Banner

Gripa aviara se intoarce odata cu spionii de primavara. A murit gripa porcina, traiasca gripa aviara! Primul caz nou de H5N1 din UE, la Letea.

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=41455




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


21 Comentarii pana acum»

  1. Zolly said

    am March 17 2010 @ 6:26 pm

  2. radu andrei said

    am March 17 2010 @ 7:04 pm

    Streinu Cercel : ” I will come back !”

  3. cineva said

    am March 17 2010 @ 7:40 pm

    ATENTIE MARE sa nu ne-o traga cu vreo epidemie reala acusica si noi sa tipam extaziati ca nu vrem sa ne vaccinam!
    Ochii pe net ca baietii astia nu se joaca …Daca si-au propus sa ne aduca la 500mil. nu cred ca nu s-au gandit si la metode de acu multi ani!

  4. obiectiva said

    am March 17 2010 @ 7:59 pm

    hai, treceti la decimarea pasaretului… ca cu porcina NU a mers.

  5. obiectiva said

    am March 17 2010 @ 8:04 pm

    bai, cum naiba astia sunt asa de destepti la letea, tulcea, la veterinari, ma refer de DEPISTEAZA GRIPA AVIARA FARA LABORATOARELE SUPER DOTATE DIN MAREA BRITANIE? si, culmea, nu in crescatorie, ci in DOUA GOSPODARII. cine le/a permis accesul in gospodarii? ca, in tulcea, mergi pe plaurii de la o gospodarie la alta.. ha. am inteles. abia a fost REPORTAJUL PROTV CU LEPROZERIA DE LA TICHILESTI… CITITI DELIA TOMA romanian misogynity…

  6. obiectiva said

    am March 17 2010 @ 8:07 pm

    data fiind COINCIDENTA, e foarte posibil ca diabolicii astia sa incerce sa faca un transfer de gene intre aviara si lepra….

  7. obiectiva said

    am March 17 2010 @ 8:07 pm

    ca cu PORCINA nu le/a mers.. cum au vrut…

  8. obiectiva said

    am March 17 2010 @ 8:08 pm

    @radu andrei. SI EU AM SPUS I WILL COME BACK.

  9. cineva said

    am March 17 2010 @ 8:19 pm

    Daca nu stiati virusul gripei aviare ca si cel al porcinei se depisteaza cu ochiul liber in Romania ..:)
    Cand DACA SUNT 2-3 microscoape electronice in Romanica (si alea vechi de secole cred), unul in Buc. altul in Iasi si poate Clujul de-o mai avea ceva iar medicul la orice infectie/viroza ti-o trage cu “antibioticul de spectru larg”, trebuie sa credem ca intr-adevar la noi gripele astea speciale se depisteaza pe baza urmatorului algoritm:

    Daca vezi pe unul ca tuseste tare de tot atunci e porcina.
    Daca tusese mai rar si mai moderat atunci e aviara. :)

    Vrem si noi o poza cu virusul ala nerusinat de acolo de la Letea.
    Filmat TOTUL de la colectarea de probe pana sub raza de la microscopul electronic. Atunci o sa-i cred si POATE taiem gaina infectata. :)

  10. cineva said

    am March 17 2010 @ 8:23 pm

    Bun, da cum facem sa-l declaram si pe Streinu infectat si cu porcina si cu aviara, numa bun de eutanasiat!
    Asta daca mai sta pe acolo pana in vara 2010 o sa avem cate un fel diferit de gripa in fiecare judet din tara!

  11. obiectiva said

    am March 17 2010 @ 8:30 pm

    @cineva. numai cineva din anturaj. sa filmeze ceva compromitator…cum pupa un tap in anus…

  12. Ionut Marin said

    am March 18 2010 @ 11:12 am

    gripa aviara, porcina, vanzare de organe – niste nimicuri, ne ciuruiesc

    http://ionut-marin-imobiliare.blogspot.com/

  13. Analfabet said

    am March 18 2010 @ 12:05 pm

    “British tests to confirm the disease are under way at the reference laboratory in Britain,” Marian Zlotea, head of Romania’s national sanitary-veterinary authority, told Reuters.

    “We are talking about a very small peasant farm, situated in a very isolated area … and two hens. Probably the strain has been brought by migratory birds,”

    “Testele pentru confirmarea bolii sunt în curs de desfasurare, la laboratorul de referint? din Marea Britanie,” Marian Zlotea, seful autoritatii sanitar-veterinare din Romania , a declarat pentru Reuters.

    “Vorbim despre o ferm? taraneasca foarte mica, situata intr-o zona foarte izolata … si doua gaini. Probabil tulpina a fost adusa de pasari migratoare”, a adaugat Zlotea.

    DOUA GAINI ?? wtf LOL

    http://anunturilemele.info

  14. cineva said

    am March 18 2010 @ 12:12 pm

    Aha…deci “analizele” si “testele” se fac in UK , cunoscuta si drept tara cu cele mai mari aberatii cretinoide / m.p. :)

    Prostii “de Romania” nu au acces la asfel de analize “mistice”.

    Marian Zlotea …cat ti-au dat baietii? Macar juma de milion ? :)

  15. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 18 2010 @ 12:28 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  16. vrajitorul.eu said

    am March 18 2010 @ 12:29 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  17. ildiko said

    am March 18 2010 @ 4:14 pm

    gria aviara a fost o afacere din sfera pdl, li s-a facut dor de castiguri.

  18. ildiko said

    am March 18 2010 @ 4:16 pm

    gripa aviara a fost o afacere din sfera pdl, li s-a facut dor de castiguri.

  19. VIOREL URBAN said

    am March 18 2010 @ 4:18 pm

    @ ildiko

    e penibil ce zici, bine, arunca tot ce se intampla rau pe pdl si pe noi + Basescu

    sa nu va mai plangeti insa cand aruncati pe toti in aceeasi oala si apoi oamenii aia se satura sa fie sacul de box al multora ca tine care considera ca toti din nu stiu ce grupare sunt numai hoti, smecheri si pusi pe invarteli
    asta e raspunsul tau la ce facem noi, asta e, m-am invatat si ne-am invatat sa fim tratati astfel insa noi mergem inainte

  20. ildiko said

    am March 18 2010 @ 11:41 pm

    Viorel Urban
    Nu lua in nume personal ce am scris. In fiecare partid sunt si oameni cumsecade, asta nu inseamna ca pentru ei sa inchid ochii la ce face partidul in general. Pe vremea gripei aviare, cand unii dezifectau cu apa chioara, fratii Urban nu faceau parte din pdl.
    Din pacate eu nu mai am incredere in partide, doar in persoane, astfel daca nu-mi place stilul de manifestare al pdl-ului nu inseamna ca nu apreciez ceea ce face senatorul Urban Iulian.
    Are idei bune, dar ele nu prea sunt acceptate nici de propriul partid.
    Apropos, basescu, presedintele tarii, trebui sa fie independent, fara interese de partid, deci daca sunt contra lui teoretic nu pot fi acuzata ca sunt impotriva vreunui partid.

  21. obiectiva said

    am March 19 2010 @ 3:10 pm

    CARE E PROBLEMA? EU l/am ales pe basescu, eu il dau jos…..eu sunt apartinica. dar, NU POT SA NU FIU vigilenta!

Comment RSS · TrackBack URI