Banner

De ce era incomod si trebuia “eliminat” Presedintele Poloniei ?

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=44126




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


25 Comentarii pana acum»

  1. julia said

    am April 14 2010 @ 2:14 pm

    A fost exact opusul lui Traian.

  2. Ciuly said

    am April 14 2010 @ 2:46 pm

    cata vreme nu avem o alternativa viabila, ii bun si traian. decat geoana …

  3. asistentapentruconsumatori.ro said

    am April 14 2010 @ 2:59 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  4. vrajitorul.eu said

    am April 14 2010 @ 2:59 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  5. cristachitza said

    am April 14 2010 @ 3:01 pm

    Aia cu … ii bun traian decat geoana nu tine, pe geoana nu l-ai vazut la lucru deci comparatie neinspirata. Dar, ai dreptate … e bun si traian … pt unii.

  6. gabitzu said

    am April 14 2010 @ 3:05 pm

    Geoana nu este bun ca presedinte. Poate fi usor pacalit. Mai bine Traian. Intr-adevar era opusul lui Traian, si cred ca asta i-a grabit sfarsitul.

    Dar pana la incheierea investigatiei, nu ar fi indicat sa ne lansam in fel de fel de supozitii. Ba ca este vina UE, ba a rusilor, ba a americanilor.

    Oricum, va garantez ca Polonia nu se mai lasa calcata de nimeni, nici de UE, nici de SUA, nici de Rusia, de nimeni.

  7. Pesedistul said

    am April 14 2010 @ 3:06 pm

    A fost un OM pentru tara lui. Felicitari pentru material, e excelent
    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!

  8. hammerady1 said

    am April 14 2010 @ 3:20 pm

    “Aia cu … ii bun traian decat geoana nu tine, pe geoana nu l-ai vazut la lucru deci comparatie neinspirata.”

    :)))))))))))))))))))))))))

  9. gore said

    am April 14 2010 @ 3:20 pm

    Hai dle terminati cu prostiile;o fi fost el incomod pt europenii lui peste,dar era un mic terorist care a impus pilotilor sa aterizeze cu orice pret;sa ne gandim ca pilotul sef avea ~30 si de ani si intelegem stresul…
    Pai Europa i-a impus sa ia toata pleiada din guvern,….fara nici o gandire preventiva ?
    Lasati speculatiile si concentrati-va pe fenomenul romanesc….ca de Morometi politici suntem sastisiti.

  10. obiectiva said

    am April 14 2010 @ 3:25 pm

    da, da, da……ASA E.

  11. raicu r said

    am April 14 2010 @ 4:35 pm

    cine ii comunica si lui basescu traian toate aceste chestiuni?
    se gaseste cineva?
    urbane tata…
    trimite-i tu ca din intamplare un mail cu cele cateva randuri care-l caracterizeaza pe defunctul presedinte al poloniei.
    multumesc anticipat

  12. cineva said

    am April 14 2010 @ 7:09 pm

    “a refuzat de curand un imprumut de la FMI”

    Asta era de-ajuns din toata lista! 😀

  13. cineva said

    am April 14 2010 @ 7:14 pm

    Apropos, un “mic fascicol de EMP” indreptat de la sol catre ORICE avion ii taie partea electronica. Chiar si o secunda e de-ajuns.
    Si daca esti inca pe pilot automat e cam trist. Foarte trist.

  14. nemultumit said

    am April 14 2010 @ 8:21 pm

    PLING DUPA EL!
    PACAT DE EL!
    EU SINT DE PARTEA LUI!
    LA FEL GINDESC SI EU!!!

  15. MARIUS said

    am April 14 2010 @ 9:33 pm

    mare pacat.popor care a suferit mult.mare pacat!nu cred in teoriii ale conspiratiei.a fost o intimplare,tragica .inca o dat pacat si dimnezeu sa-i odihneasca.mare popor mare caracter!

  16. MARIUS said

    am April 14 2010 @ 9:36 pm

    lasati-l pe basecsu si pe dobitocu’ de geoana.sint niste furnici in lumea asta!sint alte probleme de importanta majora .

  17. cineva said

    am April 14 2010 @ 9:43 pm

    Marius, nu trai cu impresia ca Romania este un “nimeni” pe harta din SE Europei si ca politica facuta de noi sau de Polonia e trash.
    Poate noi suntem suficient de naivi credem asta insa nu si “fratii” nostri plecati cu miile in Israel (atat sub Antonescu cat si sub Ceausescu). Intreaba-i pe ei despre ce rol au atat Romania cat si Polonia in bilantzul de putere care se joaca aicea la buza satanicei Mother Russia.
    Si in final un citat de la un rabi adevarat:

    “Credinta in coincidente nu este nici stiintifica nici religioasa. Din punct de vedere stiintific exista determinismul stiintific, pe cand din punct de vedere religios exista lucruri care se fac si care influenteaza rezultatul. Coincidenta este o modalitate prin care oamenii vor sa scape eludand orice responsabilitate.”

    Adin STEINSALTZ, Rabin, Israel.

  18. radu andrei said

    am April 14 2010 @ 9:56 pm

    @ cristachitza : nu l-am vazut pe geoana la lucru? l-am vazut pe tovarasul lui, voicu, si m-au trecut fiori reci…

  19. bodo said

    am April 15 2010 @ 9:43 am

    @Ciuly

    -BOULE- !!!

  20. simic said

    am April 15 2010 @ 11:15 am

    Bai, gore, tu nu ai luat inca premiul Nobel pentru pace pentru o facatura cum a facut Al Gore.
    Asa ca de unde stii tu ca:
    “o fi fost el incomod pt europenii lui peste, dar era un mic terorist care a impus pilotilor sa aterizeze cu orice pret;sa ne gandim ca pilotul sef avea ~30 si de ani si intelegem stresul…
    Pai Europa i-a impus sa ia toata pleiada din guvern,….fara nici o gandire preventiva ?”
    Ai dovezi vreo inregistrare REALA, nu o facatura care ajunge la public, precum filmele oficialeasa cum sunt cele privind atacul din 9/11/2001?
    Am vazut filmele oficiale si filmele/dovezile adunate de ceilalti cetateni americani.
    Filmele oficiale nu dau decat reconstituiri si roluri JUCATE, pe cand celelalte dau tot ce au putut strange filmat, marturii si pozat atunci la fatza locului cetatenii.
    Pai am vazut un film de 26 minute inregistrat atunci de o familie new-yorkeza care era intr-un bloc turn vizavi de turnurile gemene.
    In 3 minute de la impact cade primul “geaman” (care fusese al doilea lovit) si in 20 minute de la impact cade al doilea “geaman” (primul lovit).
    Cum poti sa crezi ca au picat asa de repede din cauza incendiilor, asa cum sustine raportul oficial?
    Numai CRETINII, RETARDATII, ADORMITII, DOBITOCII si VACCINATII care se uita hipnotizati la jurnalele de stiri cu violuri si crime cred teoriile oficiale.
    Faptele reale le simtiti in viata voastra in fiecare zi, cand iesiti pe usa.
    Si chiar daca nu iesiti vin creditorii sa va scoata afara!

  21. violeta parcalabelu said

    am April 16 2010 @ 10:06 pm

    daca stiam ca era asa de bine in polonia emigram……….

  22. violeta parcalabelu said

    am April 16 2010 @ 10:08 pm

    Presedintele Poloniei mare om, mare CARACTER, DUMNEZEU SA-L IERTE.

  23. timisorean1 said

    am April 17 2010 @ 11:16 am

  24. Othelo said

    am April 17 2010 @ 2:51 pm

    Un om cu coloana vertebrala, cum cu greu o sa vedem nu doar la clasa politica romaneasca ci chiar in societatea romaneasca, din pacate.
    In al doilea razboi mondial Polonia a fost sfasiata de catre Germania si URSS, este una dintre tarile care a suferit cel mai mult, dar a avut demnitate. Trebuie sa fii naiv sa crezi ca accidentul a fost doar o intamplare, tinand cont ce fel de tehnologii se pot folosi in prezent:
    – Se poate bloca partea electronica a avionului de la distanta
    – Se poate ataca psihotronic pilotul, ambele cu tehnologia de tip HAARP sau SURA
    Mai sunt si variante perfect viabile.

  25. lord Vader said

    am April 18 2010 @ 2:53 pm

    Inclin sa cred partea a doua cu blocarea pe cale psihotronica a pilotului, si chiar a presedintelui defunct , lucru care ar fi fost posibil sa fie facut nu numai de rusi.
    – ptr. cineva@. E greu de crezut ca avionul era pe pilot automat la o asemenea altitudine si in conditii de ceata.
    Totodata, pana nu aflam ceva cocret, (peste vreo douazeci de ani), e bine sa nu ne lasam sedusi de teoria conspiratiei, ptr. ca e greu de crezut ca momentul asta a fost cel mai nimerit, pentru “executia” presedintelui rebel din peisajul mondial.
    Ganditi-va ca era pe teritoriul Rusiei, si era logic sa apara astfel de teorii.
    Nu cred ca rusii ar fi riscat o astfel de treaba murdara.
    Daca o faceau, puteau f. bine sa o faca pe teritoriul Poloniei.
    Dar sa nu intinam momentul asta.
    “ODIHNEASCA-SE IN PACE”

Comment RSS · TrackBack URI