Banner

Ai intarziat 30 de zile rata? Ti se reziliaza Casco

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=41308




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


10 Comentarii pana acum»

  1. ady said

    am March 16 2010 @ 6:44 pm

    Legi facute cu dedicatie,toate in detrimentul omului de rand!!!
    Ar trebui sa emigram toti!!! tara de rahat,creata artificial,trebuie odata si odata rupta in bucati!!!

  2. cineva said

    am March 16 2010 @ 8:41 pm

    BRD mancai-ar mamica! De aia 5 miliarde de euro “disparute ca prin minune” acum 2-3 ani ce se mai stie ? :)
    S-a dat uitarii si prostii au platit veseli ?
    Cica i-a luat un broker care nici macar n-a fost sanctionat disciplinar (banui ca acum a fost si avansat…)
    Vorba unuia mai mic dar care a sesizat esenta: “Tati da cum de a putut sa care atatia bani cu el ?” 😀

  3. kkk said

    am March 16 2010 @ 11:03 pm

    nu mai platiti rata la masina sasi iamasina avariata sa se spele pe cap cu ea

  4. cristi said

    am March 17 2010 @ 6:39 am

    Nu sunt legi de kkt cum zic unii, astea sunt legile normale peste tot. Este absolut normal ca sa rezilieze contractul daca nu platesti mai mult de 30 de zile. La fel este si la telefon, si la cablu etc. Nici doamnei, daca era in situatia sa aiba o firma si dadea o factura pe care clientul sa nu o plateasca, nu i-ar fi convenit sa fie mama natura. Dar vad ca romanii in continuare vor sa fie niste asistati, fara obligatii de nici un fel, doar beneficii. Totdeauna sunt niste neintelesi, saracii. Totdeauna altcineva este de vina.
    In alta ordine de idei, @kkk: daca nu plateste, va fi executata silit de banca. Daca nu are nimic pe numele ei sa ii vanda, va avea poprire pe salarii pana banca isi va recupera banii.
    Acum incep sa se vada problemele create de creditele date la oricine fara nici o baza. Nu toata lumea trebuia sa isi permita credit. Era de asteptat o asemenea situatie in tara. Dar…shit happens all the time. Situatii ca ale doamnei sunt deja ceva la ordinea zilei acum.

  5. Ionut Marin said

    am March 17 2010 @ 11:02 am

    Mda…..nu cred ca e singura in aceeasi situatie, mai grav e ca romanul este atat de grandoman incat isi ia masina la care nu poate achita casco sau rata – http://ionut-marin-imobiliare.blogspot.com/

  6. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 17 2010 @ 1:57 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  7. vrajitorul.eu said

    am March 17 2010 @ 1:58 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  8. cineva said

    am March 17 2010 @ 4:57 pm

    @cristi
    “Nu sunt legi de kkt cum zic unii, astea sunt legile normale peste tot. Este absolut normal ca sa rezilieze contractul daca nu platesti mai mult de 30 de zile.”

    Si banii platiti pana atunci s-au asezat bine in buzunarashele firmei de asigurari ? :)
    Si daca ai plati o luna DA si una BA si TOT AR TREBUI sa-ti dea ceva despagubiri in functie de cat ai cotizat!
    Dar cum sa prostim papagalul mai bine decat..prin contract ? :)
    Prin contract NOI avem intotdeauna dreptate (fiindca suntem monopolul) iar boul trage linistit la jug.

    Inlocuiti contractele cu bunul simtz si aveti CAPITALISMUL si LIBERTARIANISMUL!

  9. eva said

    am March 17 2010 @ 5:00 pm

    Toate platile ce depasesc 30 de zile ,in a 31-a zi sunt plati restante ,care au consecinta expirarea politei de asigurare ,de orice natura.Acest lucru este valabil inca din anul 2000,sau poate mai devreme,doar in anul acela am incheiat polite de asigurare de viata,casco ,si atunci am fost informata ce se poate sa-mi intample.

  10. romanasul said

    am March 17 2010 @ 10:45 pm

    Intr-adevar ne place REGULA BINE FACUTA si RESPECTAREA ACESTEIA – DAR BINEINTELES CA PENTRU CEILALTI !!!
    Adica cum sa beneficiez de o Asigurare Casco pe care NU am mai platit-o si Implicit s-a Anulat ???
    DECI – NU AM MAI PLATIT – SI ASA ERA CONTRACTUL – IN ZIUA 31 NU MAI EXISTA CASCO !!!
    DIN MOMENTUL ALA NUMAI DUMNEZEU MAI PUTEA SA AJUTE – BENEVOL !!!

    Creditele astea date “cu buletinul” in care tot omul de rand din Biata Romanie visa sa aiba masini peste Nemtzii din Germania care muncesc de 3 generatii …

    Ce Semeni – Aia Culegi !!! Mos Craciun vine Numai O Zi pe An ! si atunci cu cadouri platite de Aproiati !
    Legendele sunt frumoase – ca orice alte povesti …

Comment RSS · TrackBack URI