Banner

SINISTRU. Alina Mungiu i-a denuntat americanilor pe reporterii de razboi din Iugoslavia – inclusiv pe Mile Carpenisan – pentru atitudinea lor “pro-sarba” si “anti-NATO”

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=42101




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


14 Comentarii pana acum»

  1. cineva said

    am March 24 2010 @ 11:56 am

    Ca sa stie toata lumea cine sunt limbicuristii imperiului NATO in Romania …
    Ne-am distrus Armata Nationala pentru ca o boratura ca asta sa ajunga pe cele mai slinoase trepte ale parvenirii ?

  2. Buduru said

    am March 24 2010 @ 1:16 pm

    Sinistru este ce-a-nceput sa se petreaca pe-aici!
    De ce n-a fost publicat acest material de 10 ani incoace?
    De ce se vorbeste despre denunt, impotriva lui Mile Carpenisan, atunci cand in acea prelegere nu este mentionat niciun nume?
    A fost buna Alina Mungiu, atunci cand tragea din rasputeri, in campania din 2004, pe toate posturile TV, pentru alungarea PSD-ului de la putere?
    Acum nu mai e buna, pentru ca a inceput sa critice PDL-ul?

    Si-acum hai sa facem un lucru pe care Victor Roncea nu l-a facut, adica, sa gandim:

    1. Din cate stiu, Mile Carpenisan (Dumnezeu sa-l odihneasca) era sarb, de nationalitate, deci e perfect justificata o eventuala subiectivitate, in acele transmisii;
    2. E destul de dificil sa fii acreditat in Serbia si sa transmiti, in direct, reportaje defaimatoare la adresa sarbilor; cred ca ramai imediat fara acreditare si pleci acasa;
    3. Constatarea pe care o face Alina Mungiu, intr-o prelegere tinuta la o universitate americana, este, urmare a celor doua puncte de mai sus si nu numai, perfect reala. De unde ideea cu denuntul?

    O fi sinistru ceea ce se interpreteaza c-a facut Alina Mungiu, dar ceea ce face Victor Roncea e mizerabil! Nu se face asa ceva DUPA ce OMUL a plecat la cer!

  3. cineva said

    am March 24 2010 @ 1:58 pm

    Tatae, chiar totul trebuie legat si manjit de POLITIC in Romania?
    Individa asta are mai multe calomnii la activ, nu e la prima abatere …

  4. obiectiva said

    am March 24 2010 @ 2:34 pm

    nici NU ma mir, la cum arata, are grave probleme de sanatate..

  5. obiectiva said

    am March 24 2010 @ 2:36 pm

    buduru. cine a plecat la ceruri? alina mungiu?

  6. timisorean1 said

    am March 24 2010 @ 5:07 pm

    accident genetic

  7. timisorean1 said

    am March 24 2010 @ 5:09 pm

    @obiectiva

    “buduru. cine a plecat la ceruri? alina mungiu?”

    :-))))))))

  8. obiectiva said

    am March 24 2010 @ 5:26 pm

    @timisorean1. eu sunt ca si copii.OBIECTIVA. ce puteam intelege din ultima replica? ca victima sau tortionarul a plecat la… ceruri?

  9. obiectiva said

    am March 24 2010 @ 5:27 pm

    erata. copiii.

  10. ildiko said

    am March 24 2010 @ 6:26 pm

    Am citit ce a scris alina mungiu. Nu exista niciun denunt catre nimeni, este doar o analiza. Daca victoras nu este de acord cu alinuta este dreptul lui, insa sta prost cu logica.

  11. Buduru said

    am March 24 2010 @ 6:30 pm

    Asta e!
    Stiam c-o voi “fura” cu o astfel de opinie!
    Mea culpa, pentru “neclaritatea” din final, dar prefer sa nu glumesc pe tema asta, ca-i bai mare!

  12. fuck them all said

    am March 24 2010 @ 10:40 pm

    Cine shtie… are incredere…

    Fiecare va primi, dup? inima…

    ‘Telectuala… ?i-a exprimat opinia; nu-i pot face vina. Eu, shi ” boboru”, shi Mille (iertat sa fie…), ne-am exprimat-o altminteri… la vremea sa.
    Da’… timpu acela-i rezolut ‘ nu mai conteaza cine a votat “conventia” sau pdsr-ul…

    Shi azi, conteaza pozitia fatza de licurici….

  13. vrajitorul.eu said

    am March 29 2010 @ 2:51 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  14. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 29 2010 @ 2:51 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

Comment RSS · TrackBack URI