Reactii la decizia PDL de a boicota televiziunile mogulilor, Antena 3 si iRealitateaTv; De ce avea dreptate Roncea !

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=43722




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


11 Comentarii pana acum»

  1. vrajitorul.eu said

    am April 9 2010 @ 2:27 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am April 9 2010 @ 2:28 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. Bravo Roncea said

    am April 9 2010 @ 3:42 pm

  4. cbabeanu said

    am April 9 2010 @ 7:00 pm

    Reactia PDL de a “boicota” singurele canale TV care au o atitudine critica fata de catastrofa economica in care ne-au dus guvernantii arata citeva lucruri :
    1. PDL este un partid cu mentalitate totalitara ; neputind accepta critica mass-media, se situeaza de facto in preistoria politicii ;
    2. In mod sigur, in viitorul apropiat, prin institutiile de stat pe care le calareste, PDL va incerca sa distruga aceste 2 canale TV ;
    3. Apetenta PDL pt posturi obscure ca OTV, TARAF sau B1 situeaza acest partid la periferia civilizatiei, daca tinem cont de educatia si nivelul intelectual al acestor canale TV ;
    4. Dind dovada de o reala prostie, PDL uita ca vor mai veni ( sper ) alegeri iar impactul la public al Antenei 3 si al Realitatii este de mii de ori mai mare decit al canalelor de cartier cu care acest nefericit partid se afiseaza

  5. D5 said

    am April 9 2010 @ 7:07 pm

    @ cbabeanu

    bati campii rau
    cere la antena3 si realitatea sa te hraneasca, imbrace si sa aibe grija de tine daca tot esti asa fascinat de informatia lor pretioasa ca ploaia de vara !
    o sa va invete numai sa comentati, sa pupati cururile vechilor dinozauri si sa aflati despre cate coitze are mutu sau alte fleacuri din sfera VIP – SHOWBIZ

    vai de mama voastra

    p.s. eu ma uit la canale media din afara asa ca nu ai cu ce sa ma ataci..

  6. goga said

    am April 9 2010 @ 7:26 pm

    Anteba 2,3 si realitatea TV face zilnic emisiuni cu fosti membri PNTCD expirati si care si-au dat arama pe fata si pentru cativa arginti vand tot ce predind ca au mai scump, 2 membrii ai unui partid de garsoniera care a disparut fara ca sa fie recunoscut de electorat ca partid niciodata si care traiesc din mila acestor posturi, si niste fosile care au colaborat cu securitatea sub bagheta dirijorala a unor pretinsi analisti, ziaristi, pamfletari care considera populatia care a votat actualul presedinte este redusa mintal, oameni prosti, idioti etc. Daca Domnul PREDA s-a abonat la aceste face o mare greseala sau niciodata nu a facut parte din PDL.

  7. AlbuSibiu said

    am April 9 2010 @ 11:07 pm

    PDL, PDL. Sunt dezamagit. Doar asa batjocura ieftina puteti?! Sigur sunteti in stare de mai mult, nu? Sper totusi sa nu va vad vreodata pe Discovery-uri decat ca subiect la “Last moments to disaster” ori si mai bine “I shouldn’t be alive!”.

  8. PcGames said

    am April 9 2010 @ 11:20 pm

    pentru AlbuSibiu

    mananci cacat si iti pute gura amice
    baga-ti capul in wc si trage apa, va fi o noua viata pentru tine…

  9. Cristi said

    am April 10 2010 @ 11:46 am

    Boicotarea televiziunilor antiguvernamentale si prezidentiale este o masura copilareasca.
    PDL a reactionat precum copiii de gradinita.
    PDL ar trebui sa-si aleaga cei mai buni oameni si sa-i trimita cu insistenta la aceste televiziuni ca sa infrunte ostilitatea fatisa a moderatorilor si a celorlalti invitati.
    Lucrurile importante in viata necesita efort , perseverenta si curaj.
    Boicotarea acestor televiziuni da satisfactie unui grup restrans de cetateni simpatizanti neconditionati ai PDL si care oricum nu urmareau emisiunile in care se practica cu ostentatie manipularile si dezinformarile cu scopul de a proteja un sistem care a adus Romania la situatia de acum.
    Prea putini oameni inteleg faptul ca Romania a ajuns in situatia e azi nu doar datorita guvernarii BOC.
    Are si guvernarea BOC meritele ei la dezastrul actual dar raul cel mare a fost facut in anii 90 cind industria si agricultura Romaniei au fost distruse cu buna stiinta pentru a fi favorizate importurile.

    E pacat daca in PDL nu este nimeni care sa va atraga atentia ca memoria colectiva este foarte foarte scurta iar capacitatea de perceptie se rezuma la prezent .
    Sunt foarte putini cei care inteleg efectele masurilor de azi in viitor mai ales cind in presa apar din ce in ce mai des informatii care scot in evidenta faptul ca si in PDL se gasesc “baieti destepti” care stiu cum sa gestioneze banul public in folos propriu umflind nota de plata a cetateanului platitor de taxe si impozite.

    Daca PDL considera ca este nedreptatit trebuie sa gasesca oamenii capabili sa contracareze ceea ce fac aceste televiziuni.

    Trebui sa gasiti oameni capabili sa ramana calmi si sa puncteze foatre simplu si pe intelesul tuturor care sunt smecheriile de care se folosesc criticii PDL in timpul emisiunilor televizate si sensul masurilor luate de actualul guvern.

    Pina una alta , cel putin din punctul meu de vedere , la emisiunile la care am asistat am remarcat ca adversarii PDL sunt mai bine antrenati pentru confruntarile in direct .

    Pe final va las pe dumneavoastra sa-i caracterizati pe cei care fug de confruntari pentru ca nu cumva sa va simtiti jigniti de ce asi putea eu scrie.

  10. ALEXANDRU EUGENIA said

    am April 10 2010 @ 6:37 pm

    La Antene am renuntat de foarte multa vreme,chiar si la Mircea Badea care imi placea pentru ca putea sa vorbeasca liber fara bilbe si uneori era chiar amuzant(cu conditia sa nu fi luat nimic in serios din viata reala).Pe Realitatea ma uit uneori la emisiunea moderata de Adrian Ursu pentru ca mi-a lasat impresia ca vine bine documentat,la emisiune.Am vrut sa renunt la cele doua televiziuni,sa nu mai platesc celor doua societati de cablu TV pentru ele,dar se pare ca nu se poate.Acestea fac parte din pachetul standard astfel ca indiferent ca le urmaresc sau nu,tot trebuie sa le platesc.As vrea sa fiu corect inteleasa,nu banii reprezinta o problema,ci sanctiunea pe care as fi vrut sa le-o dau.Ziarele le-a pedepsit renuntind la abonamente,dar mai inainte le-am trimis cite un mail in care mi-am justificat gestul.Cum poti sanctiona televiziunile,altfel decit folosind telecomanda?
    Atit timp cit acestea vor incasa bani de la noi,cei care nu le urmarim emisiunile analfabete,aceste televiziuni nu vor ridica stacheta si vor continua sa ne trateze pe toti ca pe niste redusi mintal.Nu se poate face nici un proiect legislativ care sa corecteze aceasta situatie anormala?

  11. ildiko said

    am April 10 2010 @ 9:29 pm

    PDL se boicoteaza singur, in rest cine se aseamana se aduna in jurul otv-ului…

Comment RSS · TrackBack URI