Ce tara , nu poti actiona RAR-ul in instanta desi ti-a dat acte pe o masina furata

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=43102




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


8 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am April 1 2010 @ 3:38 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. vrajitorul.eu said

    am April 1 2010 @ 3:39 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. Stefan said

    am April 2 2010 @ 4:47 pm

    Buna, sunt si eu curios de unde sti ca e furata, cine a identificat-o ca si furata? tot RAR-ul?. Si eu am o cunostinta care a cumparat o masina inmatriculata in jud Arad, deci masina trecuse pe la RAR, apoi cand a mers la RAR Baia Mare s-a constatat ca nu corespund seriile motor-sasiu si i s-a recomandat sa stea in banca lui ca masina poate sa fie una furata si sa fie el cel acuzat.!!!

  4. mircea said

    am April 2 2010 @ 7:01 pm

    die. urban
    poate ca ar trebui sa l asistati gratuit pe om in proces mai ales ca necesita multa implicare si hotarare. s ar crea un precedent deosebit si rar ul ar invata ca pune o stampila contra cost nu numai pentru serviciul de a citi o serie pe caroseria unei masini. cumparatorii sint de buna credinta si nu au posibilitatea materiala, neavind acces, sa verifice in nici o baza de date.
    raspunsul pe care l ati dat petentului mi se pare superficial – e mai mult un comentariu de colt de strada !

  5. lucifer said

    am April 2 2010 @ 8:57 pm

    Daca ii recomandati omului sa renunte(chiar voalat), atunci ce sa intelegem?
    Ca pe noi, plebeii, nu ne apara nimeni si ca nu exista justitie in tara asta?
    Asta stiam demult ,dar ne asteptam ca macar Asistenta ptr. consumatori sa aiba alta atitudine.Se pare ca m-am inselat.
    Sper ,din suflet ca acest loc sa nu devina ” de campanie electorala”, si sa-si pastreze intentia ptr. care a fost creat.
    Nu stiu daca il puteti asista, dar nu puteti sa-i sugerati omului sa renunte, ptr. ca a da tzeapa in Romania a devenit o politica de stat,cu/ sau obladuirea lui.

  6. lucifer said

    am April 2 2010 @ 9:05 pm

    Si mai pun o intrebare, R.A.R – ul ce rol are pana la urma?
    – sa se uite la o serie de motor, si la o serie de caroserie?
    Ei nu au o situatie cu masinile furate,nu colaboreaza cu politia, cu interpol-ul?
    Ce inseamna identificare?- doar constatarea faptului ca o masina nu are motorul inlocuit?
    Eu stiam ca au situatia de la producator, si colaboreaza si cu politia, dar se pare ca nu e asa.
    Mai eram curios daca masina a fost inmatriculata in perioada cat a fost la cei doi proprietari(AAA auto si dl. in cauza).

  7. cristiano12c said

    am April 2 2010 @ 10:46 pm

    Eu cred ca raspundere are si politia deoarece ei emit placutele de inmatriculare.Daca domnul care le-a vandut masina avea o intelegere cu cei de la rar si i se emitea un talon cei de la politie au si ei obligatia sa verifice daca masina este furata s-au nu,mie mi se pare ca este o culpa comuna a celor de la rar impreuna cu politia din moment ce amandoua instituti si-au dat acceptul a insemnat ca totul este ok,s-au a fost o intelegere in 3 (proprietar ,rar,politie)din moment ce ce a trecut de 2 ori prin mana lor si nu a fost gasita furata interesant este ca dupa ce a ajuns de la diler la cumparator s-a si identificat ca fiind furata mizand pe faptul ca probabil cumparatorul trebuie sa faca o gramada de demersuri pentru asi recupera bani.

  8. ady said

    am April 4 2010 @ 11:14 am

    Rar e o institutie parazita,exista doar in romania!!!!
    e o mare teapa,ce fac ei acolo poate face orice service !!!
    de ce majoritatea statelor ue nu au asa ceva?

Comment RSS · TrackBack URI