Banner

Preluare credit: ce faci cand ai mostenit un credit

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=42759




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


12 Comentarii pana acum»

  1. victor said

    am March 29 2010 @ 4:09 pm

    intrebare: pt ce platim asigurarea de viata (cica este inclusa in rata) daca in caz de deces al titularului se mostenesc ratele (datoriile)?!!!! doar in cazul in care nu exista mostenitori se executa asiguratorul?! cred ca raspunsul la intrebari il asteapta mai multi. multumesc anticipat

  2. VIOREL URBAN said

    am March 29 2010 @ 4:11 pm

  3. creator said

    am March 29 2010 @ 8:38 pm

    mai clar de atat nici nu se putea pune o intrebare! Bravo Victor!

  4. Dani said

    am March 29 2010 @ 9:28 pm

    Dvs puteti refuza (sau accepta) mostenirea in ANSAMBLUL EI, aceasta fiind INDIVIZIBILA.

    Puteti renunta la absolut toata mostenirea, atat la bunuri cat si la datorii, sau le puteti accepta pe AMBELE, IMPREUNA.

    Nu se poate divide insa mostenirea, ca sa acceptati numai o parte din ea.

    orice notar sau avocat va poate explica acest principiu elementar.

  5. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 30 2010 @ 9:52 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  6. vrajitorul.eu said

    am March 30 2010 @ 9:52 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  7. cineva said

    am March 30 2010 @ 11:14 am

    Mai Dani , Victor a pus o intrebare, CLARA zic eu.
    Mii de romani nestiutori asteapta un raspuns la ea si o repet si eu aici:
    “PT CE platim asigurarea de viata (cica este inclusa in rata) daca in caz de deces al titularului se mostenesc ratele (datoriile)?!!!!”

    Pai ca sa stim ca la urmatorul credit sa nu mai facem nici o asigurare de viata ca oricum urmasii nostri vor fi datori vanduti !

  8. Catalin said

    am March 30 2010 @ 1:57 pm

    Ar fi interesant ca doamna Pletea sa ne spuna si motivul pentru care banca a dat un raspuns defavorabil in urma analizei dosarului de asigurat.

  9. meoki said

    am March 30 2010 @ 2:13 pm

    multumesc, victor! si eu am aceeasi problema cu asigurarea pe care tatal meu a facut-o cand a incheiat contractul de creditare cu banca.Nu i s-a inmanat din pacate si lui un exemplar al politei, ma intreb daca s-a incheiat… Dar atunci de ce a platit asigurarea de viatza ?

  10. cineva said

    am March 30 2010 @ 8:08 pm

    Una dintre greselile teribile este contractarea asigurarii de viata tot de la banca de la care iti faci creditul.
    Aicea fura si se eschiveaza “micutzele banci” ca la drumul mare.

    Da, MOSTENIEREA ESTE INDIVIZIBILA si ca mostenitor ai tot dreptul sa actionezi in instanta asiguratorul.

  11. timisorean1 said

    am April 1 2010 @ 9:19 am

    nu puteti fi obligata sa platiti. credit fara girant, fara co-platitor

  12. tania said