Banner

De ce NU sunt de acord ca Robert Turcescu sa ajunga sef la SRTV

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=43051




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


10 Comentarii pana acum»

  1. Buduru said

    am April 1 2010 @ 12:45 pm

    De ce nu-l numiti director pe Cristian Topescu?
    Ce daca-i de la PNL! Nu cred ca ar da curs unor comenzi politice!
    Trebuie sa fie neaparat un PDL-ist, sau sustinator al PDL-ului?

  2. Iulian Urban@Buduru said

    am April 1 2010 @ 1:12 pm

    Eu nu sunt pentru numirea unui pedelist ci a unui personaj care cu adevarat sa reformeze SRTV.

  3. VIOREL URBAN said

    am April 1 2010 @ 1:15 pm

    @ Buduru

    terminati ca vrem un pedelist, nu il vrem pe R Turcescu , asta sa fie clar !
    exista destui oameni competenti si inimosi care pot sa faca curatenie la SRTV , nu s-a terminat tara cu R T

  4. vrajitorul.eu said

    am April 1 2010 @ 1:19 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  5. asistentapentruconsumatori.ro said

    am April 1 2010 @ 1:19 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  6. Buduru said

    am April 1 2010 @ 3:18 pm

    @Viorel Urban

    In textul de mai sus, “De ce nu-l numiti…”, subiectul nu era Iulian Urban, ci PDL-ul, ca partid, pentru ca, in opinia mea, problemele nu trebuie tratate personal. Nu am intotdeauna timp sa dezvolt ideile, pentru a fi cat mai explicit.

    Nutresc speranta ca, in cazul formularii “…nu il vrem pe R Turcescu…”, subiectul e tot PDL, pen’ ca, altfel, daca “subiectii” sunt Iulian & Viorel Urban, atunci formularea este “deplasata”, atat din punct de vedere politic, cat si din punct de vedere moral. In politica, in societate, in viata, nu exista “Pentru ca nu vreau eu!”.

    Nu sunt PNL-ist. Cristian Topescu era doar un exemplu.

    Apreciez raspunsul dat de Iulian Urban. Acela era sensul intrebarilor mele, precum si raspunsul pe care-l asteptam!

  7. Vasile Liliana said

    am April 7 2010 @ 11:04 am

    Articol cu greseli gramaticale!!!!
    Rusinica domnule senator!
    Si mai ales…rusinica pentru acuzatiile pe care SIGUR nu le puteti proba la adresa lui Robert Turcescu. Dati crezare unui neanderthalian ca Gigi Becali? Dovada( vorba cuiva!!!) unde este? Repet: rusinica!
    De fapt….rusinica mie pentru ca citesc asemenea aberatii !
    Adio si n-am cuvinte!

  8. VIOREL URBAN said

    am April 7 2010 @ 11:12 am

    @ Vasile Liliana
    Nu aveai de ce sa te legi si te-ai legat de greseli gramaticale…
    Numai de cate ori l-am auzit pe Turcescu gresind pronuntarea si uneori isi cere scuze si pronunta corect, alteori merge mai departe …
    NU avem ce sa probam, ne-a atacat aiurea in trecut si daca citeai articolul cu adevarat pentru informare, nu ca sa ai de ce sa dai aici cu bale si noroi, ai fi inteles despre ce vorbeam
    Invata sa respecti dreptul altuia de a se exprima si apoi sa te dai asa mare si tare !

  9. VIOREL URBAN said

    am April 7 2010 @ 11:14 am

    @ Buduru

    Dar e moral sa spuna Turcescu ce a zis si sa ne atace aiurea ?
    Ia gandeste-te putin daca e moral sau civilizat si apoi sa retii lucrul asta : eu nu am legatura cu pdl sau altele, deci nu mai arunca cuvinte aiurea
    In al treilea rand daca iti place de RT e treaba ta, respecta insa lucrul asta de baza : intelegerea umana a noastra, atacati de acest individ care probabil atunci nu avea ce face si a reactionat asa fata de noi !

  10. Vasile Liliana said

    am April 7 2010 @ 9:38 pm

    Draga domnule Viorel Urban,
    Nu am atacat cu bale si noroi, nu vorbesc NICIODATA urat ! Rusinica, vi se pare un cuvant urat? Bale si noroi inseamna ca mi-am exprimat SINCER parerea si anume ca ceea ce spune domnul senator Urban despre Robert Turcescu, sunt aberatii?
    Personal detest pe cei care vorbesc urat si mai ales, sub protectia anonimatului, scriu cuvinte ….ce nu ar trebui scrise NICIODATA.
    Ei si acum, daca v-am lamurit asupra…. presupuselor bale si noroiului, nu pot sa nu va fac o observatie : daca citeati cu atentie, puteati observa ca m-am exprimat la persoana a treia iar dvs. m-ati atacat tutuindu-ma. Ei bine, asta tine de educatie !
    Este bine, draga domnule Urban, sa luati din parerile TUTUROR cititorilor si parerile bune dar si pe cele rele. Nu este constructiv deloc sa va enervati si sa raspundeti cititorilor in acest fel. Stiti ceva? Personal simpatizez cu PDL-ul dar cand vad cum ati reactionat la comentariul meu…..incep sa ma intreb daca nu cumva gresesc. Dvs. ar trebui sa aveti o atitudine constructiva nu distructiva. Enervarea nu duce la nimic bun!
    Dovada ca acum ma indoiesc de calitatea membrilor PDL, daca reactionati asa de violent la comentariul meu. Nu pot sa inchei fara sa va sfatuiesc sa fiti mai calm si ….mai intelept! Pe viitor va va folosi foarte mult, credeti-ma!

Comment RSS · TrackBack URI