Sutul in fundul UE dat de Ungaria; prima tara afectata de umbra extremismului poate fi Romania !

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=43910




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


13 Comentarii pana acum»

  1. HeavyD said

    am April 12 2010 @ 1:05 pm

    Parerea mea la “Eu anticipez ca vor urma tulburari si provocari in Har-Cov, Mures unde discriminarea si epurarea etnica la adresa romanilor se va amplifica.” cine discrimineaza acolo romani??? intrebare Secui?? nu cred am fost de foarte multe ori acolo si iei traiesc in perfecte armonie cine face acolo discriminari sunt politicieni! Ca iei is spalatoarele de minti! de curiozitate hai sa intrebam pe strada dintre aceasta 3 judete cati vor limba oficiala pe langa romana maghiara??? iei se simt bine cum is acuma numa politicieni pun lemnul pe foc!

  2. cineva said

    am April 12 2010 @ 2:13 pm

    Si noi avem poze cu Capitanul si cu Antonescu. :)
    Ia sa-i vedem care iese prima Romania Mare sau Ungaria Mare ?

  3. iO said

    am April 12 2010 @ 2:44 pm

    Stimate domn senator, sa nu uitam in ce an suntem, sa nu uitam ca si noi avewm niste aliati, sa nu uitam ca acesti aliati nu privesc cu ochi prea buni manifestarile extremiste, sa nu uitam ca puterea lor militara (caci in ultima instanta la asta se reduce tot) este mult sub ceea ce le trebuie pentru tampeniile pe care le viseaza. Ultimul paragraf nu face decat sa toarne gaz pe foc, cel putin mie mi se pare o afirmatie demna de stim noi care europarlamentar. Spuneti ca se va amplifica epurarea etnica si discriminarea romanilor ? Deci ea exista ? Pai asta e afirmatie de parlamentar al puterii, mai mult, aliat cu reprezentantii epuratorilor si discriminatorilor ? Pai daca e adevarat, ce paziti, stimabililor ? Denuntati ceea ce se intampla, somati partenerii de guvernare sa ia atitudine ! Tulburari si provocari ? Perfect, avem politie si jandarmerie din cate stiu eu.

  4. asistentapentruconsumatori.ro said

    am April 12 2010 @ 3:36 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  5. vrajitorul.eu said

    am April 12 2010 @ 3:37 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  6. aspida said

    am April 12 2010 @ 6:02 pm

    IO are dreptate!
    Luati atitudine si fortati institutiile statului sa-si faca datoria!

  7. un roman said

    am April 12 2010 @ 6:39 pm

    Bai astia care afirmati ca nu sunt discriminari la adresa ROMANILOR in HAR-COV si MURES, ia mergeti acolo in cel mai mic satuc si cereti in limba romana o cana cu apa in timp ce ardeti ca o torta sa vedeti ce veti primi: apa sau petrol? Personal am fost in harghita intr-un magazin si am vrut sa cumpar un suvenir, dar din pacate infectele de vanzatoare nu “stiau” ROMANESTE si nu au vrut sa ma serveasca. La mine in tara sa fiu tratat astfel? HUoooo bozgorilor. Vreti ungaria? Noa mereti in …….. ungaria voastra ca nu-i pare nimanui rau. Firati ai dracu de jegosi si basinosi. Furati pamantul si bogatia tarii si aveti pretentia ca e al vostru. Mereti mah si munciti, nu jefuiti alte tari.

  8. in veciii vecilor .... said

    am April 12 2010 @ 6:42 pm

    maghiarimea din tara noastra nu vor accepta situatia actuala DAR – voi nu stiti care sunt sentimentele reale ale adevaratilor unguri ds. ‘bogos tigani’ii din Ardeal..; daca ati sti, ati mai linistiti ca pe astia ungurii get-begetet… nu-i vor! Da, politicienii sunt suspect de nociv implicati, parte si din ai din tara ns. Exista o circumstanta agravanta: armata noastra nu mai exista si asta este o ‘buba’ mare de tot….

  9. lord Vader said

    am April 12 2010 @ 7:25 pm

    Hei, copii, nu va hazardati ca nu urmeaza nimic.
    Din fericire, eu nu am uitat perioada iliesciana, cand erau probleme de privatizari frauduloase, si altele care priveau in mod direct economia tarii, ei strigau:
    -Ne iau ungurii Ardealul!!
    Pai , ce suntem fraieri.
    Daca ne iau ungurii Ardealul, eu ma mut in Ardeal, poate scap de manelisti.Ori nu va place cum arata Ungaria?
    Asta este o vrajeala mare, ca sa ne luam gandul de la cum se guverneaza.
    Ungurii nu ne vor lua niciodata Ardealul, sa fie clar.
    Uitati ca suntem in U.E. si nimeni nu doreste sa existe precedente, (vezi situatia din Belgia).
    Si va mai spun ceva- acolo unde exista saracie ,acolo sunt si politicieni extremisti care spera sa obtina ceva voturi de la populatia infometata si disperata.

  10. gabitzu said

    am April 13 2010 @ 7:13 am

    In primul rand, aliatii nostrii nu vor face absolut nimic. Ba da, fac ceva. Doar sa ne dea indicatii ce sa facem, indicatii care valoareaza cat negru sub unghie.

    In al 2 lea rand, Romania nu va fi Iugoslavia.

    In al 3 lea rand, atata timp cat conducerea statului nu isi face griji in mod oficial, Ungaria poate sa isi schimbe de mii de ori conducerea si orientarea. Ar trebui sa ne facem griji in situatia in care Ungaria va incepe o politica de inarmare agresiva. Atunci ar trebui sa ne facem griji.

    In al 4 lea rand, noi cu totii vedem starea jalnica a armatei, dar numai la TELEVIZOR. In realitate, armata nu este jalnica. Noi inca nu am renuntat la profesionalizarea armatei. Chiar daca in unele domenii, armata este deficitara, dar in altele stam bine.

    In al 5 lea rand, cand vine vorba de Ungaria, trebuie sa fiti foarte atenti la nuantarile discursurilor acestora.

  11. alex said

    am April 13 2010 @ 7:46 am

    le-am mai agatat o data opinca in parlamentul de la budapesta :)

  12. Csaba said

    am April 13 2010 @ 8:06 pm

    ¨Enorm procentaj pentru Jobbik; imensa palma data democratiei propovaduite de UE,…¨
    Pai cam asta e democratia, sa alegi liber pe cine vezi ca posibil lider a ceea ce-ti doresti in anii ce urmeaza. Ne-am cam obisnuit sa ni se spuna ce sa credem, cum sa ne simtim si pe cine sa uram. Cam prea mult se aseamana societatea de azi cu ceea ce G. Orwell scria in cartea sa ¨1984¨.
    Nu comentez, nu stiu si nu ma prea intereseaza implicatiile rezultatelor din Ungaria, insa:
    – au dreptul de a alege, si o fac cum vor (si in Olanda si Austria extremistii de dreapta sunt extrem de simpatizati- din motive pe care fiecare din cei ce i-au votat le stiu)
    – nu putem culpa alegerile electorale din Ungaria pentru debilitatea clasei politice romanesti. E asa de simplu. Trebuie sa invatam si noi, sa aparam ce e al nostru, nu doar sa behaim la luna ori de cate ori ne e teama.

  13. szeppty said

    am April 13 2010 @ 9:14 pm

    eu zic sa nu va faceti griji
    le-a dat o tzaruca guiashu in foc dar mare bai nu-i
    ungurii in toata istoria lor au avut o clasa politica care si-a distrus tara
    cand s-a stins dinastia arpadiana ungaria era in razboi civil si ca sa nu dispara tara papa le-a pus un rege francez,carol robert de anjou,care i-a scos din criza
    iar s-au certat…i-au salvat iancu de hunedoara si fiul lui matei corvin cel mai mare rege al lor
    dupa moartea lui matei corvin cu rege ungur,ungaria este stearsa de pe harta europei la mohaci
    ungaria va mai reaparea in 1867 si in 50 de ani vor distruge absolut tot ce au furat de la austrieci si croatia si voivodina si slovacia si ardealul
    a venit horthy si a facut ungaria din nou praf
    a venit imre nagy si iarasi au murit ungurii ca prostii sub senilele rusesti…cica eroism…prostie de pusta
    asa ca atata vreme cat un ungur va fi la conducerea ungariei stati linistiti
    corcitii astia au fost o problema,pt ca toate personalitatile lor nu sunt unguri si toti care au facut ceva bun pt unguri au fost ba romani ba germani,evrei,slovaci sau sarbi
    ungurii stiu doar sa se sinucida
    atat la nivel de tara cat si la nivel de individ(e tara cu cea mai mare rata a suicidului iar in romania sunt judetele harghita si covasna)
    Szia magyarorszag,vivat ROMANIA

Comment RSS · TrackBack URI