Problema ?ig?neasc?, umflat? cu pompa de Centrul de Resurse Juridice mo?it de PNL si SOROS via Renate Weber. Alina Mungiu, avocata “prigonitului” Marean Vanghelie

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=41458




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


24 Comentarii pana acum»

  1. cineva said

    am March 17 2010 @ 6:04 pm

    Alina-Muget-Pipi revine in fortza! :)
    Cred ca riposta unei categorii sociale facuta mai demult in articolul de aici o pune la punct:

    http://gazutza.wordpress.com/2009/01/07/mandria-de-a-fi-inginer/

    Cred ca acolo era vorba de EA discriminand o anumita categorie de INTELECTUALI ? Si acum ne da lectii de discriminare ?

  2. viorel urban said

    am March 17 2010 @ 6:07 pm

  3. yu said

    am March 17 2010 @ 6:15 pm

    Am observat agitatia unor ONG-uri,cu ocazia declaratiilor domnului Theodor Baconschi!Atunci am realizat ,ca ,de fapt,existenta acestor ONG-uri este data de un promotor:invizibil care a procreat N Ong-uri spre a le manipula,spre a le folosi ,exact ca in cazul nostru!De ex. CE lagatura avea Agentia pentru monitorizarea presei sau societatea accept(HOMOsexuaqlii) Cu problemele etniei tiganesti?O falsa problema este indusa oficial,doar pentru a se obtine fonduri,dar si pentru a arunca ,din cind in cind,cu tone de noroi asupra Romaniei!

  4. bun roman said

    am March 17 2010 @ 6:15 pm

    Din pacate de 20 de ani s-a reusit doar performanta TIGANIZARII si MANELIZARII DEMOCRATIEI POLITICE din ROMANIA ,deoarece SCANDALUL,CIRCUL,HAOSUL,GRANDOMANIA si AROGANTA din politica romaneasca nu se mai termina in veci.

  5. corel said

    am March 17 2010 @ 6:15 pm

    Vom fi operati su ?i?ul
    Toate Facult??ile de Medicin? ?i Farmacie, au locuri rezervate si gratuite pentru tigani. Fondul de Educa?ie pentru Romi ?i Institutul pentru o Societate Deschis?(OSI) patronat de George Soros, în parteneriat cu Ministerul S?n?t??ii Publice au un program de burse pentru studen?ii de etnie rom?.
    Beneficiarii acestor burse sunt 60 de romi, studen?i sau cursan?i la colegiile de asisten?i medicali ?i moa?e, incepand cu ultimul an de liceu. Evaluarea candida?ilor se face pe baza dosarului care se depune la Centrul de Resurse pentru Comunit??ile de romi din Cluj Napoca. Bursa acopera toate cheltuielile legate de studii, cazarea, transportul, manualele ?i rechizitele, taxele de participare la conferin?e, seminarii ?i alte evenimente profesionale, abonamente la biblioteci ?i baze de date profesionale. Li s-a creat si un portal. www. soros.org/initiatives/health/focus/roma.
    Pe un asemenea portal, zilele trecute, guvernul Boc a alocat 500 de milioane de lei, cand el se putea realiza si la un pret de 100 de ori mai mic.

  6. nicolae said

    am March 17 2010 @ 6:16 pm

    tipic romanesc,nimeni nu ia masuri
    Daca s-a ajuns si in situatia de a se pretinde populatiei majoritare cunoasterea limbii magheare Macar de ar fi adevarat . Dar sa lansezi informatii mincinoase care aduc un afront tarii tale , fara sa-ti pese , denota un nivel ingust de judecata intelectuala .Nu se poate sa arunci agentiilor internationale chear si in presa informatii ne adevarate despre propia ta tara, doar ca sa obtii avantaje materiale personale . cred ca aceasta denigrare a unor persoane care atrage dupa sine , indirect prejudicii de imagine a trii ,nu trebuie sa fie tolerate . Acestea atacuri mincinoase ,in mod repetat [ interesant ,promovate constant de aceleasi persoane ] in timp devin interpretabile in mod negtiv in pozitionarea romaniei vizavii de minoritati . De ce nu se iau masuri ? tine de imaginea romaniei . De ce ?E totusi o problema de politica externa .

  7. viorica said

    am March 17 2010 @ 6:16 pm

    adevarat
    Gand la gand si complet articolul si luarile de pozitie ale autorului si ale deputatului Urban! Felicitari adevar graita-ti, vedeti si doctoranda tziganca din Londra, tot ong-ista, arestata acum pt, ajutat la intocmit acte false pt cca 200 tzigani care au luat ajutor de stat! Unde sunt jignitii care au venit la Nasul sa se planga ca Presedintele le-a spus in fata ca sunt in toata Europa la cersit! S-a ajuns la discriminarea majoritatii cu concursul unor inconstienti care parca si-au pierdut mintile!

  8. Gabi said

    am March 17 2010 @ 6:16 pm

    RRomii
    Este adevarat ca multi romani urasc pe tigani dar nu pe toti ci numai pe infractori!In ceeace o priveste pe madame Pippidi si Renate nu am o parere buna!Castiga si ele un ban in plus pe spinarea tiganilor.Iar a-l apara pe analfabetul de Vanghelie este chiar culmea!NU-l iubim nu pentruca este jumatate tigan si jumatate evreu ci pt.ca dupa ce ca nu stie carte este obraznic si se crede mare eminenta cenusie a PSD-ului!

  9. Mihaela said

    am March 17 2010 @ 6:17 pm

    complexul grasanei
    Desigur, madame pipidi, maritata cu un homosexual, nu prea a avut o viata de familie,nu prea stie ce inseamna viata sexuala, ci doar isi inchipuie cum ar fi, si atunci uraste tot romanul asezat, crestin ,ortodox , la casa lui,familist.
    Pe tigani ,insa, ii plange ,cu lacrimi viclene, pentru ca grasana face politica lui jiji soros,deci o politica ANTIROMANEASCA. Medicina nu i-a placut ,e mai comod sa aduni fonduri pentru etnici si discriminati.
    Activitatea acestei grasane complexate a culminat cu blasfemia impotriva lui Iisus (nici nu ma mir,avand in vedere originea etnica a pipidei;si ea este o minoritara ).
    Nu pot sa spun decat :DUMNEZEU S-O IERTE!

  10. cineva said

    am March 17 2010 @ 7:24 pm

    “Departamentul de Stat american a publicat un astfel de material în care se arat? cu degetul moralizator c?tre autorit??ile romåne, raportul pe anul 2009 fiind realizat ?i prin contribu?ia oengeului fondat de Sörös”

    Normal ca “TATUCUL revolutiilor anticomuniste” de aia si-a tras bazele unui OnaNGe aicea imediat dupa revolutie. Acuma se vede limpede la ce folosea. :)

  11. cineva said

    am March 17 2010 @ 7:30 pm

    Taiati tentaculele jidanilor in Romania prin ONG-uri si NE VOM PUTEA FACE ORDINE SI LINISTE IN TARA!
    Acuma v-ati prins unde ERA BUBA CU PUROI ?

    Intrebare de miliarde de euro:
    ARE puterea oare Base si PDL-ul sa taie tentaculele acestor ONG-uri ? :)
    Sau la prima incruntare a TATUCULUI dispar toate partidele din Romania si ni se aduce dictatura ?

  12. obiectiva said

    am March 17 2010 @ 7:44 pm

    la scoala, fura cutia cu lapte si cornul. il mananca repede si cand face invatatoarea cercetari, il are pe al doilea. adic, singurul ramas. in UK fura cu acte. o tiganca cu facultate.. astia au in baza genetica, furtul. NU toti. majoritatea.

  13. obiectiva said

    am March 17 2010 @ 7:50 pm

    DOMNULE SENATOR. daca dati cautare pe google la numele delia toma. romanian misogynity versus BOGDAN TEODORESCU. veti vedea ca SOROS e in spatele lui BASESCU! dar, tot nu cred ca asta, prezidentele, e francmason. e numai…un fost elev mediocru, prost. SOROS e in spatele tututor actelor si actiunilor petrecute IN ARDEAL. din 1990 incoace. daca NU e asa, sa nu imi spuneti mie OBIECTIVA! inclusiv cu regionalizarea, garda maghiara si TINUTUL SECUIESC.

  14. obiectiva said

    am March 17 2010 @ 7:52 pm

    PS veti vedea si pe RENATE WEBER. pe acea cautare pe google.

  15. obiectiva said

    am March 17 2010 @ 7:54 pm

    daca dati cautare pe google la HARAV UZIEL veti vedea cati EVREI AU REPRIMIT CETATENIA ROMANA… CATI, CARE, CE!

  16. obiectiva said

    am March 17 2010 @ 7:54 pm

    ps pentru ce!

  17. obiectiva said

    am March 17 2010 @ 7:55 pm

    eu sunt mai tare ca JAMES BOND.

  18. cineva said

    am March 17 2010 @ 8:37 pm

    Liniste doamna ca acusica ne salta Mossadul! :) Aia nu lasa urme ca Securitatea!
    Si nu de alta da inca suntem sub ocupatie militara (iudeo)americana!

  19. vrajitorul.eu said

    am March 18 2010 @ 12:28 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  20. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 18 2010 @ 12:28 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  21. Csaba said

    am March 18 2010 @ 11:14 pm

    Eu propun o verificare in amanunt a averilor acestor bieti oameni morti de grija tiganilor. Mi-ar place sa stiu cat castiga ei din activitatile depuse si cum justifica fiecare alt banut si bun din posesia lor.

  22. Csaba said

    am March 18 2010 @ 11:18 pm

    Si inca ceva, cacatul ala cu ochi pe nume Sörös sa nu uite ca e ungur si ungurii ii uram pe tigani mai mult decat ar putea face vreodata un roman.
    A baga bani in asa ceva e doar dorinta sincera de a produce dezordine in societate, ca tiganul ala ungur – Sörös, sa poata face linistit matrapazlacurile lui financiare ce au contribuit din plin la caderea economiei mondiale,umplandu-i buzunarele lui si altor ¨oameni buni la suflet¨ .

  23. ildiko said

    am March 18 2010 @ 11:25 pm

    Soros este evreu.

  24. obiectiva said

    am March 19 2010 @ 4:52 pm

    @cineva. nu ti/ai dat seama CA PROVOC MOSSAD?

Comment RSS · TrackBack URI