Utilizati numerarul si preferati intimitatea? Sunteti terorist!

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=41008




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


14 Comentarii pana acum»

  1. cineva said

    am March 14 2010 @ 8:07 pm

    Anuntan cu “bucurie” ca implementarea sistemului de mai sus a inceput si in Romania de ceva ani! :)
    Multinationalele stiu de asta! Ia intrebati-o pe tantuca dulce si “naiva” de la HR care sunt criteriile dupa care se recruteaza “candidatul ideal” in patria noastra iubita?
    1. Cutia craniana transparenta si cat mai putine circumvolutiuni …
    2. Ciocu’ mic si un pic adus de spate. Ca sa mearga si fara vaselina.
    3. Daca nu-si spala chilotii in public si la servici, e un posibil terorist …
    4. Daca nu participa la trainingurile ideologice ale firmei sau “team building-uri”, reject! Asa ceva nu se accepta!
    5. Trebuie sa rada tamp si la comanda. Daca nu hahaieste la o gluma de kkt sau la vreo blasfemie religioasa…este iarasi un posibil terorist.

  2. Csaba said

    am March 14 2010 @ 10:05 pm

    Cantecul lui Bruce Springsteen – ¨Born inthe u.s.a.¨ poate fi acum imnul celor ce sunt privati de absolut orice drept GARANTAT de constitutia lor. Sieg heil OBAMA, BUSH, CHENNEY, ROCKEFELLER, SACHS, MORGAN, si alti NEO NAZIS!!!

  3. alex v said

    am March 15 2010 @ 12:57 am

    adevarul dureros si gol-golut:)

  4. Mladin Dorian said

    am March 15 2010 @ 10:50 am

    CLAR SUNT TERORIST (DUPA ACEST CRITERIU…); NU STIAM…

  5. Mladin Dorian said

    am March 15 2010 @ 10:52 am

    APROPO! CARE ESTE DEFINITIA EXACTA A TERORISMULUI ?

  6. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 15 2010 @ 11:25 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  7. vrajitorul.eu said

    am March 15 2010 @ 11:25 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  8. cristi said

    am March 15 2010 @ 1:56 pm

    Cam exagerata abordarea. In primul rand, nu exista doar carduri de credit. Eu nu am avut niciodata card de credit, doar de debit. Deci nu am nici un motiv sa ma indatorez prin card. In al doilea rand, plata cu cardul este cu mult mai comoda decat cu cash. In plus, nici nu imi pasa daca autoritatile isi pierd vremea sa vada ce am cumparat eu cu cardul. Imi este absolut egal. Evident, asta in cazul in care chiar putem crede ca este cineva care isi pierde vremea sa urmareasca populatia. Mie imi pare ca sunt multi tampiti care cauta sa indemne la anarhie. De inteles in Romania. Chiar ii pe aici un articol cum ca unul din cinci romani are dosar penal. Dar totusi, pana la aberatiile din articol…pasul ii mare.

  9. VIOREL URBAN said

    am March 15 2010 @ 1:58 pm

    @ Cristi

    Pai.nu e din Romania. Daca puneai mana , erai atent si citeai cu atentie , urmai sursa ai fi realizat ca nu e de la noi.
    Paul Joseph Watson

    Prison Planet.com

    Joi, 11 Martie 2010

    http://www.prisonplanet.com/use-cash-and-enjoy-privacy-youre-a-terrorist.html

    Fi mai atent .

  10. mihaela said

    am March 15 2010 @ 2:28 pm

    Abordarea nu este exagerata deloc, asta este realitatea pe care tu o ignori lasându-te manipulat.
    Daca asta te face sa te simti bine esti liber sa continui, dar când ti se va implanta si un cip cu care nu numai ca vei fi urmarit dar vei fi si determinat sa faci sau sa nu faci ceva – bineinteles fara ca tu sa stii acest lucru -, tot abordare exagerata ti se va parea ?
    Incearca sa nu mai ”inghiti” doar avantajele ce” ti se ofera” prin folosirea nu stiu carui sistem ( card, pasaport european… ) incercând sa ”vezi” si ce se ascunde in spatele acestor ”avantaje”.

  11. timisorean1 said

    am March 16 2010 @ 11:24 am

    astia sunt psihopati rau de tot. inclusiv cristi

  12. cineva said

    am March 16 2010 @ 10:02 pm

    @cristi

    De acord cu tine ca a plati cu cardul e frumos, dragutz si elegant …da ce zici de urmatorul dialog:
    ” – Mitzo, a venit un bou nou pe plantatie pe la noi si am vrea sa-l angajam ca e ceva de capul lui…Din cate am inteles fosta firma de la care vine , lucra cu voi (BRD, BCR, etc.). Nu poti sa dai un ochi pe acolo prin conturi maiine la munca sa vezi cam cat lua? Ca sa stim sa nu ne ceara prea mult ca nu ne duce el pe noi de nas ….
    – Da Rodico , las ca ma uit eu maiine si iti zic. Te-am pupat!”

    Domnule Cristi, cand iti vei schimba angajatorul si ala va sti salariul tau la fosta firma din momentul in care ai intrat pe usha si tu nici nu ai suflat o vorba de bani…CE ZICI DE ASTA ??
    Mai e bun contul la banca si cardul de credit/debit ? 😀

  13. kkk said

    am March 17 2010 @ 12:06 am

    cardu cea mai mare tampenie inventata vreodata

  14. cineva said

    am March 17 2010 @ 12:14 pm

    Cate banci din Romania garanteaza oare clientului ca NICI UN ANGAJAT AL BANCII nu are acces la conturi fara autorizatia titularului ? 😀
    Digipass-urile alea nu s-ar presupune ca rezolva problema asta ?

    Oricum “Mitza suprema da Bucuresti” va avea acces la conturi chiar daca palmashii bancilor din provincie nu au …

Comment RSS · TrackBack URI