Reteaua, metodele si clientii lui Catalin Voicu, Episodul II. Cazul Locic: presa in campanie si obsesia Basescu, aranjamente la varf cu sefii Politiei

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=41649




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


12 Comentarii pana acum»

  1. vrajitorul.eu said

    am March 19 2010 @ 4:17 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 19 2010 @ 4:17 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. Elena said

    am March 19 2010 @ 4:21 pm

    Daca alianta PSD-PNL castigau prezidentialele Romania era pierduta pentru totdeauna in mana mafiotilor securisti! Pur si simplu am scapat ca prin urechile acului de o mare nenorocire. Geoana, Antonescu si Ponta ar trebui sa explice romanilor ce fel de sistem aveau de gand sa instaureze in Romania, cu acest Voicu ca Ministriul de Interne. Acest om era pregatit de alianta PSD-PNL pentru a opri dosarele lui Patriciu, Nastase, Vantu, Voiculescu, Mazare, Fenechiu si a altora din justitie. Asta e adevarul! Aceste partide trebuie sa iasa de pe scena politicii romanesti pentru ce aveau de gand sa faca Romaniei!!!

  4. coc said

    am March 19 2010 @ 4:22 pm

    ….ca nemernicii astia, ies seara pe televiziuni, si cu figurile lor grave, anunta prinderea “infractorilor” care dau si iau mita, cresteri si scaderi in statisticile privind criminalitatea, arestari ale clanurilor…..si ei, seara ajung acasa, isi scot valizele din masini, si-si numara linistiti “productia” zilei…… desigur, cu toate dovezile din lume, ei sunt nevinovati, ei doar discuta la telefon, ei nu “pun vorbe bune”, ei isi dau doar cu parerea, ei traiesc din salarul de 5-6 sute de euro/ luna….doar ca au neamuri ultrabogate in america, care le doneaza case, palate, masini, conturi……marea coruptie nu exista! doar amaratul de medic care ia bani pt o operatie, doar popa care-ti canta doar pe bani, doar functionarul care ia bani pt un aviz-doua….astia sunt coruptii romaniei! astia trebuie bagati in puscarii pe zeci de ani….nu ei, onestii, cinstitii si verticalii acestei tari! ei, imunii, ei care din pix distrug sute de vieti prin favorizarea criminalilor, prin luarea de mite de sute de mii de euro….. dar, ei sunt nevinovati….doar base e de vina pt tot ce se intampla !! totul e o “facatura” (oribil cuvant rostit de acesti intelectuali)! impuscati merita, cu tot cu progeniturile lor, sa starpim raul din fasa!

  5. Alex said

    am March 19 2010 @ 4:22 pm

    astia sun tcei care ne conduc, cei care fac “legi” pentru “binele poporului”??
    pentru asa ceva s-a facut revolutie in 1989 si au fost impuscati oameni?
    pentru asa ceva platim noi impozite?

    de ce se invoca imunitate parlamentara atunci cand se incearca scaparea de justitie?
    dle ponta, ce masuri veti lua cu dl voicu?
    dlor parlamentari, veti bloca si acum justitia? veti considera ca dl voicu nu reprezinta pericol social si ca este “doar un dosar politic”?

    vrem ca acest om sa ajunga in fata judecatorilor, si sa acestia sa judece daca este vinovat sau nu!

    Nu va este rusine ca veti ramane in istoria Romaniei cu faptele astea? Nu va este rusine??

  6. reportervirtual.ro said

    am March 19 2010 @ 4:43 pm

    Bra?ul ciung al legii
    19 Martie 2010, 13:23 Spartakus 2 Comentarii Opinii Font: +A -a

    Bra?ul ciung al legiiDaca vreunul dintre voi considera ca Lombroso s-a inselat crezand ca firea unui om i se oglindeste pe chip, l-as ruga sa priveasca doua fotografii: una a lui Râmaru, cealalta a lui Catalin Voicu. Primul, in panoplia lombrosiana a infractorilor, ar fi Ucigasul. Al doilea, Mafiotul. Simpla privire a acestor indivizi iti da fiori si te face sa-i visezi noaptea. Pe primul pare sa scrie “crima”. Pe al doilea “hotie”. Singura diferenta e ca doar unul a platit pentru faptele sale. Al doilea n-a platit si nici nu va plati vreodata, pentru ca bratul lung al legii, care l-a rapus pe Râmaru a ramas intre timp ciung si doar ciotul lui bajbaie, zadarnic, sa-l agate pe Voicu

  7. nicu said

    am March 20 2010 @ 12:16 am

    Te apuca groaza cand vezi pe ce mana a apucat aceasta tara…nu mai e de stat aici…!!!…doamne Dumnezeule…nu se poate,nu se poate,,…!!!..si accidentul lui Orban a fost real…cat iau dat acelei fete sa taca…si mai vine si da lectii de democratie…!!!

  8. politicianul said

    am March 20 2010 @ 9:52 am

    Sa nu mai facem pe naivii si sa ne miram prosteste de aceasta increngatura de pile,relatii ,”servicii”, mita,trafic de influienta,nepotisme,etc,etc.Sunt cat se poate de “specifice”si “normale” intre politicieni si nu numai.”Mirarea” in fatza acestor metode de “rezolvare” a problemelor, este ori o naivitate copilareasca ,ori un machiavelism !Este modul de a “acumula” putere,prin relatii,cunostiinte,servicii facute cui trebuie…si preturile fiecaror oameni care sunt de “nepretuit” si de “neinlocuit”!Este “oglinda” societatii noastre de sus pana jos!OK???

  9. lucifer said

    am March 20 2010 @ 9:53 am

    Se cunoaste ca democratia este inca in fasa in Romania.
    Coruptia la nivel inalt este specifica tarilor sarace.
    Nu exista loc in lumea asta unde sa nu existe coruptie, doar amploarea fenomenului difera.
    Dintr-o tara relativ bogata,cu resurse naturale(ceea ce nu-i putin lucru), am ajuns de rasul curcilor.
    Totul, dar absolut totul , cu ajutorul nostru, al tuturor.
    Distrugerea tarii a venit din interior, incepand de la banala teava de irigatii furata de pe camp, pana la dezmembrarea caramida cu caramida a intregii industrii, si vanzarea ei la fier vechi.
    Nu mai producem nimic, cumparam totul cu bani imprumutati.
    Noi toti suntem vinovati de situatia actuala, pentru ca repet – coruptia infloreste in situatii de saracie profunda .
    Raspunde cineve pentru nenorocire acumulata in 20 ani?
    Cu siguranta in fata justitiei ,NU, ramane sa-i judece istoria.

  10. lucifer said

    am March 20 2010 @ 9:56 am

    Toti oamenii sunt corutibili, doar pretul difera.

  11. lucifer said

    am March 20 2010 @ 9:56 am

    corputibili, scuze.

  12. lucifer said

    am March 20 2010 @ 9:57 am

    oof, coruptibili(graba strica treaba)

Comment RSS · TrackBack URI