faca sperante, insa i-am zis ca e o inselaciune…astazi am primit si eu astfel de mesaj insa nu m-am bucurat fiind ca stiu ca e o farsa, nu am jucat in viata mea la asa ceva si mai mult inainte de a primi prietenu meu acest sms nici nu stiam ca exista asa ceva…cu toate ca nu ar fi rau sa fie adevarat, m-as distra oleaca cu 20.000 RON…….ar fi bine daca li-ar trimite si lor cineva un sms ca au cistigat un loc dupa gratii…

  37. elena said

    am March 30 2011 @ 2:36 pm

    am primit si eu acelasi sms,apoi m-a documentat pe net sa vad daca gasesc ceva despre o astfel de tragere la sorti si am aflat ca este o tentativa de inselatorie.apoi l-am sunat pe respectivul si i-am spus ca isi bate joc de lume si ca voi face plangere penala la parchet! ar trebui sa actionam,noi cei inselati, ca sa se invete minte astfel de infractori!

  38. Daniela said

    am March 31 2011 @ 12:58 pm

    Si eu am primit un sms astazi de la numarul:0758486482. Felicitari! In urma extragerii la sorti “SUPER BINGO METROPOLIS” v-a desemnat castigatorul PREMIULUI de 20.000 RON pe SERIA XMH.62.RO! pentru mai multe informatii intrati pe http://www.superbingometropolis.ro sau apelati numarul LINIE. Asta este mesajul care l-am primit astazi. Bineinteles ca ar fi fost frumos sa casting, singura problema este ca nu am jucat. Asa ca aveti grija. O zi buna va doresc la toti

  39. andrei said

    am April 4 2011 @ 4:39 pm

    Am primit si eu un mesaj la fel ca ceilalti cum ca as fi cstigat 20000 de ron pe seria XMH.62.RO.Am sunat la nr de pe care am primit mesajul dar nu raspunde nimeni,nr este 0742785567.

  40. alexandru said said

    am April 5 2011 @ 7:07 pm

    am primit acelasi mesaj de la nr.0758486482

  41. mihaela said

    am April 6 2011 @ 7:11 pm

    Si mama mea a primit acelasi mesaj cum ca ar fi castigatoare a 20000 ron si seria xmh.62.ro.Era entuziasmata,dar i-am spus sa nu creada in asa ceva,mai ales ca nu a jucat in viata ei la bingo.Ce sa facem,lumea e rea,vrea sa faca numai rau,nu ma mai mira nimic….

  42. Ovidiu Basalaga said

    am April 13 2011 @ 12:52 pm

    - si eu am primit un mesaj de la nr.: 0758538791 cu tema, ca as fi castigatorul a unei sume de bani in valoare de 20 000 RON pe seria XMH.62.ro, la concursul “SUPER BINGO METROPOLIS”, ceea ce e ciudat pentru ca eu nu am jucat niciodata la astfel de jocuri regizate. Dar suntem in Romania si la noi aproape totul e o minciuna.

  43. elena said

    am April 13 2011 @ 3:16 pm

    Am primit acum 5 minute acelasi mesaj ca domnul Basalaga si de la acelasi nr. de telefon. La fel ca dumnealui nici eu nu am jucat la Super Bingo. Am dat google search xmh.62 si am observat ca se practica in ultima vreme, inselaciuni de acest tip. Ce putem face pt a atentiona pe altii sa nu cada in capcana?

  44. lica iulian said

    am April 18 2011 @ 12:46 pm

    acelas masaj am primit si eu de la;0751851354, cum am castigat 20000 ron,dar eu nu am jucat nici o data la superbingo.

  45. gabi said

    am April 18 2011 @ 5:38 pm

    si eu am primit azi un sms in care scria ca am castigat 20.000 ron. mi am dat seama ca e teapa. nr de la care am primit este 0751851354. ar trebui sa luati masuri !

  46. mirela said

    am April 25 2011 @ 1:49 pm

    buna si eu am primit azi mesajul mi-am dat seama imediat ca nu ii adevarat ptr ca daca eram unul dintre castigatori ma aflam pe lista de pe site nu inteleg de ce nimeni nu face nimic in legatura cu asta

  47. Delia said

    am April 26 2011 @ 11:23 am

    mesajul primit de mine de la nr 0749829644 imi zice ca sunt castigatorul premiului de 20000lei, pe seria XMH62RO, expeditor SMB :)) f dragutz, zic ei ca au si site http://www.superbingometropolis.ro
    … mai trist e ca mai sunt inca persoane care sa si creada in asemenea mesaje, cand se stie de atata timp cate inselaciuni se fac… adica poate daca joci ai o sansa mica sa crezi, desi… dar cand nici nu joci si cazi in plasa, iti meriti soarta …

  48. dragos cristi said

    am April 26 2011 @ 2:02 pm

    asa ceva nu este admisibil ,sper ca in cat mai curind timp sa se ia masurile necesare.acelas mesaj la primit si parintii mei pe telefon cu seria falsa a unui telefon.

  49. marius said

    am April 28 2011 @ 3:40 pm

    acelasi mesaj l-am primit si eu la 2 ore dupa ce am cumparat bilete din piata Ion Mester din Cluj-Napoca. curios, oare cel care le vinde sa fie pe mana cu cei care trimit mesajul???? este prima data cand joc………

  50. andster008 said

    am May 1 2011 @ 2:45 pm

    am primit un mesaj in care spune ca am castigat 20.000 de lei pe seria xmh.62.ro dar nu am participat la concurs. a fost oare o pacaleala?nu stiu.dar stiu ca nu am participat.astazi l-am primit si am fost surprins.numarul de telefon care scria pe ecran este +40749829644 si scria SUPER BINGO METROPOLIS.

  51. romeo said

    am May 3 2011 @ 1:08 pm

    si eu am primit la fel… asta e o manevra de al lor ca sa va atraga sa jucati cat mai mult la bingo

  52. berki daniela said

    am May 5 2011 @ 1:23 pm

    am primit si eu un asfel de msj cum ca as fi castigat 5.000de euro dar pt revendicarea premiului sa cumpar cartele orange in valoare de 70 de euro am primit msj de la nr:0749830704 asa ceva nu am mai intilnit decit aici la noi in romania

  53. octavian said

    am May 11 2011 @ 4:18 pm

    astazi 11/05/2011 am primit mesaj de la 0730265717 precum ca am castigat 70.000 lei am sunat si surpriza mi-a raspuns CRETU ROBERT SI IMI SPUNE CA TREBUIE SA PLATESC 1% DIN CASTIG PLUS COMISIONAREA BCR dupa care imi va deconta premiul

    CE CREDE-TI ?

  54. Alexader said

    am May 13 2011 @ 5:30 pm

    Buna ziua, astazi (13.05.2011) ora 18:01 am primit un mesaj de la numarul de telefon: +40749983038. Mesajul arata in felul urmator:
    “FELICITARI! In urma tragerii la sorti “SUPER BINGO METROPOLIS” v-a desemnat castigatorul PREMIULUI de 20.000 LEI pe Seria XMH.62.RO! Pentru mai multe detalii si informatii,despre REVENDICAREA PREMIULUI apelati numarul LINIE. Expeditor S.B.M.”

    Urat, mi-e rusine ca sunt roman.

  55. maria said

    am May 19 2011 @ 4:25 pm

    da si eu am luat teap ca am castigatigat 10.000lei si ptr mai multe informati sa sun

  56. filip catalin said

    am May 21 2011 @ 12:44 pm

    Buna si eu am primit un sms de la nr de tel 0749977074 “FELICITARI! In urma tragerii la sorti “SUPER BINGO METROPOLIS” v-a desemnat castigatorul PREMIULUI de 20.000 LEI pe Seria XMH.62.RO! Pentru mai multe detalii si informatii,despre REVENDICAREA PREMIULUI apelati numarul LINIE. Expeditor S.B.M.”

  57. claudiu mat said

    am May 31 2011 @ 4:14 pm

    31.05.2011
    Primit SMS : “Super Bingo Metropolis. In urma tragerii aleatoriu la sorti nr. Dvs. a fos extras si desmnat castigator al sumei de 10000 ron. pt mai multe informatii apelati +04 0758 600 284″.
    Sunand la nr respectiv ni s-a cerut un nr de cont BCR si ni s-a spus ca trebuie trimis prin Posta Romana (mandat) suma de 400 ron intr-un cont dat de ei….Bineinteles ca nu am dat curs la nici una din solicitarile lor…ATENTIE NAIVI !

  58. andreea said

    am May 31 2011 @ 4:22 pm

    “Super Bingo Metropolis va anunta ce in urma extragerii telefonice numarul dumneavoastra a fost castigatorul unui premiu in valoare de 50000 RON pentru detalii apelati operatorii nostri. Va Multumin”

    Acest mesaj l-am primit si eu de la numarul : 0745964728

  59. MAYA_26 said

    am June 1 2011 @ 12:40 pm

    AM PRIMIT si eu azi mesaj de la acelasi nr de telefon mai sus mentionat 0758600284 cand mi se cerea sa depun 420lei prin posta romana intr-un cont bcr in schimul a 10.000lei.
    cand le-am spus ca e teapa pt ca nu am cumparat niciodata bilet….mi-a inchis:)))
    ATENTIE CA SUNT MULTI FOMISTI!

  60. MARIA said

    am June 2 2011 @ 8:32 am

    AM PRIMIT SI EU ACUM DOUA ZILE UN SMS CARE INCEPE ASA ”FELICITARI SUPER BINGO METROPOLIS A EXTRAS NUMELE DV CA FIIND CASTIGATORUL PREMIULUI DE 50.000RON PT INFO–LINE CONTSCTATI-NE LA NR 0785510086 S-AU 0214232133 RECEPTIONAT;10;15;24 30.05.2011 AS DORI UN RASPUNS

  61. Mihai Andrei said

    am June 3 2011 @ 12:50 pm

    Sall lume si eu am primit un astfel de mesaj priviti:Super Bingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice numarul dumneavoastra a fost desemnat castigatorul unu premiu in valoare de 50000 RON pentru detalii va rugam apelati operatorii nostri.Va multumim!!!Credeti k este adevarat s-au inselatorie?
    Msj primit:2-06-2011 ora 13:45

  62. Mihai Andrei said

    am June 3 2011 @ 12:52 pm

    Sall lume si eu am primit un astfel de mesaj priviti:Super Bingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice numarul dumneavoastra a fost desemnat castigatorul unu premiu in valoare de 50000 RON pentru detalii va rugam apelati operatorii nostri.Va multumim!!!Credeti k este adevarat s-au inselatorie?
    Msj primit:2-06-2011 ora 13:45 de la nr +40753544972

  63. utilizator cartela Orange said

    am June 16 2011 @ 4:11 pm

    va salut, am primit si eu astazi SMS de la 0756484151: castig 50000RON, dar eu nu am jucat niciodata la respectivul joc. Tzeapa!

  64. Carmen said

    am June 16 2011 @ 9:16 pm

    Buna, cam aceeasi poveste dar cu “Orange Romania” in loc de Superbingo Metropolis. Numarul de la care s-a trimis mesajul 0753502811.

  65. liviu said

    am June 17 2011 @ 8:41 pm

    am primit mesajul “FELICITARI. SUPER BINGO METROPOLIS v-a desemnat pe dumneavoastra printr-o tragere la sorti aleatorie castigatorul a 10000 de ron. Pt. informatii apelati numarul.” Cred ca e o inselaciune. Nici macar nu am jucat la acest joc. Tzeapa

  66. Andrei said

    am June 25 2011 @ 6:52 am

    Si eu am primit mesajul lui liviu de la numarul 0758.554.273.
    Mi-am dat seama imediat ca e tzeapa pentru ca nu am jucat niciodata. Probabil sunt tot ratatii aia care acum cativa ani trimiteau sms ca ai castigat la ALTEX.

    Nu fiti naivi. Nimeni nu va anunta prin sms ca ati castigat!

  67. mike said

    am June 28 2011 @ 9:12 pm

    si eu am primit pe data de 22.06.11 un mesaj de la nr 0753544410 si mi-au scris:FELICITARII!in urma trageri la sorti ;ORANGE ROMANIA; v-a desemnat castigatorul PREMIULUI de 5000eu pe seria xmh.62.ro!au fost extrase doar numere inregistrate in PROMOTIA;CASTIGA PE MASURA DORINTELOR TALE”ptr detali intrati la *100# ramura 1 sau la numarul linie expidator 123 asta ce mai e ca eu sunt plecata de 4anii din tara si numai stiu promotile
    da cred si eu ca e o inselaciune ptr ca eu nam jucat la nimic in ro,am jucat dar acum 2anii la bingo.viermii aste care fac asa ceva ar trebui lasati fara apa si mincare si pusi sa presteze munci grele in folosul comunitati ca sa se sature sa prosteasca bietii oamenii ca mai sunt oamenii de la tara care nu stiu si ii prostesc

  68. dan said

    am July 12 2011 @ 12:34 pm

    Felicitari !!!
    Super Bingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice numarul dumneavoastra a fost desemnat castigatorul unui premiu in valoare de 50000RON
    Pentru detalii suplimentare apelati operatorii nostri
    0756329737
    0751401083
    Codul dumneavoastra de validare este 83272
    Va Multumim

  69. Cristian said

    am July 14 2011 @ 3:51 pm

    acum de 10 minute am primit si eu astfel de mesaj:) ce va mai stresati? tzac pac 112 le dati numerele si 2 din 3 tot prind:) apropo tipu cu Nokia 6288 omule…telefonu ala e de prin 2003-2004.
    Daca cineva iti ofera asa ceva ca pe un cadou atunci fii sigur ca pute treaba:D hai cu ceaw…

  70. Pascariu Mihai said

    am July 19 2011 @ 11:16 pm

    am jucat online nu sunt in tara am facut bingo la partida din 17.o7, cum ridic premiul?

  71. gabriel said

    am July 20 2011 @ 3:41 pm

    makar sa dea si ei mesaje cu nr privat *s# la inceput, apoi textul mesajului. :D

  72. ROX said

    am July 30 2011 @ 1:24 pm

    acum 10 min am primit un sms de la un nr de tel 0756339161 ,in sms scria :FELICITARI! In urma tragerii la sorti”ORANGE ROMANIA” v-a desemnat castigatorul PREMIULUI de 5.000 euro pe Seria XMH.62.RO!Numerele castigatoare au fost extrase din ramura *100#”CASTIGA PE MASURA DORINTELOR TALE ” pentru mai multe detalii si informatii apelati numarul LINIE !Expeditor :123.atat dar cum poate scrie expeditor 123 cand expeditorul este 0756339161 !clar teapa ,nu am participat la nici un concurs…deci ce vrea?

  73. Reli said

    am August 1 2011 @ 7:41 am

    La fel si eu azi dimineata cind mi-am deschis telefonul am primit un sms prin care ma anunta ca sunt cistigatoarea premiului de 50.000 RON de pe numarul de tel. 0753596632…la fel mi-am dat seama ca este teapa…nu am participat niciodata la nici unul dintre jocuri de noroc si…surpriza!Sunt cistigatoarea unui premiu de 50.000 RON…interesant!Ar trebuii prinsi acesti indivizi si”castrati’alta data sa nu se mai ocupe cu inselaciuni si sa traiasca bine mersi de pe spatele a multor oameni cinstiti.Ce este de facut?

  74. Daniel said

    am August 1 2011 @ 11:49 am

    Nu stiu daca au cum sa-i prinda cei de la politie, de vina sunt cei de la orange, vodafone si cosmote. Vand cartele cu numar fara sa ceara un act de identitate sa faca o baza de date, si apoi dau promotii cu SMS-uri nelimitat in retea. Baietii destepti se apuca si trimit la toata lumea SMS-uri, probabil sunt foarte sistematici. Incep cu un numar si trimit cronologic la urmatorul si tot asa. Din cateva sute de SMS-uri trimise zilnice, sigur pica o gasca sau doua in plasa, dupa care arunca cartela sa nu fie gasiti si o cumpara pe urmatoarea. Asta e Romania, tara tuturor posibilitatilor

  75. David said

    am August 2 2011 @ 10:42 am

    +40753597151 a scris: Super Bingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice numarul dumneavoastra a fost castigatorul unui premiu in valoare de 50000RON Pentru detalii suplimentare apelati operatorii nostri 0751467040 0753597151 Codul de validare 83272 Va Multumim

  76. stefania said

    am August 4 2011 @ 8:41 am

    Ieri am primit un mesaj similar in care eram anuntata ca am ca in urma extragerii telefonice am castigat 50000 de ron si un cod de validare. Azi am sunat de curiozitate (erau 2 nr de tel de contact 0751453535, 0753597114) si dupa un buna ziua pe fuga interlocutorul a inceput sa-mi ceara datele personale, nume, localitate, profesie etc., si mi-a cerut sa me deplasez REPEDE spre un sediu BCR unde sa platesc suma de 800 ron adica taxa de validare pentru transferul premiului de la BCR bucuresti la BCR constanta, vorbind in acest timp la telefon. Aveti grija!!!!!!! Regulamentul Superbingo nu prevede extrageri telefonice si anuntarea prin sms

  77. madalina said

    am August 4 2011 @ 5:04 pm

    …cred ca s-au trimis sute de msg de genul acesta. Si eu am primit astazi 3 msg de la acelasi nr, cum ca as fi castigat un premiu in valaore de 50000 ron. vrajela, oare cine ii poate crede. cand am primit msg am intrat imediat pe net sa vad ce si cum e si uite ca am gasit mai multe persoane cu acelasi mesaj. Ne facem tara de ras, si pentru unul doi, 9, 99 care fac chestii de genul suntem judecati toti, caci nu se face si nici nu s-a facut vreodata distinctia ca nu tot poporul e la fel, dar nu avem, cu cine ne certa. Tot ce putem spune este ca trebuie sa avem grija la orice pas, si sa calculam tot ce facem, caci altfel ne facem rau cu mana noastra fara sa ne dam seama! iar pentru persoanele care ne cred atat de naivi nu le doresc decat sa aibe bani cat au pierdut altii cu ei/ sau mai este o zicala romaneasca dar ma abtin din bun simt!

  78. madalina said

    am August 4 2011 @ 5:14 pm

    …si inca un lucru, pentru cei care trmit mesaje de genul acesta ar trebui sa stie ca un msg de la o firma sau o reprezentanta anume nu se trmite asa cum ii trm eu msh iubitului sau celei mai bune prietene la repezeala, fara punct, fara virgule, fara anumite semne de punctuatie, dar ce o fi gandit: merge merge nu merge nu merge, doar e o zicala, ca tot vb in zicale: nu-i prost cine cere prost e cine da!(si noi suntem considerati prosti de catre voi). deci domnilor care dati teapa, asta o sa primiti…si as fi vrut sa va rasp astazi la msg sa va scriu:”poate aveti treaba si nu va mai pierdeti timpul k e prea pretios”

  79. Alex said

    am August 6 2011 @ 12:54 pm

    SUPER BINGO METROPOLIS v-a desemnat in urma tragerii la sorti castigatorul sumei de 10.000 de euro pentru informatii apelati la 0753598491 SMS trimis 2 august 2011 la ora 8:56 I-am dat mesaj inapoi:Felicitari Teapa Ordinara S.R.L. v-a desemnat castigatorul unei basini in nas!Pentru detalii suna-ma ca sunt fierbinte la numarul 08989999!Hai pa,ca m-am distrat cu tine:)))))

  80. zana said

    am August 9 2011 @ 7:56 pm

    am primit astazi un mesj k am castigat la

  81. Ana said

    am August 10 2011 @ 11:42 am

    io am primit azi un mesaj in care zicea ” super-bingo-metropolis va anunta ca atiu fost extras la premii telefonice si ati castigat 40.000 lei, pentru ma i multe detalii, apelati la nr de telefon 0756233691, asteptam apelul dumneavostra antena1 info,”, va rog mult dacas crede cnva ca e adevarata faza care am patit-o sa lase un mesaj, la inceput ma gandeam ca daca nu-i adevarat nu-i nik, dar daca e adevarat e ceva thare

  82. Ana said

    am August 10 2011 @ 11:45 am

    am sunat chiar dupa ce am scris mesaju sh ati accesat casuta vocala a abonatului………………

  83. horia said

    am August 11 2011 @ 9:31 am

    Draga Ana

    Eu cred ca inca din scoala primara tu ai chiulit la orele de Limba Romana. Mi-ar fi rusine sa ma semnez dupa scrierea unui asemenea text.

  84. Roxana said

    am August 15 2011 @ 10:20 pm

    Si eu am fost destinatara unui astfel de mesaj: Super Bingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice numarul dumneavoastra a fost castigatorul sumei de 50000ron. Pentru detalii suplimentare apelatii operatorii nostri 0751454922, 0751453409. Binenteles ca nu am apelat dar ma intreb cat tupeu pot avea unii?? Si ce s-ar putea face sa dispara astfel de escroci?? Probabil sunt persoane care “pica in plasa” si asta ii fac sa incerce in continuare….

  85. costi said

    am August 17 2011 @ 7:38 am

    salut…. am citit comentariile voastre si vreau sa precizez ca pe data de 15.08.2011 la orele 06.57 am primit un mesaj care spune ca in urma extragerii telefonice super bingo metropolis ma premiaza cu 50000 ron ,imi zice ca apelez operatorii lor ptr detalii suplimentare… si imi da si un cod de validare….mesajul a venit de la numarul 07451427727

  86. Cristina said

    am August 23 2011 @ 8:28 am

    22-aug-2011 ora 9.20 am primit un mesaj foarte asemanator cu al lui Costi (castig de 50000 RON si un cod de validare de la Super Bingo Metropolis) . Numarul lasat pentru detalii:0751457020.

  87. Antoo said

    am August 24 2011 @ 11:33 am

    Salut. Am primit si eu astazi un mesaj de la nr 0751454737 cu textul:
    “INSTIINTARE
    Super Bingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice numarul dvs a fost desemnat castigatorul sumei de 50000RON. Pentru detalii suplimentare apelati operatorii nostrii 0756349612. ATENTIE codul de validare este 83272″
    Cineva ar trebui sa ia masuri pt astfel de lucruri…

  88. bec said

    am August 27 2011 @ 9:49 am

    Un mesaj asemanator am primit si eu astazi,27 august 2011:”SUPER BINGO METROPOLIS v-a desemnat in urma tragerii la sorti castigatorul sumei de 10000 de euro pentru detalii apelati la 0751417146″.Mesaj primit de la 0749957104.

  89. liviano said

    am August 29 2011 @ 2:06 pm

    Azi dimineata pe la 8:30 am primit si eu un astfel de mesaj pe tel de la nr 0755402697,in care asa zis-ii organizatori ma felicitau pentru un premiu imaginar de 50.000 ron,initial m-am bucurat putin dupa care mi-am dat repede seama ca este vb de un fals,nu puteam fi contactat doar printrun simplu sms,mai ales ka nu am participat niciodata la super bingo. . .deci n-a tinut prea mult. . .am rugamintea sa se ia masuri,de ce nu se ia?nu sunt suficiente plangeri?nu e nimeni mai cu cap sa localizeze un apel sau sa inregistreze vocea acestor indivizi care banuiesc,asi scot bani frumosi pe urma fraierilor crezatori. . .lasati coruptia de o parte sau si voi sunteti mana in mana?deschideti ochii ! A ajuns Romania noastra rasul europei,nimic nu mai e cinstit in tara asta.am ajuns sa ne fie rusine ca ne-am nascut Romani

  90. petmoto said

    am August 30 2011 @ 6:11 pm

    SUPER BINGO METROPOLIS v-a DESEMNAT IN URMA TRAGERII LA SORTI
    CASTIGATORUL SUMEI DE 10.000 EURO PENTRU DETALII SUNATII LA 0753597899….
    am stiut ca este teapa lam sunat un barbat a ridicat receptorul frumos lam trimis de unde a venit in MASA

  91. Marin said

    am August 31 2011 @ 8:41 am

    Am primit un mesaj precum ca am castigat 20.000euro

  92. bzzz said

    am August 31 2011 @ 2:22 pm

    =))) am primit si eu de la acelasi nr 0755402697 acelasi mesaj

  93. nicol said

    am September 1 2011 @ 10:26 am

    astazi am primit si eu un mesaj de la nr de telefon 0755418131

  94. nicol said

    am September 1 2011 @ 10:27 am

    era sa iau teapa noroc ca am antrebat si eu pe altii

  95. nicol said

    am September 1 2011 @ 10:29 am

    mi-a raspuns un domn marian olaru

  96. attila said

    am September 5 2011 @ 2:22 pm

    Buna Ziua am primit si eu un sms de la nr +40751467066 ca am castigat 50.000 ron prin tragere la sort interesant este ca eu nu am jucat niciodata si mau rugat ca sa sun la nr de tel 0749984048 pt informatii

  97. Al3kso said

    am September 7 2011 @ 1:09 pm

    SALUTARE am comandat o cartela din aceea free pre pay de la orange .. iar astazi dimineata am primit-o prin posta .. cum am introdus-o in telefon am primit urmatorul sms…
    Acesta venind chiar inaintea celui de activare de la orange :)))))

    INSTIINTARE
    Super Bing…… ati castigat in urma extrAGERII telefonica numarul dvs…desemnat…castigatorul premiului de 50000 RON…Detalii sup conta… Operatorii la 0756350131

  98. lavi said

    am September 8 2011 @ 9:38 am

    Astazi am primit si eu un sms din parte”super bingo metropolis” prin care ma anunta ca nr.meu a fost extras pt premiul de 50.000 de ron si sa sun la nr de tel:021.4232133 si 0764.152.413 pentru revendicarea premiului.A raspuns unul pe nume Victor Daniel,care-mi spunea ca imi trimite bani prin Cargus dar eu trebuie sa cumpar de 400 ron cartoane portocalii,ca se va face si un spot publicitar cu mine cand imi revendic bani de la Cargus..domnul vroia sa fie atat de convingator incat mi-a dat si seria de buletin.Cand am sunat la super bingo si la cosmote sa intreb ei nu organizau nici un concurs de acest gen..faza cea mai tare era ca nu aveam voie sa inchid telefonul timp de 1 h sau 2..pana imi venea premiul acasa:))))..acest gen de oameni trag tara in jos..RUSINE!!!

  99. Petrini Gherghina (Mama) said

    am September 8 2011 @ 10:22 pm

    A primit un sms ca a cistigat 50000 de ron,e teapa clara,pt ca nu a mai jucat de mult timp,a sunat la nr0752369734 unde trebuia sa raspunda CORNEL PALADE si CORNEL….. cerea prea multe pt cistig(asa zisul Cornel P)Pt ca nu era el,doar fraieri pun botul la asa tepe(din pacate si MAMA a pierdut niste centi pt apelul ce la facut)

  100. Lav said

    am September 11 2011 @ 12:26 am

    Eu am primit telefon de la o firma de sondare Consulting si nu mai stiu cum. Dupa ce le-am raspuns la 3 intrebari: Ce deodorant folosesc mai des, Ce marca de blugi cumpar mai des, Ce pasta de dinti folosesc mai des, m-au anuntat ca sunt fericitul castigator al sumei de 5000 RON si pentru a intra in posesia banilor sa le dau datele personale iar pentru validarea premiului sa tastez pe telefon un cod. Bineinteles ca n-am dat curs invitatiei, si le-am inchis telefonul in nas. Nu se mai satura… E plina tara de hoti.

  101. Aurel ANDREI said

    am September 11 2011 @ 9:39 am

    Am primit si eu acest mesaj in data de 07.09.2011. Acest mesaj ma instiinteaza ca am castigat 50.000 RON si sa sun la operatorii superbingo pe numerele de telefon 0756350131 sau 0756351324 pentru revendicarea premiului. Mesajul a venit de la 0756331324. Am verificat conditiile Superbingo drept urmare acest gen de mesaj este o TZEAPA. Cei care mai premesc acest gen de mesaje nu le dati atentie. Nici nu indraznesc sa sun la aceste numere ( de curiozitate) poate ma trezesc si cu suprataxe la abonament.

  102. Bi said

    am September 13 2011 @ 9:40 am

    am primit si eu dimineata asta, un mesaj d-asta vrajeala. Mesajul e formulat asa: INSTIINTARE Super Bingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii tele.fonice numarul dumneavostra a fost desemnat castigatorul unui premiu in valoare de 50000RON Pentru detalii suplimentare apelati operatorii nostri 0756341806 0742515255 0751861951 ATENTIE Codul de validare 83273 Va Multumim

    nu are nici macar semne de punctuatie, are si greseli gramaticale, si incearca sa vanda si gogosi… plus ca mesajul l-am primit de la al doilea numar care apare pe lista de ‘operatori’. In fine, am verificat regulamentul pe site… si nu cred astea dar, sigur sunt oameni mai naivi prin tara asta, ca in ziua de azi tot copilul, ‘nea si tanti de la tara au telefoane mobile… Am mai vazut pe la televizor ca se facea campanie de instiintare si se avertiza populatia sa nu sune inapoi si sa nu creada mesaje d-astea, dar oare nu se poate face nimic sa fie cumva trasi la raspundere oamenii astia?

  103. VASILE said

    am September 13 2011 @ 2:11 pm

    NU VA LASATI PACALITI OAMENI BUNI…..EU AM FOST ANUNTAT CA AM CISTIGAT 20.000 DE LEI IN ACELASI MOD DAR MI-AM DAT SEAMA PE LOC CA E O PACALEALA. NR DE LA CARE AM FOST ANUNTAT ESTE 0751467198

  104. bazeee said

    am September 13 2011 @ 7:11 pm

    si eu am fost anuntat. nr. este: +40742515255
    “INSTIINTARE Super Bingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii …”

  105. Elena R. said

    am September 18 2011 @ 8:48 am

    Mesaj cu continut identic(astazi) de la nr. de telefon: 0763265793 si”021423213″…nu va panicati,e teapa! Duminica va aduce cu Cargus banii acasa;nu trebuie sa faceti nimic,doar sa luati banii! Ce oameni…

  106. rus victor said

    am September 19 2011 @ 10:33 pm

    am primit urmatorul mesaj:felicitari -in urma tragerii la sorti
    superbingo metropolis va desemnat cistigatorul premiului de
    20.000 lei . pe sr.xmh 62.ro-pentru detalii apelati numarul line:040749983219-mesaj primit in data de 18 09 2011 ora 14.05 mesaj primit pe tel.0747381009= am accesat pagina de internet si am constatat caci acest mesaj a fost transmis multor persoane in
    scop de frauda pe internet =eu consider caci marea vina este in
    justitie pentru ca nu doreste a pedepsi pe toti acesti sarlatani
    = mentionez faptul caci eu nu am jucat nici odata in viata la loto
    si am ramas surprins caci sint declarat cistigator al unui joc de
    care habar nu am.
    =pe aceasta cale solicit verificarea posesorilor numerelor de telefon incriminate si posesorii acestor numere de felefon sa fie
    trasi la raspundere penala pentru inselaciune.-existind fapta
    comisa -existind si dovada hotiei (mesajele primite)=singurul lucru care lipseste fiind dezinteresul organelor de cercetare penala de a ne scapa de acesti paraziti ai societatii
    =.cu deosebit respect un pensionar care nu jucat loto nici odata.

  107. rus victor said

    am September 19 2011 @ 11:18 pm

    AM PRIMIT URMATORUL MESAJ PE TELEFONUL MEU CU NR.0747381009 :FELICITARI -IN URMA TRAGERII LA SORTI SUPERBINGO METROPOLIS V-A DESEMNAT CISTIGATORUL PREMIULUI DE 20.000 LEI -PE SR.XMH 62.RO. PENTRU DETALII APELATI NUMARUL LINE 040749983219-MESAJ PRIMIT IN DATA DE 18-09-2011 -LA ORA 14.05= DUPA PRIMIREA MESAJULUI SUSPECT AM INTRAT PE NET
    =ACCESIND SAITUL INSELACIUNE IN NUMELE SUPERBINGO SI AM CONSTATAT FAPTUL CACI SARLATANII AU EXPEDIAT SI ALTOR PERSOANE RESPECTIVUL MESAJ.
    =CONSIDER CACI PRINCIPALUL VINOVAT ESTE JUSTITIA SI PARCHETUL CARE REFUZA A TRAGE LA RASPUNDERE PENALA PENTRU INSELACIUNE EXISTIND PROBELE =EXISTENTA MESAJELOR SI TELEFOANELE SARLATANILOR =SINGURUL LUCRU CE LIPSESTE ESTE VOINTA DE A PUNE CAPAT HOTIEI.
    =OARE ATITA TIMP CIT SUTE DE PERSOANE CAD VICTIME SARLATANILOR DE CE NU POT FI DEPISTATI POSESORII RESPECTIVELOR NUMERE DE TELEFON SI SA FIE TRASI LA RASPUNDERE PENALA =DE CE SINT PROTEJATI SARLATANII ????
    =CU DEOSEBIT RESPECT UN PENSIONAR CARE NU A JUCAT NICI ODATA LOTO DAR A FOST DECLARAT CISTIGATOR DEMN DE CARTEA RECORDURILOR.

  108. rus victor said

    am September 19 2011 @ 11:20 pm

    AM PRIMIT URMATORUL MESAJ PE TELEFONUL MEU CU NR.0747381009 :
    FELICITARI -IN URMA TRAGERII LA SORTI SUPERBINGO METROPOLIS V-A DESEMNAT CISTIGATORUL PREMIULUI DE 20.000 LEI -PE SR.XMH 62.RO. PENTRU DETALII APELATI NUMARUL LINE 040749983219-MESAJ PRIMIT
    IN DATA DE 18-09-2011 -LA ORA 14.05= DUPA PRIMIREA MESAJULUI SUSPECT AM INTRAT PE NET
    =ACCESIND SAITUL INSELACIUNE IN NUMELE SUPERBINGO SI AM CONSTATAT
    FAPTUL CACI SARLATANII AU EXPEDIAT SI ALTOR PERSOANE RESPECTIVUL MESAJ.
    =CONSIDER CACI PRINCIPALUL VINOVAT ESTE JUSTITIA SI PARCHETUL CARE
    REFUZA A TRAGE LA RASPUNDERE PENALA PENTRU INSELACIUNE EXISTIND
    PROBELE =EXISTENTA MESAJELOR SI TELEFOANELE SARLATANILOR =SINGURUL LUCRU CE LIPSESTE ESTE VOINTA DE A PUNE CAPAT HOTIEI.
    =OARE ATITA TIMP CIT SUTE DE PERSOANE CAD VICTIME SARLATANILOR DE CE
    NU POT FI DEPISTATI POSESORII RESPECTIVELOR NUMERE DE TELEFON SI SA
    FIE TRASI LA RASPUNDERE PENALA =DE CE SINT PROTEJATI SARLATANII ????
    =CU DEOSEBIT RESPECT UN PENSIONAR CARE NU A JUCAT NICI ODATA LOTO
    DAR A FOST DECLARAT CISTIGATOR DEMN DE CARTEA RECORDURILOR.

  109. madalina said

    am September 22 2011 @ 8:58 pm

    buna, eu am primit urmatorul mesaj,,FELICITARI” in urma trageri la sorti ,super bingo metropoliss v-a desemnat castigatorul premiului de 20.000 lei pe Sr XMH62ro!pt detalii apelati nr:+40754457562″

    Teapa mare !!! mai ales ca nici nu a scris corect numele emisiunii, si nu sunt singura tot de la acel numar multi colegi din clasa si liceu au primit mesaje asemanatoare ,nu plecati urechea la toate tampeniile.

  110. SABINA said

    am September 24 2011 @ 2:46 am

    BUNA. SI EU AM PRIMIT URMATORUL SMS:
    FELICITARI!In urma tragerii la sorti”SUPER BINGO METROPOLIS”v-a desemnat castigatorul premiului de 20.000 LEI pe Sr XMH62RO!Pentru detalii apelati NUMARUL LINIE.
    Expeditor: 0754457562
    Receptionat: 14:04 22/09/2011

    Dar bineinteles ca nu am crezut, din motive bine intemeiate: in primul rand nu am jucat acum de curand si nici macar nu sunt in tara. dar ma gandeam ca poate s-a gresit numarul de telefon. Apoi am zis sa caut pe internet seria respectiva sa vad care e treaba si mi-a dat: INSELATORIE! Pentru toata lumea care primeste astfel de mesaje sa nu creada.

  111. alexandra said

    am September 24 2011 @ 7:46 am

    la fel am primit si eu un sms de la nr 0752540889, cod validare 83272, teapa mare!!!

  112. bogdan86 said

    am September 25 2011 @ 7:30 pm

    la fel si eu de la nr 0752565229

  113. alexandra said

    am September 26 2011 @ 1:33 pm

    si eu am primit msj de la nr 0768702274..tzeapa!!!!

  114. s0k said

    am September 26 2011 @ 3:37 pm

    0754505604
    Aceeasi problema, sincer, tot raul care a putut sa-l faca a fost sa imi pierd 5 minute pentru ca m-au pus pe hold, in schimb, mesajul chiar a avut un efect pozitiv pentru ca am avut motiv sa radem eu si prietenii de pahar :), pentru necunoscatori am un sfat, nu va oferiti datele personale, nici un concurs pe bune nu va va cere sa dati bani sau mai stiu eu ce, luati-o in gluma, poate faceti si misto de ei, o zi excelenta va doresc!

  115. Florin Lucian said

    am September 27 2011 @ 12:58 pm

    Astazi 27.09.2011 am primit un mesaj de la numarul de mai sus in care mi se spuneau aceleasi prostii cu privire la superbingometropolis.Eu nu l-am sunat de pe numarul meu ci de pe alt numar si i-am dat carne din prima.El ca nu, ca stiti ca trebuie, si l-am indrumat “frumos” spre o fantana.
    Unii se pare ca nu au ce face, plina tara de capi patrati din astia.

  116. Sanda said

    am September 27 2011 @ 6:05 pm

    Si eu am primit ieri 26/09/2011 un SMS de la nr.0754451807 prin care mi se spunea ca in urma unei trageri la sorti facuta de Antena 1 si Orange sunt castigatoarea irevocabila a unui premiu de 20.000 Euro si mi se cerea pentru detalii sa apelez un operator la nr.0754619169. Am sunat de curiozitate si acesta mi-a cerut sa depun la BRD sau BCR, ce banca agreez eu, suma de 1.000 lei pentru validarea premiului si deschiderea contului pentru a-mi putea transfera c/valoarea Euro, respectiv 834.000 lei. Pentru ca am spus ca nu am respectiva suma, a inchis.
    Deci sunt anumiti indivizi care cauta tot felul de modalitati pentru a-i escroca pe cei care le cad in plasa!Dar cum putem scapa de ei?!

  117. danny said

    am September 27 2011 @ 8:58 pm

    breeeeeeeeeeeeeee fratilor mesaju cu 50000 de Ron l-am primit si io
    maaaareee tzeapa
    noroc ca am vazut mesajele voastre si m-am linistit
    :)) :))

  118. peti said

    am September 28 2011 @ 6:38 pm

    0749973146 Acelasi mesaj si de la acest nr de telefon si acum i-mi reamintea ca am castigat fiind ca mai primisem unu pe 2 septembrie

  119. Ank said

    am September 29 2011 @ 2:23 pm

    0768702274 – numar de pe care am primit mesajul teapa.AVETI GRIJA!

  120. MIHAI said

    am September 30 2011 @ 1:31 pm

    0752425092….nu bagati inselatorii in seama daca e ceva adevarat sunteti contactat telefonic nu ???? nu mai bagati smsuriile in seama…………

  121. Nikol said

    am September 30 2011 @ 7:11 pm

    Am primit si eu un mesaj de la ei ca am catigat 50.000 RON si sa sun la unu din numerele urmatoare: 0749973146;0751429107;0756340469…cod de validare 83272 puteam sa fac infarct..

  122. Enache ionut said

    am October 1 2011 @ 9:22 am

    Astazi 01.10.2011 : ” **FELICITARI**SUPER BINGO METROPOLIS a extras nr d-v ca fiind cistigatorul al premiuluide 50.000 RON pt info-line contactati-ne la nr 0763265793 0214232133 “

  123. gusti 07 said

    am October 2 2011 @ 7:54 pm

    am de primit dar ,cum nuti da nimeni bani degeaba fara munca, nici numi doresc bani,si stiam ca e o gluma de 2 bani sau poate mai ieftina si veche nr e 0749974858, daca sunt asa darnici sasi ia bani de gaz si sami basculeze bani la poarta ca-i trag eu inauntru!?

  124. ademary said

    am October 2 2011 @ 10:14 pm

    si eu am primit de 2 ori acelas mesaj ultimul a fost pe 01.10.2011 prin care ma anunta k am castigat 50000 Ron , pentru detalii sa apelez operatorii la nr 0751454763 cod de validare :83272 la numarul de telefon va raspunde cornel palade.
    La sfarsit sa semnat Olaru Marian.

  125. Andreea said

    am October 3 2011 @ 7:50 pm

    am primit si eu mesaj prin care ma anunta ca am castigat 50000 de ron si pentru a ridica premiul trebuia sa apelez nr. 0749973146. cod de validare 83272.Am sunat dar imi intra casuta vocala.Va rog faceti ceva si terminatii pe escrocii acestia care isi bate joc de oameni.

  126. andrei said

    am October 8 2011 @ 4:20 pm

    si io am primit um mesaj de la nr 0754485244

  127. tric said

    am October 10 2011 @ 12:11 pm

    la blacklist se mai pot adauga si 0751454150 si 0752425081 ..aceeasi magarie cu bingo..

  128. Cristina said

    am October 12 2011 @ 2:37 pm

    pe mine m-a sunat un analfabet si s-a dat drept consultant de la relatii clienti cosmote. ma anunta ca am castigat 50 % reducere la abonament pe timp de un an de zile si dreptul de a alege un nr de la 1 la 20 sub care se ascund premii in bani. am zis 7 si el mi-a spus ca am castigat 12000 de euro. ca sa intru in posesia premiului trebuie sa ma duc la posta sau la un western union si sa depun 1,5% din suma castigata…drept taxa pt fan curier care imi va aduce banii acasa :))) i-am spus ca prietenul meu google mi-a soptit ca totul este o farsa si atunci mi-a zis k o sa ma sune un coleg de-al lui. nr de tel este: 0762721494

  129. loredana said

    am October 13 2011 @ 11:40 am

    Am primit si eu azi mesaj de la 0754484804 : “FELICITARI!
    In urma extragerii la sort SUPERBINGO METROPOLIS va desemnat castigatorul a 50.000 ron. Pentru informatii apelati la operatorul 0754486108.

    Eu stiind ca nu am jucat nici macar o singura data am sunat pe numarul de la care am primit sms si raspunde un tip si spun :”eu nici macar nu joc” si el .. de ce ma luati asa tare?” si inchide ..

    Dragut.. totusi nu inteleg care este scopul lor ..

  130. mariana said

    am October 15 2011 @ 11:53 am

    si eu am primit un mesaj prin care ma anunta ca am castigat 50000 de ron si pentru detalii trebuia sa apelez nr. 0749382437 sau 0756339148. cod de validare 83272 . nu am sunat din motive de securitate , eu nu am jucat niciodata la super bingo metropolis.

  131. matei said

    am October 17 2011 @ 3:45 pm

    asteeasinumamincinosi care te insealatori nu va incredeti in ei numa te mint sa nui credeti mergeti la politie daca primiti un mesaj ca ecela

  132. ION said

    am October 21 2011 @ 7:58 pm

    SI EU AM PRIMIT MESAJ ASEMANATOR, DE LA 0754330425.

  133. roxana said

    am October 24 2011 @ 4:36 pm

    mda,cam asa suna si mesajul pe care l-am primit eu:de la numarul 0756456135.ce pot spune,sunt niste tampiti.
    Instiintare
    SuperBingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice numarul dumneavoastra a fost castigatorul sumei de 50000RON
    ATENTIE
    Pentru detalii suplimentare apelati operatorii nostrii
    0756456135
    0751858045
    0752418445 Va Multumim

  134. xD said

    am October 25 2011 @ 9:09 am

    aveti grija si la 0749399537/0756453571

  135. ghost said

    am October 25 2011 @ 4:32 pm

    numele lui este Patrascu Andrei…. pretinde ca e de la superbingo… nr lui de tel 0749399537

  136. Andrei said

    am October 27 2011 @ 12:07 pm

    Da, acelasi mesaj doar cu 50.000 ron. De la numarul 0756515529. Iar pentru informatii sa sun la nr.0751456781.

  137. Florin said

    am October 27 2011 @ 6:06 pm

    0784556841 si 0214232133 primul fiind nr de pe care am primit mesajul.Am verificat si sunt nr de tel ale unei companii care fara acordul lor sunt redirectionate,deci totul se face prin intermediul unor nr private ale unor companii,nu vor fii depistati asa usor,exista un tip de aparatura care poate depista chiar si detalii despre pers care suna dupa timbrul vocal,dar Romania nu are asa ceva!

  138. nagh daniela said

    am October 28 2011 @ 10:46 am

    si eu am primit mesaj ca am castigat 20000 de ron…este o inselaciune…am sunat la nr ce mi l-au dat,am vrut sa vad despre ce e vorba si mi-au zis ca trebuie sa platesc un comision de 740 lei ca sa intru in posesia premiului…oamenii astia chiar nu au ce face numai sa insele oamenii…nu-i prinde nimeni???

  139. liviu said

    am October 28 2011 @ 2:35 pm

    eu am primit urmatorul mesaj de doua ori in 4 ore :
    instiintarea SuperBingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice,nr dvs a fost castigatorul sumei de 50.000 RON.Pentru detalii suplimentare,apelati operatorii nostri
    0756339148 sau 0756453571.
    ATENTIE: cod validare 83272.
    Va multumim.
    Am sunat la ambele nr,dar numai cel de al doilea e disponibil,mi-a raspuns un domn Popa Marian,mi-a cerut ceva date personale si a zis ca trebuie sa trimit un comision de 500 euro pentru a putea efectua transferul bancar. Cand am intrebat de nr contului in care ar trebui sa transfer eu cei 500 euro,mi-a zis ca acesti bani se poate trimite doar prin WESTERN UNION!!! Deci,nu exista un cont bancar. Eu locuiesc in DK si asta i-a facut ochii sa sclipeasca cred,o fi crezut ca a tras lozul cel mare. Teapa pt el :)) . P.S. :eu nu am mai jucat la Bingo de 2 ani….ATENTIE,romani cinstiti,la romanii escroci!!!

  140. Pop V. said

    am October 29 2011 @ 11:24 am

    Salut, am primit si eu un mesaj de genu’ ieri “Super Bingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telofonice numarul dvs. a fost castigatorul unui premiu de 50.000RON.” si am primit un numar de contact si un cod de validare(pt. ce? nu am pus nici un bilet la Bingo)…ma rog FAKE total, ba chiar a scris si numele lui Cornel Palade ca om de contact. Aveti grija la Tepe

  141. mihai matei said

    am October 29 2011 @ 11:46 am

    Azi am primit si eu e la 0756.509.608 ca am castigat de la Superbingo Metropolis suma de 50.000 ron. Am raspuns tot cu sms : “Felicitari ! Poti sa ti-i bagi pe toti in c…. dar schimbati in fise !” Am pierdut premiul , nu ? :(( Dar sunt fericit ca l-am facut pe fraier :D :P

  142. sava anca mihaela said

    am October 30 2011 @ 8:56 am

    Buna! Ieri 29.10.2011 am primit un mesaj de la acest numar de telefon 0784556841 la care mai era adaugat un altul 0214232133(pentru informatii)cum ca as fi castigatoarea unui premiu de 50.000 lei acordat de SUPER-BINGO METRROPOLIS. Va rog sa luati masurile necesare !!!!

  143. KRISA said

    am October 30 2011 @ 10:01 am

    Am primit un mesaj in data de 24.10.2011 pe telefonul mobil,,,Felicitari!In urma tragerii la sorti SUPER BINGO METROPOLIS v-a desemnst castigatorul PREMIULUI de 20.000 lei pe Sr.XMH.62.ro!PT. detalii apelati numarul linie.0752565459.Va rog sa-mi raspundeti daca e o tentativa de frauda?

  144. bruno said

    am November 1 2011 @ 12:59 pm

    si eu am primit un mesaj ca am castigat 50.000 de ron de la bingo metropolis .da am trimis un mesaj in felu urmator vai doamne nu am castigat atatia bani cum trebuie sa procedez?? numerele de telefon sunt.0751/456781.0756/470395

  145. poena lex said

    am November 1 2011 @ 6:59 pm

    pe 01.11.2011 am promit acelasi gen de mesaj de “FELICITARI….bla,bla,bla” si ma si vedeam cu 50000 ron mai bogat, asa cum eram asigurat de la tel nr. 0763265793 si 0214232133. Aloooo, OPC-ul, SRI-ul…Militia! Where are you?

  146. liviu said

    am November 2 2011 @ 6:35 pm

    eu le-am trimis sms inspoi,ca am pus acei 500 euro prin western union,le-am dat un oarecare cod de validare ca sa poata scoate banii,acum era randul meu sa dau tepe =))
    dupa 20 minute,sa vedeti ce ma suna disperatul,sa-mi spuna ca nu e bun codul pt a scoate banii……….=))
    pai ce ma,codul tau era bun????!!!! :))
    a vazut pe propria piele cum e sa ia teapa….NA!!!

  147. mihaela said

    am November 3 2011 @ 3:20 am

    ATENTIE!!!nu stiu cat este de adevarat dar in urma cu o luna am auzit de la un prieten care este avocat ca unii fac astfel de lucruri pentru a lua bani,daca sunati inapoi sau dati mesaj ei vor deconta creditul..nu stiu ce tarif au,dar ar fi bine sa verificati in cazul in care ati sunat…si eu pe data de 1 noiembrie am primit un astefl de mesaj si mi-am adus aminte ce a spus prietenul meu:))..si am intrat si pe internet sa ma asigur ca e este o farsa…si asa si este,pentru binele vostru nu raspundeti la astfel de mesaje..ar trebui si media sa faca un mesaj de avertizare

  148. mihaela said

    am November 3 2011 @ 3:42 am

    mesajul a fost asa >Instiintare SuperBingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice numarul dumneavoastra a castigat suma de 50000RON pentru detalii suplimentare apelati operatorii nostri 0749905699 0756522942 0751864420 Va multumim. primit de la 0751864420:)

  149. ana said

    am November 5 2011 @ 9:57 am

    m-a trezit de dimineata un sms de la nr 0756458824 : ” FELICITARI ! in urma extragerii la sort SUPERBINGO METROPOLIS v-a desemnat castigatorul 50.000ron. pentru inf apelati la numarul de telefon 0751456781 ” :D

  150. Tentativa de frauda in numele Super Bingo Metropolis « Impresii … said

    am November 5 2011 @ 5:54 pm

    [...] Găsiți mai multe detalii și o dezbatere pe tema această în comentariile articolului scris de senatorul Urban Iulian, AICI. [...]

  151. misu17 said

    am November 8 2011 @ 12:53 pm

    mia venit un mesaj ca am cistigat 50.000ron .

  152. Iosif said

    am November 8 2011 @ 2:13 pm

    Acelasi sms cu 50000 ron…de la nr. de tel:+40751877415

  153. saveluc amalia said

    am November 9 2011 @ 10:18 am

    si eu am primit de 2 ori un sms cu castigarea unui premiu in valoare de 50.000 ron.cu se pot depista aceste inseleciuni si sa le putem opri.sunta altii care chiar cred asta.am dat tel si mi-au spus sa deschid un cont in banca la bcr si sa achit la posta suma de 1000 ron pt deschiderea contului la bcr.asa ca nu va aventurati sa credeti ca e o mare TAPA.O ZI BUNA VA DORESC.

  154. octav said

    am November 10 2011 @ 5:04 pm

    stazi ma sunat cineva care sa recomandat ca este de la super bingo metropolis, dupa care mia dat un mesaj ca sint cistigator al tragerii telefonice cu suma de……………nr. de telefon de pe care ma sunat este0751864412,si mia spus sa sun la acest nr.ca va raspunde Cornel Paladi sau Olaru Marian,Ese hotie sau nau treaba.

  155. nelu said

    am November 10 2011 @ 8:22 pm

    un vecin a primit urmatorul mesaj;super bingo metropolis va desemnat in urma extragerii telefonice castigatorul unui premiu de 50000ron.Cod validare 83272. pentru detalii apelati operatorii nostri 0751453776 sau pe wwwsuper-bingo metropolis.ro.La numarul de mai sus va raspunde OLARU MARIAN si CORNEL PALADE.EXPEDITEUR;+40751453776 DATA PRIMIRII 07 11 2011 ORA 11 40 . Intrebare;Cat de credibil poate fi acect mesaj?

  156. alexa gabriel iulian said

    am November 12 2011 @ 10:07 am

    am primit si eu un mesaj care suna exact asa,,felicitari supre bingo metropoli a extras nr dumneavoastra ca find castigatorului premiului de 50.000 ron pt info_line contactatine la nr 0763326579sau 0214232133….. am sunat a raspuns domn sau ce era si lam intrbat daca nu joci cum e posibil sa castigi a spus ca nr a fost extras nr de telefon si lam intrebat acuma trebuie sati dau toate datele din buletin la care a raspuns da iam spus sa dea premiul altcuiva…..prindeti hotiiiiiiiiiiiiiiii

  157. dannygip said

    am November 12 2011 @ 11:36 am

    Am primit in 12.11.2011 ora 11.30 mesaj identic pina la numerele de operatori. Pina si codul de validare e la fel. Credibilitate ? …

  158. marinela said

    am November 13 2011 @ 4:50 pm

    am primit si eu un mesaj cu textul,,super bingo metreopolis te-a desemnat in urma extrsgerii telefonice castigatorul unui premiu de 50.000 ron.cod validare 83272.pentru date apelati la operetorii nostri0751861660 v-a raspunde olaru marian si cornel palade”

  159. Lol said

    am November 15 2011 @ 8:12 am

    Da si eu am primit 3 mesaje de la numarul 0742811350, in care-mi spunea ca am castigat 20.000 euro in urma extragerii numarului meu de catre @Antena si Orange. Mi s-a recomandat sa dau telefon ca sa confirm. :D Cine da atatia bani asa printr-un mesaj. Nu prea stiu care e ideea.. cu ce se alege el ca da mesajele astea. In sfarsit… am cautat pe net si am gasit misterul… O excrocherie. Sper sa nu cada nimeni in ea.

  160. popescu letitia said

    am November 15 2011 @ 12:17 pm

    cred ca mesajul meu e cel mai proaspat dar si cel mai consistent-50000 ron. Am contactat nr. de tel.0754439780.ANTENA1-INFO-LINE2011, mia raspuns un domn stilat si care dupa citeva intrebari care i leam pus in legatura cu premiul , ma trimis la posta romana sa cer un formular online , sal completez si sa achit suma de 920 ron dupa care sa merg la o banca BCR sami retrag premiul in 2 transe. Miam dat seama ca e o tzeapa si lam intreba de ce nu ridic intai premiul si banca trage cei 920 ron si mai stiu ca premiile se fac publice nu prin mesaj. A dat in bilbaiala si a inchis.Fiti foarte atenti , nu da norocul asta orb peste noi la criza asta! Totul este o TZEAPA.

  161. Ovidiu said

    am November 16 2011 @ 10:57 am

    SMS: “Instiintare SuperBingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice numarul dumneavoastra a fost desemnat castigatorul sumei de 50000 RON. Pentru detalii suplimentare apelati operatorii nostri 0751 87 89 65. ATENTIE Cod validare xxxxx. Va multumim”. Mesajul l-am primit in 16 NOV 2011 de la nr. +40 7518 78 965.

  162. gigi said

    am November 19 2011 @ 10:34 am

    la fel ca mai sus am primit si eu de la aceleasi nr de tel. Japca.

  163. bogdan said

    am November 19 2011 @ 1:47 pm

    am primit un sms k am castigat 20.000lei. Vrajeala

  164. donca erica said

    am November 19 2011 @ 2:24 pm

    am fost sunata pe telefonul fix si mi sa spus ca am fost aleasa castigatoarea sumei de 1300000 ron de bingo metropolis dupa care mi sa dat nr de telefon 0767847749 sa ii contactez ptr ridicarea premiului.am sunat si mi sa cerut datele ca mai apoi sa cumpar 2 cartele orange a cate 25euro fiecare ca sa poata sa mi dea nr de cont sa mi pot ridica premiul imi este frica ca am apucat sami dau datele ce se poate intampla va rog ajutatima sunt disperata va multumesc

  165. gygy said

    am November 19 2011 @ 5:01 pm

    aceiasi serie am primit si eu xmh.62.ro tot 20000 dar alt nr de tel 0756470418 degeaba facem plangere ca nimeni nu face nimic se alege doar cu o amenda atat mie mi sa luat nr de orange si nimic am facut plangere ast un rasp de la tribunal asta e romania

  166. grajdeanu sofia said

    am November 19 2011 @ 9:17 pm

    Acelasi mesaj… de la 0751805113.Oare chiar nu-i poate stopa nimeni? Dece atata dezinteres din partea politiei ?

  167. Vaschiu Adrian said

    am November 20 2011 @ 4:06 pm

    Am primit si eu acu 3 zile un sms ca am castigat 50 000RON in urma extreagerii telefonice si mia dat 3 numere de tel 0751 876024 0751 755543 0751 859059

  168. Dumitru Ionut Silviu said

    am November 21 2011 @ 11:27 am

    Azi am primit si eu un mesaj gen frauda ca voi :)) mi s-a parut destul de amuzant mesajul :))
    FELICITARI! In urma tragerii la sorti “SUPER BINGO METROPOLIS” v-a desemnat castigatorul PREMIULUI telefonic de 20.000 LEI pe Seria XMH.62.RO! Pentru mai multe detaliisi informatii apelati numarul LINIE si veti intra pe linie cu OPERATORII S.B.M sau pe http://www.superbingometropolis.ro! 0756470418 e nr de la care am primit mesaj!
    POLITIA ROMANA SUCKS !

  169. Ianculescu Catalin said

    am November 21 2011 @ 6:36 pm

    Am primit mesaj de la numarul 0751753318 in care scria ca am castigat suma de 50.000 lei!!! Cea mai mare vrajeala care am auzit-o!!!
    Oare o sa ia cineva vreodata masuri? E o intrebare retorica!

  170. alisa said

    am November 23 2011 @ 9:08 am

    Dimineata pe la 5 am primit urmatorul mesaj de la numarul 0751696430 “antena1 in colaborare cu orange v-a desemnat numarul castigator a premiului de 20.000 euro. pentru validare apelati numarul de linie exp:orange”…Bineinteles ca m-am prins de tzeapa si m-am decis sa avertizez pe cei care ar putea cadea in plasa tzeparilor.
    P.S. Parerea mea este ca aceste numere de telefon ar cam treubui verificate mai atent de cei indreptatiti.

  171. Alina said

    am November 23 2011 @ 12:39 pm

    Am primit si eu un sms acum 5 minute care zice asa:Felicitari ! in urma tragerii la sorti ” SUPER BINGO METROPOLIS” V-A DESEMNAT CASTIGATORUL premiului telefonic de 20.000lei pe seria XMH.62.RO!Pentru mai multe detalii si informatii apelati numarul LINIE SI VETI INTRA PE LINIE CU OPERATORII S.B.M SAU PE http://www.superbingometropolis.ro !0756516906 MESAJUL L-AM PRIMIT DE PE NUMARUL +40756516906 aSTEPT UN RASPUNS ????????????

  172. catalin dona said

    am November 23 2011 @ 1:27 pm

    acum cc 30 de minute ,, am primit un sms prin care ,, mi se comunca ca asi castiga 50000 de euro de la bingo metropolis ,, vreAU SA VA INTREB E ADEVARAT

  173. virgil said

    am November 23 2011 @ 10:46 pm

    Am primit acelasi mesaj azi la ora 13,46 de la nr. de telefon 0751708848 cu precizarea ca pentru detalii suplimentare pot lua legatura cu operatorii de la respectivul numar precum si de la numerele 0751840160 si 0751859058,iar in incheiere: atentie cod validare 83272.Sunt ferm convins ca este o iselatorie.

  174. ana said

    am November 24 2011 @ 11:24 am

    Si eu am primit mesaj de la nr. de telefon 0756516906,ca sunt castigatoarea unui premiu in valoare de 20.000(teapa) eu nu joc la “BINGO” niste EXCROCIII!

  175. damian ovidiu said

    am November 24 2011 @ 12:40 pm

    si eu am primit azi un mesaj identic…,ca am castigat 50.000 lei
    numarul de la care am primit sms-ul este:0751892348.
    am avut tupeul sa-i sun si bineinteles ca individul nu si-a dat seama ca e luat usor la misto.intr-un final mi-a cerut sa-i transfer in cont suma de 800 lei(cheltuielile cu transferul premiului…)
    bineinteles ca nu a primit nimic!!!!!
    politia romana!haideti la treaba domnilor!sunteti platiti de noi,haideti terziti-va si faceti-va treaba!
    stiu ca e greu,dar poate o sa ne ajute putin si companiile de telefonie mobila
    MULTA SANATATE LA OAMENII DE BINE !!!

  176. adrian said

    am November 24 2011 @ 10:22 pm

    salut… vreau sa va spun k si eu am primit acelasi sms azi dimineata la ora 7.35,in care imi zicea k am castigat suma de 50000 ron si sa contactez operatorii la nr de telefon 0751708840 si 0751840160.Bineinteles e o MINCINA.nu va incredeti in toti excrocii.Superbingo nu ofera premii prin extragere cu nr de telefon sau sms-uri.

  177. elena said

    am November 25 2011 @ 9:52 am

    si eu am primit un mesaj in care cistigasem 20.000ron.Acest mesaj a fost transmis de la nr. de telefon 0751763423.O zi buna !

  178. klaudia said

    am November 25 2011 @ 10:17 am

    am primit si eu un mesaj ca premiul telefonic de 20.000lei pe seria XMH.62.RO!pentru detalii si infomatii sa apelati numarul LINIE si veti intra pe linie cu OPERATORII S.B.M.sau pe http://www.superbingometropolis.ro?????????iar nr.mes.este 0751753214…astept si eu o minune de la bunul dumnezeu dar,live nu prin mesaj…..

  179. vlad said

    am November 25 2011 @ 11:13 am

    vai acum 5 minute am primit si eu un mesaj de genu cu 20.000 =)) si numarul incepe tot cu 0751 … si se termina cu 214 :”> atat l-am injurat=))))

  180. pisaru cecilia said

    am November 25 2011 @ 9:33 pm

    si eu am primit un mesaj identic ca am castigat 20000ron nr de la care am primit este 0756523034 stie cineva ceva

  181. tony said

    am November 26 2011 @ 9:12 am

    “SUPER BINGO METROPOLIS” v-a desemnat castigatorul premiului telefonic de 20.000lei pe seria XMH.62.RO!pentru mai multe detalii si infomatii apelati numarul LINIE si veti intra pe linie cu OPERATORII S.B.M.sau pe http://www.superbingometropolis.ro ????????? 0751864415
    Am decis sa ignor de mult astfel de mesaje.

  182. cristi said

    am November 26 2011 @ 9:38 pm

    si eu am fo pacalit mesajul este de la 0751864415 si a scris ca am castigat 20.000 lei MINCIUNA mo PACALIT ….

  183. anamaria popa said

    am November 28 2011 @ 9:41 am

    nu am jucat in viata mea la super bingo si tocmai am primit si eu un mesaj asemanator cu al vostru dar la mine au fost ceva mai indrazneti mi-au cerut sa-mi deschid si un cont in valoare de 800 ron .chiar au crezut ca o sa le mearga? nu este nimeni sa-i invete minte?

  184. sebi said

    am November 29 2011 @ 9:18 am

    e groaznic sa le cazi in capcana ce nobi de omaeni trimit mesajele astea??? nu sunati!

  185. mary said

    am November 29 2011 @ 5:55 pm

    Si eu am primit un mesaj de la nr 0751755010 foarte bine formulat: Super Bingo Metropolis va desemnat in urma extragerii telefonice castigatorul unui premiu de 50.000 ron. un cod de validare . Pt detalii apelati operatorii nostri sau pe http://www.super-bingo-metropolis.ro La nr de mai sus va raspunde Olaru Marian si Cornel Palade. Asta e Romania o tara plina de infractorii care nu bine voiesc sa se duca la munca si aleg modalitati de supravietuire, pacat de noi cei care santem cu capul pe umeri printre toti infractori

  186. bogdan said

    am November 29 2011 @ 8:55 pm

    Eu am primit aci doua mesaje in care spune “instiintare Super Binga Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice nr dumneavoastra a fost desemnat cistigatorul sumei de 50.000ron pentru detalii suplimentare apelati operatorii nostrii”nr.0751611071 0751859059 0751840160 0751868384 ATENTIE cod validare ***** va multumim
    NU PUNETI BOTUL LA ASTFEL DE TEPE!!!

  187. paula said

    am November 30 2011 @ 10:50 am

    acelas mesaj am primnit si eu! de la numarul 0749811602 stiu ca este teapa dar am sunat sa vad ce zice dar nu raspunde. Cica trebuia sa raspunda Cornel Palade.

  188. Daniel Antonel said

    am December 1 2011 @ 12:37 am

    Si eu am primit un mesaj de la nr 0751859015: Instiintare
    Super Bingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice numarul dumneavoastra a fost desemnat castigatorul sumei de 50000 RON . Pt detalii suplimentare apelati operatorii nostrii
    0751840160
    0751859059 ATENTIE Cod validare 83272 Va multumim
    Am copiat exact asa cum era scris mesajul L-am primit azi 30-11-2011 ora 23:55. Am scris numerele de telefon pe google si asa am dat de teparii astia!

  189. Daniel Antonel said

    am December 1 2011 @ 12:50 am

    Comunicatul Intact

    “Dorim sa va informam ca SuperBingo Metropolis nu foloseste, ca mijloc de notificare in privinta premiilor, e-mailul sau sms-ul. Conform Regulamentului de Joc si a Regulamentului de vanzare online a cartoanelor Super Bingo Metropolis, participantul la joc trebuie sa-si revendice premiul la numarul de telefon 021-9594 (numar cu tarif normal, apelabil din orice retea). In cadrul procesului de revendicare, castigatorul primeste toate informatiile privitoare la modalitatile de ridicare a premiului revendicat. Lista castigatorilor la Super Bingo Metropolis se poate accesa pe http://www.superbingo.ro sau in Jurnalul National din fiecare zi de marti. Super Bingo Metropolis nu solicita informatii bancare securizate prin e-mail sau sms. Datele oficiale ale Super Bingo Metropolis sunt:

    Website: http://www.superbingo.ro

    e-mail: contact@superbingo.ro

    Tel: 021 – 9594.”

  190. Kate said

    am December 1 2011 @ 7:52 pm

    Eu am primit un sms de la nr 0751859015 prin care sunt anuntat ca am castigat 20000 de euro de la Altex si Antena 1. Nu am sunat am zis ca nu are rost sa ii acord atentie, dar va anunt si pe voi in cazul in care primiti nu are rost sa va faeti prea mari sperante. O seara faina

  191. Sebi said

    am December 5 2011 @ 1:17 pm

    Salut…am primit si eu un mesaj de la numarul 0755318663 cum ca am castiga 20.000 ron la super bingo metropolis…mi s-a parut ciudat sa iti dea mesaj ca ai castigat nu sa te sune..si in al doilea rand sa fie un numar de mobil..orange mai exact. Se duce naibii romania asta..oricine ar face bani prin orice metoda chiar daca implica frauda…sper sa nu cada altcineva in plasa..un batranel sau cineva care chiar a cumparat bilet si se bucura ca a castigat.

  192. Din Constanta said

    am December 5 2011 @ 2:26 pm

    Am primit azi un apel pe telefonul fix si mi s-a spus sa sun la numarul 0767847749, de la inceput mi-am dat seama ca este teapa si ma bucur ca au ajuns asa de repede pe internet. Regula de baza: cand ti se spune ca ai castigat dar ti se cere bani ca sa intri in posesia premiului este clar teapa.

  193. Mary B said

    am December 6 2011 @ 12:56 pm

    Parintii mei (oameni batrini) au fost sunati pe tel. fix si “informati” ca la Super Bingo Metropolis in urma extragerii telofonice numarul de telefon….. a fost castigatorul unui premiu de 50.000RON si ca pentru ridicarea premiului trebuie sa depuna prin WESTERN UNION suma de 1.650ron ce reprezinta “impozitul pe venit” sau “taxa de transfer” nici ei nu erau hotariti ce sa minta, sa se prezinte cu buletinul si cu ultima chitanta de la telefon, si sa i se spuna datele la care sa depuna suma, prin telefon de catre “operatorul de serviciu” dupa care urma sa i se transmita nr de cont in care se vor depune banii “castigati”….Era cat pe ce sa-i pacaleasca. Nr de tel de pe care au fost sunati: 0767.099.095
    Atentie mare!!! Anuntati pe toate cunostintele, prieteni, rude (batrini care nu isi dau seama ca e pacaleala decat dupa ce raman fara bani) mai sa nu ia in seama astfel de telefoane sau mesaje

  194. pinzar andreea said

    am December 6 2011 @ 2:22 pm

    astazi am primit si eu un msg de la nr 0751653949 ca am castigat 10.000 de euro.,mi-am dat seama ca e teapa deoarece acum cateva luni am primit ink un msj de genu asta.Am sunat la nr ala si ma ia baiatul respectiv “buna ziua cu ce va pot ajuta”dupa ce mai vb eu cu el il intreb “cum trebuie sa ridic premiu, trebuie sa cumpar cartele” si el imi ziice ca “da” si iam raspuns”ba omule bun asta e o vrajeala de 2 baniii! sunt multe cazuri pe net” si mi-a inchis si nu imi mai raspunde.Mai naspa de cei cre se lasa pacaliti usor:)

  195. tonny said

    am December 7 2011 @ 10:34 pm

    tocmai am primit si eu un mesaj cu urmatorul continut de la numarul 0756470369: SUPER-BINGO-METROPOLIS Felicitari sunteti desemnat castigatorul sumei de 50.000.ron.Premii telefonice,pentru detalii apelati 0756470369.ANTENA1-INFO-LINE 2011
    2011.12.07 12:04:19
    haideti sa luptam contra acestor abuzuri

  196. mioara said

    am December 9 2011 @ 3:36 pm

    DA este o frauda si eu am primit asa ceva ca<>>

  197. simona said

    am December 9 2011 @ 6:54 pm

    FELICITARI!
    In urma extragerii la sort SUPERBINGO METROPOLIS v-a desemnat castigatorul 50.000 ron.Pentru informatii apelati operatorul 0756461204,//mesajul asta l-am primit pe data de 9-12-2011…nustiu ce sa m-ai cred..pff ..am incercat sa sun si imi da ocupat=)))draq vine craciunu dar nuh in halul asta:D =)))

  198. simona said

    am December 9 2011 @ 6:54 pm

    FELICITARI!
    In urma extragerii la sort SUPERBINGO METROPOLIS v-a desemnat castigatorul 50.000 ron.Pentru informatii apelati operatorul 0756461204,//mesajul asta l-am primit pe data de 9-12-2011…nustiu ce sa m-ai cred..pff ..am incercat sa sun si imi da ocupat=)))draq vine craciunu dar nuh in halul asta:D =)))

  199. simona said

    am December 9 2011 @ 6:59 pm

    deci teapa,teapa…=)))fratilor astia nu au cfc liberi:D…mda…cred k o sa aibe cfc knd o sa stea dupa grate:)app cine vrea sa vb despre bingo sa dea add pe mess la ramyna09 =)))sa vorbim fratilor despre bigoooo…ce nenorocoti pot fi aia..pfff:D

  200. Iuli said

    am December 10 2011 @ 12:07 pm

    “Instiintare
    SuperBingo Metropolis va anunta ca in urma extragerii telefonice numarul dumneavoastra a fost deseneman castigatorul sumei de 50000 RON
    Pentru detalii suplimentare apelati operatorii nostri
    0749906064
    0751820311
    ATENTIE
    cod validare 72161
    Va multumim
    Sender SUperBing Metropolis”

    asa bogata m-am simtit la 6:48 azi dimineata cand am primit mesaju =))

  201. emil anton said

    am December 14 2011 @ 3:59 pm

    am primit si eu un mesaj felicitari in urma extrageri ati fost ales cu un premiu de 50.000 lei .acest individ cu numele dumitru andrei mi-a cerut sa merg la mony gram sa bag 350 de euro transferentia de premiu,acest individ era foarte ciudat mi-a zis sa merg la banca cu tel deschis ,oamenii buni aveti grija cu escroci si nu cadeti in capcana lor

  202. raduly said

    am December 19 2011 @ 3:52 pm

    pe data de 19/12/2011 ora 10:13:46 am primit mesajul ca am cistigat 50.000ron in urma extragerii telefonice,cod validare 83272.Pt.det.apelati operatorii nostri la nr:0751812478.Aveti grija de banii dumneavoastra,nu aruncati degeaba, pt un sms.

  203. radulescu said

    am December 20 2011 @ 9:50 pm

    Am primit urmatorul mesajde la nr. de telefon +40757243274:
    “Super Bingo Metropolis v-a desemnat castigator in urma extragerii telefonice a unui premiu de 50.000 RON.cod validare 83272. Pentru detalii accesati http://www.superbingometropolis.ro si operatorii nostri la numarul de telefon 0757241638,0575243274,0751875976. Va multumim.”
    TEAPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  204. george said

    am December 22 2011 @ 10:29 pm

    si eu am primit un sms cu mesajul:super bingo metropolis va desemnat castigator in urma extrageri telefonice a unui premiu de 50.000 ron!pentru detali sunati 0751.864718!pentru a lua legatura cu colaboratori nostri sociu si palade!vrajeala curata

  205. DEA said

    am December 29 2011 @ 9:55 am

    AZI DIMINEATA AM PRIMIT UN MESAJ DE LA SUPER BINGO METROPOLIS CUM CA AS FI CISTIGAT 50.000 RON DE LA NR DE TEL. 0751709150 COD VALIDARE 83272, VORBA ACEEA EU CARE NU AM JUCAT SI NU SUNT PASIONATA DE ASA CEVA

  206. marian said

    am January 2 2012 @ 1:46 pm

    nr.0757744344 e cea mai mare teapa pt superbingo eu acum am primit un sms de acest gen “cistigator la superbingo” grija mare

  207. lavinia said

    am January 3 2012 @ 1:54 pm

    acelasi mesaj l-am primit si eu de la 0755337696

  208. serban said

    am January 5 2012 @ 10:56 am

    am primit si eu un mesaj azi de la 0757221521

  209. RAZVAN said

    am January 9 2012 @ 11:48 am

    Salutare! Am primit si eu un mesaj cu aceeasi structura, cod “castigator XMH.62.RO” si bineinteles cu o suma frumusica drept premiu de la numarul de telefon 0751865577. Nu am dat telefon, insa am cautat codul si iata-ma pe acest site. Grija mare! MC

  210. Ani said

    am January 10 2012 @ 5:44 pm

    Am primit si eu azi mesajul de la nr de tel:0756587114

  211. marius said

    am January 11 2012 @ 2:59 pm

    si eu am primit msg deala si nu stiu daca cineva ia masuri pt chestile astea,,,,banuiesc ca nu iau masuri din cauza ca au mai aparut mesaje ….toate mizerile de oameni

  212. ELLA said

    am January 12 2012 @ 1:46 pm

    …. chiar nu se gaseste ac de cojocul acestor “oameni” ??!!

  213. valentina said

    am January 16 2012 @ 11:08 am

    cei de la super bingo nu cred ca i-ar interesa asa mult ce se intimpla si dupa emisiunile difuzate dar cu ocazia acestor mesaje transmise si a acestor comentarii le va scade si vinzarile la bilete.dragi participanti la aceste jocuri de noroc munca cinstita este mai sigura.nu mai dati banii pe prostii ca altii sa se imbogateasca.acest joc este pe bune dar sansele sunt f mici adic la citi jucatori sunt doar cteva telefoane,asta pentru cine gandeste insa ca si la loterie nu s-au mai dat castigurile cele mari numai cnd au vrut ei este o mare fraudasi va dau un ex[extrage un binet,si se observa ca biletul era ne valid si trebuia sa fie introdus cu o saptamina inainte.apoi premiul este evident ramas in cadrul companiei deci nu se putea extrage un alt castigator daca era ceva legal si normal.acolo dati-va seama ca sunt oameni care vor sa manince si ei o paine mai nemuncita adica dupa,prosti de noi….si raspundeti si voi la intrebarea mea.care dintre voi fiind cu mainile in miere nu v-ati linge pe degete? va multumes ci va doresc sa mai jucati la jocuri daca nu aveti ce face cu banii paaa paaaaaa

  214. Paul said

    am January 17 2012 @ 10:23 pm

    Buncici mei au fost anuntati astazi prin reteaua Romtelecom ca au castigat suma de 130mi ron. in urma unei extrageri Super Bingo Metropolis in colaborare cu Romtelecom si pot intra in posesia banilor daca cumpara cartele reincarcabile in val.de 50euro
    dupacare sa ia legatura cu urmatoru numar:0760143469 si ghiciti ce… a raspuns un Moldovean deci prin urmare…..
    ………TZEAPA………………

  215. Tazman said

    am January 18 2012 @ 1:38 pm

    Am primit si eu un astfel de mesajin data de 18.01.2012:Felicitari in urma tragerii la sort super bingo metropolis va desemnat castigatorul premiului de 40.000 lei pe seria XMH.62.RO! Pentru mai multe detalii si informatii apelati numarul linie si operator. numarul de telefon de pe care lam primit fiind 0756226237. rusine pe capul lor cu ce se distreaza unii oameni la noi in tara.

  216. mares olga said

    am January 19 2012 @ 11:34 am

    Buna ziua! Era sa fac infarct cand am primit mesajul ca as fi castigatoarea concursului superbingometropolis un premiu in val.de 50.000 ron..0751900422Acest numar a trimis mesajul respectivVa rog sa luati atitudine in ceea ce priveste frauda pe mobil.Va multumesc

  217. livioara said

    am January 20 2012 @ 1:41 pm

    Am primit azi 20.01.2012. un tel. ca am cistigat 2000 lei,mi-a dat adresa de la Super bingo metropolis, str. Ramnicu Valcea, nr. 22 sector 3. Bucuresti.Un nr. de fax 0349806434 si un nr.de mobil cind ajung la BRD sa sun la 0764862668, sa prezint C.I. si telefonul meu, impreuna cu 1000 lei.Stiu ca e o inselaciune.Mi-a dat si nr. de tel de la super bingo metropolis-sa apelez la 021-3021300.Va rog verificati si luati masuri.

  218. gurita said

    am January 20 2012 @ 3:53 pm

    pai si eu am primit putin mai devreme un telefon:
    cica nr meu de romtelecom(ca pe fix a sunat)a fost extras castigator si am castigat 20000 lei,pentru care trebuie sa platesc suma de 80de euro vocer adica mi-a explicat el ca tre sa mg la cel mai apropiat chiosc sa cumpar cartele in valoare de 80 de euro si in juma de ora vine curierul rapid s-mi duca banii.am mers la chiosc si m-am facut ca cumpar cartele sa vad ce zice si la chios vanzatoarele mi-au zis ca au fost f multe persoane care au luat teapa iar el mi-a zis sa nu inchid tel.sa vada ce fac cum cupar si sa nu iau legatura cu nimeni ca sunt lucruri confidentiale si auzind covvorbirea cu vanzatoarea s-a suparat.era nervos dar m-a tinut juma de ora cu papagalul apoi voia seria de la cartele
    7 cartele trebuia sa iau de 15 euro.v-am zis ca m-am facut ca iau cartele am ajuns in masina si cand mi-a cerut seriile i-am zis sa -mi dea banii si at i dau cartelele….in fine nu am acceptat conditiile lui si ma amenintat ca pierd atatia bani ca am aplecat urechea
    Sunt fericita ca nu am luat cartelele si nu am dat datele .60 lei cat dadeam pe cartele nu se iau din drum…
    ar trebui spanzurati de limba magarii astia
    rusine sa ne fie ca ne furam unii pe altii romani….
    nr lui de tel era 0756508262 iar numele nu il mai retin

  219. andronescu said

    am January 30 2012 @ 4:30 pm

    Acelas mesaj si pentru mine . Am stiut de la bun inceput ca este o inselaciune.Vor mai fi si altii in situatia noastra.Cei care nu stiu vor cadea prada cu siguranta.

  220. sepsi petru daniel said

    am February 1 2012 @ 5:42 pm

    si eu am primit azi 1 02 2012 mesaj de la nr de tel 0756498382 ca am castigat 40 000 lei am sunat nu mia raspuns nimeni apoi iam trimis mesaj si am injurat bine pe cine o fost …..are ce manca pana deseara…..mare grija la toti ….

  221. Bogdiy said

    am February 1 2012 @ 9:17 pm

    Azi 01/02/2012 ora 16:26 am primit acelasi mesaj in care spune ca am castigat 40.000 lei ,de la nr.0756498382. Intreabrea mea este cum ajung aceste persoane in posesia nr. de telefon(de exemplu al meu este abonament) trimit oare la deruta?! si cineva ar trebui sai opreasca pina nu pica lumea in “capcana” asta stupida.

  222. ovidiu said

    am February 12 2012 @ 2:30 pm

    Astazi 12/02/2012 am primit si eu un mesaj pe tel. cum ca as fi castigat 50.000 de lei mi-am dat seama ca e teapa si am ignorat mesaju.Mi-a cerut sa sun la nr:0757377710 sau la:0756589410 nu lu-ati in seama acesti nenorociti.

  223. Gina said

    am February 13 2012 @ 10:33 am

    Si-au schimbat numarul: 0757 336 541.
    Eu, care nu am jucat in viata mea la Super Bingo Metropolis, as fi castigat 40.000 de lei pe sr.XMH.62.RO. …conform mesajului ..care se incheie asa: Pentru detalii cu privire la REVENDICAREA PREMIULUI apelati numarul LINIE OPERATOR…
    Ecident, stiu ca e o talharie la drumul mare, asa ca am ignorat mesajul, fara sa ma intereseze alte detalii. Am vrut doar sa completez lista voastra, destul de luuuunga!

  224. Patcas Janetta said

    am February 14 2012 @ 9:06 am

    Se pare că lista va fi şi mai lungă… Eu am primit azi mesajul: “Super Bingo Metropolis v-a desemnat câştigător în urma extragerii telefonice a unui premiu de 50.000 RON.Pentru detalii accesaţi http://www.superbingometropolis.ro şi operatorii noştri la numărul de tel.0755319343 Va răspunde Olaru Marian şi Cornel Palade”. Ştiam că e ţeapă, au primit şi colegi de ai mei un astfel de mesaj, am sunat de pe fix şi pentru că am întrebat ce e cu mesajul respectiv, cel de la celălalt capăt telefonic mi-a cerut numele, nu am vrut să-i spun numele şi mi-a închis spunând să-i sun când mă hotărăsc să vorbesc cu ei. Respectivul s-a prezentat ca fiind Olaru Marian de la departamentul premii şi… Ce e de făcut ca să-i oprim…

  225. negrean said

    am February 19 2012 @ 10:39 pm

    si eu am primit acel mesaj , dar i-am trimis un altul unde i-am cerut sa- mi suga penisul , pt. ca eu lucrez la superbingo

  226. j. pIRVA said

    am February 20 2012 @ 4:36 pm

    De asemenea am primit un sms de la nr. 0756316674 care se da drept super bingo metropolis si sustine ca am primit 40 000 pe sr.xmh62ro si sa apelez nr. linie pentru revendicare. nu am jucat si sunt convins ca e o tentativa de inselaciune.

  227. catalina said

    am February 21 2012 @ 2:00 pm

    buna ziua si eu am primit astazi un asemenea mesaj cum ca am castigat 20000euro si sa sun la info line sa aflu cum imi pot revendica premiul. Am sunat sa vad daca este sau nu o minciuna iar pe parcurs ce mi-a raspuns undomn si a inceput sa ma intrebe fel si fel de intrebari mi-am dat seama ca este o minciuna si am renuntat. Mi-a spus sa merg la o banca mai apropiata sa depun intr-un nr de cont 840lei si apoi sa-i sun……… bineinteles ca nu i-am ascultat si am stat in banca mea. Ar rebui pedepsiti asemenea hoti. Va multumesc!

  228. catalina said

    am February 21 2012 @ 2:02 pm

    numarul dupa care mi-au dat mesajul este 0784780453

  229. adrian trifan said

    am February 23 2012 @ 11:23 am

    am primit urmatorul mesaj . “Super Bingo Metropolis v-a desemnat castigator in urma extragerii telefonice a unui premiu de 50.000.RON.Cod validare 83272.Pentru detalii accesati.www.superbingometropolis.ro si operatorii nostri la numarul de tel.0756477010.Va raspunde. Olaru Marian si Cornel Palade.Expeditor:+4075677010″.Expediat:23-feb-2021 ora 09.35.06. ei.ce spuneti mi-au dat si un cod de validare. bun bun bun ar zice ei insa, la adresa data cu www. superbingo…ce sa vezi!? nimic. hopa stai ca miroase a ceva maro ori galben(depinde de ce au mancat).asa ca dupa o scurta cautare am dat de acest forum si asta e. am o intrebare. nu vrea cineva sa foloseasca acel cod ?

  230. ciprian said

    am February 29 2012 @ 8:05 pm

    pai si noi astazi am fi fost fericiti castigatori ai sumei de 11900 de euro numai ca sa intram in posesia premiului fabulos trebuia sai trimit numitului dumitrescu laurentiu alin suma de 290 de euro ca sami trimita bani bine inteles sa cerut si ibanul si multe alte d ate numai ca …. de data asta nu ia reusit am reusit niste date care pot fi folosite alaturi de numar si inregistrare pt o plangere de inselaciune cine stie poate poate politia romana isi face treaba

  231. mihai said

    am March 6 2012 @ 3:35 pm

    azi la ora 12:32 am primit un sms de la nr de telefon 0756615784 sau 0756473812 ca am castigat 50000 de lei UAU? si sa contactez pe cea sau cel la nr tel 0755294709 in vederea ridicari premiului interesant nu? Din cate stiu Bingo metropolis nu mai emit emisiunea momentan pe Antena1 Cum este posibil?Voi suna la 112 sa vedem care este problema acestei sume mari de bani

  232. pavel ioan said

    am March 9 2012 @ 11:53 am

    si eu am primit un mesaj pe data de 7 02 2012 felicitari in urma extrageri la sorti super bingo metropolis va desemnat cistigator a 50.000ron pentru informati apelati operatorii 0756473812 si 0755294709 sunt minciuni nu le raspundeti ca vor numai bani nostri

  233. neagu gabriela said

    am May 2 2012 @ 10:17 am

    Am primit si eu mesaj de la 0785763944 specificand ca Bingo Metropolis a extras nr meu ca fiind castigatorul sumei de 50 000 ron ., pt infoline contactati-ne la 0785763944 0214232133.

  234. florea cozonac said

    am May 30 2012 @ 7:02 pm

    Azi dimineata am primit si eu un mesaj cica as fi castigatorul sumei de 50.000ron la super bningo metropolis numerele de telefon sunt0214232133 0785763944 Iar dupa vreo 10 minute hopa inca un mesaj de la cosmote cica am castigat 10.000 euro si un telefo nokia c5iar pt detali sa sun la 0767503027 sai ia dracu pe toti taparii

  235. visan said

    am June 6 2012 @ 3:00 pm

    In dimineata zilei de 30.05.2012 am primit un mesaj de super bingo-metropolis, ca am instiintat ca am castigat 50000 ron,la extragerea numarului de telefon, informati la nr.0786988264 sau 0214545090. Am sunat si a raspuns un operator cu numele Matei Daniel care esate prima veriga intr-un lant de verigi.Acesta te intreaba daca vrei sa validezi premiul anuntat, iar daca continui el iti face legatura cu a doua veriga, care s-a recomandat cu numele de Claudiu Popescu -director.El te trimite la un centru de transfer bani (Wiston Union/MonayGramy)pentru a plati o taxa de validare a premiului pe numele Eugenia Silvia ConstantinescuDupa .Pe toata perioada deplasari la banca te pune sa mergi cu telefonul deschis.Intre timp te anunta ca pentru confidentialitate castigi o plasma si un telefon Nokia E90 ca premiu.In etapa urmatoare dl. Claudiu Popescu interlocutorul de la telefon, trece la o alta veriga o anume doamna contabila care este informata ca pe fir este castigatorul premiului de 50000 ron. Aceasta spune ca pentru eliberarea premiului de la banca trebuie sa platesc inca o taxa de ….si chipurile pana o platesti ei pleaca cu masina de carat valori spre banca. In urmatoarea discutie cu domnul Claudiu Popescu ma anunta ca sa raman pe fir sa astept rezultatul trageri exceptionale care va avea loc din moment in moment. Dupa reluarea discutiei cu domnul Popescu aflu cu stupoare ca sunt si castigatorul a unuia din cele 3 premi de 150000 ron. La intrbarea ce treebuie sa fac, mi se spune ca taxa penru acest al doilea castig este de(….) Atunci eu spun ca renunt la marele premiu si sa-mi aduca numai primul premiu. Domnul Popescu imi spune ca nu se poate separa. Eu spun ca renunt ca nu am posibilitatea sa platesc taxa. El in urma discutiei cu altcineva pe telefon imi acorda chipurile un discaunt la jumatate.Dupa aceasta operatie care te pune sa o faci pe numele Ali Georgiana continui convorbire cu domnul Popescu si apare in covobire si un domn Catalin Stanescu care chipurile sunt de la Cargus si asteapta in fata banci cu masina de transport valori eliberarea premiului.Dupa o perioada de timp Stanescu ii spune lui Popescu ca premiul nu poate fi eliberat deoarece nu a fost platita suma integrala. Popescu imi spune ca pentru eliberarea premiului trebuie sa platesc si diferenta.Dupa aceea Popescu dispare din convorbire si raman cu Stanescu care chipurile astepta la banca eliberarea premiului. Dupa o scurta perioada de asteptare Stanescu in care am plati taxa, ma pune in legatura cu ultima veriga chipurile, care se numeste Marcovici. Dupa o informare succinta a situatiei mele de pana acolo Stanescu dispare din convorbire si raman cu Marcovici, care ma informeaza ca nu poate sa-mi elibereze premiul deoarece eu nu am facut plata taxelor prntr-o singura chitanta. Eu am replicat ca am respectat tot ce mi-am solicitat interlocutori de pana atunci si ca nu eu am vina in aceasta situatie.Il contacteaza pe domnul Popescu ii confirma cele spuse de mine, il cearta de ochimi mei si ii spune ca el va aduce bani pe care i-am trmis pana atunci ca sa fie returnati mie odata cu premiul si cei doi inchid. Raman in continuare cu Marcovici care imi spune ca pentru eliberarea premiului trbuie sa platesc din nou toate taxele pe o singura chitanta. Eu am ramas interzis si am spus ca daca am taxele pltite si nu este vina me de cum au fost transmise, de ce trebuie sa mai platesc. El a spus ca nu poate elibera premiul, eu am spus ca nu am solutie de rezolvare a situatiei.Eu am spus ca renunt la cele doua premii si sa-mi trimita taxele inapoi. El a spus ca nu se poate deoarece le va dona unui azil de batrani. Eu am spus ca fara acordul meu nu poate sa le doneze el. Atunci a inceput o negociere daca pot rezolva situatia maine,el a spus ca maine va interveni o noua taxa pentru premiu si ca sa tina blocate toate documentele intocmite trbuie sa platesc o parte din taxa in seara respectiva, pentru ca am inceput aceasta aventura la orele 10,00 si am terminat-o pe la orele 20,00.Atunci revoltat am intrbat de ce trebuie sa mai trimit taxele pe o singura chitanta cand el solicita taxa pentru ziua urmatoare in doua transe, ca adoua zi sa-mi spuneti ca trebuie sa o platesc din nou intr-o singura chitanta.In final i-am dat ultimatum pentru a doua zi sa-mi restituie bani perceputi pentru taxe.Rog pe aceasta cale organele abilitate sa se sesiseze in vederea prinderi acestor personaje, care isi permit in continuare sa actioneze in aceasta directie. numerele de telefoane care de la care ma sunau : 0786998264;0786998274, iar mesajul ca sunt castigator de pe 07860414482.

  236. Ioan Gabriel said

    am June 27 2012 @ 10:21 pm

    Salut Visan, tin sa te anunt ca aceeasi nenorocire am patito si eu cu aproximativ aceleasi detalii. De unde esti? Eu din Bucuresti sunt. daca ai vreo idee sunt alaturi de tine pentru ca si pe mine m-au jecmanit cei drept din prostie si naivitate. Vreau sa facem ceva cu rahatii acestia, pentru ca si pe mine m-au lasat in paguba. Trebuie sa fie cineva care sa ne poata ajuta. Anunta-ma daca vrei mai multe detalii!! O seara buna!

  237. nikos said

    am July 3 2012 @ 3:52 pm

    azi dimineata la 0ra 10:29 am primit un sms in care scria **FELICITARi** SUPER-BINGO-MATROPOLIS a extras nr d-vstra FIIND CASTIGATORUL PREMIULUI de 50.000 RON.pt info 0786998133:www.concursurionline.net

    SUNT NISTE INFRACTORI … ASTA E ROMANIA NOASTRA …POLITIA NU ISI FACE MESERIA …

  238. Catalin said

    am July 11 2012 @ 8:55 am

    Buna ziua! acelasi mesaj l-am primit si eu,insa nu am pus “botul” la vrajeala asta ieftina un premiu nu se revendica prin telefon ci esti chemat la sediu firmei pt a revendica premiul
    Asa ca numai dati curs la asemenea oferte
    numarul de tel care am fost contactat este 0762177796 nu retin numele inselatorului pt ca nu ma interesat

  239. Adrian Ilie said

    am July 15 2012 @ 10:32 am

    Buna ziua. Azi dimineata, pe la orele 10 am primit si eu un apel pe telefonul fix de la unul cica matei daniel(nu merita litere mari)ce ma anunta ca am castigat…un premiu on-line de la superbingo metropolis.L-am intrebat politicos daca stie ca respectivul joc s-a desfiintat, el mi-a replicat ca jocul este in curs de revenire cica,incepand cu luna septembrie 2012 si mi-a dat si un site sa ma >documentez> concursurionline.net,m-a intrebat ce browser folosesc si ,pentru siguranta mea, mi-a lasat timp de verificare urmand a ne auzi la numarul 0786998133.Dupa verificare am sunat inapoi dar nu a raspuns nimeni, la cateva minute fiind sunat ,ghiciti de cine, bineinteles matei daniel care m-a intrebat daca am verificat…i-am raspuns ca da ,dar nu prea cred in ce scrie acolo la care individul m-a repezit cu textul, domnule crezi ca noi ne rugam de dumneata sa-ti ridici premiul?…argument inbatabil…Am continuat balciul si l-am intrebat care sunt conditiile ,mi-a spus ca livrarea premiului se va face pri intermediul unei masini de transport valori pe care insa nu o platesc ei ci eu si in acest sens sa am pregatita suma de 450 ron pentru faza in care va sosi masina CARGUS cu banii si actele notariale, ca se lucreaza LEGAL si ca tot in timpul asta sa pregatesc 80 euro pe care îi voi dona, acum ca sunt bogat, unui azil de batrani…Cam asta a fost, in mare,discutia cu individul caruia i-am transmis la final ca exista un site cu sarlataniile lor, cu modalitatile lor de furt descrise in amanunt si ca nu cred ca cineva mai pune botul la gainarii de genul asta…Va multumesc pentru rabdare si atentie…O zi buna!

  240. Adrian Ilie said

    am July 15 2012 @ 10:40 am

    Buna ziua! Am vrut sa va povestesc si eu aceeasi istorie cu un telefon ,un castigator, un operator(matei daniel)si cu aceeasi sarlatanie dar vad ca site-ul nu mi-a publicat comentariul , din pacate. Ma rezum la a confirma ca e o tzeapa si v-as ruga sa nu dati curs…In rest ,numai bine!

  241. raduly iren said

    am July 16 2012 @ 10:24 am

    azi dimineata la 0ra 10:29 am primit un sms in care scria **FELICITARi** SUPER-BINGO-MATROPOLIS a extras nr d-vstra FIIND CASTIGATORUL PREMIULUI de 50.000 RON.pt info 076:www.concursurionline.net

  242. raduly iren said

    am July 16 2012 @ 10:27 am

    azi dimineata la 0ra 10:29 am primit un sms in care scria **FELICITARi** SUPER-BINGO-MATROPOLIS a extras nr d-vstra FIIND CASTIGATORUL PREMIULUI de 50.000 RON.pt info 0767502757:www.concursurionline.net

  243. valeriu said

    am August 18 2012 @ 2:33 pm

    astazi am primit si eu un mesaj pe cosmote cas fi cistigatoru a50 000ron si nu vor baieti decit cartele valorice in valoare de 5 milioane lei vechi feritiva e teapa curata

  244. Filote Georgian said

    am August 30 2012 @ 10:33 am

    Am primit un mesaj pe cosmote pe data de 3 august 2012 cu textul, in urma treagerii la sorti v-a desemnat CASTIGATORUL PERMIULUI de 10.000 E si un LAPTOP marca TOSHIBA … cod validare (pe care il al ) e adv sau e un mesaj timis la mijto?

  245. Filote Georgian said

    am August 30 2012 @ 10:35 am

    Tras la sorti de catre ALTEX ROMANIA

  246. Mugur CRISTESCU said

    am September 3 2012 @ 4:47 pm

    teapa- **FELICITARI**SUPER-BINGO-METROPOLIS A EXTRAS NR D-VOASTRA FIIND CASTIGATORUL PREMIULUI 50.000RON PT INFO 0767502948 SAU http://WWW.CONCURSONLINE.NET. CAM ASA SUNA ACEASTA TEAPA AZI 3 SEPTEMBRIE 2012.CHIAR NU POATE SA IA NIMENI MASURI CU ACESTI EXCROCI?

  247. Mugur CRISTESCU said

    am September 3 2012 @ 4:48 pm

    JEGURI DE OAMENI

  248. iza said

    am September 13 2012 @ 8:01 am

    am primit un telefon in decursul zilei de azi ca sint castigatoare unei sume de la super bingo metropolisnr de tel de la care am fost sunata este0763731911 bine iteles mi sau cerut datele personale dar nu este primul telefon pe care il primesc asa ca sau intepat singuri ei nusi dau seama ca din moment ce ai cistigat o suma de bani nu te obliga nimeni sa depui o alta suma in alt cont,vrajeala curata atentie tuturor sa nu cadeti in plasa.chiar nu se poate face nimic sai prindem pe acesti oameni care profita de cei mai slabi?

  249. xser said said

    am November 7 2012 @ 12:35 pm

    o alta teapa si cu nr. de telde fix cat si de mobil.**FELICITARI**SUPER-BINGO-METROPOLIS a extras nr d-v ca fiindcastigatorul al sumei de 50.000RON:pt info-line contactati-ne la nr 0764244964 sau 0214232133 astia ar trebui sa fie linsati.cei in masura parca nu ar exista.rusine.

  250. George said

    am November 7 2012 @ 1:39 pm

    “**FELICITARI**SUPER-BINGO-METROPOLIS a extras nr d-v cafiind castigatorul al sumei de 50.000RON pt info-line contactti-ne la nr 0760107151 sau 021422133″. – exact asa arata cele doua msaje pe care le-a primit astazi de la 0760107151.

  251. LAURENTIU said

    am November 12 2012 @ 9:21 am

    Buna ziua ce ie de facut in cazul asta mau sunt cei de l superbingo metropolis si mia zis ca am castigat suma de 5000 ron trbuie sa ma duc neaparat la politie sau sa las lucrurile astea asa au nr de tel 0763 232 843 sa nu sunati pe nr asta da tel ca cica ie de la superbingo mincinos

  252. denisa said

    am December 10 2012 @ 12:48 pm

    Aceeasi poveste si in cazul menu dar dupa nr. 0763232843

  253. Elena said

    am December 12 2012 @ 7:00 pm

    Dimineata am primit acelasi mesaj…era ciudat ptr. ca eu sunt plecata de multa vreme …am sunat la 0214232133 nr. lasat de ei ptr contact…nu suna am sunat la 0760107151,al doilea nr. de contact si mi-a raspuns un anume Victor Daniel…incerca sa ma convinga de 50000ron castigati prin extragere telefonica…sa merg la western sau Money gram sa platesc 335euro comision ptr. bani ca ei, ma rog , o zdreamta pe nume Dinu Adina,recomandata drept una de la finante, sa mi-i poata trimite …i-am zis sa-mi trimita banii ca poi le trimit 400euro sau sa-si opreasca jumatate din bani comision ca nu ma intereseaza…dar NU…el si trupa de sarlatani vroiau banii mei…am cautat pe internet si am vazut fraudele BINGO mmmincinos…e de plans faptul ca atata lume se lasa inselata…l-am sunat si i-am zis sa-mi faca tranzactia ca sunt la western,el insista cu banii mei…i-am zis ca nu-i trimit nimic… iau avionul si vin in Romania…cu tupeu golanul mi-a dat ca adresa:bulevardul FErdinand, Sector 1 ,Bucuresti…stiu sa minta frumos… pacat ca minciuna are picioare scurte…tre sa fii prea prost sa trimiti bani asa fara nici o garantie…am incercat sa-l sperii ca tel. sunt ascultate el imi spunea ca discursul nostru e inregistrat cat se poate de convingator…la urma l-am intrebat daca are un computer in fata lui a zis ca da …i-am spus sa se uite la tepele bingoului mincinosilor si i-am inchis…

  254. Oana said

    am February 20 2013 @ 9:25 am

    0760894554/0214232133
    Astazi primit…

  255. filip marius said

    am February 22 2013 @ 2:03 pm

    buna ziua . si eu azi am primit un sms cu acelasi caracter , sunteti marele castigator de la super bingo metropolis cu suma de 50 000 ron si ma tinut in tel cred ca vreo 2 ore si bine-inteles ca acelasi discurs ca cele de sus , dar intre timp mam interesat si dupa care lam luat la misto si iam zis ca lucrez in politie si ca convorbirea este inregistrata pe un aparat separat atasat de tel mob, la cele auzite mia inchis telefonul . aveti grija ca este o mare teapa nr lor dupa care ma sunat … 0763954584

  256. mitroi maria said

    am September 15 2013 @ 10:58 am

    m primit un telefon de la super bingo metropolis cum ca as fi castigat 30000 de lei si ca vor sa vine sa faca un spot publiciar la mine acasa. Eu le am spus ca nu cred asa ceva si mi a zis sa nu mai spun asa ceva ca telefonul este ascultat si ca nu mi a cerut nimic decat sa vina la mine si sa filmeze. sa cred sau sa nu cred.

Comment RSS · TrackBack URI