Bucuria bancherilor – Bancile au invins legea falimentului personal la Comisia de Privatizare din Camera Deputatilor

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=44859




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


17 Comentarii pana acum»

  1. Bogdan said

    am April 22 2010 @ 3:49 pm

  2. De aia se bucura bancile said

    am April 22 2010 @ 3:50 pm

    Uite cati sclavi au care ar putea beneficia de aceasta lege buna a d-lui urban http://libertatea.ro/stire/1-din-4-romani-are-cel-putin-un-credit-285104.html

  3. MRS said

    am April 23 2010 @ 10:35 am

    In SUA legea falimentului personal este in functiune de mult timp(acolo se poate),dar in Romania(tara de …)condusa de slugi ale bancilor asa ceva(favorabil populatiei)nu se poate.Romania este incalecata de banci care nu fac decat sa-si mareasca profitul…in detrimentul populatiei saracite si neaparate de nimeni.

  4. cineva said

    am April 23 2010 @ 10:39 am

    Manca-le-ar inima cainii …aia maidanezi care misuna pe strazi cu miile…

  5. un oarecare said

    am April 23 2010 @ 1:17 pm

    Si-au luat spagile si bu-i mai intereseaza de restul lumii…

  6. Alexandru said

    am April 23 2010 @ 1:35 pm

    Unde mai gasim inca vreo 100 de Urban ca sa starpim lipitorile din tara asta ?

  7. dorin said

    am April 23 2010 @ 3:02 pm

    Daca au invins in Europa doar nu era sa castigam in Romania
    Acum avem vrajeala de lege europeana 48, care nu are nici o legatura cu protectia consumatorilor si in Romania.
    Deocamdata au probleme tari puternice, pana ajunge dreptatea la opinca mai dureaza – ar trebui sa ne mire asta ?

  8. adriano said

    am April 23 2010 @ 5:58 pm

    Ei,si acum ce facem d-le Urban ??? In urma cu ceva timp, am facut referire la un asemenea aspect ?Oare cine din parte deputatilor a primit oarece “spaguta”?! Iuda,adica d-l Ghetea, cum il numesc eu,nu stie nimic ?In orice caz ,nu cred ca dezarmati atat de usor ;nu-i asa d-le Urban !

  9. MADCAT said

    am April 23 2010 @ 6:01 pm

    Ei isi iau spagile, noi ne luam talpasita, ungurii ne iau tara. Cam astea sunt “realizarile” cu care se lauda o (de)generatie de puliticieni romani, aparuta dupa ’89. O sleahta de tigani (scuzati cuvantul “sleahta”!

  10. georgian said

    am April 23 2010 @ 7:44 pm

    CEL MAI IMPORTANT in acest caz consider ca ar trebui facuta publica lista cu parlamentarii care voteaza in favoarea bancilor, cu specificarea circumscriptiilor in care au fost alesi.
    Am convingerea ca nu vor mai vedea parlamentul decat pe dinafara …

  11. goagalache said

    am April 23 2010 @ 10:27 pm

    subscriu la solicitarea publicarii listei cu voturile exprimate in comisii si in plen. pe ei, pe mama lor!

  12. cineva said

    am April 23 2010 @ 10:32 pm

    “Am convingerea ca nu vor mai vedea parlamentul decat pe dinafara …”

    Mereu spunem asa. Ca nu-i mai votam ca facem aia ca dregem aia.
    Nu vedeti ca caracatitza SE AUTOSUSTINE ? I se falfaie de voturile noastre si de ce gandim noi ca natie?
    Cei care conduc Romania financiar si economic din afara au oameni cu slugarnicie garantata infiltrati in TOATE partidele. PDL, PSL, PNL, UDMR etc. = culori in marele curcubeu al DISTRUGERII NATIONALE.
    Drumul banului trece de multe ori pe la oameni total apolitici (nu doar auto-declarati ci chiar real NU le pasa de politica) insa in loc sa-l urmarim cu lupa manjim totul cu maglavaisul politichiei Dambovitene.

  13. belzebut said

    am April 24 2010 @ 9:58 am

    care vrea sa faca bani pe planeta asta isi face banca sau sucursala de banca la noi , are voie sa fure cat vrea de mult cu conditia sa unga usile care trebuie…de ce rahaturile astea de banci nu fac prin Germania sau Franta sau Italia ce fac pe la noi ? simplu , fiindca le inchide imediat jucaria aia de le reglementeaza …sa dea vreodata credite cu 25 % dobanda pe an in Austria sau Spania ori sa mareasca dobanzile cum vor muschii lor in Belgia sau Danemarca sau sa aiba mii de comisioane in diferite variante … le dau foc bastinasii imediat …noi ne rugam de rapandulele astea de banci sa nu ne mai fure atat de tare …sper sa crape cat mai urgent cateva ca prea au dus totul in derizoriu si mizerie hotii astia…numai reclame colorate si atat

  14. Flavian said

    am April 30 2010 @ 11:29 pm

    E simplu. Le luam una cate una. Exact ca aici: http://blog.flavian.ro/2009/10/joaca-de-bancile.html

    Propun sa incepem cu una greceasca. Astea sunt oricum deja cu un picior in groapa… :)

  15. MARIA said

    am May 6 2010 @ 2:32 am

    ungurii ne iau tara: MADCAT, DAR SPUNE-NE O VOR ASEZA?
    SA LE-O DAM ! DAR PRUNII, NU-I DAM !!
    NE TEMEM DE UNGURI IAR BOCANCII AMERICANI
    NE TINTUIESC CAPUL IN TARINA .
    TARA ASTA A FOST GOLITA DEMULT
    MAI E CEVA DE FURAT ?

  16. If you think too well, don’t think too much! « Analytic Vision said

    am May 12 2010 @ 5:16 am

    […] For the moment, yes, but think there will be a lot of people, which considering they can’t apply for bankruptcy [ro, blog], will need a place to stay being thrown away from their own homes. You buy today for […]

  17. Dac? gânde?ti foarte bine, atunci nu te gândi prea mult | DISCERNE said