Ce vroiati voi sa faceti din Romania?

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=41643




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


18 Comentarii pana acum»

  1. http://www.urbaniulian.ro/2010/03/19/reteaua-metodele-si-clientii-lui-catalin-voicu-episodul-ii-cazul-locic-presa-in-campanie-si-obsesia-basescu-aranjamente-la-varf-cu-sefii-politiei/ said

    am March 19 2010 @ 4:12 pm

  2. vrajitorul.eu said

    am March 19 2010 @ 4:18 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 19 2010 @ 4:19 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  4. Elena said

    am March 19 2010 @ 4:21 pm

    Parlamentarii ca parlamentarii, dar ce dracu facem cu judecatorii astia care n-au niciun Dumnezeu?

  5. Eugen said

    am March 19 2010 @ 4:21 pm

    Daca alianta PSD-PNL castigau prezidentialele Romania era pierduta pentru totdeauna in mana mafiotilor securisti! Pur si simplu am scapat ca prin urechile acului de o mare nenorocire. Geoana, Antonescu si Ponta ar trebui sa explice romanilor ce fel de sistem aveau de gand sa instaureze in Romania, cu acest Voicu ca Ministriul de Interne. Acest om era pregatit de alianta PSD-PNL pentru a opri dosarele lui Patriciu, Nastase, Vantu, Voiculescu, Mazare, Fenechiu si a altora din justitie. Asta e adevarul! Aceste partide trebuie sa iasa de pe scena politicii romanesti pentru ce aveau de gand sa faca Romaniei!!!

  6. coc said

    am March 19 2010 @ 4:22 pm

    ….ca nemernicii astia, ies seara pe televiziuni, si cu figurile lor grave, anunta prinderea “infractorilor” care dau si iau mita, cresteri si scaderi in statisticile privind criminalitatea, arestari ale clanurilor…..si ei, seara ajung acasa, isi scot valizele din masini, si-si numara linistiti “productia” zilei…… desigur, cu toate dovezile din lume, ei sunt nevinovati, ei doar discuta la telefon, ei nu “pun vorbe bune”, ei isi dau doar cu parerea, ei traiesc din salarul de 5-6 sute de euro/ luna….doar ca au neamuri ultrabogate in america, care le doneaza case, palate, masini, conturi……marea coruptie nu exista! doar amaratul de medic care ia bani pt o operatie, doar popa care-ti canta doar pe bani, doar functionarul care ia bani pt un aviz-doua….astia sunt coruptii romaniei! astia trebuie bagati in puscarii pe zeci de ani….nu ei, onestii, cinstitii si verticalii acestei tari! ei, imunii, ei care din pix distrug sute de vieti prin favorizarea criminalilor, prin luarea de mite de sute de mii de euro….. dar, ei sunt nevinovati….doar base e de vina pt tot ce se intampla !! totul e o “facatura” (oribil cuvant rostit de acesti intelectuali)! impuscati merita, cu tot cu progeniturile lor, sa starpim raul din fasa!

  7. Cristi said

    am March 19 2010 @ 6:07 pm

    Usor, usor, iese la iveala reteaua mafiota care pusese la cale sa-l dea jos cu orice pret pe Basescu ca sa puna laba mizerabila pe tot ce-a mai ramas din tara asta. Retea mafiota economico-politica-judiciara. Semnalul transmis de DNA in cazul interlopului Voicu e extrem de pozitiv si fara echivoc: aveti grija baieti care vreti sa dati tara pe mana mafiotilor! Suntem cu ochii si urechile pe voi si mai devreme sau mai tarziu veti plati cu varf si indesat pentru toate mizeriile pe care le-ati facut si le faceti!!!! Eu am speranta ca din toata povestea asta, sistemul politic si justitia sa fie curatate cat mai eficient posibil de toate naparcile care il capuseaza.

    P.S. Oare cum te simti “moralistule” Ludovic Organ dupa adevarul devoalat de mafiotul Voicu despre accidentul comis de matale beat fiind????

  8. Radu said

    am March 19 2010 @ 6:09 pm

    Abia astept sa aud lunile astea toate incercarile de justificare/aparare/disculpare etc. din partea mai marilor de la PSD si PNL. Si poate mai pica si un mogul, acolo, asa, pentru a avea un set complet :)
    Hai ca incet, incet ne mai revenim si noi la normalitate, eu incep sa cred din nou in tara asta.

  9. cbabeanu said

    am March 19 2010 @ 7:55 pm

    PSD este un partid mafiot, reactionar si nociv pt Romania, dar PDL, a doua craca a sistemului comunist, dovedeste ca si-a depasit profesorul…

  10. Gogu Putere said

    am March 19 2010 @ 8:28 pm

    Noroc cu Base ca transformat Romania in statul lui mafiot. Nici dracu nu auzise de Voicu pana cand “l-au prins” facand matrapazlacuri cu cateva zile inaite de alegeri, desi PSD-ul nu mai era la putere de 5 ani, surpriza, acum ies in presa “stenograme” din care nimeni nu intelege mare lucru, imposibil de folosit in instanta.
    Bai portocaliilor chiar credeti ca suntem cu totii prosti. Daca aveti ceva real cu el bagati-l la puscarie. Mai bagati-l la puscarie si pe Basescu ca si el a fost in FSN, si pe Berceanu, pe Videanu nu mai zic, caci la FSN era cand a luat TOATA marmura Romaniei. Boc era presedintele Uniunii Asocia?iilor Studen?ilor Comuni?ti din România, filiala Cluj între 1987 ?i 1989, asta pentru ca era un vasnic anticomunist.
    Numai oameni curati…

  11. ildiko said

    am March 19 2010 @ 11:08 pm

    Si eu care credeam ca s-a terminat campania electorala!
    Avem circ in loc de masuri anticriza concrete!

  12. CIRCOTEL said

    am March 20 2010 @ 7:37 am

    SINT PERFECT DE ACORD CU CE SCRIETI, DOMNULE URBAN, DAR UITATI-VA SI IN OGRADA PROPRIE.E LA FEL DE MULTA MIZERIE!!!!DOAR CA DEOCAMDATA NU IESE LA SUPRAFATA DECIT PLEVUSCA.CURATENIA TREBUIE SA FIE GENERALA……..DAR CINE SA O FACA?ACUM SE DA IN PSD SI PNL CA ASTA E JOCUL, DAR E DOAR UN JOC PENTRU DISTRUGEREA RIVALULILOR. CIND OARE VA INCEPE REALA CURATENIE, CARE SA NU TINA CONT DE NIMIC ALTCEVA? SI INCA ODATA-CINE O POATE FACE? PINA ATUNCI E DOAR UN RAZBOI MURDAR, PURTAT DE OAMENI MURDARI PENTRU UN SCOP ORIBIL: CINE SA PREIA CONDUCEREA ROMANIEI!

  13. radu andrei said

    am March 20 2010 @ 9:10 am

    vroiau sa transforme Romania intr-un Mexic …

  14. politicianul said

    am March 20 2010 @ 10:06 am

    Imi vine sa rad de naivitatea unor “bebelusi” care ori sunt naivi ,ori “dau in gropi”.Comportamentul lui Voicu e specific tuturor politicienilor din aceasta tara ,nu numai unora din PSD!Problema este ca unii sunt mai putin “prudenti”decat altii, sau ca au “acoperirea unui partid mai puternic sau mai slab!Sigur, cand vor lua mai multe voturi PSDul, vor fi aratati cu degetul numai coruptzii din PDL!Ca asa’i la noi!…

  15. obiectiva said

    am March 20 2010 @ 7:02 pm

    o intrebare. CAND VA APUCATI DE TREABA? CA DEJA AU TRECUT 5 LUNI, aproape. daca ati hrani, spala, schimba un BEBELUS, dupa 5 luni, ce se intampla cu el? ar trebui sa aveti grija de tara asta, ca de propriul copil. i/am zis bine lui base, o data, a creste un COPIL e mai greu decat a conduce o TARA!

  16. gelu said

    am March 22 2010 @ 10:08 am

    dar voi ce aveti de gand sa faceti cu Romania ???

  17. dz3 said

    am March 23 2010 @ 3:42 pm

  18. dz4 said