Degeneratii, curvele si avortonii din politica romaneasca

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Degeneratii, curvele si avortonii din politica romaneasca

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


19 Comentarii pana acum»

  1. vrajitorul.eu said

    am April 15 2010 @ 12:42 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am April 15 2010 @ 12:42 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. antonio said

    am April 15 2010 @ 1:02 pm

    Persoanele de fata se exclud sau se includ singure. Depinde cum te simti, dar, ca intodeauna exista un DAR. Exceptiile confirma regula, si cum cineva mai demult mi-a spus ca a cauta acul in carul cu fin e un mod de a iti pierde viata fara sa il gasesti, sau direct, intr-o mare de gunoi sa cauti o floare iar e greu asa ca daca este o floare sa faca bine sa iasa dintre gunoaie ca sa fie usor vizibila pentru a nu pierde timpul cu cautatul,asa si tu ca si senator faci diferenta de ceilalti care din pacate sint colegii tai. Nu rebuie sa fii acid ,dar unii dintre noi, ne-am suparat deja prea tare si se pare ca ultima solutie ramine Alexandru Lapusneanu si Motoc. Prosti , prosti ,dar multi. Problema e ca degeaba sint multi , ciinii latra, ursul merge si ai mei si ai tai parinti mor cu speranta, sau au murit deja sperind. Urmez eu si tu, ulterior copii nostrii. Nu copii LOR. Elitelor. E un strigat de ajutor, ar trebui sa intelegi. Si tu stii asta cel mai bine din interior. Se spune ca pestele se impute de la cap si se curata de la coada. Dar ca sa fi sigur ca nu se impute de tot pina il cureti e bine sa-i tai capul direct si pe urma il cureti cum vrei. Asa se curata pestele in realitate. E crud intradevar, dar parintii morti sperind e mai dureros. Cind se mai duc si copii in fata ochilor tai datorita legilor facute de ei si judecate numai in litera legii si uitind de spiritul legii total, deja e prea mult. Pacat , iar pacat ca spiritul legii a murit sau a fost omorit cu buna stiinta de politic.A ramas litera, deoarece , verba volant scripta manent, si multi mor pe capete cu speranta. Pacat.

  4. julia said

    am April 15 2010 @ 1:12 pm

    Ma intreb, ce te face sa te simti o exceptie????

  5. VIOREL URBAN said

    am April 15 2010 @ 1:15 pm

    @ julia

    excelent
    “multumim”

  6. VIOREL URBAN said

    am April 15 2010 @ 1:17 pm

    de fapt nici nu ma mira la unii dintre voi asemenea comentarii
    stiu ca sunteti aici sa dati in noi, sa comentati si uite acum ce ati ajuns sa scrieti..

    nu e problema, asta va este nivelul

    http://www.urbanviorel.ro/2010/04/11/respectul-unora-din-romani-pentru-ce-facem-noi-viorele%E2%80%A6nu-te-mai-baga-in-seama%E2%80%A6/

  7. Liviu@Julia said

    am April 15 2010 @ 1:20 pm

    Buna si pertinenta intrebare. La care poti gasi raspuns daca ai cunoaste activitatea parlamentara a senatorului Urban.
    Intrebare pentru Julia : Ce te face sa nu te simti o curva proasta ?

  8. Dan Tanasa said

    am April 15 2010 @ 1:26 pm

    Domnule Urban,

    Fara sa vreau sa va supar, dar cred ca daca Costica Canacheu (scuzati cacofonia!) a ajuns deputat atunci e de rau…de rau rau de tot! In afara de Dvs si vro alti doi-trei parlamentari, mai vedeti vreun politician sa miste ceva in tara asta? Cred ca sunteti singurul parlementar care face ceva pe blogul lui si nu se rezuma doar la a manca cacat, cum fac marea majotitate!

  9. Radu@Dan Tanasa said

    am April 15 2010 @ 1:45 pm

    Pai asta spune si d-l Urban; cand romanii nu o sa mai fie atat de tampiti sa voteze aceste specimene indiferent de partidul sub culorile caruia candideaza, atunci nu vom mai avea idiotum totalum ca asta in Parlament

  10. Cristian said

    am April 15 2010 @ 2:24 pm

    Putem privi lucrurile si asa:

    Ziaristul scrie un articol scandalos, folosind cuvinte otravite. Va ingrosa titlurile de senzatie din mass-media, dovedind lipsa de respect fata de cititori.

    Politicianul, poate bine intentionat in actiunile sale, dar manjit din principiu, din cauza ca face politica.

    ,,Din aceasta cauza, neicusorule, ne trebuie o dictatura ca in Rusia” (I.L. Caragiale Momente si Schite)

    Eu personal, nu cred ca e nevoie de dictatura, ci sa ne schimbam atitudinea fata de oameni. Sa ii privim intr-o alta lumina si sa le trezim respectul.

  11. Julia said

    am April 15 2010 @ 6:36 pm

    Liviu este votantul perfect. Bravo. Poti sa-ti reiei locul la rand pt. “socialu'”.

  12. Grigorie said

    am April 15 2010 @ 7:45 pm

    domnilor Urban , daca imi permiteti un sfat : nu mai acordati atentie tuturor acestor comentarii
    atat va zic : ati vazut padure fara uscaturi ?

    seara placuta si Domnul sa va ajute !

  13. cineva said

    am April 15 2010 @ 9:46 pm

    “dar daca tot sunt unul din putinii care comunica cu romanii”

    Sunteti modest Domnule Senator. Sunteti SINGURUL.
    Aratati-ne si noua un altul din PDL/PSD/PNL care dezbate pe blogul personal probleme, altele mai sus de categoria “plivitul florilor de gradina” si intra tare in probleme sensibile, in ranile puroiate si sangerande ale romanilor capatate in 20 ani de la “balaurii postdecembristi”.

  14. antonio said

    am April 15 2010 @ 10:02 pm

    @ Julia
    Nu ma simt o exceptie. Ma refeream la exceptii in politica romaneasca precum Iulian Urban. Doar atit ai inteles? Pacat.

  15. ALEXANDRU EUGENIA said

    am April 15 2010 @ 10:40 pm

    Domnule senator,
    Ati vazut sau ati auzit despre un om politic roman caruia sa i se ridice statuie inca din cursul vietii,ca sa nu mai vorbim despre faptul ca dvs. sunteti in primul an de mandat?
    Chiar ati sperat vreun moment ca va fi usor?
    Poate nu ar fi rau,pentru sanatatea dvs.,sa invatati de la colegii mai experimentati cum se poate trece cu usurinta peste astfel de incidente,care intr-un fel sau altul,sunt scuzabile.

  16. Julia said

    am April 16 2010 @ 6:21 am

    @ Antonio
    Intrebarea nu era pt. tine.Doar atit ai inteles? Pacat.

  17. antonio said

    am April 16 2010 @ 7:22 am

    @iulia
    mii de scuze

  18. dg said

    am April 16 2010 @ 9:13 am

    Nu vi s-a intamplat niciodata sa fiti primul sofer dintr-un lung sir care opresete la trecerea de pietoni si sa fiti recompensat pentru politele cu injuraturile pietonilor furiosi pe soferii care n-au oprit? Mecanismul e cam acelasi – tragi in ala pe care-l ai la indemana si el “incaseaza” pentru toti, desi e singurul care nu merita gandurile tale “de bine”.

  19. bodo said

    am April 16 2010 @ 9:36 am

    Domnule Urban,

    singurul dumneavoastra defect, si nu neinsemnat dar indeajuns, este acela ca sunteti inregimentat politic in randurile PDL-ului si il sustineti pana in panzele albe pe Traian Basescu – un om care nare nimic de-a face cu functia de presedinte al Romaniei, doar atat timp cat nu lasa pe unul ca Iliescu sau Nastase in locul acela, sa ne conduca ca pe niste oi bete, cum ne-au si condus pana in 2004.

    Asta e singurul dumneavoastra defect. In rest am vazut ca sunteti un tanar entuziast care vrea sa faca ceva bun in politica, aveti activitate nu ca ceilalti ciolanisti de pe langa dumneavoastra, care doar umplu scaunele parlamentului degeaba.

    Asa ca, nu va mai simtiti jignit. Puneti mana si faceti ceva pentru tara asat! Treziti-va! E timpul sa actionati! Aveti o viata inainte, lumea va va sustine. Curaj!

Comment RSS · TrackBack URI