Senatorii Urban si Voiculescu singurii parlamentari care NU cheltuiesc si NU folosesc bani publici

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=43809




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


11 Comentarii pana acum»

  1. Hook said

    am April 9 2010 @ 5:02 pm

    Asa si ce mare scofala ca nu ia bani de la Senat ? Sa imi suga pula Urban si sa inteleaga ca numai Geoana putea sa ne salveze de criza

  2. VIOREL URBAN said

    am April 9 2010 @ 5:13 pm

    Uitati-va ce am primit pe mail de la un individ intitulat sania :

    Urban esti un jeg, la fel si fractu si altii de langa voi
    jegurilor ce sunteti, falsilor si rahatilor plutitori
    sunteti niste cocalari si o sa va bagam mintile in cap putorilor

  3. FCD fun said

    am April 9 2010 @ 5:50 pm

    cei doi senatori (mai ales dan voiculescu) de cat timp nu folosesc fonduri publice?de cand sunt in politica ? (bine , intrebarea mai mult il vizeaza pe voiculescu) , de curiozitate. si avetii cumva informatii daca au existat de-a lungul timpului alti senatori(sau deputati) care nu au folosit fonduri publice?

    off-topic , legat de “ciac-norishii” de tastatura

    pai asta e “meseria” cocalarului sau e prea prost … ori cu prostu’ nu are rost sa te pui ca are minte ohihnita.fiind persoane publice trebuie sa va asteptati la asemenea mesaje.nu inteleg de ce ajungeti sa le cititi.cum vedeti prima injuratura dati”mark as spam” si gata.

  4. cineva said

    am April 9 2010 @ 8:05 pm

    Deh ce sa le faci ..ii ustura tare funduletzul ca pui aici cifre, concrete si frumoase ca sa vada tot romanul cum se duc banii publici (pe apa Sambetei).
    Da nea Igash asta pe ce a mai spart 29.558 lei in afara de Franta ? S-a dus la fetitze ? 😀

  5. Dan DC said

    am April 9 2010 @ 8:10 pm

    Recunosc ca nu sunt fan PDL, nici PSD cu toate ca am votat cu Geoana, dar Iulian e altceva. Macar incearca sa faca ceva.

  6. Mihai Tociu said

    am April 9 2010 @ 10:21 pm

    Foarte bine ca senatorii au avut cheltuieli din bani publici, pentru ca lucreaza pentru binele public si sunt fonduri alocate pentru aceasta activitate.
    Eu as fi de acord sa cheltuie si de 10 ori mai mult, numai sa faca ceea ce trebuie. Nu sumele cheltuite sunt problema, ci idioteniile pe care le voteaza.
    Dupa sedinta Senatului din 10.02.2010, concluzia este ca trebuie pusi toti la zid pentru tradare de tara, cu exceptia lui Alexandru Peres.

  7. Buduru said

    am April 10 2010 @ 8:12 am

    Carevasazica, daca reducem numarul parlamentarilor cu 200 de bucati, obtinem o economie lunara de 2000000 de lei, adica 500000 de euro.
    O fi mult, o fi putin?!

    Cu banii astia, daca lucrezi “pe bune”, cred ca poate fi renovata o scoala! Adica, intr-un an, poti renova 12 scoli.
    Banii astia reprezinta forfetarul de la 1000 de firme foarte mici (care platesc 500 de euro/an). Adica, 12000 de firme foarte mici platesc un an impozit forfetar, ca sa-i tina-n parlament pe cei 200 de parlamentari “in plus”!
    Si-atunci, n-ar fi mai bine sa reducem numarul parlamentarilor cu 400, nu cu 200, ca sa renovam 24 de scoli, sau ca forfetarul de la 24000 de firme foarte mici sa mearga spre cauze mai nobile?

    Cand ma uit pe la TV si vad o groaza de parlamentari, care mor de grija democratiei, spunand ca, prin unicameral si reducerea numarului parlamentarilor, alunecam spre dictatura, parc-as mai privi o data, cu manie, finalul articolului: “…au cheltuit cu birourile parlamentare in prima luna a acestui an cate 10.247 de lei.”

  8. Cristian said

    am April 12 2010 @ 9:35 am

    O idee buna publicarea acestui raport. Chiar ar fi cazul ca lumea sa stie unde se duc banii.
    In rest felicitari pentru consecventa in actiuni. Multi au idei si lanseaza initiative dar putini chiar respecta ce spun.

    Apropos, atunci cand nu deranjezi pe nimeni inseamna ca nu faci ce trebuie. E imposibil sa lovesti mafia si hotia din Romania (e mult spus mafie dar efectul produs e cam tot ala) si sa nu se lege nimeni de tine… Deci, cat timp primesti amenintari inseamna ca faci ce trebuie 😉

  9. asistentapentruconsumatori.ro said

    am April 12 2010 @ 10:19 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  10. vrajitorul.eu said

    am April 12 2010 @ 10:19 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  11. cbabeanu said

    am April 12 2010 @ 6:56 pm

    nu e un merit sa nu cheltui banii alocati, ci este un merit sa-i cheltui eficient

Comment RSS · TrackBack URI