Revolutie in Justitia romana – magistratii se revolta impotriva colegilor corupti

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=42493




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


9 Comentarii pana acum»

  1. aspida said

    am March 28 2010 @ 5:28 pm

    «Doamne-ajuta!» sa se miste ceva pozitiv în tara asta!

  2. politika said

    am March 28 2010 @ 6:02 pm

    Prima intrebare este :
    – Exista si magistrati NECORUPTI in Romania ?

    … exista macar unul dintre ei care sa nu fi servit din “paleta larga de oferte” a avocatilor sau prin intermediul “canalelor” cunoscute ??

    Acum se dau in stamba ! …

    Ajungem sa fim de risul lumii … sau unii chiar ne cred PROSTI ???

  3. dak said

    am March 29 2010 @ 12:25 pm

    @politika – toti is corupti, comunisti. (unii dintre ei sunt si mineri, deghizati – da sa nu spui la nimeni)
    doar basescu e singurul care nu e corupt si lupta impotriva tuturor…
    am fost weekendul asta la sighet, la memorialul victimelor anticomuniste si am fost uimit sa vad cat de mult se aseamana metodele de lupta de atunci cu cele a securistilor de la putere, de azi.
    chestia asta, folosita de politika – decredibilizarea generala, toti o apa si-un pamant era folosita si atunci – burghezii care sug sangele poporului, Maniu care……

  4. vrajitorul.eu said

    am March 29 2010 @ 12:27 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  5. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 29 2010 @ 12:27 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  6. justitiabilul said

    am June 5 2010 @ 6:22 pm

    Judec?toare, TRIBUNALUL BUCURESTI, care ascult? telefoanele ! Pentru ce ? ?antaj, corup?ie, înc?lc?ri ale legii, pentru zecii de mii, sute de mii , milioane de euro !
    Anumite judec?toare de la Tribunalul Bucure?ti fac parte dintr-un sistem mafiot ! Sistem lan?: Primari – comune limitrofe Bucure?tiului – Prefectura Ilfov – Oficiul de Cadastru ?i Publicitate Imobiliar? Ilfov – Judec?toria Buftea – Judec?toria Cornetu. Bra?e ale caracati?ei care judec? procese de fond funciar. Primarii emit acte pe terenuri ?i case înainte de a fi dezb?tute succesiuni. Intocmesc documenta?ii pentru actul administrativ ordinul prefectului, act administrativ care este acceptat ilegal de judec?toare drept titlu de proprietate. Emit ilegal inscrisuri de proprietate înainte de a fi dezb?tute succesiuni sau emit ordine, ulterior efectu?rii succesiunii, caz în care nu se ?ine cont de certificatele de mo?tenitor!
    Se emit acte de proprietate pe – mor?i – în condi?iile când exist? succesori ?i în situa?ia când legea prevede în mod expres, privind succesiunile, c? se emit acte pe succesori, persoane vii. Cum poate admite o JUDECATOARE a tribunalului capitalei unei ??ri ?i care este motivul de accept? ?i valideaz? acte emise pe mor?i ? Spaga , corup?ia, zeci de mii de euro. Se emit acte pe terenuri care au deaja proprietari, etc. Cum pot pentru terenurile cu anexe ?i case, dintodeauna în circuitul civil, acestea fiind succesiv trasmise prin mo?tenire f?r? a fi înstr?inate, ca JUDECATOARELE, absurd ?i înc?lcâd grav legile, s? valideaze acte adiminstrative de împropriet?rire în condi?iile Art. 23 ?i 36, Legea 18/1991, în condi?iile c?nd aceste terenuri sub comunism nu au apar?inut cooperativei sau statului. In 1974, Ceau?escu, a emis un decret care a f?cut referire numai la acte de înstr?inare, condi?ie când terenul intra în proprietatea statului, nu ?i la terenurile ?i casele transmise prin succesiune. Bani mul?i încaseaz? aceste judec?toare pentru asemenea înc?lc?ri ale legii ! Aceste judec?toare sunt cunosc ute de multe persoane în sec?iile civile, filiere prin care trec aceste procese . Aceste JUDECATOARE vor fi aduse la cuno?tinta publicului ?i supuse judec?rii opiniei publice!
    Cum pot JUDECATOARELE din Jec?toriile Cornetu, Buftea ?i TRIBUNALUL BUCURESTI s? valideze acte emise de primarii comunele limitrofe Bunure?tiului, cred c? ?i în jurul celorlalte mari ora?e ale ??rii, acte pe zeci de hectare care nu mai sunt ale fo?tilor proprietari, valid?ri pe numele unor latifundiari cu sute de hecatare ob?inute fraudulos ? Un exemplu îl constituie Gigii Becali care a ajuns s? preia prin act de cesionare, 1, 75 Ha la Pipera de la o persoan? oligofren? gradul III, adic? idiot ? Cum s-a putut a?eza la masa Gigii Becalii cu un idiot ca s? semneze un act de cesiune ?

    Datorit? JUSTITIEI ineficiente, corup?iei , incapacit??ii profesionale, etc. , STATUL ROMAN a ajuns s? tr?iasc? o tragedie ?i s? vând? viitorul acestui popor !

  7. DORU APOSTOL said

    am August 20 2010 @ 12:27 am

    Este un lucru minunat asa ceva.Am asteptat multi ani de zile sa se intample asta.Vreau sa stiu si eu;chiar magistratii corupti au lipsa totala de discernamant? Ce fel pot judeca dansii problemele? Cum? Pe baza de drept si mita? Va spun cu durere in suflet,ca din cauza justitiei romane,am ajuns in viata un RATAT.Din cauza justitiei criminale din ROMANIA!

  8. enescu said

    am December 5 2010 @ 5:34 pm

    este dea dreptul penibil sa citesti articole sau proiecte(culmea !!!!) facute de unul din cei mai murdari si corupti judecatori care se auto erijeaza in mari aparatori ai dreptatii cum este individul numit gheorghe morosanu presedintele judecatoriei Bicaz implicat in tergiversarea unor dosare ,de incalcarea flagranta a legilor ,nerespectind procedurile de drept,cit si alte comportari negative ce lasa de dorit….oricum putin mai devreme sau putin mai tirziu va da socoteala pentru sirul de fardelegi savirsite cu buna stinta in dauna cetatenilor…rusine sai fie nemerniculmui!!!!???

  9. justitiabila said

    am January 29 2011 @ 5:22 pm

    Mai exista judecatori cinstiti in Vrancea? Eu am constat pe “pielea mea” cum se face justitie in Vrancea si la Curtea de Apel Galati: “mori cu dreptatea in mana” si cu toate legile si dovezile de partea ta!

Comment RSS · TrackBack URI