Scrisoare de suflet de la o profesoara din Ilfov

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=40754




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


26 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 12 2010 @ 11:06 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. vrajitorul.eu said

    am March 12 2010 @ 11:07 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. marianf said

    am March 12 2010 @ 11:54 am

    Asa cum erea erea mai bine pe timpul lui ceausescu ca scoala , macar da nu intrau la liceu , mergeau la scoala profesionala si faceau practica la locul de munca , acum cati din antreprenori isi mai educa viitori angajati. Sa ajuns in Romania incat esti descurajat de atitea schimbari in invatamintul politic , manuale tot mai grele vor uni sa-si vinda manualele pentru dreptul de autor si multe altele .
    Nui de vina doar PDL aici , toata clasa politica sia batut joc de copii nostri.

  4. faqt said

    am March 12 2010 @ 12:30 pm

    Mare risc, Doamna, sa “datzi din casa”…
    “OMERTA” e , pentru TOATE categoriile socio-profesionale cea mai respectata regula. Probabil vetzi suporta consecintze…

    Ca “reforma” … mult clamata, autoasumata electoral… e numai in inchipuirea academicianului… (shi a pupin…).

    Vom trai, shi vom vedea… de ne vom (mai) auzi.

    Optimist + realist= pesimist…

  5. Bancila said

    am March 12 2010 @ 1:51 pm

    Buna dimineata domnule senator!…..Si iata ce mai patesc cei carora le pasa: desi catedra mea a fost rezervata prin Ordin de ministru, la numirea mea pe functie, in interesul invatamantului, directoarea scolii mi-a desfiintat catedra. Si nu pentru ca nu mai sunt ore sau ca vreun coleg nu avea loc de mine.(doua catedre au fost scoase la concurs de titularizare) ci pentru ca am indraznit sa-l inlocuiosc in functie pe sotul ei.
    Dar noi nu trebuie sa ne consumam energiile in razboaie pierdute inca de la intrarea pe campul de lupta. Si iata de ce:
    Imediat dupa 1990 cand ne straduiam sa invatam democratia, trebuia sa observam ca altii, ne-o luau inainte, fara sa mai invete si actionau “democratic”. Asa s-au nascut interlopii, asa s-au nascut managerii-dumnezei, asa s-au nascut ei sub ochii nostri care i-am lasat sa infloreasca. Trebuia sa anticipam ca vom ajunge “patura de jos” tocmai pentru ca GANDIM. Pentru ca aceasta societate innecata atatia ani in comunism si-a mentinut principiile:
    1. Dezbina ca sa cuceresti
    2. Cine nu e cu noi e impotriva noastra
    3. N-are decat sa se apere singur, nu-mi bag eu pielea la saramura…
    Noi trebuie sa gasim “bisturiul” cu care sa operam aceasta societate canceroasa. Nu o putem opera cu toporul.
    Si Politia a inteles ca nu trebuie sa se puna rau cu infractorii pentru ca degeaba erau dusi in sala de judecata, degeaba s-au facut dosare peste dosare. Acolo in sala “facerii dreptatii” dreptatea este cumparata si se face intotdeauna pe dos. Reformarea justitiei, introducerea pedepselor mai aspre cu privare de libertate pe ani multi dar nu de huzur ci de munca silnica, de care sa profitam si sa construim spitale, scoli, etc , etc. Legile noastre protejeaza hotii, copiii strazii, puscariasii. Nu ii protejeaza pe oamenii seriosi care doresc sa faca ceva pentru tara asta, nu protejeaza copiii performeri si asa am ajuns sa ne jenam ca suntem cinstiti( adica “prosti”), sa ne jenam ca avem doua job-uri, ca suntem olimpici, ca suntem capabili. Aproape ca ne jenam ca traim altfel decat ei. Dar nu trebuie sa disperam. Trebuie sa gandim o dezvoltare proprie durabila. Tot ce vedem acum in jurul nostru nu are esenta si se va dispersa. Rabdarea si inteligenta au invins intotdeauna. Trebuie sa supravietuim ca o diaspora pentru ca copiii nostri sa traiasca intr-o lume normala.

  6. ionita marius said

    am June 1 2010 @ 12:21 am

    am fost elevul dumneavoastra cel mai cuminte.v-am citit scrisoarea si aveti dreptate in tot ceea ce spuneti.imi este dor de dumneavoastra!

  7. spun NU clientelei politice said

    am June 3 2010 @ 5:35 pm

    Frumoasa pledoarie “doamna profesoara”,dar cum dumneavostra,asa cinstita si pura,nu spuneti cati bani v-au intrat in buzunar pentru a trece elevii bac-ul.improscati cu noroi si faceti pe nevinovata desi ati facut parte dintre cei ce ii judecati acum,de ce nu mai spuneti de firma dumneavoastra cu domeniul de desfasurare in silvicultura ,ce are drumuri deschise datorita sotului dumneavostra Florian Bancila care ocupa o functie inalta.Eu cu ochii mei am vazut cum manareati licitatiile si vi se deschideau usile datorita dansului.Rusine sa va fie ca aveti tupeul sa aratati cu degetul.Ati asteptat momentul oportun pentru a ocupa o functie de Director,pe care v-o doreati atat de mult.Dar este o functie politica,nu ati ajuns acolo datorita aptitudinilor dumneavoastra (de care duceti lipsa cu brio) ci datorita partidului care e la putere.Dar Dumnezeu e sus si vede,asa cum a vazut pe altii si i-a rasplatit,asa o sa vada si pe familia Bancila si atunci…ce-o sa mai radem si noi,cei mici,cei ce nu avem comunismul si coruptia in sange.

  8. am cunoscut-o si pe proasta cealalta said

    am June 4 2010 @ 4:26 pm

    ha,ha, ha!
    nu ti-ar fi unpic de jena cucoana!iti bati joc de renumele elevilor care au terminat liceul ala!pai nu ai doi copii?iti zic eu ca ai.o fi aia mica premiant nu stiu da tuta ailalta mi-a fost colega si stiu si eu cum lua notele si cum a luat si bac-ul – la fel ca noi toti ceilalti a copiat pe rupte si s-a mai si laudat cu misunelele facute de ma-sa.
    mai esti la fel de ‘de suflet’ acuma?

  9. alina said

    am August 13 2011 @ 9:18 am

    Desigur sunt destui rauvoitori care stiu sa arunce cu noroi. Nu mai spune prostii. Am fost si eu colega cu cealalta fata a doamnei profesoare care nu e proasta deloc. Era o eleva modesta, niciodata mama ei nu a favorizat-o ba dimpotriva, la bac nu a copiat si de aceea a luat o medie mai mica decat noi ceilalti si amintiti-va ca ea ne-a rezolvat subiectul la matematica si am luat toti note peste 9,50.
    Am aflat ca a terminat medicina veterinara si a fost o studenta foarte buna. Te ascunzi ca un ticalos/ticaloasa in spatele anonimatului in internet. Nu cumva tu care ai comentat atat de urat esti chiar dna directoare Udrescu???care ne-a golit buzunarele???

  10. roman said

    am August 15 2011 @ 10:45 pm

    draga alina,daca tot recunosti ca ai copiat la bac si nu esti de acord cu cei ce se ascund in spatele anonimatului,de ce nu te duci tu frumusel la autoritati sa te denunti pentru ce ai facut?asa,ca un cetatean drept al tarii in care traiesti.si acea eleva silitoare,cu care tu ai fost colega la liceu,desi in clasa ei era singura fata,a renuntat la facultatea de studii economice din simplul motiv ca era prea proasta sa faca fata.s-a dus la medicina veterinara pentru ca mama sa,prea cinstita melania bancila,a terminat agricultura,care este tot in cadrul usamv,unde are fosti colegi si profersori si care au putut-o ajuta cu cateva cunostinte sa termine facultatea.daca nu stii,mai bine taci.ea singurica se confesa amicilor si spunea cum da suta de euro la fiecare examen ,pentru ca elenutei ei ,saraca,nu ii e drag sa invete.aceasta doamna stimabila si cinstita,uita sa specifice,atunci cand reclama, si faptul ca sotul ei este mare director prin silvicultura si fiica lor avea firma de amenajari silvice,uita sa spuna cum i se deschideau portite doar pentru ca era fata domnului Bancila,cum manuiau licitatiile si multe alte nedreptati.stai linistita,draga alina,ca cei ce scriem aici suntem oameni simpli,care nu ne incurcam cu magariile dar care avem ochi sa vedem nedreptatile.asa cum biblia o zice,daca esti fara de pacat,arunca cu pietre.dar aceasta doamna e plina in de rahat pana la gat,asa ca mai bine s-ar cuminti si si-ar vede de ilegalitatile ei.atunci cand va reusi sa devina o persoana cinstita,abia atunci sa se apuce sa reclame pe altii.simplul motiv pentru care reclama pe cei de la liceu este pentru ca se oftica ca nu a reusit sa puna mana pe postul de director acolo,asa ca a fost nevoita sa se multumeasca cu pozitia de director la jalnicul ccd,care Dumnezeu stie ce cauta si ce mare rahat rezolva in invatamantul romanesc….din cate observam,face nimic,asa cum fac mai toate institutiile in romania.exista doar pentru a cheltui bani publici.iar daca acest ccd s-ar dizolva,stimata doamna ar ramane cu buza umflata.asta-i tot.ce e in politica romaneasca,mancatorie si josnicie,asta exista si la nivel mai mic in institutiile statului.iar omul de rand nu are decat sa stea si sa se uite,sa fie martor la jocurile lor murdare,sa rabde de foame si sa spere intr-o viata mai buna pe viitor,pentru ca suntem prea slabi ca sa ne revoltam.

  11. roman said

    am August 15 2011 @ 11:03 pm

    si ce ma uimeste,este ca domnul urban nu ia nicio atitudine la ce se scrie aici,nu-i pasa care are dreptate si care nu.rusine tuturor care va dati mari pe banii statului,care vreti functii doar pentru interesul propriu.e o tara frumoasa,dar plina de oameni urati.nu mai exista pic de respect si patriotism.va vreti politicieni doar pentru ca stiti ca se deschid usile.nu va doare sufletul cand vedeti atatia oameni injositi,atatia oameni care o iau razna doar pentru ca nu stiu daca in ziua de maine vor mai avea ce manca.rusine sa fie tuturor ce se numesc politicieni.daca ati ales aceasta functie,aveti datoria sa va serviti tara si poporul.nu mai exista pic de rusine sau de jena in tara asta.pacat!

  12. alina said

    am August 16 2011 @ 1:46 pm

    Draga, chiar nu ma intereseaza istoricul familiei bancila. Si eu lucrez in silvicultura acum si vad acele firma ata de invidiate de tine, ca de-abia supravietzuiesc. Cu cheltuieli indirecte+profit de 8% sa zicem bogdaproste ca mai vin niste prosti sa aiba grija de padurile Romaniei. asa ca fa-ti si tu firma ca te rugam sa vii la licitatie fara sa manarim nimic. Dar probabil ca nici de atat nu esti in stare. Tu cred ca ai fost vreun nenorocit de repetent. Eu stiu un lucru: doamna profesoara Bancila nu A PRETINS NICIODATA sume de bani de la elevi. Stim toti care erau profesorii care faceau asta si vinovati am fost ca nu am spus la timp. Doamna ne-a ajutat pe toti cat a putut si fara pretentii, toti o iubeam si sa stii ca singura persoana pe care a ajutat-o ea la bac a fost fata unei vecine, o drogata care fusese exmatriculata prin Bucuresti si a terminat ca vai de mama ei liceul pe la agricol. Atunci am auzit ca doamnei i-a fost mila de ea si a ajutat-o. Ce tot vrei tu acolo sa spui nu te crede nimeni. Si daca tu stii ca doamna a trebuit sa dea spaga la veterinara atunci inseamna ca nu avea fosti colegi care sa o treaca degeaba pe fiica-sa si mai inseamna ca s-a lovit de profesori la fel de “corecti” ca cei din silvic.
    Nu vreau sa te jignesc dar esti foarte departe de realitate. Mai bine stai in banca ta! Chiar azi am vb cu doamna profesoara si sa stii ca habar nu avea ca scrisoarea trimisa de dansa pe e-mail-ul acestui domn Urban si semnata(nu anonima) ca stii ca ea era foarte curajoasa in sustinerea opiniilor corecte, a fost publicata pe internet. Asa ca cel care a publicat-o a facut scoala de ras nu doamna care a vrut sa indrepte “spele rufele in familie”

  13. alina said

    am August 16 2011 @ 1:59 pm

    Si de unde ti-a venit tie in cap ca vroia ea sa ajunga directoare?
    Sa stii ca daca ar fi vrut ar fi ajuns. Nu-i mai pune la indoiala capacitatile pentru ca macar asta stim toti: este o femeie foarte desteapta. Si-a luat gradele didactice cinstit, tin minte ce lectii frumoase ne facea si multi colegi din sistem spun acum ca ei au invatat topografia de la dna Bancila nu din facultate. Si eu imi amintesc cum noi toti aveam 10 la dansa si “Elenutei” ii dadea 9 numai ca sa nu credem noi ca o favorizeaza. Tu cred ca nu ai prea trecut pe la scoala. Si nu prea stiu eu cu ce se ocupa ccd ala dar daca tu stii ca nu face nimic pentru invatamnatul romanesc atunci de ce nu propui desfiintarea. ca nu ramane doamna cu buza umflata, mai ales ca a facut a doua facultate si nu pe la Spiru. stai in banca ta! Doamna nu te-a jignit pe tine personal si nici pe elevii acelei scoli. Ca dansa tinea cu elevii.

  14. alina said

    am August 16 2011 @ 2:18 pm

    uite m-am interesat si firma despre care vorbesti tu nici nu mai lucreaza si nici nu este pe silvicultura. In anul 2008 a fost pe locul V in Topul National al firmelor private pe domeniul Cultura altor plante permanente – deci nu esti deloc bine informat anonimule. da se pare ca a lucrat asa cum zici dar pana la urma era dreptul Elenei ca tehnician silvic sa-si practice meseria. Uite ca taica-su mare director putea sa o bage moca la Silvicultura si sa-i gaseasca cel mai grozav post. dar a preferat sa o lase sa se descurce singura .Bravo ei daca a lucrat pe meseria noastra. Nu te mai oftica. vad ca dai cu biblia si cu partidele care nu te ajuta pe tine.Pai pune mana si munceste ca nu te-a oprit partidul sa nu muncesti. Vreti pomana toti! Uite ca noi muncim si nu ne mai plangem.Ne multumim cu salariile mici si vrem sa scoatem tara la liman.Voi stati pe margine nene cavreti salarii de zeci de milioane. Daca ai fi un destept acum nu te-ai vaicari ca o baba pensionara. Pe aia as crede-o! Ce te simti printre aia care au terminat liceul si nu stiu sa citeasca? Pai asa este.va carati porcii si vacile pe la scoala sa va treaca la romana si matematica pentru ca erati redusi mintal. Nu am vazut elev care sa invete si sa fie lasat aiurea corigent. daca nu va ducea capul trebuia sa va duca buzunarul. (macar atata) Saracii domnii profesori.

  15. monica said

    am August 16 2011 @ 3:23 pm

    da, sustin, Alina ca ai dreptate. Cine a cunoscut-o pe dna Bancila stie ca ceea ce scrie persoana de mai sus e numai o invidie personala foarte acuta sau e vreunul dintre ”cei vizati” de dna in scrisoare. Si cred ca dansa nu a vrut sa se publice si nici nu a reclamat. chiar ar fi trebuit asa cum a vrut dumneaei discret sa se dea de pamant cu acei profesori care au facut liceul silvic de ras. Si nu sunt multi ci doar cativa. Si tatal meu a facut liceul silvic si este foarte amarat de cum s-au schimbat lucrurile in rau acolo.Nici nu-mi vine sa cred ca ar fi putut cineva sa vorbeasca atat de urat la adresa familiei bancila, mai ales cand stim ca locuiesc atat de modest si traiesc atat de modest. Hai sa terminam cu aceste comentarii de care ma jenez pur si simplu. si din cate am auzit doamna a fost numita de PSD nicidecum de partidul in care da cu pietre comentatorul anonim. Un ratat!

  16. mihai said

    am August 16 2011 @ 4:31 pm

    Am aflat de la un coleg de vorbaria voastra aici. Ce ma nu stim toti ca doamna Bancila are dreptate? Uite ca se gasesc unii sa se faca nestiutori. Doamna diriginta, daca 99% din cei care va cunosc va apreciaza, 1% nu conteaza. Cum sa se duca Alina sa se autodenunte, mai ca intra frumusel la parnaie o liota de profesori minus doamna Bancila care niciodata nu a pus mana pe bani la bac.
    Cel care tot comenteaza ori e femeie si moare de ciuda pe fetele doamnei care sunt FRUMOASE, DESTEPTE SI CUMINTI, ori e vreun profesor care se teme ca ii seaca izvorul. vedeti-va de spagi in continuare domnilor ca nu vi le ia nimeni. Rusine! Am ajuns ca cei corecti care vor sa faca ordine sa fie blamati si hotii sa stea linistiti mai departe. Eu spun un lucru. Doamna Bancila TREBUIA sa fie director de mult. De asa oameni are tara asta nevoie.Si acum s-ar fi luat bacul de toti elevii.Uite daca nu i-a mai lasat sa copieze nici 20 % din silvic nu au trecut bac-ul? De ce? Ca i-a scris doamna Bancila lui Urban? Vai de capul vostru.

  17. roman said

    am August 27 2011 @ 6:05 pm

    am sa ma adresez direct “stimatei doamne” Bancila pentru ca oricum se vede de la o posta ca e dansa sub anonimat…sau fiica sa cea frumoasa,desteapta si cuminte,care abia ce isi luase buletin dar in loc sa se duca la scoala,avea mamica grija sa ii faca rost de scutiri medicale ca ea sa poata sta linistita sa-si faca de cap cu soferii prin masinile private de transport in comun.domnul bancila a facut liceul la th.pietraru,deci da,”monica”,te cred ca “tatalui” tau ii pare rau de halul in care a ajuns liceul.si nu,nu am nimic cu fetele doamnei,pentru ca nu doresc absolut deloc sa o implic pe cea mica,care e cu adevarat o fata silitoare di frumusica si cuminte pe deasupra.iar cea mare nu pot spune ca e urata,dar din pacate,se vede ca astea sunt valorile ei in viata,daca tine sa puna accent pe asta.cred ca inainte de a arata bine conteaza a fii om si a fi om e o lectie care ti-o predai singur.iar doamna cu fiica sa iubita au uitat sa se autoeduce.s-au uitat in ograda altuia pe cand in ograda lor era vai si amar.”eleva drogata” chiar nu suna a fi plin de profesionalism,asta arata cat de “profesor” stie doamna sa fie.cineva care a picat in aceasta extrema are nevoie de ajutor,nu sa fie aratat cu degetul si ras.iar daca e sa radem si sa fim rai,putem rade si noi ca fiica cea mica la un moment dat o daduse in depresii.dar se pare ca doamna a chiulit cu brio la orele de pedagogie.doua factultai?de unde?aaaa,a doua da,poate d-asta facuta la doi bani gramada.stati linistita doamna,nu mai falfaiti in na diplomele ca nu e nevoie.am avut “privilegiul” sa va cunosc intelectul si am putut observa cu usurinta ca vorba romaneasca “lupul isi schimba blana dar naravul ba” se aplica cu brio la dumneavoastra.degeaba studii si diplome,nu au reusit sa va dea tencuiala de mahala de pe fata si de pe suflet. si daca ati fi putin mai cu creier ati observa din commentul meu ca nu m-am vaitat nicaieri ca nu as lucra sau nu as avea de lucru.ba din contra,desi e criza si multi au ajuns la ananghie,eu inca am un job destul de bine platit si inca nu mor de foame.nu ma vait ca o baba pensionara pentru ca nu sunt,ma vait ca un roman fara putinta.nu iau apararea niciunui profesor de la acel liceu si nu iau apararea niciunui partid.doar ca ceilalti profesori,care se stiu cu musca pe caciula,macar nu s-au apucat sa scrie “scrisori de suflet” si sa arate cu degetul spre altii.sfatul si parerea mea era ca atata timp cat constiinta dumneavoastra stie cat de NEcorecta ati fost in viata dumneavoastra,ar fi bine sa terminati cu aceste jocuri murdare,cu aceste replici sub anonim,cu aceste postari in victima si sfanta.Eu am sa inchei aici si am sa va las liber la cate replici anonime doriti.Ideea e ca atat timp cat stim adevarul,cuvintele dumneavostra sunt doar vorbe-n vant care nu vor reusi niciodata sa ma convinga de inocenta dumneavoastra.nici pe mine si nici pe cei ce au resit sa va cunoasca adevarata fata ascunsa sub masca de “doamna distinsa”

  18. monica said

    am September 29 2011 @ 7:07 am

    Ehei! Cat de frumos stii tu sa scrii!Daca doamna Bancila ar sti si te-ar chema putin in in stanta ai avea curaj sa vii? Am vazut ca o acuzi pe doamna profesoara ca ar fi folosit termenul de ”drogata”. Uiti insa ca nu dansa a folosit asta ci asa se vorbea printre colegii care au cunoscut-o si pe fata aceea si pe prietenul ei. Nu am auzit vreodata ca doamna Bancila sa jigneasca vreun copil si sa stii ca chiar directoarea a declarat-o intr-un consiliu profesoral CEL MAI BUN DIRIGINTE DIN SCOALA, cu o mentiune doar -ca favoriza absentele elevilor.Dar stim toti ce inseamna asta :ca iubea elevii si nu putea sa le refuze rugamintile.
    Aceasta”doamna distinsa” chiar este o doamna distinsa. Si daca te-o fi calcat pe tine vreodata pe coada sa stii ca INSEAMNA CA MERITAI. Draga Roman, faci foarte bine ca te opresti aici! Daca ai asa curaj du-te si infrunt-o personal pe doamna distinsa. O persoana care are astfel de copii, inseamna ca este un pedagog desavarsit. Nimeni nu e perfect si cu cat a trait mai normal cu atat se dovedeste ca este un om echilibrat. Fetele ca si baietii in adolescenta fac ce face toata lumea.Fetele doamnei nu s-au drogat si chiar daca au avut depresii ca orice om caruia ”ii pasa” au stiut sa treaca peste ele cu maturitate si cu sprijinul parintilor.Si mai e un aspect:doamna Bancila nu si-a laudat niciodata copiii. I-au laudat altii care ii cunosc.
    Ramai in nulitatea ta, cu job-ul tau bine platit si astept sa-mi spuna doamna ca ai avut curajul sa te duci la dansa la birou si sa-i spui aceste lucruri, pentru ca noi nu am avut curajul sa-i spunem despre comentariile noastre aici.iti dai seama ca nici pe mine nu ma cheama Monica-dar nu ma ascund ca sa spun lucruri urate,ci sa spun lucruri frumoase.Toti avem si bune si rele.Iar intre timp am aflat ca doamna cand a scris avea acordul a inca trei colegi la fel de ”manjiti” care s-au hotarat sa puna punct si s-o mai sperie nitel pe persoana care la fiecare examen de padurari ramane cu 100 de mil in buzunar. Dar nu s-a intrebat nimeni , acesti padurari care ne vin noua calificati, cum au facut scoala oare LA ZI IN CONDITIILE IN CARE NU AU LIPSIT O ZI DE LA SERVICIU-pontajele o arata.Oare face liceul ala asa o pomana mare pentru oricine!?
    Ar trebui sa-ti fie rushine daca i-ai fost elev sa vorbesti ata de urat despre doamna profesoara.

  19. alina said

    am October 2 2011 @ 9:29 am

    Draga, atat de desteapta esti incat imi spui mie ca sunt alta persoana decat eu! Nu sunt nici doamna Bancila nici vreuna din fetele ei. SUNT EU.Ai uitat ca in clasa aia au fost doua fete? Si ca in liceul ala au fost mai multe???? Nu, nu ai uitat.Nu ai stiut. Asa ca imi dau seama ca nu esti coleg cu noi. Ar trebui sa stii sa site-urile persoanelor publice nu sunt ”?an?ul” pe care ai crescut tu mâncând semin?e ?i bârfind pe toat? lumea , c? atâta ai putut s? faci în via?a ta.
    Doamna a scris o scrisoare. Iar cei care citesc trebuie sa spuna doar daca are dreptate sau nu . Ce legatura au firma, fetele, so?ul, cu liceul silvic ?i cu ceea ce descrie doamna acolo, lucruri care se petrec peste tot in inv???mântul românesc?
    F?r? s? vrei i-ai f?cut un mare serviciu doamnei. Ai dovedit ca are dreptate,pentru c? nu ai venit cu argumente s? ar??i c? nu are ci te-ai apucat s? arunci cu noroi. Deci concluzia este: DOAMNA ARE DREPTATE ?I DE CIUD? C? NU POATE FI CONTRAZIS? HAI S? ARUNC?M NOI CU PIETRE C? POATE DEVINE O PERSOAN? NECREDIBIL?. Aici ai gre?it. Pentru c? iat?, acum eu personal o stimez mai mult. Cu toate p?catele pe care i le arunci tu, înseamn? c? e mai aproape de noi, e un om obi?nuit ca noi.To?i oamenii gre?esc. Nimeni nu e perfect. ?i asta nu-i împiedic? s? fie genii, arti?ti sau buni profesori.
    S?-ti fie rushine c? ai f?cut dintr-o discu?ie serioas? pe un site serios, o mahala. Tu esti cea cu proverbul cu lupul, nu doamna. Ca doamna a scris elegant, nu a b?l?c?rit. ?i cu atât mai mult c? spui c? ai avut ocazia s?-i cuno?ti ”intelectul” p?i chiar nu ai v?zut ce fel de om este? C? toat? lumea care o cunoa?te o vorbe?te de bine. Ori c? e de?teapt?, ori c? e simpatic?, ori c? e haioas?, dar nimeni nu are p?rerea pe care o spui tu. Deci i-ai fost prietena probabil ?i s-o fi retras s?raca vazând cu ce proast? s-a b?gat în seam??
    Dragi colegi, v? rog s? trece?i peste comentariile persoanei cu probleme psihice care utilizeaza site-ul pentru razbunari personale si daca aveti ceva de comentat pentru a indrepta lucrurile in inv???mântul în care vor intra ?i copiii no?tri , haide?i s? încerc?m! S? venim cu idei constructive, nu blamând nici pe doamna B?ncil?, nici pe profesorii no?tri, ci vorbind la modul general despre ce am putea face. E nevoie de noi toti!

  20. andra said

    am October 2 2011 @ 9:39 am

    Daca e voba de coruptie, nu putem face nimic

  21. andra said

    am October 2 2011 @ 9:43 am

    dar e bine cand mai atrage cineva atentia, fie ca din interior , fie ca din exterior, tot in tara asta suntem si e bine.Si mai bine daca chiar cei care sunt corupti se mai ridica si se scutura incercand sa repare ceva, iar e bine , ca suntem toti la fel. tot romani suntem. Cine fuge de spaga pe saracia asta?

  22. quote said

    am October 2 2011 @ 11:07 pm

    Multumim pentru cele cateva ”replici” la care nu ai rezistat sa raspunzi. Computerul tau a fost identificat. Pregateste-te sa te aperi pentru toate jignirile aduse persoanei Bancila Elena , in instanta ?i pentru cheltuielile de judecata pe care le vei avea de suportat.”am cunoscut-o si pe proasta cealalta”. O vei cunoaste acum cand vei primi citatia acasa la tine. Chiar credeai ca scapi asa simplu, punand trei fraze pe internet sub anonimat?

  23. mihai said

    am October 2 2011 @ 11:28 pm

    Foarte bine! Bine lucrat! Sa plateasca amenda sa o usture! Ca nu trebui sa-ti permiti sa jignesti asa un om fara vina. Elena chiar nu are nici o vina.Pai daca am astepta sa ia atitudine numai aia curati si cinstiti, asteptam frate mult si bine ca nu mai exista in tara asta curati si cinstiti.Ete ma, ce destepti sunteti voi.Unu fura cu sacu, altul cu degetarul, dar ala care fura cu degetarul sa taca din gura ca e hot? Ala care fura cu sacu tace si le face si e mai demn asa nu? Ia uite ce ”moralista” s-a gasit sa o vorbeasca pe Elena.Forte bine. Sa te vedem la tribunal ca venim toti acolo sa vedem cum te sustii si de ce ai jignit-o pe fata asta. Bravo cui ti-a copt-o!

  24. andra said

    am October 3 2011 @ 12:05 am

    Bai ”roman”, da ce ti-a facut doamna asta bancila , nene, de esti asa SUPARAT!? vezi ca mai ai nitel si faci infarct. Zici ca te-a nenorocit pe viata, de ii faci hearcea -parcea copiii.hai ca meriti sa te plimbe nitel prin tribunale sa te saturi nene sa jignesti public persoane nevinovate.(ca internetul stii ca e public si are doamna martori toata ?ara acum cate ai putut sa spui)Ma, stii ceva? Doamna asta e persoana publica si e si mai grav ce ai facut!Nu te vad bine!Asa pa?esc cei care iau apararea cui nu trebuie.

  25. alina said

    am November 9 2011 @ 1:03 pm

    Romania, TE IUBESC! De aceea nu mai iesim la liman, pentru ca, in loc sa ne gandim cum sa iesim din starea de inertie si de ineptie in care ne aflam, noi tot intoarcem pe toate partile ce au spus altii despre anumite lucruri, si nu mai avem loc sau timp pentru a face treaba, pentru a gandi cu mintile proprii, nu cu idei prestabilite de “guvernantii” nostri, datorita carora am alunecat asa de jos, in mahalagism, lene si ignoranta! Ce a fost e istorie, ce facem noi pentru a se schimba ceva, asta este cel mai important lucru!

  26. ma spal la .... cu periuta ta de dinti said

    am December 17 2011 @ 3:53 am

    prof= mita
    nu exista prof sau profa care sa nu fi luat “cadouri”de la elevi

    quote said

    am October 2 2011 @ 11:07 pm

    Multumim pentru cele cateva ”replici” la care nu ai rezistat sa raspunzi. Computerul tau a fost identificat. Pregateste-te sa te aperi pentru toate jignirile aduse persoanei Bancila Elena , in instanta ?i pentru cheltuielile de judecata pe care le vei avea de suportat.”am cunoscut-o si pe proasta cealalta”. O vei cunoaste acum cand vei primi citatia acasa la tine. Chiar credeai ca scapi asa simplu, punand trei fraze pe internet sub anonimat?

    pt tine Domnule quote am numai un cuvant VALEAAAA

Comment RSS · TrackBack URI