Banner

Senatorul Iulian Urban va face parte din Comisia de revizuire a Constitutiei Romaniei

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=44656




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


15 Comentarii pana acum»

  1. ALEXANDRU EUGENIA said

    am April 20 2010 @ 8:05 pm

    Nu pot decit sa va felicit.Cred ca sunteti constient de marea responsabilitate care va revine.Cu o astfel de actiune,un parlamentar isi asigura un loc in cartile de istorie,poate chiar si un nou mandat. Sper sa ne tineti si pe noi la curent cu modificarile ce urmeaza a fi facute.Credeti ca s-ar putea modifica acele capitole care se refera la drepturile si libertatile noastre cetatenesti?

  2. Tasha said

    am April 20 2010 @ 8:10 pm

    Felicitari!!!

  3. Ovidiu CRACIUN said

    am April 21 2010 @ 9:07 am

    Sa fie intr-un ceas bun !
    Sper sa se termine cu genocidul practicat de guvernantii nostri asupra propriului popor…

  4. Ciuly said

    am April 21 2010 @ 9:09 am

    felicitari si bafta.

  5. politika said

    am April 21 2010 @ 10:05 am

    Avem acum o sansa sa transformam o constitutie sub-urbana intr-una URBANa …

    PS Personal am considerat intotdeauna ca prezenta in mediul politic a unor “elemente” provenite din “business” poate aduce legislatia cu picioarele pe pamint. Atunci cind (intimplarea face ca … ) persoanele care vin din business sa aiba si educatie juridica si sa si nimereasca in comisia de lucru pentru … dar asta se intimpla RAR …

  6. Buduru said

    am April 21 2010 @ 10:07 am

    Urata treaba!
    Constitutia actuala trebuie schimbata in proportie de peste 50%, zic eu, si asta, asa, dintr-o privire.
    Multa responsabilitate! Garla, as zice!
    “Des batem” si noi, p’acilea?

  7. vrajitorul.eu said

    am April 21 2010 @ 10:58 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  8. asistentapentruconsumatori.ro said

    am April 21 2010 @ 10:59 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  9. succes... said

    am April 21 2010 @ 1:43 pm

    d.le senator si va sustin chiar pana la reintroducerea pedepsei capitale !

  10. Edy said

    am April 21 2010 @ 4:12 pm

    Pentru succes

    Pedeapsa cu moartea nu este solutia. Din pacate, ea deja este cuprinsa in tratatul de la lisabona (am scris intentionat cu litere mici).

    Altceva este insa foarte important. Il rog pe domnul senator sa fie introdus in constitutie dreptul de a purta arma de foc si de a avea munitie, fara nici un fel de justificari, inregistrari etc. Oamenii nu vor incepe sa se impuste reciproc, dimpotriva.

    In momentul de fata, legea este discriminatorie, doar anumite categorii de cetateni au dreptul de a poseda arme letale.

    Cu stima

    Edy

  11. ALEXANDRU EUGENIA said

    am April 21 2010 @ 7:50 pm

    @politika
    Inspirat comentariu!
    Felicitari si dvs.!

  12. cineva said

    am April 21 2010 @ 8:02 pm

    Ce pedeapsa capitala mai oameni buni?
    Numai sa indrazneasca sa aminteasca in treacat de ea vreunul dintre cei care vor lucra la noua Constitutie ca “tatucu Sorosh” si cu lingaii lui locali il vor taia in cubuletze. Adio UE, adio NATO, adio ONU!
    Vointa natiunii romane e o chestie cu care te stergi cu ea la c#r dupa cum au vrut, vor si vor vrea marile puteri europene si mondiale.
    Nimeni nu vrea sa mai aiba soarta lui Eminescu, Cuza, Antonescu, Ceausescu etc.

    La referendumuri “boborul” trebuie intrebat daca ii place varza cu ceapa sau varza cu cartofi si cam atat.

  13. Senatorul Iulian Urban va face parte din Comisia de revizuire a Constitutiei Romaniei | Ilfovul nostru said

    am April 21 2010 @ 9:17 pm

    […] Cititi mai mult pe Urban Iulian Blog […]

  14. Csaba said

    am April 21 2010 @ 9:17 pm

    Felicitari pentru acest succes, alegerea Dv. in aceasta comisie e rezultatul muncii istovitoare in care v-ati batut, de multe ori, cu mori de vant.
    Sper ca de data asta sa gasiti modul in care ceilalti membri (cu care conform unor ziaristi tampiti, va veti bate, in comisie), sa inteleaga ca nu e tara lor, e constitutie noua,pentru noi, ¨pulimea¨ (scuze) ce-i votam.

  15. Cristi said

    am April 24 2010 @ 7:17 pm

    Sper sa judecati amendamentele aduse Constitutiei Romanesti tinid cont de specificul national si de bune si relelele de care ne lovim zi de zi pe plaiurile mioritice .

    Imi doresc din tot sufletul ca noua constitutie a Romaniei sa nu fie o traducere ad literam folosind Google Translate a constitutiilor altor tari.

    Sa ne ajute Dumnezeu ca noua Constitutie sa fie o constitutie benefica pentru TOTI CETATENII ROMANIEI , nu doar pentru unii mai privilegiati.

Comment RSS · TrackBack URI