Vodafone data in judecata de un client, sub acuzatia de diseminare a datelor sale personale

Tweet this

Vodafone România s-a ales cu dosar penal după ce avocata Calcev Florica a sesizat că mai multe duplicate ale facturilor sale telefonice ar fi ajuns pe mâna unui detectiv particular.

Contactați pentru a-și exprima punctul de vedere în ceea ce priveşte acuzațiile făcute, oficialii Vodafone au declarat pentru cotidianul.ro: "Doamna Florica Calcev ne-a sesizat în legătură cu posibila accesare neautorizată a desfășurătorului convorbirilor pe care le-a efectuat într-o anumită perioadă. Vodafone România acordă suportul necesar soluționării plângerii înaintate de către domnia sa și va da curs oricăror cereri primite din partea instituțiilor abilitate în acest sens.

Dorim să precizam că în compania noastră sunt implementate standarde de asigurare a confidențialității datelor, în conformitate cu legislația în vigoare".
Pe larg la sursa : http://www.cotidianul.ro/scandal_cu_vodafone_client_versus_corpora_ie-110065.html




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Afisari: 6778

159 Comentarii pana acum»

  1. Ciuly said

    am March 22 2010 @ 10:52 am

    Cu o ocazie, cand am fost la BT sa imi scot extrasele de cont lunare (PJ), i-am dat la tanti de la ghiseu “cardul” de hartie cu contul bancar pe el si apoi imi cautam nu mai stiu ce prin geanta. Scoate tanti extrasul, semneaza, stampileaza si mi-l da. Eu zic merci, si plec.

    Nu va miroase nimic suspect? Mie mi-a mirosit, motiv pt care m-am intors in banca si i-am spus lu tanti ca data viitoare sa ceara un act de identitate ca asa pot si eu sa “imprumut” carduri de hartie de la ei ca oricum is la indemana clientului, sa notez conturile partenerilor si sa le scot extrasu de cont sa vad “ce si cum misca”.

    deci daca la o BANCA se intampla asa ceva, ce te mai astepti la firme de telecomunicatii?

  2. CALCEV FLORICA said

    am March 23 2010 @ 2:33 pm

    daca ati avut probleme similare cu ale mele ,in ceea ce priveste incalcarea clauzei de confidentialitate ,va rog sa ma contactati.av. CALCEV FLORICA 0723599990

  3. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 29 2010 @ 3:47 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  4. vrajitorul.eu said

    am March 29 2010 @ 3:47 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  5. Ciprian said

    am May 9 2010 @ 9:09 am

    Domnilor, avocata asta CALCEV FLORICA vorbeste de confidentialitate, dar eu am un contract cu ea, confidential. Ea a incalcat principiul confidentialitati si a facut publice datele din dosar. E corect? Am fost invitat la nunta ei cu sotul de care spune ca era violent!Am ajuns acolo si mireasa, adica ea, lipsea de la propria ei nunta.O cunosc pe Calcev Florica, stiu ce poate! Vorbeste de violenta sotului ei? Dar stiti ce facea ea? A pus diferite persoane, clienti din lumea interlopa, sa il talhareasca si sa il bata pe sotul ei? L-a batut pana l-a bagat in spital iar acum in puscarie! Vreti sa stiti mai multe? Am si eu o lista cu mesaje date de ea, chiar de pe numarul afisat. Stiti ce continea aceasta lista? Mesaje obscene si de amenintare si santaj. Daca nu vedeam numarul afisat, nu-mi dadeam seama de unde vin acele mesaje. Dar avocata si l-a afisat cu nerusinare, uitand ca, tot de pe acel numar, a dat mesaje de amenintare si a terorizat cu mesaje urate, familii intregi. A distrus atatea famili si inca vrea sa distruga. Si, poate afla politia romana de nu cumva acele liste le-a procurat chiar avocata. Nu m-ar mira, cunoscand lacomia acestei femei. E posibil ca in criza asta sa vrea bani de la Vodafone. Sa ne spuna avocata cine este sotul ei, de ce a facut avort ilegal, fara stirea sotului ei si de ce l-a provocat si incitat la violenta chiar ea, printr-un comportament imoral si compromitator la adresa chiar a profesiei pe care o exercita. Sa spuna adevarul sau sa taca pe vecie. Am poze cu ea si cu sotul ei, violentul de care spune. Le fac publica daca nu intelege sa taca si sa se lecuiasca de a mai da mesaje terorizatoare. Am sa-i fac si eu plangere la Vodafone, sa vada si firma ce clienti au! Avocati care incalca legea.

  6. Ciprian said

    am May 9 2010 @ 9:10 am

    Domnilor, avocata asta CALCEV FLORICA vorbeste de confidentialitate, dar eu am un contract cu ea, confidential. Ea a incalcat principiul confidentialitati si a facut publice datele din dosar. E corect? Am fost invitat la nunta ei cu sotul de care spune ca era violent!Am ajuns acolo si mireasa, adica ea, lipsea de la propria ei nunta.O cunosc pe Calcev Florica, stiu ce poate! Vorbeste de violenta sotului ei? Dar stiti ce facea ea? A pus diferite persoane, clienti din lumea interlopa, sa il talhareasca si sa il bata pe sotul ei? L-a batut pana l-a bagat in spital iar acum in puscarie! Vreti sa stiti mai multe? Am si eu o lista cu mesaje date de ea, chiar de pe numarul afisat. Stiti ce continea aceasta lista? Mesaje obscene si de amenintare si santaj. Daca nu vedeam numarul afisat, nu-mi dadeam seama de unde vin acele mesaje. Dar avocata si l-a afisat cu nerusinare, uitand ca, tot de pe acel numar, a dat mesaje de amenintare si a terorizat cu mesaje urate, familii intregi. A distrus atatea familii si inca vrea sa distruga. Si, poate afla politia romana de nu cumva acele liste le-a procurat chiar avocata. Nu m-ar mira, cunoscand lacomia acestei femei. E posibil ca in criza asta sa vrea bani de la Vodafone. Sa ne spuna avocata cine este sotul ei, de ce a facut avort ilegal, fara stirea sotului ei si de ce l-a provocat si incitat la violenta chiar ea, printr-un comportament imoral si compromitator la adresa chiar a profesiei pe care o exercita. Sa spuna adevarul sau sa taca pe vecie. Am poze cu ea si cu sotul ei, violentul de care spune. Le fac publica daca nu intelege sa taca si sa se lecuiasca de a mai da mesaje terorizatoare. Am sa-i fac si eu plangere la Vodafone, sa vada si firma ce clienti au! Avocati care incalca legea.

  7. lucifer said

    am May 14 2010 @ 5:00 pm

    Domnilor, eu am dorit sa procur o lista cu mesajele de pe telefonul ce imi fusese furat, dar nu am reusit. Cum de aici s-a putut?

  8. nec said

    am September 17 2010 @ 7:16 pm

    si ce-a mai tarat avocata calcev……are la activ barbati multi,sina de tren romania-spania si ea se crede ce a mai cinstita.vai de capul ei

  9. amant said

    am April 4 2011 @ 11:42 am

    Aceata femeie ma terorizeaza cu tel. pt. a-mi cere informatii referitoare la fostul ei sot Mihaila.Oare ea nu a auzit de confidentialitate? Ar dorii sa stie daca mai este arestat

  10. amant said

    am April 4 2011 @ 11:51 am

    Ar fii cazul sa se sesizeze cineva din oficiu sa-i urmareasca tel. sa se afle cine este aceasta stimabila d-na avocat.

  11. Ionescu said

    am May 22 2011 @ 11:24 am

    Sunt fostul ei amant. Asta si acum ma suna dupa noul ei. nr/0768.714
    457 si incearca sa ma impresioneze cu fisu , ca vezi doamne intreaba de tati C si incearca sa ma desparta de sotie si copii.La cati tati a avut saracul copil nici el nu mai stie.

  12. amant said

    am May 25 2011 @ 10:42 am

    Fostul amant?poate facem cunostiinta!dar e tata Costi sau tata Dumitru sau tata Stefan?Femeia asta a luato razna!

  13. amant said

    am May 31 2011 @ 7:34 am

    E vai de capul ei.Nu stiu cum mai profeseaza meseria de avocat in conditiile astea

  14. amant said

    am May 31 2011 @ 7:40 am

    EA pledeaza pentru propriile ei dosare ,care vizeaza conflictul ei cu familiile amantilor.Pentru asta si-a ales meseria asta .

  15. amant said

    am May 31 2011 @ 7:44 am

    Daca vrei sa ne cunoastem lasa un nr. tel si contactez
    Femeia este diabolica, distrugatoarede familii.Daca ea nu a fost capabila sa-si mentina propria familie incearca sa le distruga si pe ale altora

  16. amant initial said

    am June 1 2011 @ 8:04 am

    PT IONESCU SI AMANT:ar fi interesant sa aflam ce mai poate femeia!!!Dar e in varsta,s-a cam ofilit ,silicoanele s-au pleostit si invechit,a chelit!!!!!Cine vrea poze cu femeia CALCEV STOICAN FLORICA facand sex in grup cu barbati si femei,sa sune la 0751881914!!!!!!!O gasiti si pe swingersclu.ro,sub pseudonimul auraclau sau floriflori!!!!!

  17. DEGETEL said

    am June 1 2011 @ 8:06 am

    NU E DISTRUGATOARE DE FAMILII,OAMENII SUNT FRAIERI CA PUN BOTUL LA UNA CA EA.E O AMARATA SI ATAT,DE CE II DATI ATATA IMPORTANTA?O CUNOSC EU MAI BINE

  18. AMANTI DE PESTE TOT UNITI-VA! said

    am June 1 2011 @ 9:03 am

    PENTRU AMANT:daca doriti sa vedeti cu adevarat cine este avocata CALCEV STOICAN FLORICA SUNATI LA 0751881914.Pai distrugea familii facand sex in grup cu femei si barbati,va pot oferi poze gratis cu femeia in aceste ipostaze!!mai e cunoscuta si sub pseudonimul aura cristescu,sau auraclau sau floriflori pe siteul se sex in grup swingersclub.ro.AMANTII DE PESTE TOT,UNITI-VA.

  19. amant said

    am June 19 2011 @ 9:38 pm

    Pacat ca nu are nimeni tupeu sa aduca la cunostinta Baroului de avocatura Bucuresti, unui post TV , un ziar .Cred ca ar fii foarte interesati de aceasta d-na avocat.

  20. amant said

    am June 19 2011 @ 10:01 pm

    Ar fii un subiect de presa super tareeeeeeeeeeeeeeeeeee!

  21. amant said

    am June 19 2011 @ 10:03 pm

    SUPER TARE FRATE!

  22. MIRELa said

    am June 19 2011 @ 10:06 pm

    Mi-a facut si mie genul asta de propunere dar nu am fost deacord.II placeau astfel de jocuri impreuna cu prietenii apropiati

  23. MIRELa said

    am June 20 2011 @ 12:27 pm

    Femeia este nimfomana.Asta ne-a atras pe toti la ea. Ma refer la inceput.Stim toti cei care am trecut prin patul ei.

  24. amant said

    am June 20 2011 @ 12:31 pm

    Am sa-ti dau o adresa de mail sa-mi trimiti si mie pozele.

  25. corleone said

    am June 20 2011 @ 1:00 pm

    Se dadea jos dupa tine si se ducea la altul daca nu erai capabil sa-i faci fata.

  26. amant said

    am June 20 2011 @ 1:30 pm

    Apartamentul din Crangasi il transformase in club de swingeri.HAHAHaa.Bine ca la pierdut.

  27. Stefan said

    am June 20 2011 @ 7:46 pm

    Nu stiu de ce ma mai suna daca tot activeaza la un astfel de club.I-am spus ca nu voi divorta .Am gresit odata , a doua oara nu se va mai intampla

  28. Vlad said

    am June 23 2011 @ 10:52 am

    Pe cei cu pseudonimele de AMANTI nu va inteleg.Pai de ce va ascundeti identitatea?Va e frica de femeie?Ar trebui sa se faca un blog cu ea,cu toate panaramele,dar cine o baga in seama?Nimeni.Gravitatea la unde s/a coborat femeia asta e alta nu neaparat ca se culca pe bani,aia e cea mai veche meserie din lume.Stiu pe cineva care chiar poate sa/i darame in silicoane sistemul asta al ei bazat pe fund,dar cine da de persoana sa o convinga?Ala chiar poate numai ca e fraer si nu intereseaza.Fratilor,nu va mai ascundeti dupa pseudonime.

  29. amant said

    am June 24 2011 @ 1:15 pm

    Stii foarte bine ce cunostiinte are femeia .Este capabila de orice compromis ca sa-ti faca rau.Eu am trecut prin asta .

  30. amant said

    am June 24 2011 @ 1:18 pm

    Am fost la un pas de a fii arestat din vina ei.

  31. Vlad said

    am June 25 2011 @ 8:03 am

    I s_a dus vremea,fratilor,fratilor,a imbatranit si ea,n_o mai tine fundul!Poate doar la burtosii cu niste gospodine la cratita pe post de nevasta sa o mai bage in seama.Ha,ha,ha!Vad ca toata lumea are pseudonim amant,dar barbat nu are sau habar nu are saracul?

  32. Dorin said

    am June 26 2011 @ 11:03 am

    Ea incearca saraca , dar nu mai are succes.Nu conteaza daca e chel, are burta , e pitic s-au inalt , batran si urat , blond s-au brunet.Isi alege barbatii dupa alte principii.Si care a fost cu ea le stie.

  33. MIRELa said

    am June 26 2011 @ 11:10 am

    Aviz amatorilor.MIhaila si Costi .Femeia inca va mai <>

  34. MIRELa said

    am June 26 2011 @ 11:10 am

    IUBESTE

  35. Dorin said

    am June 26 2011 @ 11:20 am

    Ea nu-si alege barbatii dupa cum arata.Cei care au fost cu ea stiu despre ce vorbesc

  36. Andrada said

    am June 27 2011 @ 2:39 pm

    Parca lui Mihaila ii facuse cheie sa il bage la inchisoare,ca stia cam multe.Nu l-a nenorocit deja pe ala?Sau o fi si ala un gen de superman?ca doar l-a bagat adanc si respectivul nici macar nu i-a platit polita inca.BRRRRRRRRRR.Nas vrea sa fiu in locul femeii la vremea aia,dupa cum se zvoneste,asta o stiu sigur cum se lamenta la altii de frica.

  37. Vlad said

    am June 27 2011 @ 2:43 pm

    Fratilor i_a trecut vremea,vo spun sigur,no mai bagati in seama ca nu merita lepadatura.

  38. AMANT said

    am June 27 2011 @ 4:27 pm

    Ups,pt Mirela!Cetateanaca mai iubeste vreo 14 pe langa aia!Esti haioasa!

  39. Dorin said

    am June 27 2011 @ 10:02 pm

    Omul este in libertate

  40. ANDRADA said

    am June 28 2011 @ 11:13 am

    Care om?Mai fratilor,femeia e vai de capul ei!Pai daca ala ar fi liber,cred ca ar faceo sa regrete pe rapandula ca s-a nascut!Daca e vorba de nenea Costi,sau altii,e alta problema!Numai ca no mai tine fundul.

  41. Dorin said

    am June 28 2011 @ 2:37 pm

    Costy si Patrascu sunt vizitatii frecvent de catre d-na la locurile lor de munca.Se duce cu ,,JIPUL,, crede ca-i impresioneaza.

  42. Dorin said

    am June 28 2011 @ 2:39 pm

    Le cunecunoaste f.b programul acestora.

  43. DEGETEL said

    am July 1 2011 @ 10:39 am

    Cred ca nevasta vreunui politist scrie peaici.Pei ceaveti cu femeia daca asa lucreza ea?

  44. Dorin said

    am July 1 2011 @ 4:30 pm

    Lucrez in acelasi sistem cu cei doi,si lumea vb.Astia ii dau cu sutul in cur sa iasa pe usa si ea intra pe geam.

  45. Dorin said

    am July 1 2011 @ 4:34 pm

    Cine nu o cunoaste din sistem.Poate astia mici.Femeia e notorie.

  46. DEGETEL said

    am July 2 2011 @ 10:28 am

    Eu zic ca e femeia astora mici.Ce sistem?Sa fim seriosi,fratilor femeia e doar o panarama asa cum mai sint sute din asa zisul sistem o fi notorie doar ca io mai trag cativa si practica sexul total.Ca asta o stiu si eu.Asa ca no mai umflati atat in pene pe panarama ca nu se merita.Cum ramane de se poate afla desfasuratorul telefoanelor si cine a facut asta,asta da subiect,mar tenta si pe mine sa aflu cum,nu de o panarama de femeie notorie cai parasuta si fraera.

  47. Ofiterul said

    am July 2 2011 @ 11:08 am

    ASTA DA AR FI INTERESANT DE STIUT,FAZA AIA CU TELEFOANELE!!!!DACA S-AR FI INFORMAT LUMEA MAI BINE,AR STI CA TOVARASUL DE ARME SI CHIOLHANURI AL ACELUI OM,MIHAILA,E UN CUNOSCUT SI CONTROVERSAT PROCUROR IESEAN,CARE NITEL CAM RECENT S-A CASATORIT CU…UN OFITER STS!!!MAI CITITI PRESA,OAMENI BUNI!!1RELATIA CELOR TREI ERA NOTORIE DE 3 ANI!!!!SI UITE ASA FOSTUL SOT ERA SI ESTE UN TICALOS MULT MAI MARE DECAT FEMEIA COMENTATA AICI!!!MAI BINE V-ATI OCUPA DE ACEL INDIVID LIPSIT DE SCRUPULE!!1

  48. amant said

    am July 2 2011 @ 11:30 am

    Mai lasati omul in pace si asa a fost arestat din cauza unei lepadaturi ca nevasta_sa.Ma intrebce s_o intampla cand omul isi va plati politele.Nu e usor sa afli ca ai fost tradat si inselat de propria nevasta si apoi sa mai afli si ce lepadatura ai avut langa tine.Voi astia care nu stiti realitatea lasati_o jos ca macane.Omul are voie sa aiba ce prieteni vrea,mai prost a fost ca s_a uitat la una cum e floricica,o femeie de doi bani bucata.Cred ca omul ala a facut_0 notorie pe femeie,altfel ramanea si ea doar o simpla japita necunoscuta ca doar e lumea plina de japite.

  49. Dorin said

    am July 14 2011 @ 2:29 pm

    Apropo, stie cineva cu exactitate pe ce perioada a fost arestat Mihaila?

  50. DEGETEL said

    am July 22 2011 @ 8:53 am

    Asta cine mai e?Alt amant?ca vad ca suntem groaza de amanti paici

  51. Dorin said

    am October 3 2011 @ 8:33 am

    Si-a deschis femeia un magazin de vechituri si si-a invitat fostul amant la o cafea in incinta acestuia , numai ca persoana a refuzat-o politicos <>

  52. DEGETEL said

    am October 4 2011 @ 4:06 pm

    PEI CARE AMANT DOMLE?CA IS CAM MULT PREA MULTI

  53. Dorin said

    am October 4 2011 @ 4:10 pm

    Se plange fratilor ca este frica de Mihaila ca se va razbuna pentru tot ce ia facut.

  54. DEGETEL said

    am October 4 2011 @ 6:18 pm

    DAR CARE E TREABA CU MIHAILA DE TREBUIE SA SE RAZBUNE FEMEIA PE EL DORINE?

  55. Felix said

    am October 5 2011 @ 11:41 am

    Cine e acest Mihaila de care vorbiti?Ce legatura are Flory cu aceasta persoana?

  56. Amant said

    am October 5 2011 @ 5:36 pm

    AVOCATICA ASTA MA FRAIERIT DE O MIE DE EURO SI VAD CA E STIOARFA BUCURESTIULUI.CUM DAU DE EA LA BAROU?MA INDRUMA CAREVA LA O PERSOANA CARE O POATE OPRI DE LA INSELASATORII?

  57. Mirarea said

    am October 9 2011 @ 5:03 pm

    Nu va suparati, ca tot am citit, cati soti a avut doamna si care dintre ei era cel violent?? Al cui este copilul pana la urma? Si daca are un copil de crescut cand mai are timp de atatia amanti?Ca eu nu mai inteleg nimic. Sau, ma rog, am inteles ca sunt vreo 3 tati si multi, foarte multi, amanti…

  58. Sorin said

    am October 9 2011 @ 9:19 pm

    Soti numai ea stie,amanti nici ea nu mai stie.Tati,nici unul sau toti cred ca nici ea nu stie ,iar copilul saracul e crescut de altii.Toata smecheria femeii sta in fofoloanca,dar ce ma mir e cum de a pus botul unu ca mihaila care invartea pe degete pe orisicare .Orice nas isi are nasul.Nu?Bafta lui de fata noastra.

  59. Mirarea said

    am October 10 2011 @ 12:40 pm

    Multumesc pentru raspuns. La cine este copilul? Si lamureste-ma, te rog, doamna respectiva este atat de frumoasa? Mihaila este persoana violenta din viata ei? Pe el l-au batut la ordinele ei? Si mai presus de toate, cum naiba reuseste sa invarta atatia barbati? Ca mie mi se pare tare obositor…

  60. Mirarea said

    am October 10 2011 @ 12:48 pm

    Pentru Stefan: cum adica nu mai divortezi??? Ai divortat o data pentru avocata, te-ai recasatorit cu o alta femeie , dar ai pastrat o relatie de amantlac cu eroina principala care iti cere sa divortezi a doua oara??? Pe ce lume traiti, oameni buni!?

  61. Amant said

    am October 10 2011 @ 4:05 pm

    DRAGA MEA DE MAI SUS,STEFAN ALA E VREUN PSEUDONIM FOLOSIT DE VREUN AMANT CARE A DIVORTAT LA CEREREA RAPANDULEI,SAU EROINA CUM O INTITULEZI TU GANDINDU-TE LA ONORABILITATEA SARACEI RAPANDULE,SI CARE PROBABIL ERA ADEMENIT IAR SA DIVORTEZE PENTRU RELATIA DE AMANTLAC.ASA M=AR DUCE CAPUL.

  62. Nec said

    am October 10 2011 @ 6:41 pm

    Hai ca tipele si tipii astia care iau apararea dnei ^avocat^sint de tot rasul.Hei oameni bunei,femeia a tarait la viata ei orice se gasea!!O sina de tren e prea putin pentru cat a tarait femeia,si arata si a ultima cotofanca,treziti_va la realitate si nu va mai pierdeti timpul cu o femeie cu privirea umeda!!Pentru cunoscatori,a se sti cine are privirea umeda!!!!

  63. Mirarea said

    am October 10 2011 @ 7:25 pm

    Bun, asta am inteles. La cine e copilul? Si Mihaila e cel batut, sau cel care a batut. Incurcate ite are povestea asta. Sunt femeie, dar nu m-am gandit niciodata sa pun 3 tati la copilul meu. Stiu ca exista tata biologic, iar daca acesta dispare si nu se mai implica in cresterea unui copil, apare sotul/partenerul de viata al mamei copilului si formeaza o familie. De cele mai multe ori copilul ii spune acestuia tata. Eu asa vad lucrurile.

  64. janinne said

    am October 10 2011 @ 8:48 pm

    Dragul meu, Amantul de mai sus,vroiam sa te mai intreb daca si pe tine te dorea divortat si pentru care motiv? Ca fiind atatia pe fir, nu te divorta ca sa te ia de barbat. Vad ca de soti dorea sa scape. Poate iti mai luai si bataie. Bine ca te-ai abtinut.

  65. Amant said

    am October 11 2011 @ 1:11 pm

    Femeia are biroul langa magazinul Unirea. Intra pe net si cauta-o dupa numele de Calcev Florica si vei gasii biroul .Bd. Decebal nr.5 bl S12, scB Ap. 25

  66. Amant said

    am October 11 2011 @ 1:19 pm

    Sfatul meu este sa apelezi la un post de televiziune sau un ziar ca acestia sunt impartiali si iti vor face dreptate pana sa ajungi la Baroul Avocatilor.

  67. Amant said

    am October 11 2011 @ 1:21 pm

    Msg.petru cei care au fost tepuiti.

  68. Amant said

    am October 11 2011 @ 1:26 pm

    Incearca mai intai pe cale amiabila sa -ti dea banii , ca acum banuiesc ca isi poate permite atata timp cat are un magazin second de haine

  69. oana said

    am October 11 2011 @ 8:41 pm

    O adevarata saga aici!
    Toti amantii o ponegresc, nevestele inselate tac malc… Sotii ce zic?

  70. Amant said

    am October 13 2011 @ 2:49 pm

    Femeia este foarte razbunatoare atunci cand barbatul este insurat si vrea doar o aventura cu ea de-o noapte, doua.

  71. Andre said

    am October 21 2011 @ 11:37 am

    Fratilor sinteti de tot rasul,pai barbatii o au de o noapte doua pe femeie,nu viceversa,ca femeia saraca trage de toata lumea!!

  72. Anonim said

    am October 23 2011 @ 7:37 am

    Cel mai valabil lucru ar fii de vazut reactia sotilor la atatia amanti si atatea telenovele,vorba stimatei Oana de mai sus.Mai ales ca stiam ca unul din soti reactiona intr/un fel.Nu de alta,dar din intamplare cunosc si sotii si eroina si o parte din amanti,oho multi,multi,frate.

  73. Amant said

    am October 25 2011 @ 5:28 pm

    Fratilor nevastamea a tarat-o putin prin tribunale si acum o stiu atat judecatoarele cat si colegii de breasla ce fel de femeie este.Se pare ca ia facut reclama.

  74. SexiAndreea said

    am November 6 2011 @ 2:33 pm

    Are cineva idee cati ani are Calceva cu adevarat?

  75. Amant said

    am November 7 2011 @ 9:17 am

    39

  76. Amant said

    am November 7 2011 @ 9:17 am

    este nascuta 1972

  77. SexiAndreea said

    am November 7 2011 @ 12:21 pm

    Deci are femeia 40 akusi,ce tot vorbiti de o asemenea creatura?E in varsta,trimiteti-o dupa gogosi k nu are kum sa mai poata!

  78. SORIN said

    am November 7 2011 @ 1:21 pm

    Incearca si ea saraca dar nu prea mai are succes!Mai fratilor,dar o gramada de amanti au avuto la pat pe avocata asta!

  79. Amant said

    am November 8 2011 @ 4:12 pm

    Au venit saracii sa divorteze de propriile neveste si au picat in plasa scorpiei.Cunosc multe cazuri in care d-na avocat sa erijat in

  80. Amant said

    am November 8 2011 @ 4:15 pm

    Tot ce a insemnat client sa transformat rapid in amant.Ce nu intelegeti?

  81. Amant said

    am November 8 2011 @ 4:19 pm

    SexiAndreea se pare ca d-na mai poate atata timp cat un domn de mai sus spune ca d-na activeaza intr-un club de swingers .Ziua la tribunal si noaptea……………Pacat de copil

  82. SexiAndreea said

    am November 10 2011 @ 12:18 pm

    Stimatul amant de mai sus este haios.Kum sa mai fak fata o femeie de 40 d ani la cluburi se swingers?S-au inventat asemenea locatii si pentru varsta treia?K tribunal kukoana nu are kum,atat timp kat sta doar k nasul in vechituri doar doar i-o mai iesi ceva.Tot atatea kome3ntarii la adresa unei depravate in varsta ne facem de rusine dragi internauti cu atentia acordata unei vekituri a carei talent era “kare ma mai plateste si deseara sa mi-o traga?”Gata fratilor lasati femeia k i s-a dus vremea,d-na Florinette -Kourvette are kilometrajul dus rau de tot peste kap,trebuie sa intre la kasare.Va spun eu k am vazut-o si eu eram kurioasa dc masculul s-a amorezat de eaDa de unde!Saraca doamna mai atrage saibistii Romaniei k na,se mai da si avokata sa se uite la ea,kd s-or gandi la munka de la saiba

  83. SexiAndreea said

    am November 13 2011 @ 8:36 pm

    Iubitii mei internauti,am rezolvat kestiunea!!!!Akum k am si vazut paparuda asta de kare tot va bagati atat in seama,k shi asha eram foarte nedumerita ce shi kum a vazut preitenul meu la ea,m-am lamurit ku kestiunea!!!!!Fereasca Domnul,ce ati vazut dragi amanti la pitipoanca in varsta?A vazut-o cineva in pantaloni,ka nu are nici o definitie???Kre” ka numai amantii cu nevestele gospodine si burtoase se mai uita la paparuda asta,nu aveti treburi mai bune de fakut sau tot ea isi da importanta pe aici?Mai bine uitati-va la un film,cititi o karte,urmariti Discovery dekat Animal Planet ku fantomatika asta avokata,pitika de se uita cu jind la mine shi nu stia de unde sa ma ia!Pupik Florinette k nu shtii pe ce lume salasluiesti,ka tare mi-s vesela ka te-am vazut asha ka femeie ka eram shi eu kurioasa, ka ce amanti sa mai ai tu?Cei de la saiba,cu gospodina acasa!!

  84. Amant said

    am November 14 2011 @ 4:59 pm

    Se pare ca si tu draga sexiandreea faci parte din categoria femeilor care au suferit din cauza acestei <>.Nu esti nici prima nici ultima victima a ei. Sa fii multumita ca esti numai in postura de prietena nu de nevasta,ca ti-ar fii distrus casnicia.Are o slabiciune deosebita pentru barbatii insurati.Este sadomasochista , in sensul ca-i place cand alte femei sufera din cauza ei.Amantele care cat de cat se respecta fac in asa fel incat sa nu le fie simtita prezenta de catre sotiile acestora.

  85. Amant said

    am November 14 2011 @ 5:09 pm

    Oricum se pare ca Dumnezeul a pedepsit-o pentru tot raul cauzat.Din toti barbatii ii racoleza numai pe cei insuratii si cu copii.

  86. Amant said

    am November 14 2011 @ 5:11 pm

    Aviz amatorilor.

  87. SexiAndreea said

    am November 15 2011 @ 8:17 am

    Stmate Amant de mai sus,te contrazic,paparuda asta s-a bagat shi la masculi liberi,cum a reushit sa-i fraiereasca nu mai shtiu,dar poate shi al meu shi-a dat seama akum dupa ce i-a fakut atatea.Hai k i-a kam trekut vremea,la azil ku ea!!!!!

  88. SexiAndreea said

    am November 15 2011 @ 8:26 am

    Eu cel putin l-am kunosckut dupa ce l-a cerut de barbat paparuda!Aku sper sa fi deschis ochii jumatatea asta a mea dupa atat timp k nu era dekat o femeie versata shi urata la vanatoare de masculi!

  89. oana said

    am November 25 2011 @ 8:43 am

    Oameni buni, lasati sexul! La cine e copilul? La copil se gandeste cineva?

  90. Camy said

    am November 26 2011 @ 8:22 am

    CUI PASA DE COPIL?

  91. Amant said

    am November 30 2011 @ 10:21 pm

    Asta umbla acum dintr-o vrajitoare in alta sa puna mana pe un barbat care ia cazut cu tronc.Mai bine s-ar intoarce la Fane , ca un barbat mai bun ca ala nu mai gaseste.

  92. Amant said

    am November 30 2011 @ 10:24 pm

    Copilul este crescut de bunicii, adica parintii ei.

  93. Anonim said

    am December 2 2011 @ 9:18 am

    Mai exista chestii ca asa ceva,cu vrajitoare si altele??Ca daca ia cazut cu tronc de ce sa umble pe la vrajitoare??Toti ne-am dus cu capu sa mai credem chestiuni cu vrajitoare?Astea sint rautati!

  94. Amant said

    am December 3 2011 @ 2:55 am

    Partea proasta este ca sunt insurati si vrea sa-i desparta de nevasta si copii. Femeia nu se multumeste cu putin, asa ca incearca pe toate caile.

  95. Amant said

    am December 11 2011 @ 8:20 am

    Oare ea stie al cui e copilul cu adevarat , ca fisu mai mult ca sigur nu stie.

  96. Mihaela said

    am December 23 2011 @ 3:19 pm

    Mai latine-ne fratilor cu rapandula asta ,ce toti atatia amanti si atatia copii si soti?Voi ati vazut cum arata escroaca?Va zic eu,ORBIL,ORIBIL!!!!!Numa ca se da victima peste tot escroaca,poate a uitat ca imi datoreaza de ceva ani niste bani!

  97. Oana said

    am December 26 2011 @ 10:14 pm

    Cine e Fane???
    Stefan?

  98. Felix said

    am December 29 2011 @ 9:55 am

    V-ati indepartat de la subiect.Desfasuratoarele de care tot acuza avocata Calcev Florica erau probe ce atestau traficul de influenta facut de catre ea,mana in mana cu alti escroci ce lucrasera in politie,in detrimentul altora,trafic de influenta prin care a tepuit destul,saraca,tocmai pentru a-si intretine ori vrajitoarele pomenite mai sus,ori asemenea multitudine de amanti,ori copilul.Si culmea,trafic de influenta de care fostul ei sot avea cunostiinta.Simplu,nu?Probabil telefoane ce se dadeau pentru a escroca lumea ca ar aranja dosare,scoateri de sub urmariri,numere ale escrocilor cu care lucra mana in mana,tot tacamul.de aia sesizarea ei cu Vodafone,a luat-o ca si curva inainte,la atac.Nu ca i-ar fi straina denumirea.Problema e daca din tepele ce le-a tras oamenilor si-a pus pe picioare magazinul de vechituri,sau alte tepe.Sau daca fostul sot va depune in final marturie.Eu as pune pariu ca da.Si atunci,asteptati-va la bloggareala cu nume din sistem de care se folosea Calcev Florica sa pacaleasca oamenii,fratilor!

  99. Amant said

    am January 8 2012 @ 5:32 pm

    Felix femeia este protejata de cei care vb. tu.Probabil ca stii de faptul ca sa ocupat si de cateva terenuri ajutata bineanteles.
    A ajutat diversi soferi sa si schimbe alcoolemia brusc.
    <>

  100. Amant said

    am January 8 2012 @ 5:34 pm

    asd

  101. SexiAndreea said

    am January 21 2012 @ 11:55 am

    Tot nu v-ati plictisit de rapandula asta?Kd k shi amantii s-au plictist de ea!!!

  102. Felix said

    am February 4 2012 @ 2:52 pm

    Lasati-o,fratilor,de anul acesta are japita de platit si ea pentru raul facu la atatea femei,de toate nevestele or sa fie tare fericite!!!!Asta o stiu pe surse,asa ca lasati japita in pace sa isi traiasca si ea ultimele momente de glorie de japita!!!

  103. Luciana said

    am May 22 2012 @ 7:05 pm

    Pe bune?? Vodafone-ul a dat datele acestei avocate pe mana unui detectiv? :)) Hai sa radem!!!! Nu cumva doamna vroia sa scoata ceva bani frumosi de pe “carca” Vodafone-ului?? Eu lucrez la Voda, iar factura nu se trimite la oricine. Factura detaliata sau modificarea de adresa de facturare se face dupa un lung sir de intrebari de securitate si nu prea cred ca acel detectiv a fost in stare sa le stie pe toate!!! Haideti sa fim seriosi ca Vodafone nu este oaia neagra a telecomunicatiilor!!!!!!!!!!!!

  104. Primo said

    am May 24 2012 @ 7:14 am

    Domnilor si doamnelor,respectiva nu e avocata,e o vanzatoare pe undeva prin Berceni si 1 Mai!!!ce aveti cu Vodafone si viata ei personala?Daca femeia e de rasul curcilor,nu e problema voastra!

  105. Un om said

    am June 22 2012 @ 10:25 am

    Haideti sa facem o cota de pariuri:se va duce Calcev Florica la puscarie pentru inselatoriile facute ca rezolva,face,drege in dosare si de fapt anhata cashul cu spaga pentru ea?

  106. Indragostit-ul said

    am July 17 2012 @ 10:43 am

    Am citit tot ce sa scris despre aceasta avocata Calcev Florica, sincer sa fiu deja m-am indragostit de ea iar in urma cometerilor voastre nu stiu ce sa fac, imi putei da mai multe date despre ea, nu pot sa cred tto ce sa spus despre ea, intreb daca exista dovezi in sensul asta, cineva mai sus spunea ceva de foto cu ea facand sex in grup, poti sa-mi pui si mie la dispozitie acele foto, vreau sa ma conving si sa n gresesc combinandu-ma cu ea.

  107. Amant said

    am July 18 2012 @ 9:20 am

    Dar de ce sa gesesti,draga indragostitutule,ca te combini cu ea daca face sex in grup Calcev Florica?De fapt ti-o face un bine, avocata Calcev iti mai aduce o fata,iti mai aduce un baiat,mai sta ea dedesubt,mai sta deasupra,diversitatea e sfanta!!!!Eu in locul tau m_as uita la foto cu ea facand sex in grup ca la un semn de la Cupidon!!!

  108. cineva said

    am July 28 2012 @ 1:45 pm

    • Dan Claudiu Mihaila, baiatul fostei sefe de la Evidenta Populatiei, a primit zece ani de inchisoare pentru inselaciune • Tatal sau, fost ofiter de politie, a primit patru ani in acest dosar • O alta tanara implicata in inselaciuni a fost condamnata la trei ani si jumatate • Potrivit rechizitoriului, in perioada mai 1998 – octombrie 2001, clanul Mihaila a infiintat si preluat prin incheiere notariala mai multe societati comerciale in numele carora au comis mai multe ilegalitati

    Magistratii de la Tribunalul Harghita au decis condamnarea lui Dan Claudiu Mihaila la executarea unei pedepse de zece ani de inchisoare pentru comiterea mai multor infractiuni de natura economica.

    Claudiu Mihaila era student in anul IV la Facultatea de Stiinte Economice atunci cand a fost arestat prima data, in anul 2001. Mama sa, Elena Mihaila, a fost seful Serviciului de Evidenta a Populatiei la Politia Iasi. In acest dosar de inselaciune si evaziune fiscala a fost condamnat si Toader Mihaila, fost ofiter de politie la Barlad. Acesta a primit patru ani de puscarie. Pe langa tata si fiu, a fost condamnata la trei ani si sase luni si Anca Tomulescu. Toader Mihaila si fiul sau au fost implicati in mai multe dosare de inselaciune, iar acuzatiile sunt destul de incurcate pentru ca in aceeasi perioada cei in cauza inselau firmele pe banda rulanta, iar oamenii legii intocmeau dosarele si le trimiteau la instanta de judecata la foc automat. Cei doi membri ai clanului Mihaila, tatal si fiul, sunt implicati in escrocherii de miliarde de lei vechi. Daniel Claudiu Mihaila si Toader Mihaila, impreuna cu mai multi parteneri de afaceri din Iasi, sunt acuzati ca au inselat zeci de firme din tara, achizitionand importante cantitati de marfuri prin emiterea de cecuri si bilete la ordin fara acoperire. Intr-un rechizitoriu de aproape 100 de pagini, procurorii ieseni prezinta pas cu pas escrocheriile pe care le-au savarsit cei doi barbati impreuna cu partenerii lor de afaceri, Ovidiu Ciosu Antonio si Ivona Anca Tomulescu.

    Acuzatii

    Potrivit rechizitoriului, in perioada mai 1998 – octombrie 2001, clanul Mihaila a infiintat si preluat prin incheiere notariala mai multe societati comerciale in numele carora au comis mai multe ilegalitati. Firmele respective sunt: Sami Serv SRL, Ladioni Star SRL, Ladioni KT Grup SRL, Pal SRL, MGAP Impex SRL, Buri Serv SRL, Caro Fina SRL si SC Limada SRL, toate din Iasi. Dupa infiintarea si preluarea acestor firme, membrii si rudele familiei Mihaila nu au inregistrat la Oficiul Registrului Comertului Iasi schimbarile survenite cu privire la sediile acestora sau numele si numarul de asociati si administratori care le-au preluat. Prin prezentarea incheierilor notariale, acestia au reusit sa obtina in scurt timp deschiderea de conturi bancare, dupa care au ridicat si instrumentele de plata (cecurile si biletele la ordin) de la diferite societati bancare, cum ar fi: Banca Romaneasca, Alpha Bank, Bankcoop sau Banca Turco-Romana. In perioada imediat urmatoare, clanul Mihaila a intrat in afaceri dubioase cu diferiti parteneri de la care au achizitionat incaltaminte sau accesorii pentru confectionarea incaltamintei, achitand marfurile cu file cec postdatate sau cu bilete la ordin care nu aveau acoperire in banca. Mai mult decat atat, la data emiterii cecurilor, o parte dintre firmele pe care le administrau erau in interdictie bancara de plati.

  109. cineva said

    am July 28 2012 @ 1:47 pm

    Dan Claudiu Mihaila, omul care-ti ia marfa, nu-ti da banii, dar o face cu buna-credinta
    O reteta-minune: cum sa emiti cec-uri fara acoperire fara sa patesti nimic.

    Dan Claudiu Mihaila, fiul fostei sefe de la Evidenta Populatiei, a dus de nas mai multe firme, dar a facut-o fara “rea-credinta”. Aceasta a fost concluzia procurorului Spaiuc.

    Ancheta facuta in acest caz este demna de un manual care ar putea purta titlul “Cum sa dam legal o teapa”. Asta daca ar fi sa consideram solutia lui Spaiuc una corecta. Altfel, dosarul intrumentat de el ar putea intra intr-un alt manual, scos la editura “musamalizari”.

    Uite fapta, nu e fapta

    Procurorul Spaiuc a avut pe birou “dosarul Mihaila” timp de un an de zile. 19 firme din intreaga tara se plangeau ca Mihaila le-a tras o clasica teapa: a luat marfa, dar a “platit” cu cec-uri fara acoperire. In total, paguba a fost de trei miliarde de lei.

    In mod suprinzator insa, procurorul Spaiuc a constatat ca Mihaila intr-adevar, a platit cu cec-uri fara acoperire, i-a lasat pe patronii a noua din cele 19 firme si fara bani, si fara marfa, dar a facut-o fara “rea-credinta”. Asta inseamna ca Mihaila n-a comis vreo fapta penala. In consecinta, prejudiciul de care era acuzat a scazut, cat ai bate din palme, de la trei la doua miliarde de lei.

    Motiv suficient ca Spaiuc sa spuna dosarul nu mai e de competenta lui si sa-l trimita, “mai curat, mai uscat”, la Parchetul de pe langa Judecatoria Iasi

    Cat de buna e rea-credinta

    Dar ce inseamna “reaua-credinta?” Cand poti sa emiti un cec fara acoperire cu “buna-credinta” si cand cu “rea-credinta”?

    Buna-credinta inseamna sa emiti cec-ul in cauza, dar ai intentia sa platesti marfa. Daca procedezi asa, procurorul poate constata ca “teparul” nu trebuie acuzat penal, considerand ca dosarul este unul de natura civila. Procesul poate dura ani de zile, iar firmele pagubite asteapta mult si bine pana sa-si recupereze banii pierduti.

    Un astfel de caz, cel putin in parte, crede ca a avut de instrumentat si procurorul Spaiuc. Asa a scapat Mihaila cativa dintre cei care-l acuzau, iar procurorul de dosar. “E foarte greu de dovedit a lui Mihaila, fara de care legea zice ca fapta nu e penala”, a explicat Spaiuc.

    Curat murdar

    Dar asa au stat si lucrurile in realitate? Faptele par sa indice altceva. Daca a lua marfa, a o vinde rapid la jumatate de pret, asa cum reiese din dosar, si sa nu dai nici un ban celor de la care ai luat-o, inseamna “buna-credinta”, atunci procurorul Spaiuc ar putea avea o problema cu interpretarea expresiilor limbii romane. Iar daca aceeasi “buna-credinta” se manifesta in cazul a noua firme diferite, fiecare dintre ele plangandu-se ca a fost pagubita, atunci procurorul cu pricina ar putea avea o problema si cu interpretarea articolelor din Codul Penal. “In acest caz, actiunea repetata constant de a emite cec-uri fara acoperire poate sa insemne intentie de inselaciune” – ne-a declarat avocatul Toni Baltag, pe care l-am consultat in acest caz.

    Apostol: “Nu pot sa cred”

    Spaiuc sustine insa ca “nici una din cele noua firme care au primit cec-uri scoase de sub urmarire nu a depus plangere”. El este insa contrazis de chiar proprietarul uneia din firmele pagubite. “Juristii mei au facut plangere penala! Nu pot sa cred ca Mihaila a fost scos de sub urmarire penala… Ma voi adresa unei instante superioare pentru a-mi recupera banii”, a spus Neculai Apostol, patronul “Avitop”. Pana atunci, Mihaila poate aplica din nou metodele din “manualul teparului”. Daca insa vreti si dumneavostra sa procedati la fel, n-ar strica poate, mai intai, sa va consultati cu procurorul Spaiuc. Caci incurcate mai sunt caile legii.

    Tepe din tata in fiu

    Daniel Mihaila este fiul fostei sefe a Serviciului de Evidenta a Populatiei de la Politia Iasi, locotenent-colonel Elena Mihaila. In vara anului 2000, Toader Mihaila, tatal lui Claudiu Daniel, a fost condamnat, alaturi de fiul sau, la 2, respectiv 3 ani de inchisoare cu suspendare pentru evaziune fiscala, fals de moneda si fals intelectual. Mihaila-tatal a fost arestat in 2002 tot pentru emitere de cec-uri fara acoperire, paguba fiind de 1,3 miliarde lei. Fiul, Claudiu Daniel, a facut trei luni jumatate de arest anul trecut, inainte ca dosarul sa ajunga la procurorul Spaiuc.

  110. cineva said

    am July 28 2012 @ 1:48 pm

    Un tepar cere daune de la stat pentru ca a facut inchisoare

    Autor: Nicolae MANOLIU

    Data publicarii: 14/10/2010

    Claudiu Mihaila vrea cite 1.000 de euro pentru fiecare zi pe care a petrecut-o in Penitenciar, desi fapta pentru care a fost condamnat s-a prescris in timpul procesului. “Suma de 180.000 de euro este una derizorie, in comparatie cu prejudiciul cauzat de suferintele indurate in Penitenciarul Jilava”, spune Mihaila

    Un iesean cunoscut pentru nenumaratele plingeri penale pe numele lui sub acuzatia de inselaciune cere bani de la statul roman pentru ca a stat in inchisoare. Claudiu Daniel Mihaila le cere judecatorilor de la Tribunalul Judetean sa oblige statul la plata unor daune materiale si morale de peste 180.000 de euro pentru ca a stat jumatate de an in inchisoare, in ciuda faptului ca infractiunea de care era acuzat se prescrisese. Acesta a mentionat ca a fost cercetat, judecat si condamnat in lipsa pentru infractiuni la Legea cecului la 6 luni de inchisoare. In plus, Claudiu Mihaila a precizat ca s-a emis un mandat de executare, dupa care a fost arestat si incarcerat in mod ilegal, deoarece faptele de care era acuzat s-au prescris chiar in timpul procesului. Acesta a contestat sentintele date de Judecatoria Sectorului 6 si Tribunalul Bucuresti. In cele din urma, Curtea de Apel Bucuresti a admis actiunea formulata de iesean, a casat cele doua sentinte de condamnare si a constatat ca procesul a incetat, dar abia dupa ce Mihaila a executat cele sase luni de detentie, in Penitenciarul Jilava. Reclamantul a adaugat ca, in cele sase luni de inchisoare, el si familia sa au cheltuit 10.723 de lei, pe pachete, probleme judiciare sau petitii, bani pe care ii solicita de la statul roman, drept daune materiale. In plus, acesta a precizat ca doreste daune morale de 180.000 de euro, cite 30.000 de euro pentru fiecare luna petrecuta dupa gratii. Claudiu Mihaila a adaugat ca, in perioada petrecuta in Penitenciarul Jilava, a fost nevoit sa-si cumpere apa minerala deoarece apa din inchisoare era nepotabila. In plus, acesta a mentionat ca mincarea era necomestibila, motiv pentru care a trait doar cu biscuiti. “Suma de 180.000 de euro este una derizorie, in comparatie cu prejudiciul cauzat de suferintele indurate in Penitenciarul Jilava, in care conditiile de detentie sint absolut inumane”, a precizat acesta in cererea depusa la instanta. Reclamantul a sustinut ca are grave probleme de sanatate in urma incarcerarii la Jilava. Primul termen de judecata al acestui proces a fost stabilit pentru data de 29 noiembrie.

    Claudiu Mihaila si tatal sau, Toader Mihaila, sint cunoscuti in Iasi pentru numarul mare de dosare penale pe care procurorii le-au intocmit pe numele lor sub acuzatii de inselaciune. Cei doi au fost trimisi in judecata pentru prejudicii de zeci de miliarde de lei vechi. Toader Mihaila a fost anul trecut ridicat de mascati de acasa dupa ce a fost condamnat definitiv la 7 ani de inchisoare. Claudiu Mihaila a fost arestat la inceputul acestui an in Gara de Nord din Bucuresti, avind interdictie de a intra in Capitala. In februarie anul trecut, cei doi Mihaila au fost condamnati la Tribunalul Harghita. Fostul politist a primit 4 ani de inchisoare, iar fiul sau, 10 ani. Anchetatorii au sustinut ca au infiintat ori au preluat prin incheiere notariala opt societati comerciale fara a inregistra la Oficiul Registrul Comertului Iasi schimbarile survenite cu privire la sediu, asociati si administratori. Apoi au inceput sa faca afaceri, fara sa plateasca taxele catre stat si emitind cecuri fara acoperire pentru marfurile ridicate de la parteneri.

  111. cineva said

    am July 28 2012 @ 1:48 pm

    Refuz de hrana

    De la inceputul acestei luni, 7 detinuti din Penitenciarul de Maxima Siguranta au intrat in refuz de hrana. Daca 6 dintre ei au inceput sa manince din nou, unul continua sa rabde de foame. Pe 14 martie, Daniel Claudiu Mihaila a fost arestat preventiv pentru inselaciune. El le-a declarat procurorilor ca refuza sa manince deoarece de mai bine de 2 ani, familia sa este persecutata de oamenii legii si ca nu a primit nici un raspuns la cele 10 plingeri pe care le-a depus la Parchetul de pe linga Judecatoria Iasi, in 2002. Mihaila le-a mai spus anchetatorilor ca problema sa si-ar gasi o rezolvare daca ancheta va fi stramutata in alt judet. Mentionam ca, pe 7 mai, tatal sau, Toader, fost politist, a fost arestat preventiv 30 de zile pentru inselaciune si fals intelectual. (C.P.)

  112. cineva said

    am July 28 2012 @ 2:27 pm

    Intrecere in familie: “Cine da tepe mai mari”

    Data publicarii: 05/07/2002

    Mihaila-fiul l-a intrecut pe Mihaila-tatal in ceea ce priveste “tepele” cu cecuri fara acoperire. Parchetul de pe linga Judecatoria Iasi, care instrumenta dosarul tinarului Mihaila, si-a declinat competenta in favoarea procuraturii superioare, Parchetul de pe linga Tribunal, pentru ca prejudiciul adus de acesta este de peste 3 miliarde de lei. Mihaila-tatal, care in prezent este judecat in stare de arest tot pentru inselaciune cu cecuri fara acoperire, a reusit sa “produca” numai 1,3 miliarde de lei.

    Firmele lui Daniel Claudiu Mihaila (28 ani) au fost luate la puricat pentru ca acesta a emis cecuri fara acoperire, initial in valoare de 1,3 miliarde lei. Pe parcursul cercetarilor, anchetatorii au descoperit si alte cecuri emise de acesta, valoarea prejudiciului ajungind in prezent la peste 3 miliarde de lei. Deoarece prejudiciul este mai mare de 2 miliarde de lei, dosarul lui Mihaila a fost preluat de Parchetul de pe linga Tribunalul Iasi.

    Anchetatorii au descoperit ca, prin intermediul mai multor firme, Daniel Claudiu Mihaila a indus in eroare zeci de societati comerciale din toata tara. Ancheta a durat mai bine de doi ani, politistii avind mult de furca, mai ales cu descoperirea firmelor cu care a operat Daniel Claudiu Mihaila. De altfel, chiar si acum, la aproape trei ani de cind tinarul Mihaila s-a apucat de afaceri, la Politia Municipiului vin plingeri impotriva sa, in care acesta este acuzat ca a “tepuit” noi firme. El a actionat dupa metoda clasica, platind la prima comanda fara nici o intirziere, iar apoi urma o comanda mult mai consistenta. Insa, in momentul in care furnizorul mergea sa incaseze cecul din banca, constata ca titularul acestuia nu are bani in cont. In acest mod, Daniel Claudiu Mihaila a inselat zeci de firme. El a fost arestat preventiv la inceputul anului trecut, insa dupa patru luni a fost pus in libertate de instanta de judecata, care a considerat ca cercetarile pot continua cu inculpatul in stare de libertate.

    Specialitate pagubitoare a familiei Mihaila

    Daniel Mihaila, student la Facultatea de Stiinte Economice, este fiul fostei sefe a Serviciului de Evidenta a Populatiei de la Politia Iasi, locotenent-colonel Elena Mihaila. “Tepele” au devenit o specialitate a familiei Mihaila. In vara anului 2000, Toader Mihaila a fost condamnat, alaturi de acelasi Daniel Claudiu Mihaila, la 2, respectiv 3 ani de inchisoare cu suspendare pentru evaziune fiscala, fals de moneda si fals intelectual. Toader Mihaila a fost inainte de 1990 militian la Birlad si a lucrat in cadrul Serviciului Economic. In prezent, Mihaila-tatal este in arestul Politiei, fiind acuzat de procurorii ieseni tot de emitere de cecuri fara acoperire, prejudiciul fiind de 1,3 miliarde de lei. (Radu BURLACU

  113. cineva said

    am July 28 2012 @ 2:28 pm

    “Politistii ieseni iau comisioane grase”

    Data publicarii: 02/07/2001

    Dan Claudiu Mihaila, acuzat de politisti de comiterea infractiunii de inselaciune, a adus ieri, la rindul lui, acuzatii grave anchetatorilor care l-au trimis in arest.

    “Ofiterii Politiei municipiului Iasi lucreaza numai pe baza comisioanelor incasate de la afaceristi. Maiorul Stefan Alexa (adjunctul Politiei Municipiului Iasi -n.r.) este cel mai tare recuperator, alaturi de ofiterii din cadrul Biroului Economic, maiorul Frunza (sef Birou Economic- n.r.), colonelul Micu (fost sef al Biroului Economic- n.r.), maiorul Petru Bargan (ofiter Birou Economic- n.r.), Dumitru Pintilie (ofiter Cercetari-Penale). Valoarea comisioanelor este de 30-40% din suma care trebuie recuperata de o firma”, a spus acesta, sustinind ca detine inregistrari si documente ce pot constitui probe ale unor eventuale acuzatii de coruptie.

    Arestat la sfirsitul lunii ianuarie, Dan Claudiu Mihaila (27 ani) a fost eliberat de judecatori dupa ce a stat doua luni in arestul Politiei. El a fost bagat dupa gratii pentru ca a fost acuzat de emiterea unor cecuri fara acoperire in valoare de 1,3 miliarde lei. Pe parcursul anchetei, procurorii au mai descoperit si alte cecuri emise de acesta, valoarea prejudiciului ajungind in final la 2,5 miliarde lei.

    Daniel Mihaila, student in anul IV la Facultatea de Stiinte Economice, este fiul fostei sefe a Serviciului de Evidenta a Populatiei de la Politia Iasi, locotenent- colonel Elena Mihaila. Tatal sau, Toader Mihaila, a ocupat functia de director economic la SC AGMUS SA Iasi.

    Anchetatorii au descoperit ca, prin intermediul firmei SC “Ladioni Star SRL, al carei unic actionar si administrator este, precum si folosind firma SC “Pal” SRL, unde este asociat cu ieseanul Iulian Radulescu, a indus in eroare 8 societati comerciale din toata tara. Potrivit Politiei, el a actionat dupa metoda clasica, plata la prima comanda fara nici o intirziere, iar apoi urma o comanda mult mai consistenta, insa, in momentul in care furnizorul mergea sa incaseze cecul din banca, constata ca nu are bani in cont.

    Acestea sint acuzatiile aduse de Politie, contestate vehement de Dan Claudiu Mihaila, care a organizat ieri o conferinta de presa alaturi mama sa, Elena Petriman, fosta Mihaila.

    “Nici macar nu a existat o plingere la Politie atunci cind m-au retinut. Dovezile au fost strinse pe parcursul anchetei. Cu doua zile inainte de arestare, mi-au propus sa dau 70 de milioane de lei unei firme cu care nu aveam nici o relatie de afaceri. Administratoarea firmei «Sanzor», Veronica Albu, care avea de recuperat acei bani, este o apropiata a unor ofiteri din Politie”, este unul din detaliile din ancheta povestite de Mihaila.

    Ofiterii acuzati de coruptie si care l-au anchetat pe el, conform declaratiilor lui Mihaila, “nu ar fi dovedit intentia de inselaciune, dosarul fiind o comanda evidenta a cuiva cu relatii in Politie”. Dan Claudiu Mihaila nu si-a sustinut declaratiile cu probe, spunind ca acestea exista in dosar. Mama sa, fosta sefa a Serviciului de Evidenta Populatiei, Elena Petriman, considera ca ar putea fi vorba despre o tracasare a unor fosti colegi de serviciu si ca “nu s-a lucrat cu profesionalism in acest dosar. S-a plecat de la prezumtia de vinovatie. In mod normal, era o cauza de competenta instantei, si nu putea face obiectul unui dosar penal”.

    De altfel, familia Mihaila sustine ca in trecut a avut diverse conflicte cu actuali ofiteri de Politie, motiv pentru care acum ar fi anchetati pe nedrept. “De exemplu, tatal colonelului Micu, care locuia in Birlad, a fost acuzat la un moment dat de furt, iar tatal meu care lucra in Militie, s-a ocupat de dosarul lui. Colonelul Micu este cunoscut ca un recuperator de bani ai Stanestilor. Stiu ca Frant Stanescu i-a dat in 1995 circa 20 milioane lei ca sa-i recupereze niste bani dintr-o afacere. La ore tirzii din noapte mergea la diversi clienti insotit de clanul Stanescu”, a spus Mihaila.

    Dan Claudiu Mihaila a inaintat o plingere la Parchetul Militar si la Corpul de Control al IGP.

    Adjunctul Politiei municipiului Iasi, maiorul Stefan Alexa, a afirmat ca “dosarul lui Mihaila s-a aflat sub supravegherea procurorului. El a cerut o expertiza, s-a efectuat, iar procurorul va decide. Daca acuza pe cineva, ar trebui sa aiba probe”. In numarul de miine vom reveni cu declaratii ale celorlalti politisti acuzati de Mihaila.

    (Fanica DUMITRASCU)

  114. cineva said

    am July 28 2012 @ 2:29 pm

    Inselaciune de miliarde de lei
    Arhiva BZI | 1244 vizualizari | Duminica, 16 Martie 2003 Comentarii (0) •Dan Claudiu Mihaila este acuzat ca si-a prejudiciat partenerii cu peste 1,7 miliarde lei •In urma cu cateva zile, procurorii au emis un mandat de arestare preventiva pentru 5 zile, pe numele prietenei sale, Madalina Amuntencei •Toader Mihaila, ex-ofiter de politie, impreuna cu fiul sau, Dan Claudiu, si cu alti parteneri de afaceri, au prejudiciat mai multe societati comerciale din tara cu peste 3 miliarde lei •Cei doi barbati sunt judecati in prezent de Tribunalul Judetean, intr-un alt dosar penal, pentru inselaciune si fals intelectual •In acest dosar, acuzatiile procurorilor sunt prezentate intr-un rechizitoriu de 100 de pagini •Toader Mihaila mai are un dosar de inselaciune pe rolul Judecatoriei, in care este acuzat ca a prejudiciat mai multe firme din Moldova cu 700 milioane lei

    Dan Claudiu Mihaila, fiul ex-ofiterului de politie Toader Mihaila, ambii implicati in afaceri dubioase ce au prejudiciat zeci de firme de miliarde de lei, a primit ieri un mandat de arestare preventiva pentru o perioada de 30 de zile, din partea procurorilor Parchetului de pe langa Judecatorie, sub acuzatia de inselaciune. Ieri, anchetatorii ieseni au stabilit ca Dan Mihaila a emis o serie de cecuri catre diferiti parteneri de afaceri, fara specimen de semnatura. In urma cu cateva zile, anchetatorii ieseni au semnat un mandat de arestare preventiva pe numele prietenei lui Dan Claudiu Mihaila, Madalina Amuntencei. Tanara a fost trimisa dupa gratii sub acuzatia de inselaciune, prejudiciul creat fiind estimat la 1,4 miliarde lei. Cei doi membri ai clanului Mihaila, tatal si fiul, sunt implicati in escrocherii de miliarde de lei. Daniel Claudiu Mihaila si Toader Mihaila, impreuna cu mai multi parteneri de afaceri din Iasi, sunt acuzati ca au inselat zeci de firme din tara, achizitionand importante cantitati de marfuri prin emiterea de cecuri si bilete la ordin fara acoperire. Intr-un rechizitoriu de aprope 100 de pagini, procurorii ieseni prezinta pas cu pas, intr-un alt dosar penal, escrocheriile pe care le-au savarsit cei doi barbati impreuna cu partenerii lor de afaceri, Ovidiu Ciosu Antonio si Ivona Anca Tomulescu.

    Firme prejudiciate

    Intr-un dosar penal care se afla in prezent pe rolul Tribunalului Judetean, Dan Claudiu Mihaila, impreuna cu tatal sau, sunt judecati pentru prejudicierea mai multor societati comerciale. Lista invinuitilor prezentati in actul de inculpare al procurorilor este insa mult mai mare, numerosi parteneri de afaceri ai celor doi Mihaila fiind acuzati in prezent de complicitate. Potrivit rechizitoriului, in perioada mai 1998 – octombrie 2001, clanul Mihaila a infiintat si preluat prin incheiere notariala mai multe societati comerciale in numele carora au comis mai multe ilegalitati. Firmele respective sunt: SC Sami Serv SRL, SC Ladioni Star SRL, SC Ladioni KT Grup SRL, SC Pal SRL, SC MGAP Impex SRL, SC Buri Serv SRL, SC Caro Fina SRL, si SC Limada SRL, toate din Iasi. Dupa infiintarea si preluarea acestor firme, membrii si rudele familiei Mihaila nu au inregistrat la Oficiul Registrului Comertului Iasi schimbarile survenite cu privire la sediile acestora sau numele si numarul de asociati si administratori care le-au preluat. Prin prezentarea incheierilor notariale, acestia au reusit sa obtina in scurt timp deschiderea de conturi bancare, dupa care au ridicat si istrumentele de plata (cecurile si biletele la ordin) de la diferitele societati bancare, cum ar fi: Banca Romaneasca, Alpha Bank, Bankcoop sau Banca Turco-Romana. In perioada imediat urmatoare, clanul Mihaila a intrat in afaceri dubioase cu diferiti parteneri de la care au achizitionat incaltaminte sau accesorii pentru confectionarea incaltamintei, achitand marfurile cu file cec postdatate sau cu bilete la ordin. Anchetatorii sustin in actul de inculpare ca, la inceput, Claudiu si Toader Mihaila au achitat o parte din costul marfurilor achizitionate pentru a le castiga increderea partenerilor de afaceri, dupa care au emis cecuri si bilete la ordin fara a avea banii necesari in conturile din banci. Mai mult decat atat, la data emiterii cecurilor, o parte dintre firmele pe care le administrau erau in interdictie bancara de plati. Printre firmele prejudiciate prin acest procedeu se numara SC Iolim SRL Tg. Frumos si SC Kraus & Co Comert si Productie SRL Bucuresti, ultima fiind administrata de Dragos Radulescu. Au urmat firmele Dinasty Prod SRL Piatra Neamt, administrata de Gabriel Muraru, SC MT Prosperitatea SRL Bucuresti, SC Impact Confectii SRL Bucuresti, patronata de Elena Pecea, SC West Shoes Industry SRL Arad, SC Cuciula SRL Timisoara, SC Musdiar Com SRL Oradea, administrata de Dimitrie Musca, SC Bontimes SRL Timisoara, reprezentata de directorul Vasile Cuciula. Printre firmele iesene care au fost prejudiciate de clanul Mihaila se numara SC Micro System SRL Iasi, administrata de Valentin Bruma, si SC Pitti Inter Trading SRL Iasi, acestea fiind pagubite cu peste 260 milioane lei. Lista este incheiata de firma Daryo 2000 SRL din Focsani, apartinand patronului Ciprian Petrache. Actul de inculpare mai mentioneaza ca Dan Claudiu Mihaila a vandut marfa ridicata de la aceste societati comerciale sub pretul de achizitie si fara a intocmi facturi de livrare a produselor sau chitante de incasare a banilor, rezultand pierderi importante pentru toti partenerii de afaceri.

    Incidente de plata

    Din datele prezentate de catre Banca Nationala a Romaniei, prin Directia de Decontari Bancare si Directia de Reglementare si Autorizare, firma Sami Serv SRL Iasi, administrata de Dan Claudiu Mihaila, a fost inregistrata in baza de date a Centralei Incidentelor de Plata (CIP) cu aproximativ 40 incidente de plata (5 cu cecuri si 35 cu bilete la ordin fara acoperire, in valoare de 350 milioane lei). SC Ladioni Star SRL Iasi a fost inregistrata in baza CIP cu 28 incidente de plata (5 cu file cec si 23 cu bilete la ordin, in valoare de 330 milioane lei). Societatea Pal SRL Iasi a fost inregistrata la CIP cu 56 incidente de plata (29 cu file cec si 27 cu bilete la ordin, toate in valoare de 2,5 miliarde de lei). De asemenea, Administratia Finantelor Publice a Municipiului Iasi a comunicat ca firmele patronate de Claudiu Mihaila nu au depus bilanturile contabile pe anii anteriori. Astfel, SC Sami Serv SRL nu a depus bilantul pentru anii 1998 si 1999, SC Ladioni Star SRL si SC Pal SRL pentru anul 1999.

    Fraude de 3 miliarde lei

    Anchetatorii mai precizeaza ca, in cursul anului 1995, Claudiu Mihaila a mai fost cercetat pentru savarsirea unor infractiuni economice. Dupa mai multi ani, pe 29 iunie 2000, barbatul a fost retinut circa 24 de ore de politistii bucuresteni de la Sectia 14, in urma unei plangeri intr-un dosar penal avand drept obiect sesizarea reprezentantilor societatii Kraus & Co Comert si Productie SRL Bucuresti. In data de 22 ianuarie 2001, Claudiu Mihaila a fost retinut si de politistii ieseni, dupa care a fost arestat preventiv pe o perioada de 30 de zile pentru inselaciune. La interogatorii, acesta a declarat ca nu a intentionat sa-i induca in eroare pe reprezentantii firmelor comerciale cu care a avut diferite contacte de afaceri. Mihaila a mai spus ca a vrut sa aprovizioneze conturile firmelor pe care le administra, insa nu a dispus de sumele de bani necesare, intrucat firmele la care a vandut articolele de incaltaminte nu i-au achitat la timp contravaloarea produselor achizitionate. Pe 30 mai 2002, politistii ieseni au propus trimiterea in judecata a lui Dan Claudiu Mihaila si a tatalui sau, Toader, pentru alte asemenea infractiuni. Cei doi au fost acuzati ca, in perioada 29 august – 8 octombrie 2001, i-au inselat pe reprezentantii SC Delta Distribution SA Iasi, SC Eurotech SRL Iasi si SC Euroman Exim International SRL Bucuresti, prin emiterea unor cecuri postdatate, in valoare totala de 138,4 milioane lei. In scopul de a impiedica verificarile financiar-contabile ulterioare ale autoritatilor, Claudiu Mihaila a intocmit in mod necorespunzator si incomplet o serie de documente de evidenta a gestiunii, in numele firmelor pe care le administra. Prejudiciul total cauzat de clanul Mihaila partenerilor de afaceri din tara a fost estimat la peste 3 miliarde lei.

    Fostul politist Mihaila a fost eliberat anul trecut

    Toader Mihaila, in varsta de 57 de ani, fost ofiter in cadrul Departamentului Economic al Politiei din Barlad, a fost si el arestat in ziua de 13 septembrie 2001, sub acuzatia de inselaciune. Potrivit actului de inculpare, Mihaila senior, in prezent administrator la firma MGD Impex SRL Iasi, a emis, in perioada ianuarie – martie 2001, mai multe cecuri fara acoperire pentru unele societati comerciale din Moldova, cauzandu-le acestora un prejudiciu de peste 700 milioane lei. Cazul a intrat in atentia opiniei publice si a presei locale in vara anului 2001, cand Dan Claudiu Mihaila a adus o serie de acuzatii grave politistilor ieseni, in cadrul unei conferinte de presa organizate ad-hoc. In cursul anului 2000, Dan Claudiu Mihaila a suferit o condamnare de doi ani de inchisoare, cu suspendare, pentru evaziune fiscala, fals de moneda si fals intelectual.
    Nicu SAMSON
    Marius HALCIUG

  115. cineva said

    am July 28 2012 @ 2:31 pm

    TELENOVELA ADEVARATA IN FAMILIA PROCURORULUI-SEF SPAIUC

    07 Iunie 2005

    Procurorul George Spaiuc (foto) si sotia sa Raluca victimile mesajelor porcoase primite pe mobil
    Prim-procurorul Parchetului de pe langa Judecatoria Iasi, George Spaiuc, este in centrul unui scandal de familie monstru. Spaiuc vrea sa-si vada fratele, cumnata si pe sora acesteia in puscarie. Totul de la cateva mesaje primite pe telefonul mobil, SMS-uri in care, pe un ton injurios, era anuntat ca sotia lui s-ar culca cu altii, ba chiar ca copilul sau nu ar fi al lui.

    Un om sensibil

    Despre procurorul Spaiuc se poate spune ca e un om extrem de sensibil la imaginea sa, la tot ce se spune despre el. Si care devine virulent cand se simte atacat sau doar contrazis. Asa a ajuns sa concureze la titlul de “procesomanul nr.1″ in topul magistratilor ieseni. Ca mai dadea in judecata din cand in cand cate un ziarist nu era o surpriza, chit ca era printre putinii magistrati care-si rezolva astfel problemele cu presa. Dar de aici si pana la a da in judecata o soferita doar pentru ca i-a zis sotiei sale “Treci, fa”, e o cale lunga. Ceea ce insa il face, probabil, unic printre magistratii din intreaga tara e ca si-a dat in judecata chiar propriile rude pentru insulta. Sa curga telenovela!

    Baiatul sarac si fata mandra

    Rudele sefului procurorilor de la Parchetul de pe langa Judecatorie spun ca samanta scandalului ar fi fost sadita inca de acum cativa ani, cand George, baiat sarac dar destept, de la “Botseni”, s-a luat cu Raluca, fata mandra tocmai din inima cetatii Sucevei. Motivul? Vezi Doamne, fata n-ar fi fost de nasul lui. Cei doi insa s-au placut, s-au iubit si – se pare – putin le-a pasat atunci de gurile rele. Asa ca rufele s-au spalat, o vreme, in familie. Fiecare si-a vazut de viata lui, iar din dragostea lui George cu Raluca a rasarit un copil de toata frumusetea. Le mergea ca pe roate. Au prins un apartament dragut in blocul cel nou al primariei, de la CUG, in care locuiesc si acum. Profesional, George urca fulminant, ajungand mare sef peste procurori, iar sotia prinsese si ea un loc caldut la un cabinet parlamentar. Cine si-ar fi putut inchipui ca tihnea avea sa le fie tulburata asa de tare, anul trecut cam pe vremea asta, de la niste mesaje primite pe mobil?

    Eu iti scriu atat de des…

    Era intr-o zi de vara, pe la pranz, cand totul a dat in clocot. De aici incolo, nimic n-avea sa mai fie ca-nainte. Telefonul magistratului scoase doua bip-uri scurte, iar cand omul nostru privi pe ecranul telefonului ramase mai ceva ca la dentist: “Raluca (sotia procurorului – n.r.) ia m… de la mine iar fetita (lui George si a Ralucai Spaiuc – n.r.) nu este a ta” – asta scria in mesajul primit.

    Primul sau gand, probabil, a fost acela ca oribilul mesaj ar fi putut fi ori o greseala, ori o gluma proasta. N-o sa stim asta niciodata. Bomba a venit cand procurorul a verificat numarul de telefon de la care venea mesajul, numar care i se parea cunoscut: in agenda lui figura cu numele “Stela”, adica tocmai sotia fratelui sau, Ilie! Pentru cateva momente, poate, omul n-a mai stiut ce sa creada.

    Tu raspunzi la esemes…

    Un al doilea mesaj, la fel de scandalos, avea sa vina o zi mai tarziu, dar de pe alt numar, necunoscut lui. Dupa alte cinci zile, inca un mesaj, de-a dreptul insultator: “M… tie si lui Raluca”. A fost momentul cand procurorul pur si simplu n-a mai rezistat. Caci la urma-urmei si procurorul tot om e. A pus mana pe telefon si a sunat la numarul de la care primise primul mesaj. Are cuvantul cumnata sa, Stela Spaiuc:. “Am fost sunata de George Spaiuc si am fost injurata de mai multe ori, am primit si mesaje cu continut obscen” – povesteste, marcata si azi de cele intamplate, cumnata. Nici fratele sau, Ilie, sotul Stelei, n-a scapat de dezlantuirea magistratului. Ilie urma sa declare, in procesul ce avea sa fie proba acestei triste povesti, ca frati-su, George, l-a sunat si l-a facut cu ou si cu otet, injurandu-l si amenintandu-l c-o sa-l bage la puscarie. Urma o vara lunga si fierbinte pentru familia Spaiuc.

    Procesul

    Dupa mai multe telefoane si mesaje de la Botosani (unde locuiesc Ilie si Stela Spaiuc) la Iasi si invers, rufele au ramas la fel de murdare. Si apa in care au fost puse la spalat, din ce in ce mai multa, a curs pe langa. Iar cel care a zgaltait ligheanul mai tare a fost chiar prim-procurorul Spaiuc. Care, la sase luni dupa trimiterea mesajelor, s-a plans judecatorilor impotriva cumnatei sale, Stela Spaiuc, si a surorii acesteia, Monica Andries. Infractiunea? Articolul 205 Cod Penal, adica insulta. Asa a inceput, in februarie, un proces de pomina.

    In instanta, adica pe terenul de joaca favorit al prim-procurorului iesean, atat Stela, cumnata, cat si Ilie, fratele, au pledat nevinovati. Cei doi au recunoscut ca folosesc numarul de mobil de pe care s-a trimis primul mesaj “spurcat”. Dar au negat ca l-ar fi trimis vreunul din ei. Cei doi au spus, in fata judecatorilor, ca, in ziua in care a fost trimis mesajul, in casa lor a avut loc o reuniune de familie si ca telefonul lor mobil nu a fost supravegheat in tot acest timp. Iar Monica Andries, sora Stelei, reclamata si ea de George Spaiuc, a spus ca a fost citata degeaba. “Numarul de telefon figureaza pe numele meu, intr-adevar. Dar asta din cauza ca abonamentul a fost facut pe numele meu, pentru ca locuiesc intr-un apartament proprietate personala si imi era mai usor sa fac actele decat Stelei, care sta in chirie”, a povestit femeia pentru IESEANUL. Si, totusi, ca in orice telenovela, si in cea a familiei Spaiuc unele personaje nu sunt chiar ce par a fi.

    “Stim si cine a trimis mesajele”

    Pentru IESEANUL, sora cumnatei lui George Spaiuc a facut dezvaluiri demne de “Sclava Isaura”. “Eu l-am vazut pe el mai mult la televizor decat in realitate. O singura data l-am vazut la Botosani, dar atunci nici nu a recunoscut ca e el, si-a negat propriul nume. Ea, nevasta, l-a pus sa dea in judecata, au mari probleme in familie”, a prelungit suspansul Monica Andries, sora cumnatei. Dupa care a dat lovitura, mai ceva ca in “Numai iubirea”: “Ea s-a maritat cu el, care e sarac, asta-i problema”. De aici, certurile nesfarsite din familie, a lasat femeia sa se inteleaga. “Stim si cine a trimis mesajele, e tot din familie, dar nu putem spune, nu avem probe”, a adancit din nou misterul Andries, dupa care i-a mai adaugat o cuta de rautate nevestei lui Spaiuc: “Ea m-a sunat si mi-a vorbit urat, el nu”.

    “E o razbunare a sotiei lui!

    Cumnata procurorului nici nu vrea sa mai auda de toata povestea asta. “E o razbunare a sotiei lui! Eu astept un copil si nu mi-e usor deloc, in aceste conditii, mai ales ca am o sarcina cu probleme. Ma tem din absolut toate punctele de vedere si toata viata mi-e intoarsa pe dos!”, aproape ca a izbucnit in plans Stela Spaiuc, cumnata pe care procurorul o vrea condamnata. “Nu vreau decat sa se termine… “, a mai spus cumnata procurorului, dupa care a inchis telefonul.

    Dar asta nu inseamna ca s-a terminat. Pe genericul acestei povesti cu iz latino-american se deruleaza aceleasi nume de cativa ani incoace si se pare ca rolurile vor fi jucate inca multa vreme de acum incolo. Mai ales ca, pentru o telenovela de familie din Romania, bugetul e destul de mare: un miliard de lei. Atat cere procurorul Spaiuc, daune morale pentru insulta, de la familia lui.

    “Treci, fa!”

    Poate ca multa lume ar fi preferat sa-si spele “mesajele” in familie, si sa nu intenteze proces propriei familii, asa cum a facut procurorul Spaiuc. Pana la urma asta tine de optiunea fiecaruia. Care sa fie insa logica unui porces intentat pentru o banala replica spusa la nervi, la volan? Cat de “insultabil” este prim-procurorul George Spaiuc? Ce e drept, Spaiuc nu a fost deloc zgarcit in a oferi exemple de situatii din care sa poata fi trase concluzii. Cea mai concludenta, din acest punct de vedere, este reclamatia facuta in septembrie 2002 de procuror impotriva Alinai Francesca Roman. Pentru insulta.

    Iata ce a consemnat instanta in acest caz: “Fiind audiata, partea vatamata Spaiuc Gheorghe a aratat ca la 10 iulie 2002, in timp ce se deplasa cu autoturismul proprietate personala condus de sotia sa, Spaiuc Raluca, a remarcat ca autoturismul condus de inculpata incurca circulatia, iesind cu spatele din parcarea Policlinicii nr. 1. Inculpata s-a adresat sotiei partii vatamate spunandu-i: “.

    Desi amendata de Politie, Alina Francesca Roman a fost data in judeata si i s-au cerut si daune morale. Pe care judecatorii le-au respins, asa cum au respins ca neintemeiata si reclamatia lui Spaiuc.

    Gradinita din Parchet

    Din momentul in care a devenit prim-procuror al Parchetului de pe langa Judecatoria Iasi, George Spaiuc a devenit unul din cei mai ciudati sefi.

    Nu le da voie subordonatilor sa se duca sa-si ia covrigi d ela chiosc, ii penalizeaza si daca intarzie cinci minute la sedinta, le cere referate daca vor sa iasa zece minute din birou. Poate ca unele educatoare de la gradinita ar avea multe de invatat de la Spaiuc.

    Spaiuc, solutii a la”Gica Contra”

    Pe langa comportamentul cel putin curios, si modul in care acesta solutioneaza unele dosare a facut multa valva in oras.

    Unul din cazurile solutionate de procuror este cel al politistilor de la sectia a IV-a, suspectati ca au violat o minora in padure la Ciric. In 2004, Spaiuc a decis neinceperea urmaririi penale in cazul politistilor. Reluata, de alt procuror, ancheta a demonstrat ca politistii ar fi comios faptra, fiind trimisi in judecata.

    Alti trei politisti au fost scosi basma curata de Spaiuc dupa ce acestia au stat la originea unui accident rutier in urma caruia un tanar a murit chiar in fata Mitropoliei.

    Cel mai recent caz de ancheta cu solutie ciudata a fost cel al afaceristului Daniel Claudiu Mihaila. Desi acesta din urma tepuise de cateva miliarde, cu cecuri fara acoperire, firme din toata tara, Spaiuc l-a scos de sub urmarire penala. Motivul? Mihaila nu daduse tepele cu rea-credinta.

    ——————————————————————————–

    Declaratie:

    “Eu nu vorbesc cu dumneavoastra nimic, pentru ca, in relatia cu mine, dumneavoastra sunteti inculpat si eu nu vorbesc cu inculpatii”

    George Spaiuc catre reporterul IESEANUL, facand referire la faptul ca l-a dat pe acesta in judecata in urma unui alt articol

  116. cineva said

    am July 28 2012 @ 2:32 pm

    Fost ofiter de politie saltat din casa cu mascati si cu ciini

    Autor: Nicolae MANOLIU

    Data publicarii: 14/11/2009

    Toader Mihaila este probabil cel mai notoriu “tepar” din Moldova prin metoda cecului fara acoperire. El are de executat 7 ani de inchisoare pentru fapte comise inca din 1994. Politia il cauta de trei ani pentru a-l baga dupa gratii.

    Fostul ofiter Toader Mihaila (62 de ani) a fost ridicat in catuse de la locuinta sa din comuna Draguseni (judetul Suceava). Barbatul a fost prins dupa 3 ani de la emiterea mandatului de executare a pedepsei.

    Reprezentantii Politiei spun ca Mihaila a fost localizat in urma unei actiuni de amploare desfasurata de ofiterii de la Investigatii Criminale impreuna cu colegii lor de la Directia Generala a Politiei Municipiului Bucuresti si de la Politia Suceava.

    “S-au organizat descinderi in mai multe locuri din comuna Draguseni, la care au participat si lucratori ai Serviciului Interventii Rapide si ai Serviciului Criminalistic, insotiti de ciinele de urma. Barbatul se sustragea executarii pedepsei de 7 ani inchisoare pentru comiterea mai multor fapte de fals si inselaciune. Poseda mandat de executare emis la jumatatea lunii iulie 2006″, a spus Virginia Pralea, purtator de cuvint al Politiei.

    Potrivit anchetatorilor, Toader Mihaila, fost ofiter de politie la Birlad, la Departamentul Economic, si fiul sau Daniel Claudiu Mihaila sint “experti” in falsuri si inselaciuni. In vara anului 2000, Toader si Claudiu Mihaila au fost condamnati la 2, respectiv 3 ani cu suspendare pentru evaziune fiscala, fals de moneda si fals intelectual. Cei doi au fost acuzati ca, in anul 1994, s-au sustras de la plata taxelor si impozitelor in valoare de 43 de milioane de lei vechi.

    Zeci de firme pacalite

    In toamna anului 2001, Mihaila tatal a fost arestat pentru un prejudiciu estimat la vremea aceea la 350 de milioane de lei vechi. Anchetatorii au stabilit ca, prin intermediul firmei MGC Media Impex SRL, a achizitionat marfuri cu plata in cecuri la termen, care erau insa refuzate la plata din lipsa de disponibil. La citeva luni a fost pus sub acuzare si trimis in judecata pentru un prejudiciu de 1,2 miliarde de lei, adus la 25 de firme din toata tara.

    In 2003, ambii au fost arestati din nou pentru inselaciuni cu file cec fara acoperire. Primul care a ajuns in arest a fost fiul, pentru inselarea a opt firme cu aproape 1,7 miliarde de lei. La o luna, tatal sau a ajuns in arest pentru un prejudiciu de 50 de milioane creat prin emiterea unui cec cu date nereale. Un an mai tirziu, Toader Mihaila a fost condamnat la 7 ani de inchisoare pentru un “tun” de un miliard dat la 30 de societati comerciale, de la care a achizitionat materiale de constructii sau aparatura electronica. Ei se prezentau in fata partenerilor ca reprezentantii unor firme de decoratiuni si cumparau marfuri pe care le plateau cu cecuri fara acoperire. Marfa era apoi vinduta, iar tranzactiile nu erau trecute in registrele contabile, in cazul unui control declarind ca acestea au fost furate.

    In 2005, numele lui Toader Mihaila a aparut intr-un dosar alaturi de Irinel Edutanu si Nicolae Trusca, ultimii doi fiind trimisi in judecata de procurorii de la Crima Organizata pentru inselaciuni in dosarele “Coloneii din Boscheti” si “Robert de Niro”, specializate in spolierea bancilor prin credite cu acte false. Mihaila a fost acuzat atunci ca impreuna cu celelalte persoane din dosar sustrageau file cec de la administratori de firme, cu care mai apoi achitau marfa luata.

    In februarie anul acesta, cei doi Mihaila au fost din nou condamnati, de data aceasta de Tribunalului Harghita. Fostul politist a primit 4 ani de inchisoare, iar fiul sau 10 ani.

    Anchetatorii au retinut faptul ca cei trei au infiintat ori au preluat prin incheiere notariala opt societati comerciale, fara a inregistra la Oficiul Registrul Comertului Iasi schimbarile survenite cu privire la sediul, asociatii si administratorii firmelor. Apoi au inceput sa faca afaceri fara sa plateasca taxele catre stat si emitind cecuri fara acoperire pentru marfurile ridicate de la parteneri.

  117. cineva said

    am July 28 2012 @ 2:34 pm

    Ofiter de politie iesean saltat din patul amantei
    • Fostul ofiter de politie Toader Mihaila, condamnat la sapte ani de inchisoare pentru inselaciune, a fost prins de politisti • Acesta a fost saltat de politistii ieseni in timp ce se afla in casa concubinei sale din Suceava

    Fostul ofiter de politie Toader Mihaila, condamnat la sapte ani de inchisoare pentru inselaciune, a fost prins de politisti. Barbatul a fost ridicat de mascati in timp ce se afla in casa concubinei sale din Draguseni, judetul Suceava. Fostul politist a fost condamnat in 2004 de magistratii Judecatoriei la sapte ani de inchisoare pentru inselaciune. Dupa ce timp de aproximativ cinci ani de la emiterea mandatului de arestare politistii au scotocit fiecare coltisor pentru a pune mana pe el, ieri, in baza unor informatii primite de la anumite surse, au reusit sa-l prinda la Suceava. “In urma unor activitati operative complexe, desfasurate de politistii ieseni impreuna cu lucratori din cadrul Directiei Generale a Politiei Municipale Bucuresti si Inspectoratul de Politie Judetean Suceava, s-au organizat descinderi la mai multe locatii din comuna Draguseni, judetul Suceava, la care au participat si lucratori ai Serviciului Interventii Rapide si Serviciului Criminalistic cu cainele de urma FLUOR. Astfel, a fost depistat si retinut un urmarit national care se sustragea executarii pedepsei de 7 ani inchisoare pentru comiterea mai multor fapte de fals si inselaciune”, a declarat Virginia Pralea, purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Politie Judetean (IPJ) Iasi. Potrivit anchetatorilor, timp de mai bine de patru ani, Toader Mihaila, de 62 ani, a reusit sa pacaleasca mai multe firme emitand cecuri fara acoperire. Acesta a escrocat 23 de societati comerciale si pe reprezentantii acestora, achizitionand, prin trei firme neinmatriculate la Registrul Comertului, marfuri in valoare de 120 mii lei. Cele trei firme neinmatriculate sunt SC Limada SRL, SC MGAP Impex SRL si SC Colegii 2000 MNM Impex SRL, toate din Iasi. Marfurile achizitionate de la aceste firme au fost achitate cu zeci de cecuri fara acoperire. Vizate au fost firme care vindeau materiale de constructii, centrale termice sau aparate de aer conditionat. Comerciantilor li se spunea ca firma lui Mihaila (MGAP Impex SRL) face lucrari de amenajari interioare in zone turistice si, datorita calitatii bune a materialelor si pretului rezonabil, este interesata de o colaborare de lunga durata. Marfa era platita cu cecuri in alb, fiind apoi revanduta la preturi mai mici decat cele de achizitie. Pentru inselaciune, emiterea de cecuri carora le lipseste un element esential si asociere in vederea savarsirii de infractiuni, Mihaila a fost condamnat la sapte ani de inchisoare. De altfel, familia fostului politist care si-a desfasurat activitatea in cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor este specializata in cecuri fara acoperire. Fiul sau, Dan Claudiu Mihaila, student la Economie, a fost si el arestat, tot pentru emiterea de cecuri fara acoperire. Relatiile dintre cei doi nu erau foarte bune, desi se pare ca aveau aceeasi preocupare: sa faca bani inselandu-si partenerii de afaceri.

  118. cineva said

    am July 28 2012 @ 2:49 pm

    Fostul ofiter de politie Toader Mihaila a fost condamnat ieri de magistratii de la Judecatoria Iasi la executarea unei pedepse de opt ani de inchisoare pentru comiterea infractiunii de inselaciune • Alaturi de acesta au mai fost condamnati si Ovidiu Antonio Ciosu, Irinel Edutanu si Nicolae Trusca, unii dintre cei mai cunoscuti tepari din Iasi • In multe dintre faptele comise, fostul politist Toader Mihaila a beneficiat si de ajutorul fiului sau, Claudiu

    Fostul ofiter de politie Toader Mihaila a fost condamnat ieri de magistratii de la Judecatoria Iasi la executarea unei pedepse de opt ani de inchisoare pentru comiterea infractiunii de inselaciune. Alaturi de acesta au mai fost condamnati si Ovidiu Antonio Ciosu, Irinel Edutanu si Nicolae Trusca. Trebuie mentionat ca cei trei il ajutau pe fostul politist sa-si duca la capat planurile sale de inselare a diferitelor firme. Ovidiu Ciosu, impreuna cu Irinel Edutanu au primit cate sase ani de inchisoare fiecare, iar Neculai Trusca a fost condamnat la sapte ani de puscarie. Trebuie mentionat ca Toader Mihaila a fost trimis in judecata si in alte dosare, fiind condamnat si pentru alte fapte penale de natura economica. De asemenea, Ovidiu Ciosu a acceptat in mai multe randuri sa se asocieze cu membrii clanului Mihaila pentru a comite inselaciuni si evaziuni fiscale. In multe dintre faptele comise, fostul politist Toader Mihaila a beneficiat si de ajutorul fiului sau, Claudiu. Peste toate acestea, trebuie mentionat ca Irinel Edutanu a fost arestat in urma cu cateva luni intr-un alt dosar, in care era acuzat ca a inselat mai multe societati de creditare prin semnarea de adeverinte false de venit. Prejudiciul estimat de procurori in dosarul in care judecatorii au decis ieri pedepsele pentru cei patru tepari este de aproximativ 30 mii lei. Potrivit anchetatorilor, cei care il ajutau pe Toader Mihaila furau file cec de la diferiti administratori de societati comerciale, dupa care achizitionau diferite marfuri in baza acelor cecuri. Trebuie mentionat ca acestia aveau un plan bine pus la punct, iar acolo unde trebuia completat cecul, acestia treceau datele unor firme reale care nu le apartineau. Dupa ce marfa era achizitionata, Irinel Edutanu si Nicolae Trusca se ocupau de distribuire si recuperarea banilor. In caz de verificari, se dovedea ca acele firme existau. Prin acest procedeu au fost inselate mai multe firme din Iasi, dar si din alte judete.

    Prieten cu puscaria

    Trebuie mentionat ca intr-un alt dosar, Toader Mihaila a primit sapte ani de inchisoare, iar Ovidiu Ciosu sase ani. Cei doi au fost acuzati ca, in perioada aprilie – septembrie 2001, au escrocat 23 de societati comerciale si pe reprezentantii acestora, achizitionand, prin trei firme neinmatriculate la Registrul Comertului, marfuri in valoare de 120 mii lei. Cele trei firme neinmatriculate sunt SC Limada SRL, SC MGAP Impex SRL si SC Colegii 2000 MNM Impex SRL, toate din Iasi. Marfurile achizitionate de la aceste firme au fost achitate cu zeci de cecuri fara acoperire. Potrivit actului de inculpare, la data respectiva, atat Toader Mihaila, cat si Ovidiu Ciosu, nu aveau banii necesari in conturile din banca pentru onorarea platilor. Dupa o perioada de timp, Mihaila a mai indus in eroare reprezentantii altor doua societati comerciale, de la care a luat importante cantitati de marfuri printr-o a patra firma fantoma, SC Ladioni KT Group SRL Iasi, neinmatriculata in Registrul Comertului. De aceasta data, teapa nu a fost atat de consistenta, situandu-se in jurul sumei de 14 mii leii. Marfa achizitionata de la cele doua unitati economice a fost platita cu patru file cec, refuzate ulterior de banca la efectuarea platii. Din cercetarile intreprinse de anchetatori, a rezultat ca Toader Mihaila a emis 26 de cecuri cu mai multe elemente esentiale lipsa: date, beneficiari si avand semnaturi false.

  119. cineva said

    am July 28 2012 @ 3:02 pm

    Toader Mihaila, din nou in fata procurorilor

    Ieri, la Parchetul de pe linga Judecatoria a fost adus Toader Mihaila (57 ani, administrator la MGD Media Impex SRL), in scopul prezentarii materialului de urmarire penala, urmind a fi trimis in judecata. Barbatul a fost arestat preventiv pe 13 septembrie, fiind acuzat ca in perioada ianuarie – martie a inselat zece firme, folosind cecuri fara acoperire. Prejudiciul creat se ridica la 350 milioane lei. Una dintre firmele pe care le-a inselat Mihaila este cea a propriului fiu, Dan, care nu a depus plingere impotriva tatalui. Administratorul risca o pedeapsa cu inchisoarea de la 6 la 12 ani (I.A.)

  120. cineva said

    am July 28 2012 @ 3:04 pm

    Prin acest material, reporterii cotidianului ZIUA de Iasi, isi propun sa prezinte unul dintre cele mai putin cunoscute flagranturi de dare de mita petrecute in presa ieseana. Absolut socant, majoritatea ziaristilor de pe domeniul infractional au ince

    Prin acest material, reporterii cotidianului ZIUA de Iasi, isi propun sa prezinte unul dintre cele mai putin cunoscute flagranturi de dare de mita petrecute in presa ieseana. Absolut socant, majoritatea ziaristilor de pe domeniul infractional au incercat sa fie mituti pentru a nu scrie despre dosarul fostului politist iesean Toader Mihaila. Acelasi lucru s-a intamplat si cu unul dintre reporterii ZIUA de Iasi. Pe 7 octombrie 2004, unul dintre reporterii ZIUA de Iasi a fost contactat telefonic de catre o persoana care s-a recomandat a fi un coleg de presa necunoscut de la Bucuresti. Convorbirea telefonica nu a durat foarte mult, bucuresteanul sutinand ca va da 200 de euro fiecarui ziarist care ar putea scrie despre dosarul lui Toader Mihaila. “Eu sunt prieten cu fiul lui Toader Mihaila si acesta m-a rugat sa vorbesc cu voi (n.r. – ziaristii de pe domeniul infractional) si sa ne intelegem pentru a nu scrie nimic despre tatal lui Claudiu (n.r. – fiul) pentru ca in cateva zile dosarul sau va fi terminat”, a declarat bucuresteanul. Exprimandu-si refuzul total pentru aceasta tranzactie, redactorul a anuntat conducerea ziarului care a facut imediat denuntul la Parchetul de pe langa Tribunalul Iasi. La cateva zile dupa acest denunt a fost facut si flagrantul. Cu ocazia acestui flagrant, conducerea ziarului nu a dorit decat ca cei care incalca legea, prin orice modalitate, sa plateasca si nicidecum sa atenteze la buna credinta a colegilor de breasla. Prima incercare de flagrant s-a petrecut intr-o vineri, insa a esuat. La inceputul saptamanii urmatoare, a fost realizat chiar pe Bulevardul Stefan cel Mare si Sfant, langa Casa Modei. Atunci, un ziarist de la un cotidian local i-a bagat in agenda redactorului de la ZIUA suma de 100 de euro, cu scopul de a nu scrie despre viitoarea condamnare a lui Mihaila. Astfel, ambii ziaristi au fost dusi la audieri, la Parchet. De atunci, ancheta este in desfasurare.
    Condamnarea lui Mihaila
    La scurt timp dupa aceasta actiune organizata de procurori si de conducerea ZIUA de Iasi, Toader Mihaila, 59 de ani, a fost condamnat de judecatori la executarea unei pedepse de sapte ani de inchisoare, impreuna cu Ovidiu Antonio Ciosu, 30 de ani, pentru inselaciune si alte infractuni de natura economica. Toader Mihaila a fost administratorul mai multor firme iesene, printre care si MGAP Impex SRL. Prin intermediul firmelor sale a reusit sa prosteasca multe alte firme din tara cu sume de ordinul miliardelor. SC Antilopa SA Bucuresti a fost inselata cu peste 114,8 milioane lei, prin acordarea de cecuri false. In lunile aprilie – septembrie 2001, Mihaila, impreuna cu un alt partener de afaceri, Ciosu, au reusit sa pacaleasca alte 23 de firme prin aceeasi metoda. Principalele societati inselate au fost cele care vindeau materiale de constructii, centrale termice sau aparate de aer conditionat. Mihaila impreuna cu prietenii sai le spuneau reprezentantilor acestor firme ca se ocupa cu lucrari de amenajari interioare in zone turistice si au nevoie de materiale bune. Astfel, marfa era platita in cecuri fara acoperire, fiind apoi revanduta la preturi mai mici. Au cazut in plasa si Util Casnic SRL, Roxema SRL, Romstal EST SRL, Rotherm SRL si Meda SA din Oradea. Prin condamnarea data de magistratii de la Judecatoria Iasi, in luna octombrie 2004, Mihaila a fost obligat sa plateasca 425 de milioane de lei si inca 800 de milioane impreuna cu Ciosu. Alaturi de Toader Mihaila, si fiul acestuia, Daniel Claudiu Mihaila, cel care se presupune ca a incercat sa mituiasca ziaristii ieseni, are anumite dosare pentru aceleasi tip de infractiuni. Cei doi membri ai familiei Mihaila sunt implicati in afaceri ilegale de miliarde de lei. Dan Claudiu Mihaila si Toader Mihaila, impreuna cu mai multi parteneri de afaceri din Iasi, sunt acuzati ca au inselat zeci de firme din tara, achizitionand importante cantitati de marfuri prin emiterea de cecuri si bilete la ordin fara acoperire. Intr-un rechizitoriu de aproape 100 de pagini, procurorii ieseni prezinta pas cu pas, intr-un alt dosar penal, escrocheriile acestora

  121. cineva said

    am July 28 2012 @ 3:06 pm

    43/2009* – MIHAILA TOADER
    – MIHAILA DANIEL CLAUDIU
    – AGENTIA NATIONALA DE ADMINISTRARE FISCALA PRIN DIRECTIA GENERALA A FINANTELOR PUBLICE JUDETENE IASI
    – TOMULESCU (fosta Mistreanu) ANCA IVONA
    – SC MOCASINO SA
    – SC BONTIMES SRL
    – SC IOLIM SRL
    – SC KRAUS CO – COMERT SI PRODUCTIE SRL
    – SC MUSDIAR COM SRL – PRIN ADMINISTRATOR JUDICIAR RVA FILIALA ORADEA
    – SC MICRO SYSTEM SRL
    – SC DARY 2000 SRL
    – SC COM LEONARD SRL
    – SC DINASTY PROD SRL
    – SC IMPACT CONFECTII SRL
    – SC WEST SHOES INDUSTRY SRL
    – SC PITTI INTERTRADING SRL
    – SC NAPA 2000 IMPEX SRL – PRIN LICHIDATOR ROSU GENOVEVA LACRAMIOARA
    – SC INTERSOC SRL IASI – PRIN ADMINISTRATOR SOCOLOV CONSTANTIN
    – SC SANZOR SRL
    – SC CLAVAGET SRL
    – SC CUCIULA SRL
    – SC PAL SRL
    – SC LADIONI KT GRUP SRL – PRIN LICHIDATOR ANDRONIC EUGEN
    – SC M.G.A.P. IMPEX SRL
    – SC CARA GINA SRL – PRIN ADMINISTRATOR PINTILII MARIANA
    – SC BURII SERV SRL
    – SC SAMI SERV SRL
    – SC WEST SHOES INDUSTRY SRL – PRIN LICHIDATOR JUDICIAR SC EXPERT SA ARAD
    – SC MONTANA SA – PRIN ADMINISTRATOR JUDICIAR INSOLVENT I.P.U.R.L.
    – SC PITTI INTERTRADING SRL – PRIN LICHIDATOR CONSULTANTA, REORGANIZARE, LICHIDARE SPRL
    – SC NAPA 2000 IMPEX SRL
    – SC INTERSOC SRL IASI – PRIN LICHIDATOR MANAGEMENT REORGANIZARE LICHIDARE SPRL
    – SC CUCIULA SRL – PRIN ADMINISTRATOR JUDICIAR R.R.REALIZARE ACTIVE SRL
    – SC MONTANA SA – PRIN LICHIDATOR JUDICIAR SC INSOLENT SOCIETATE COMERCIALA PROFESIONALA A.J.L SRL
    Recurs înselaciunea (art. 215 C.p.)

  122. cineva said

    am July 28 2012 @ 3:12 pm

    Teparii cu os de politist Mihaila, tata si fiu, s-au reunit in familie dupa gratii

    Data publicarii: 08/05/2003

    Ieri a fost arestat si Mihaila tatal, fost politist. De o luna, la inchisoare era Mihaila fiul, care este feciorul fostei sefe a Serviciului de Evidenta a Populatiei din Politia Iasi. Amindoi sint acuzati ca au inselat mai multe firme folosind cecuri fara acoperire

    Familia de tepari Mihaila s-a reunit dupa gratii. Dupa ce in urma cu o luna a fost arestat Mihaila fiul, ieri Toader Mihaila, tatal, a fost trimis sa-i tina companie feciorului sau. Pe numele afaceristului, procurorii au semnat un mandat de arestare de 30 de zile. Cei doi nu sint in fata primelor mandate de arestare in viata lor. In anii trecuti, amindoi au mai poposit prin arest, motivul fiind acelasi: inselaciuni cu cecuri fara acoperire.

    Lui Toader Mihaila i se imputa un prejudiciu de 50 de milioane adus unei firme din Iasi prin emitere de cecuri cu elemente nereale. Procurorii Parchetului de pe linga Judecatoria Iasi considera ca Mihaila – senior, un fost politist la Birlad, a comis mai multe infractiuni: inselaciune, fals material in inscrisuri oficiale si uz de fals. “Se fac cercetari pentru stabilirea intregii activitati infractionale a inculpatului. Exista indicii ca ar fi mai multe firme pagubite de acesta”, ne-a declarat procurorul Daniel Horodniceanu, purtatorul de cuvint al Parchetului de pe linga Judecatoria Iasi. In materie de tepe, Mihaila fiul si-a intrecut tatal. Daniel Claudiu Mihaila a fost arestat in urma cu o luna pentru ca ar fi inselat opt firme cu 1,7 miliarde de lei, emitind tot cecuri fara acoperire.

    Si prietena lui Mihaila-junior a fost arestata

    In acelasi dosar au mai fost arestate doua persoane: afaceristul Ovidiu Antonio Ciosu si prietena lui Claudiu Mihaila, Madalina Amuntencei. Ea a primit insa numai 5 zile de arest. A urmat apoi la arest Mihaila – juniorul, Ciosu si, ieri, Mihaila – seniorul. Daniel Mihaila (29 ani), student la Facultatea de Stiinte Economice, este fiul fostei sefe a Serviciului de Evidenta a Populatiei de la Politia Iasi, locotenent-colonel Elena Mihaila. “Tepele” au devenit o specialitate a familiei Mihaila. In vara anului 2000, tata si fiu au fost condamnati la 2, respectiv 3 ani de inchisoare cu suspendare pentru evaziune fiscala, fals de moneda si fals intelectual. Toader Mihaila a fost inainte de 1990 militian la Birlad si a lucrat in cadrul Serviciului Economic. Mihaila – tatal a mai fost arestat, in 2001, fiind acuzat de procurorii ieseni tot de emitere de cecuri fara acoperire, prejudiciul fiind de 1,3 miliarde de lei. Ulterior, amindoi au fost pusi in libertate de catre instantele judecatoresti. Ieri, dupa ce a fost urcat de ofiteri in duba Politiei, Toader Mihaila a apucat sa-i arate Madalinei Amuntencei, prietena fiului sau, prin geamul masinii trei degete, in semn ca a primit 30 de zile de arest preventiv. (Radu BURLACU)

  123. cineva said

    am July 29 2012 @ 10:27 am

    stimati cititori……acesta este personajul ,frustrat din toate punctele de vedere……dupa cum vedeti …………emite judecati de valoare ,,,,,,,,,,,,pentru simplul fapt ………..ca strugurii sunt acrii. nu exista nici un nume real, nici o poza ,nici un nr de telefon ,nici o adrwsa de mail,nici o poza care sa sustina cele scrise pana acum …in schimb ce ati citit postat ieri sunt articole din diverse publicatii care va arata cine este teparul MIHAILA CLAUDIU DANIEL,care se lauda ca din cauza lui s au sinucis oameni…in continuare voi posta extrase de pe portalul instanteloe ..si veti citi condamnarile acestul puscarias …infect care asa intelege sa se razbune pe o fosta sotie …care pur si simplu il ignora.

  124. cineva said

    am July 29 2012 @ 10:30 am

    04008/314/2006
    Înregistrat în data de: 16.04.2008
    Obiect dosar: înşelăciunea (art. 215 C.p.)
    Materia juridicã: Penal
    Stadiu procesual: Fond
    Părţi: MIHĂILĂ DANIEL CLAUDIU : Inculpat
    SC”PRUTUL ” SA GALAŢI : Parte civilă
    SC”CONSECVENT” SRL IAŞI-PRIN LICHIDATOR POMÎRLEANU RADU FLORIN : Parte civilă
    SC”SPRINTER 2000″ SRL BRAŞOV : Parte civilă
    SC”CARMECO”SA CONSTANŢA-PRIN ADM. BACALE GHEORGHE : Parte civilă
    SC”ANTILOPA” SA BUCUREŞTI : Parte civilă
    SC”COMPUTER HOUSE INVEST”SRL IAŞI PRIN LICHIDATOR COMPANIA EXPERŢILOR LICHIDATORI IPURL IAŞI : Parte civilă
    ASIRI COMPANY SRL PRIN LICHIDATOR FILIP A. SANDA : Parte responsabilă civilmente
    GALENCO CRISTIAN : Martor
    SC BENAZET SRL PRIN ADM.JUDICIAR SC ACCER LICHIDATOR SRL : Parte responsabilă civilmente
    AMUNTENCEI MARIA MĂDĂLINA : Inculpat
    MIHĂILĂ DANIEL CLAUDIU : Inculpat
    AMUNTENCEI MARIA MĂDĂLINA : Inculpat
    NICA DAN : Martor
    MIHĂILĂ DANIEL CLAUDIU PRIN AFIŞARE LA CONSILIUL LOCAL IAŞ : Inculpat
    AMUNTENCEI MARIA MĂDĂLINA PRIN AFIŞARE LA CONSILIUL LOCAL IAŞ : Inculpat
    SC BENAZETSRL PRIN ADM.JUDICIAR ACCER LICHIDATOR SRL SUCEAVA : Parte responsabilă civilmente
    COSTEA ZÂNA : Martor
    MISTRIANU ANCA IVONA : Martor
    SLABU FLORIN : Martor
    EDUTANU IRINEL : Martor
    ALEXA GABRIELA MIRELA : Martor
    ALEXA GABRIELA MIRELA : Martor
    DOMINTEAN ADRIAN CĂLIN : Martor
    CANTEA TUDOREL : Martor
    DOMINTEAN ADRIAN-CĂLIN : Martor
    CANTEA TUDOREL : Martor
    FILIMON ION : Martor
    FEODOR OCTAVIAN- GEORGE : Martor
    NICA DAN : Martor
    TIMOFTE IOANA : Martor
    OSTACI PETRU : Martor
    LOMOSTEANU NICOLETA : Martor

    CONDAMNAT 3 ani

  125. cineva said

    am July 29 2012 @ 10:32 am

    10124.01/303/2008
    Înregistrat în data de: 10.03.2009
    Obiect dosar: lovirea sau alte violenţe (art. 180 C.p.) dosar format ca urmare a admiterii cererii de abţinere
    Materia juridicã: Penal
    Stadiu procesual: Fond
    Părţi: CIMPOERU CAMELIA MARIANA : Parte vătămată
    MIHĂILĂ DANIEL CLAUDIU : Inculpat
    MIHĂILĂ DANIEL CLAUDIU : Inculpat
    SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENŢĂ BUCUREŞTI : Parte civilă

    CĂI DE ATAC:
    Tip acţiune Data declarare Cine declara
    Pagina 1

    TERMENE DE JUDECATÃ:
    Data Detalii
    30/03/2009 Amânat
    Solutie: Deliberând, pentru lipsa inculpatului, Pentru emiterea unor adrese către Spitalul Universitar de Urgenţă Bucureşti şi către Spitalul Universitar de Stomatologie pentru a comunica daca se constituie părţi civile, Pentru emiterea unei adrese către Inspectoratul Naţional de Evidenţă a Populaţiei pentru a comunica actualul domiciliu al inculpatului şi pentru citarea la domiciliile indicate cu mandate de aducere, prin afişare la Consiliului Local sector 6 Bucureşti şi prin Administraţia Naţională a Penitenciarelor, Pentru emiterea unei adrese către DGPMB pentru a comunica dacă figurează arestat, către primăria locului de naştere pentru a comunica dacă figurează cu menţiunea „decedat” şi pentru obţinerea fişei de cazier judiciar a inculpatului, urmează a amâna cauza
    13/04/2009 Amânat
    Solutie: Deliberând, având în vedere cererea de amânare a cauzei formulată de inculpat pentru lipsă apărare, în vederea exercitării dreptului la apărare prev. de art.6 Cod pr.penală, urmează a o admite. Deliberând, pentru a se reveni cu adresă către Spitalul Universitar de Urgenţă Bucureşti şi către Spitalul Universitar de Stomatologie pentru a comunica daca se constituie parte civilă, Pentru a se reveni cu adresă către IJP Vaslui, pentru obţinerea fişei de cazier judiciar a inculpatului, urmează a amâna cauza
    04/05/2009 Amânat
    Solutie: Deliberând, în vederea administrării probatoriului, Pentru a se reveni cu adresă către IJP Vaslui, pentru obţinerea fişei de cazier judiciar a inculpatului, urmează a amâna cauza
    18/05/2009 Amânat
    Solutie: Deliberând, în vederea audierii martorilor, Pentru a se emite adresă către Inspectoratul Naţional de Evidenţă a Populaţiei pentru a comunica actualul domiciliu al martorei Calcev Florica, urmează a amâna cauza
    15/06/2009 Amânat
    Solutie: Deliberând, având în vedere cererea de amânare a cauzei formulată de inculpat pentru lipsă apărare, în vederea exercitării dreptului la apărare prev. de art.6 Cod pr.penală, urmează a o admite. Având în vedere că există posibilitatea ca părţile să se împace, urmează a amâna cauza,
    22/06/2009 Amânat
    Solutie: Deliberând, în vederea audierii martorei Calcev Florica şi pentru citarea inculpatului şi martorei cu mandate de aducere, urmează a amâna cauza
    07/09/2009 Amânat
    Solutie: Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Magistraţilor Judecătoriei Sectorului 6 Bucureşti nr. 1/31.08.2009 precum şi protestul personalului auxiliar de specialitate, privind restrângerea activităţii de judecată, faţă de proiectul Legii unitare de salarizare, apreciind că prezenta cauză se află în stare de amânare
    05/10/2009 Amânat
    Solutie: Deliberând, pentru ca părţile să se împace, Pentru audierea martorei Calcev Florica şi citarea cu mandat de aducere, Pentru a se emite adresă către Judecătoria Buzău pentru a comunica copia sentinţei penale 1736/2004 cu referat de la Biroul Executări Penale, urmează a amâna cauza
    26/10/2009 Amânat
    Solutie: Deliberând, pentru a se reveni cu adresă către Judecătoria Buzău pentru a comunica copia sentinţei penale 1736/2004 cu referat de la Biroul Executări Penale, Pentru a se cita inculpatul cu mandat de aducere, urmează a amâna cauza
    16/11/2009 Amânat
    Solutie: Deliberând, pentru lipsa inculpatului, citarea acestuia la Spitalul Euroclinic Bucureşti şi la domiciliul indicat cu mandat de aducere, urmează a amâna cauza
    30/11/2009 Amânat
    Solutie: Deliberând, pentru audierea martorului propus de inculpat pe situaţia de fapt, urmează a amâna cauza
    07/12/2009 Încheiere
    Solutie: Amână pronunţarea la 14.12.2009.
    Pagina 1 2 |

  126. cineva said

    am July 29 2012 @ 10:34 am

    Informaţii detaliate despre dosar

    Numãr unic dosar: 10124.01/303/2008
    Înregistrat în data de: 10.03.2009
    Obiect dosar: lovirea sau alte violenţe (art. 180 C.p.) dosar format ca urmare a admiterii cererii de abţinere
    Materia juridicã: Penal
    Stadiu procesual: Fond
    Părţi: CIMPOERU CAMELIA MARIANA : Parte vătămată
    MIHĂILĂ DANIEL CLAUDIU : Inculpat
    MIHĂILĂ DANIEL CLAUDIU : Inculpat
    SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENŢĂ BUCUREŞTI : Parte civilă

    CĂI DE ATAC:
    Tip acţiune Data declarare Cine declara
    Pagina 1

    TERMENE DE JUDECATÃ:
    Data Detalii
    14/12/2009 Soluţionare
    Solutie: Respinge ca inadmisibilă cererea de extindere a procesului penal formulată de partea vătămată. În baza art. 334 Cod procedură penală schimbă încadrarea juridică din infracţiunea prev. de art. 180 al. 2 Cod penal în infracţiunea prev. de art. 180 al. 2 Cod penal cu aplic. art. 37 lit. a Cod penal. În baza art. 180 al. 2 Cod penal cu aplic. art. 37 lit. a Cod penal condamnă pe inculpatul MIHĂILĂ DANIEL CLAUDIU la pedeapsa de 1 an şi 6 luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de lovire sau alte violenţe. În baza art. 83 Cod penal revocă suspendarea condiţionată a executării pedepsei de 1 an închisoare aplicată prin sentinţa penală nr. 1736/2004 a Judecătoriei Buzău, modificată prin decizia penală 45/27.01.2005 a Tribunalului Buzău şi dispune executarea acesteia alăturat pedepsei aplicate, inculpatul executând 2 ani şi 6 luni închisoare. În baza art. 193 Cod penal condamnă pe inculpatul MIHĂILĂ DANIEL CLAUDIU la pedeapsa de 6 luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de ameninţare. În baza art. 83 Cod penal revocă suspendarea condiţionată a executării pedepsei de 1 an închisoare aplicată prin sentinţa penală nr. 1736/2004 a Judecătoriei Buzău, modificată prin decizia penală 45/27.01.2005 a Tribunalului Buzău şi dispune executarea acesteia alăturat pedepsei aplicate, inculpatul executând 1 an şi 6 luni închisoare. În baza art. 33 lit. a Cod penal rap. la art. 34 lit. b Cod penal aplică inculpatului MIHĂILĂ DANIEL CLAUDIU, pedeapsa cea mai grea de 2 ani şi 6 luni închisoare. În baza art. 71 Cod penal interzice inculpatului exercitarea drepturilor prev. de art. 64 lit. a teza a II-a şi b Cod penal pe durata executării pedepsei principale. În baza art. 14 Cod procedură penală rap. la art. 346 Cod procedură penală şi art. 998-999 Cod civil obligă inculpatul la 1000 lei daune materiale şi la 10.000 lei daune morale către partea civilă CIMPOIERU CAMELIA MARIANA. În baza art. 14 Cod procedură penală rap. la art. 346 Cod procedură penală, art. 303 din L. 95/2006 şi art. 998-999 Cod civil obligă inculpatul la 478,54 lei daune materiale către partea civilă SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENŢĂ BUCUREŞTI. În baza art. 191 al. 1 Cod procedură penală obligă inculpatul la 700 lei cheltuieli judiciare avansate de stat. În baza art. 193 al. 1 şi 2 Cod procedură penală obligă inculpatul la 1100 lei cheltuieli judiciare către partea civilă CIMPOIERU CAMELIA MARIANA. Cu recurs în 10 zile de la pronunţare pentru procuror şi partea civilă Cimpoieru Camelia Mariana şi de la comunicare pentru inculpat şi partea civilă Spitalul Universitar de Urgenţă Bucureşti. Pronunţată în şedinţă publică azi, 14.12.2009.
    1 | Pagina 2

  127. cineva said

    am July 29 2012 @ 10:38 am

    Informaţii detaliate despre dosar

    Numãr unic dosar:
    (Numãr în format vechi) 2307/96/2004 (2307/2004)
    Înregistrat în data de: 11.11.2004
    Obiect dosar: înşelăciunea (art. 215 C.p.)
    Materia juridicã: Penal
    Stadiu procesual: Fond
    Părţi: MIHĂILĂ TOADER : Inculpat
    MIHĂILĂ DANIEL-CLAUDIU : Inculpat
    TOMULESCU MISTRIANU ANCA IVONA : Inculpat
    S.C. MOCASINO S.A. : Parte civilă
    S.C. BONTIMES S.R.L. : Parte civilă
    S.C. IOLIM S.R.L. : Parte civilă
    S.C. KRAUS CO-COMERT ŞI PRODUCŢIE S.R.L. : Parte civilă
    S.C. MUSDIAR COM S.R.L. PRIN ADM. JUD. SC RVA FILIALA ORADEA : Parte civilă
    S.C. MICRO SYSTEM S.R.L. : Parte civilă
    S.C. DARY 2000 S.R.L. : Parte civilă
    S.C. COM LEONARD S.R.L. : Parte civilă
    SC MONTANA SA : Parte civilă
    SC DINASTY PROD SRL : Parte civilă
    ADMINISTRAŢIA FINANCIARĂ IAŞI : Parte civilă
    SC IMPACT CONFECŢII SRL : Parte civilă
    SC WEST SHOES INDUSTRY SRL : Parte civilă
    SC PITTI INTERTRADING SRL : Parte civilă
    SC NAPPA 200 SRL : Parte civilă
    SC INTERSOC SRL IASI : Parte civilă
    SC SANZOR SRL : Parte civilă
    SC CLAVAGET SRL : Parte civilă
    SC CUCIULA’S SRL : Parte civilă
    SC PAL SRL : Parte responsabilă civilmente
    SC LADIONI KT GRUP SRL-PRIN LICHIDATOR ANDRONIC EUGEN : Parte responsabilă civilmente
    SC M.G.A.P. IMPEX SRL : Parte responsabilă civilmente
    SC CARA GINA SRL- PRIN ADMINISTRATOR PINTILII MARIANA : Parte responsabilă civilmente
    SC BURI SERV SRL : Parte responsabilă civilmente
    SC SAMI SERV SRL : Parte responsabilă civilmente

    CĂI DE ATAC:
    Tip acţiune Data declarare Cine declara
    Pagina 1

    TERMENE DE JUDECATÃ:
    Data Detalii
    12/01/2009 Amânat
    Solutie: – pentru studierea actelor dosarului.
    27/01/2009 Amânat
    Solutie: pentru studierea actelor dosarului.
    30/01/2009 Soluţionare
    Solutie: Condamnare.

  128. cineva said

    am July 29 2012 @ 10:39 am

    codamnarea este de 11 ani cu executare

  129. cineva said

    am July 29 2012 @ 10:44 am

    in ceea ce priveste dosarul penal cu vodafon…………spre surprinderea voastra el exista .Vodafon a comunicat numele pesoanei vinovata de eliberarea acelor facturi…pe care Mihaila a nenorocito ….aceasta are inceputa urmarirea penala

  130. cineva said

    am July 29 2012 @ 10:48 am

    asa ca…stimate domn Mihaila …care de altfel suferi de personalitate multipla…dupa cum reiese din multiple id sub care scrie.ca e mare scriitor…….vezi de amaraciunea din viata ta si nu sta agatat de o femeie ce chiar o doare undeva de tine si de parerea ta..atata poti atata faci……….a……..azi la 4.30,iar i ai dat mesaj pe ambele telefoane cat de mult ai iubit o…..ne deranjezi

  131. cineva said

    am July 29 2012 @ 10:50 am

    apropo……..publicitatea negativa……..tot publicitate se numeste….te pupam.. .ne asteapta o duminica splendida,pe mine si pe fosta ta sotie ….la piscina….sa fii iubit de un puscarias!!!!

  132. Oprea.Si Tudorel said

    am July 30 2012 @ 11:02 am

    Domnilor,in calitate de viitoare”sageata”al doamnei avocat Calcev Florica la diverse tepe,intreb si eu:dar cine e individul descris mai sus?Si macar ,daca tot ma bag sa preiau niste tepe date,doamna avocat a facut sau nu sex in grup cu sina de tren romania-spania,cum afirma unul din cei de mai sus?Macar sa stiu pentru ce ma bag,vorba altuia!

  133. Ilie said

    am August 7 2012 @ 8:43 pm

    CATRE DL. OPREA TUDOREL
    NOUL ASOCIAT SI ADMINISTRATOR AL SC KROMINI GOLD IMPEX SRL

    Va supun atentiei urmatoarele puncte privind activitatea dvs profesionala si sa speram si personala:
    1) Daca aveti cunostinata despre savarsirea, in numele SC KROMINI GOLD IMPEX SRL Bucuresti ,cu J40/2762/2010, CUI 26657501, Bd Ion Mihalache 60-62 si strIzvorul Rece 20,sector 4 Bucuresti,de catre fostul asociat unic, actualul partener in afaceri al dvs., CALCEV FLORICA, a urmatoarelor infractiuni puse ulterior pe seama administratorului ce figura in acte:- MUSAT RAZVAN FLORIAN, tel: 0764.332.998,administrator care s-a trezit cu dosar penal pe seama activitatii desfasurate in calitate de administrator de drept a numitei CALCEV FLORICA.
    Infractiunile anchetate la SC KROMINI GOLD IMPEX SRL Bucuresti sunt: evaziune fiscala, fals, uz de fals, inselaciune, contrabanda, savarsite cu intentie directa si calificata a infractiunilor prevazute de legea 87/1991, legea 241/2005- privind evaziunea fiscala, spalarea de bani a sumelor obtinute de CALCEV FLORICA prin savarsirea traficului de influenta, dare de mita, inselaciune, santaj, furt, favorizarea infractorului, bani spalati prin SC KROMINI GOLD IMPEX SRL Bucuresti, SC TREND GOLD SRL Timisoara si SC CS&DS AUTO COM SRL Bucuresti.
    2) Daca aveti cunostinata ca aceste infractiuni fac obiectul a 12 dosare penale distincte!
    3) Daca aveti cunostiinta ca asociatul unic CALCEV FLORICA a fraudat statul si terte persoane prin intentia de vanzare a SC KROMINI GOLD IMPEX SRL Bucuresti, lucru realizat prin cooptarea dvs in societate, ocolindu-se astfel certificatul constatator emis de ANAF, vanzare care la ora actuala face obiectul cercetarii penale.
    4) Daca ati fost intr-adevar prezent la semnarea si cooptarea in societatea SC KROMINI GOLD IMPEX SRL Bucuresti, sau s-a repetat situatia din 2005, cand numita CALCEV FLORICA, in calitate de avocata, in complicitate cu numitul Gamalie Cristian, anchetat in complicitate pentru infractiuni de evaziune fiscala, a incheiat in fals un act de cesiune de capital social unei persoane exact ca dl Oprea Tudorel, ulterior incepand urmarirea penala impotiva lui CALCEV FLORICA si a cesionarului in aprilie 2007, incheiata in mai 2007 si redeschisa in 2012, pentru stabilirea intregii activitati infractionale.
    Infractiunile probate ca fiind savarsite de CALCEV FLORICA sunt: favorizarea infractorului, complicitate la evaziune fiscal cu consecinte deosebit de grave, fals, uz de fals- situatie identica cu activitatea infractionala desfasurata prin SC KROMINI GOLD IMPEX SRL Bucuresti, la ora actuala.
    5) Daca sunteti asociatul lui CALCEV FLORICA in savarsirea a 43 de fapte penale probate de trafic de influenta, dare de mita, precum si fals si uz de fals savarsite in legatura de cauzalitate directa cu faptele de coruptie, toate acestea petrecute in decursul anilor 2002-2012, aflate pe rolul diverselor organe de cercetare penala.
    6) Daca ati preluat societatea cu tot cu active si pasiv, avand in vedere sumele eludate prin evaziune fiscala, fiind asociat cu aceasta la fraudarea societatii, statului si tertelor persoane.
    7) Daca in cazul preluarii cu tot cu pasivul societatii sunteti constient ca trebuie sa raspundeti ca administrator si asociat pentru 124 de acte materiale de evaziune fiscala, fals si uz de fals, ascunderea sursei impozabile in vederea fraudarii statului, stopaj la sursa in 2010-2012, prin activitatea infractionala desfasurata prin intermediul SC KROMINI GOLD IMPEX SRL Bucuresti.
    8) Daca doriti inregistrari audio-video cu numita CALCEV FLORICA si angajatii acesteia( impropriu spus angajati- in realitate avand calitatea de complici) atestate si certificate, inclusive fapte savarsite in luna iulie 2012.
    9) Daca aveti cunostinta de faptul ca numita CALCEV FLORICA a fost aruncata in strada in iarna anului 2003-2004, pentru ca sotul din acea perioada, Stefan Calcev ( Fane) a aflat ca fiul conceput in 2003 era un copil din flori, conceput la o partida de sex in grup cu 4 subofiteri,sau cu unul(fara a sti care) prin birouri de sectie, fecundarea realizandu-se datorita faptului ca individa CALCEV FLORICA nu avea toaleta sa se spele in birourile in care isi desfasura activitea sexuala.
    10)Daca aveti cunostinta de faptul ca al 2-lea sot a divortat si a scapat de ea intr-o maniera spectaculoasa, dup ace a aflat de viata promiscua dusa de sotia sa:
    - parata CALCEV FLORICA era femeia oricarui barbat care ar fi vrut-o: de la cetateni de etnie roma pana la indivizi cu cazier de proxenet in varsta de 50 ani a carui calitate era implantul de bile realizat in inchisoare.
    11) Daca aveti cunostinta de faptul ca numita CALCEV FLORICA, se mandreste cu statutul si definitiile ce au fost acordate de peste 100 persoane in decursul anului 2003( de la conceperea copilului din flori, pana in anul 2011, cand dl Musat Razvan Florian povestea cu lux de amanunte de sexul normal, oral si anal infaptuit cu respectiva in realtia asociat- administrator) : prostituata- sinonime: cocota, dama, partotina,telalita( regionalism); lele, madaranta,tearfa,tarnoanta, haita sau pupazoaica ( in Transilvania), bandura( in Bucovina), craita (in Maramures); landra,misarca,magopata,buleandra,guda( tot prin Moldova).
    Conform dex-ului femeie publica, care intretinea relatii sexuale pentru foloase si avantaje materiale.
    12)Daca sunteti dispus sa raspundeti in solidar cu numita CALCEV FLORICA, penal si patrimonial, fiind vorba de o asociere reala sau de fraudarea mascata a impozitelor datorate statului.
    13) Daca aveti cunostinta de faptul ca SC KROMINI GOLD IMPEX SRL Bucuresti a fost infiintata si capitalizata cu bani provenind din mai multe surse:
    -de la diverse persoane fizice prin inselaciune
    - de la diverse persoane fizice prin trafic de influenta si infractiuni assimilate infractiunilor de coruptie
    - de la diverse persoane fizice prin furt, prin tepuirea institutiilor bancare si tepe imobiliare.

    Spalarea banilor obtinuti astfel, de catre CALCEV FLORICA, s-au facut prin introducerea lor in circuitul legal, prin intermediul SC KROMINI GOLD IMPEX SRL Bucuresti, SC TREND GOLD SRL Timisoara si SC CS&DS AUTO COM SRL Bucuresti pentru toate acestea existand dosare penale pentru:constituire grup infractional in vederea savarsirii de infractiuni( spalarea banilor, etc), participanti fiind: CALCEV STOICAN FLORICA, asociata dvs. si initiatoarea grupului), STOICAN NECULAE( tatal complice), STOICAN ALEXANDRU IONUT( frate faptuitor-mic gainar prins cu produse de contraband in Moldova Noua in anul 2009, dosar redeschis in 2012), STOICAN COSMINA ROXANA ( cumnata – bagatoare de seama, absolventa cu success la examenul de admitere in ambele barouri-Bucuresti si Timisoara, in 2008 si 2009, cu fantasticele medii de 2,75-3,85 la toate materiile; in 2010 a renuntat sia trecut la amanet), PROSAC FLORENTINA ( complice- sageata celor enumerate mai devreme), MITITEAN MARIAN GABRIEL ( complice- concubin) fraierul platitor si victima celor mai sus mentionati; respectivul a platitit prea mult ptr.un sex anal_ daca era baiat destept platea 200 Euro ca Radulescu sau posta un anunt pe internet si atat.
    14) Daca dl Oprea Tudorel beneficiaza de acelasi tratament oferit de numita CALCEV FLORICA in decursul anilor angajatilor sai: sex oral, anal, normal, sau este discriminat, oferindu-se doar 2 din 3 ? Pentru mai multe detalii contactati colegul dvs Musat Razvan Florian , ametit cu toate tehnicile de sex in perioada mai-iunie iulie 2011 pentru ca acesta sa accepte in sarcina sa catele materiale de evaziune fiscala si activitati infractionale deluarate prin SC KROMINI GOLD IMPEX SRL Bucuresti.
    Daca recunoaste in urmatoarele COPII PUBLICE pe numita CALCEV FLORICA, realizand urmatoarele:
    -sex total si in grup cu dl Dascalu Ionut
    -sex prin tehnica URO ( urinand unul pe altul) cu dl Dascalu Ionut
    -sex total si in grup cu dl Dugaia George
    -sex total si in grup cu dl Radulescu Marius
    15) Daca, prezumandu-se faptul ca are cunostinta de activitatea infractionala a numitei CALCEV FLORICA in cabinetul de avocatura si SC KROMINI GOLD IMPEX SRL Bucuresti, ar fi dispus sa colaboreze cu organele de cercetare penala in vederea stabilirii intregii activitati infractionale a acesteia.
    Incepand cu data de 01.08.2012 o fundatie non-profit ce are ca scop demascarea activitatii de coruptie din Romania ofera 10.000 lei pentru probarea oricarei infractiuni de coruptie savarsite de catre CALCEV FLORICA, respective pentru fiecare autodenunt in parte.
    In cazul in care considerati unul din punctele mai-sus mentionate interesant pentru stabilirea unui climat social just, drept, lipsit de acte de coruptie lipsit de fraude in dauna statului si a persoanelor fizice va multumesc pentru colaborare, urmand a va tine la curent cu noutatile.
    In speranta unei cat mai bune colaborari, avand in vedere ca inclusiv aceasta adresa catre dvs. va fi data spre studiul presei de specialitate va rugam sa adoptati o atitudine corecta si sincera atat in fata organelor de cercetare penala.
    SPOR LA TREABA!

  134. AndreeaSexy said

    am August 27 2012 @ 6:17 pm

    Oare tentativa asta de avocat asa crede ca scapa prin viata?Spagi si sex la altii cat mai mult?Cand s-o lua de ea si cele la a caror barbat s-a dat,nu o vad cu ochi buni!Hahalera acum iar face vraji!!!!

  135. Anonim said

    am September 5 2012 @ 10:48 am

    Are cineva idee daca astia doi,doamna avocat Calcev si fostul ei sot,Mihaila,s-au impacat?

  136. cineva said

    am September 5 2012 @ 12:44 pm

    da……….pentru curiozitatea publicului larg………..sunt impacati de ceva vreme si chiar fericiti….detalii despre nunta….veti pimi in curand.Asa ca voi astia ….care va plictisiti in propria viata si o traiti pe a altora…..veti fii foarte dejamagiti

  137. VASILE VASILICA said

    am September 19 2012 @ 7:58 pm

    TACA PACA DOAR MINCIUNI

  138. gogu said

    am September 20 2012 @ 9:17 am

    Ce te face sa crezi ca sunt minciuni, o cunosti personal, stii ceva de ea si nu vrei sa spui, esti iubitul ei?

  139. Anonim said

    am September 20 2012 @ 12:02 pm

    Adevaraul e ca s-ar putea ca femeia sa mai vrea doamna avocat sa ii mai frece odata ridichea lui Mihaila,si sa fie o cacealma,dar am auzit ca se impacasera.Dar daca sunt doar miciuni,m-am mai linistit,vorba aia,TACA PACA,DOAR MINCIUNI

  140. gogu said

    am October 10 2012 @ 8:32 am

    Vad ca nu au mai aparut informati noi, pe tot parcursul acetor comentari , aceasta avocata era facuta praf, oare tot ce sa scrie era real sau doar o defaimare ptr procesul cu vodafone?

  141. Amant said

    am October 11 2012 @ 10:00 am

    Aceasta avocata acum se agata cu tot cu vrajitoare de capul fostului sot,doar-doar omul ar baga-o iar in seama.Daca ar stii fostul sot ce a avut la usa,ar repudia-o cu tot cu amantii ei.Si toti care am trecut prin patul ei stim ce nimfomana lacoma e femeia.Asa ca nu e defaimare,e adevarul gol golut.Lasa ca afla el si ex-ul de nebuniile ei cu politisti insurati de care tragea sa o salveze si de alte mizerii cu toti amantii,sa vad eu pe cine se mai bazeaza ea pe viitor cand s-o da fata corecta.

  142. cineva said

    am October 13 2012 @ 8:43 am

    PENTRU TOTI FRUSTRATII…CARE DIN CAUZA VIETII LOR FADE…. ALEG SA TRAIASCA VIATA ALTORA….TIN SA VA ANUNT..CA OAMENII NORMALI ,CARE II CUNOSC PE CEI DOI …STIU CARE ESTE ADEVARUL SI CHIAR LE SUNT PRIETENI….PENTRU FRUSTRATELE SI FRUSTRATII CARE AU TRECUT PRIN VIATA LOR SI NU PREA AU FOST BAGATI IN SEAMA…. SI CARE SUB ANONIMAT(CA DE …POSIBILITATILE DE A SUPORTA ALE HARTIEI SI ALE INTERNETULUI…MICILE RAZBUNARI ALE CELOR CARE ATATA POT)… TIN SA VA ANUNT .DIN NOU …CA AU IN JURUL LOR OAMENI CARE STIU CA ” IUBIREA”…IN FORME PE CARE CEI MARUNTI NU AU INTELES O, POATE TRECE PESTE OAMENI DE NIMIC DAR SI PESTE LUCRURI MARI.ASA CA …. ORI AVETI PUTEREA SA LE SPUNETI IN FATA CELOR DOI …CE CREDETI ,CE GANDITI(DE PARCA LOR LE AR PASA) …ORI VEDETI CA MICILE RAHATURI DIN CARE VA ALIMENTATI ZILNIC….. CEI DOI AU 8 ANI …DE VIATA ,IMPREUNA …SUB FORME PE CARE VOI NICI U LE VISATI ASA CA…. MAI CRESTETI NITEL …CA SA AJUNGETI LA TASTATURA UNUI CALCULATOR …PENTRU A SPUNE LUCRURI DE DOI LEI…CAINII LATRA ,URSUL MERGE.VA PUP PE TOTI

  143. Amant initial said

    am October 14 2012 @ 6:02 pm

    Eu chiar voi da si inregistrari,si dovezi cu avocata,acestui sot al ei,pentru a vedea daca ar accepta ca sotia lui sa distruga casa cuiva cu copil.Sunt curios daca ar trece si peste relatiile ei de amanta din ultimii doi ani!Am avut-o la degetul mic,dar nu merita ea sot si familie la cate case a stricat

  144. Anonim said

    am October 26 2012 @ 2:04 pm

    D-le Mihaila sfatul meu este sa-i chemi pe cei de la Antena 1 ,si sa le povestesti despre aceasta “d-na’.Sigur vor fii interesati

  145. Simona said

    am December 5 2012 @ 8:24 pm

    Lasa-ti tarfa in pace , acum are fibrom. De, a venit vremrea sa stea si curva prin spitale.

  146. Daniela said

    am December 5 2012 @ 8:27 pm

    Femeia nu stia cum sa puna mana pe fostul sot. Programase si cununia pe 22 septembrie si apoi pe 9 noiembrie., dar barbatul nici nu avrut sa auda. Credea ca el era prost sa puna botul la o fomista.

  147. Simona said

    am December 5 2012 @ 8:36 pm

    Lasa-ti femeia in pace.Are fibrom acum.Voi, amanti de ce nu faceti coada la usa ei? v-ati dat seama ca e o zdreanta de babaciune ridata?

  148. Dani said

    am December 5 2012 @ 8:45 pm

    Zdreanta asta de curva crede ca fostul ei sot mai pune botul la vrajeala ei? Atat de proasta sa fie? Dupa ce si linia ferata s-a terminat, la cati barbati a avut? cine dracul o mai ia de nevasta?

  149. Daniela said

    am December 5 2012 @ 9:30 pm

    Avocata asta viseaza la nunta cu fostul sot? Cine dracul se mai uita la ea.In septembrie visa sa se marite,dar a lasat-o Mihaila cu buza umflata, dupa ce se laudase peste tot. Iar in noiembrie la fel. E nebuna femeia se astepta sa o ia de nevasta dupa ce il bagase in puscarie. Ce tampita!

  150. Stefan said

    am December 17 2012 @ 1:11 pm

    Ar fi bine sa o ia de nevasta sa-si mai bata putin joc de ea.

  151. Stefan said

    am December 17 2012 @ 1:17 pm

    Este sadomasochista femeia.Nu-i ajunge de cate ori a ajuns la IML , din cauza lui.Omul a avut destule motive sa recurga la asemenea tratamente.Dar stiti vb. aia: ,,Din cocos nu faci gaina,nici din curva gospodina”.A incercat omul ,sa o aduca pe drumul cel drept dar nu a reusit prin toate metodele posibile.

  152. Stefan said

    am December 19 2012 @ 1:09 pm

    Aceasta d-na are tupeul sa le faca morala celor care scriu pe acest site, dar de ce nu are puterea sa-si scrie numele.Calcev Florica = CINEVA.Adica cantitate neglijabila.Ati auzit de puterea exempului?

  153. Anonim said

    am March 9 2013 @ 12:32 pm

    Mai stiti vreun internaut de-al nostru daca avocata mai e cu fostul ei sot?

  154. justitiarul said

    am March 14 2013 @ 3:31 pm

    Nici o stire noua din decembrie, nu mai stie nimeni nimic de aceasta doamna?

  155. Amant initial said

    am March 21 2013 @ 9:45 am

    DAR CUI MAI PASA DE FEMEIA ASTA?PANA SI FOSTUL SOT A REDUDIAT-O INAINTE DE CASATORIE PE PANARAMA,UMBLA IAR CU LIMBA SCOASA DUPA BARBATI INSURATI!

  156. Amant said

    am April 9 2013 @ 8:46 am

    Ce stire nousa sa mai fie de avocata Calcev?Umbla cu furtisagurile de ici de colo si dupa masculi pe unde s-o gasi dupa ce a trimis-o fostul sot la plimbare de”cinstita”ce era.Vai de capul ei de femeie,mai bine lasati-o in pace in lumea nevertabratelor!

  157. Amant 2003 said

    am April 21 2013 @ 7:33 am

    Cine e avocata Calcev? Una care umbla dupa nevestele fostilor si actualilor amanti sa le povesteasca ce experiente a avut cu barbatii lor.Mai bine o ignorati.Nu mai stie pe cine sa fure.

  158. cineva said

    am May 11 2013 @ 6:48 am

    in atentia doamnei Stan Mariana …vezi in mortii matii de viata ta..ca nu ti va place ce o sa incep sa public…pe langa plagerile penala…futu ti gura matii de infecta

  159. cineva said