Rebelii din PDL cu pumnu’in gura ? Este exact invers; Arta de a refuza sa mananci…rahat !

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=43824




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


20 Comentarii pana acum»

  1. ghe said

    am April 9 2010 @ 8:01 pm

    Felicitari !

    Mergeti inainte pe propriul drum !

  2. Tasha said

    am April 9 2010 @ 8:43 pm

    Felicitari, de oameni ca dv avem nevoie.

  3. Dani said

    am April 9 2010 @ 9:05 pm

    Felicitari, incepi sa realizezi ca tu nu ai ce cauta intr-o structura de tip COMUNISTOID-SECURISTA, in care oamenii nu au dreotul, la pareri proprii, ci sunt obligati sa urmeze linia partidului, cat ar fi ea de deraiata… ca e….

    Pe cand un partid nou, URBAN-izat?

  4. ildiko said

    am April 9 2010 @ 9:22 pm

    Cu cat mai multi rebeli cu atat mai bine. Dinozaurii politici sa ramana fosile vii in muzeu.

  5. frmarian said

    am April 10 2010 @ 9:32 am

    Am mai spus si cu zi ce trecece se adevereste ca nici pdl nu este mai presus decat celelalte formatiuni. Oricum esti un castig pentru societatea romaneasca , din ce am vazut ai adus in discutie legi normale care sa se refere si la dreptul cetatenilor. PDL s anu refuze niciodata cand este invitat la orice televiziune sa-si spuna punctul de vedere, cea facut BOC nu este demn de un priministru. nu poti merge doar acolo unde te lauda plecand capul. Critica intodeauna este buna. Multa bafta domnule senator. Mai vreau inca 200 ca tine, si poate va fi bine si pentru tarisoara asta.

  6. ALEXANDRU EUGENIA said

    am April 10 2010 @ 6:08 pm

    Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare:
    la sedintele de partid,cele importante,la care participa liderii,adica cei care conduc partidul,va ridicati in picioare,aplaudind frenetic prezenta liderilor?

  7. Dani said

    am April 11 2010 @ 7:28 am

    @Alexandru Eugenia

    Chiar daca aplauzele nu sunt frenetice, adesea acordul Dl Urban de a servi o cauza nedreapta e la fel de periculos ca slugarnicia de tip Ceausist.

    Dau ca exemplu tentativa de a schimba presedintele senatului fara nici un motiv. Fara argumente. Ci doar de dragul de a face pe plac partidului.

  8. Noua Dreapta said

    am April 11 2010 @ 1:54 pm

    @Dani
    Comunistul de Geoana nu are ce cauta la sefia senatului, comunist imputit ce esti

  9. Lovin said

    am April 11 2010 @ 2:09 pm

    decizia luata “in unanimitate” de membrii Biroului Permanent al acestui partid mi se pare o mare greseala. Atitudinea nu e cu nimic diferita de cea a unui prichindel de 5 anisori caruia i s-a furat lopatica in parc si vrea sa-si ia jucariile ramase si sa se mute in alt parc, ori de cea a unei fetiscane care nu mai trece pe o anumita strada fiindca fluiera golanii dupa ea. In politica, la fel ca in jungla, trebuie sa ai curaj, colti si gheare ca sa supravietuiesti. Nu le ai, dispari si spui ca te-a invins sistemul, mai ales daca te cheama Emil.

    As fi preferat ca in PDL sa domneasca spiritul lui Traian Basescu si nu al vacarului suparat pe sat Emil Constatinescu. Oare ce s-ar fi intamplat daca Basescu nu avea curajul sa mearga in barlogul lupului, la Realitatea, si sa se lupte cu toata sleahta de partide si tonomate, pe terenul lor, in conditiile alese de ei si cu capcanele pregatite de ei? Cu siguranta ar fi fost complet demonizat si Geoana ar fi iesit presedinte. Lipsa de comunicare, refuzul dialogului, n-au fost nicicand solutii optime si PDL e singurul care are de pierdut daca le adopta. E drept, poate ca nici zece intelepti din PDL n-ar fi in stare sa scoata din balta bolovanii de ura, minciuni si mizerie aruncati de Razvan Dumitrescu, Ursu, Gadea, Stan, Ciutacu si ceilalti ciumpalaci din solda mogulilor. Dar la fel de adevarat e ca o minciuna repetata de zece ori si necontrazisa ajunge sa fie considerata adevar – uitati-va doar la cati oameni inteligenti l-au putut vota pe unul ca Geoana si o sa-mi dati dreptate.

    http://www.reportervirtual.ro/2010/04/cine-se-teme-de-mogulul-cel-rau.html

  10. Fly said

    am April 11 2010 @ 2:09 pm

    Nu cred c? PDL a gre?it instituind boicotul asupra Antenelor ?i RTV. În fond, nu sînt singurele televiziuni, chiar dac? sînt singurele canale de ?tiri. În plus, toat? lumea cunoa?te modul incalificabil în care au fost trata?i reprezentan?ii PDL în a?a-zisele emisiuni de dezbatere, în care unicul PDL-ist prezent în studio era cel pu?in redus la t?cere de moderator împreun? cu ceilal?i invita?i din celelalte partide ?i din a?a-zisa societate civil?, în sensul c? nu era l?sat s? rosteasc? nicio fraz? pîn? la cap?t. ?i atunci, cum s? poat? oferi pedeli?tii poporului care se uit? la RTV ?i/sau Antene informa?ii pre?ioase ?i altele asemenea dac? nu sînt l?sa?i s? spun? nimic ?i sînt demoniza?i întruna?! Decît a?a, mai bine lips?. Toat? lumea, m? refer la cona?ionalii care nu sînt necondi?ionat împotriva actualei guvern?ri, care a asistat la permanentele lin?aje mediatice de cel pu?in doi ani încoace, cu mici pauze cînd la guvernare s-a aflat coali?ia PD-L – PSD, a fost consternat?/scandalizat?/excedat? etc. de acest tratament pseudojurnalistic din partea moderatorilor ambelor trusturi ?i sînt convins nu numai c? lumea va în?elege sensul ?i rostul boicotului instituit asupra televiziunilor celor doi moguli, dar cred c? a r?suflat u?urat? c? PDL a luat în sfîr?it, aceast? m?sur?. Dac? moderatorii i-ar fi tratat în acela?i mod pe to?i invita?ii, nu s-ar mai fi ajuns aici, dar moderatorii se dau vedete, din p?cate, sînt agresivi, obraznici ?i vehemen?i, cînd rostul lor e s? modereze ?i atît.
    Revin, mai exist? ?i alte televiziuni, ?i înc? televiziuni cu audien?e mai mari decît RTV sau Antena 3 luate separat. Plus c? RTV ?i-a pierdut o foarte mare parte a audien?ei, a telespectatorilor de alt?dat?. Eu intru uneori, la sfîr?itul zilei, doar pe site-ul RTV, pentru o privire general? ?i, în func?ie de titlul ?tirilor, dau click pe vreuna dintre ele. În rest, tratez RTV cu un total „ignore”, a?a cum, de altfel, ?i merit?.

  11. Eraser said

    am April 11 2010 @ 2:10 pm

    Cam asa stau lucrurile. Pe de alta parte, a fost distractiv sa-i vad zilele astea pe tonomati cum se dau de ceasul mortii ca nu vor mai avea in talkshow-uri pdl-isti pe care sa-i “tortureze”. :smile:

    Sa nu uitam ca Basescu a castigat puncte tocmai din lipsa evidenta a obiectivitatii RTV-Antene. Acum insa e alta situatie, exista multe prostii si lucruri neclare la guvernarea Boc care ar trebui explicate/justificate de pdl-isti. Asa ca PDL ar face mai bine sa isi gaseasca comunicatori bine pregatiti care sa faca fata nu numai minciunii, ci si adevarului care nu le convine.

  12. De Gaulle said

    am April 11 2010 @ 2:11 pm

    De data asta, nu cred ca ai dreptate. Adu-ti aminte cum erau redusi la tacere pedelistii in toate emisiunile la care erau invitati. Tin minte ca la o emisiune de acum trei ani, Marian Jean Marinescu era cat pe-aci sa fie luat la palme de Gadea, aproape ca se ridicase de pe scaun teologu’. Pana la urma, ce sens are sa te duci la emisiuni la care esti jignit, umilit si pus la zid? Categoric, pedelistii nu sunt sfinti, dar pana la urma nimeni nu are vreun motiv sa stea si sa suporte. Mai ales cand te injura un semidoct ca Ciutacu sau un bou ca Badea. Gandeste-te de cate ori a fost distorsionat mesajul pedelistilor din emisiune. Daca zicea unul din PD ceva, pe banda ecranului aparea o mizerie marca Antena3. Sau intrebarile retorice si perverse de genul “E Basescu …nu stiu cum?” – asta ca sa induca in randul telespectatorilor ideea ca e, dar in acelasi timp sa se poata scuza si sa spuna ca de fapt ei nu au afirmat nimic concret. Cum sa participi la o emisiune in care stii ca e invitat un sclav care primeste cravate cadou de la Bombonel (Ciutacu), iar restul sunt slugile lui Felix. Probabil ca trebuie gasita o cale de mijloc. De exemplu, la Stelian Tanase mai merge sa te duci, sau la unul care isi face emisiunea singur, ca Luca Niculescu de la Tvr. Dar unde sunt invitati 3 pesedisti, 2 penelisti, iar tu sa fii singur, nu are sens. Cristian Preda greseste din punctul asta de vedere. Ultima data cand l-am vazut la Realitatea, pt ca nu ma mai uit, a fost inainte de rezultatele prezidentialelor, alaturi de Ponta si Nistorescu, iar aia aproape il luasera la injuraturi. Pana la urma, nimeni nu trebuie sa suporte mizeriile boului jegos de Ponta sau ale expiratului Nistorescu. E pierdere de energie si de multe altele.

  13. Cinic said

    am April 11 2010 @ 2:11 pm

    In lipsa unuia de la PDL pe care sa-l toace, in fata celui care nu-i tremura mana cand minte ordinar (R.Dumitrescu) s-au adunat urmatorii “lideri politici” Lavinia Sandru (votata de 750 alegatori la uninominal), Aurelian PAvelescu (fost PD, fost PIN, acum PNTCD), Banicioiu (care voia sa ancheteze o banca din Franta). Neavand pareri contradictorii intre ei, au discutat 40 de minute despre decizia PDL. Bun, dar de luni incolo??

  14. vrajitorul.eu said

    am April 12 2010 @ 10:13 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  15. asistentapentruconsumatori.ro said

    am April 12 2010 @ 10:14 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  16. http://www.urbanviorel.ro/2010/04/11/respectul-unora-din-romani-pentru-ce-facem-noi-viorelenu-te-mai-baga-in-seama/ said

    am April 12 2010 @ 10:17 am

  17. CHIAR ASA.... D.LOR..? said

    am April 12 2010 @ 4:30 pm

    cititorii recationeaza…: in ‘89 a fost o revolutie, adica tehnic vb.d s-a schimbat ceva cu altceva…. dar cf. legilor lui newton exista (legea 3-a)la ‘actie’ si’reactie’ in cazul ns. oare dupa ac. revolutie… nu ar urmat sau numai urmeaza si o CONTRAREVOLUTIE…? Oare nu suntem implina desfasurare a ei, este drept ca este o CR lenta… lenta dar sigura… deabea astept -to be continued – la cazul Catalin Voicu… rf. la Contra revolutia romana !!!!

  18. cbabeanu said

    am April 12 2010 @ 6:49 pm

    Tin sa reamintesc D-lui Urban ca exista doar o tara in Europa democrata in care partidul la putere boicoteaza presa : Romania . Recent, gestul PDL a fost imitat de partidul comunist din Moldova ,care a refuzat prezenta la canalul Publika Tv . Comunistii se aseamana leit indiferent de tara unde activeaza…

  19. viorel urban said

    am April 12 2010 @ 7:02 pm

    mare dreptate are cbabeanu
    insa uita de drepturi si libertati fundamentale , uita ca nu e nimeni obligat sa se duca la RTV SI ANTENA3; apropos asta e presa din RO in viziunea ta ?
    daca e asa, sa stii ca si eu sunt un boicotant al “presei”
    oricum sursele de informare sunt variate, incluzand aici acea parte a mass-mediei nealiniata unor stapani care vor sa ne spele pe creier si sa ne invrajbeasca

    nu uita : http://www.urbanviorel.ro/2010/04/11/respectul-unora-din-romani-pentru-ce-facem-noi-viorele%E2%80%A6nu-te-mai-baga-in-seama%E2%80%A6/

  20. ALEXANDRU EUGENIA said

    am April 12 2010 @ 11:43 pm

    @Eraser
    Poti da citeva exemple de”prostii si lucruri neclare ale guvernarii Boc”?

    Daca actiunile unui guvern,sunt reduse doar la ceea ce vedem si auzim la TV este grav.Cine doreste sa afle ce fac ministerele trebuie sa acceseze siteurile acestora.Ceea ce veti gasi acolo este infinit mai distractiv decit ne sunt prezentate la Antene.
    Va recomand sa incepeti cu MS.
    Nu m-am dumirit cum reuseste actualul ministru sa gindeasca politica din sanatate pe 2010 in conditiile in care nu a existat un bilant al anului anterior?
    Pina si cea mai amarita firma si-a croit un plan de actiune pe baza cifrelor din anul anterior.
    Cea mai amuzanta situatie mi se pare postarea in rubrica de Politici publice un plan de actiune care exista inca de pe vremea lui Nicolaescu.Pritre cele mai valoroase perle,citez:”infiintarea a 8 Inspectii Sanitare de Stat Regionale”cu termen de realizare 2010.Au aparut cumva regiunile si eu nu am aflat?
    Cred ca nu ar fi rau,domnule senator,sa-i mai adresati o interpelare ministrului sanatatii.
    Obisnuieste sa va raspunda?

Comment RSS · TrackBack URI