Banner

Noua dictatura – Comisia Europeana autorizeaza 4 noi organisme modificate genetic

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=39855




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


14 Comentarii pana acum»

  1. need2trip said

    am March 3 2010 @ 6:55 pm

    ma mir ca exista in Romania o organizatie care sa sprijine populatia vulnerabila in fata acestei crime odioase care este hrana umana pe baza de OMG; felicitari!

  2. radu andrei said

    am March 3 2010 @ 8:19 pm

    am dat acest articol mai departe pe Facebook !

  3. ciucuda said

    am March 3 2010 @ 9:37 pm

    Taxa pe poluare ANULATA !!!
    Doi fra?i au b?tut sistemul !
    Taxa pe poluare declarata nelegala si legea aferenta este discriminatorie si incalca dreptul comunitar. Sentinta apartine curtii de apel si este definitiva – irevocabila si executorie.
    Mai multe pe: http://blog.imperiaonline.me/2010/03/03/doi-frati-au-batut-sistemul/

  4. Simi said

    am March 3 2010 @ 10:14 pm

    Bun, Comisia Europeana s-a pronuntat.
    Cand se pronunta slugarnic si guvernul Romaniei?
    Dar poporul roman cand va fi intrebat? Sau informat direct?

  5. codin said

    am March 4 2010 @ 8:43 am

    Imi cer scuze ca nu mai retin numele autorului si unde am citit fraza insa citez:
    ” La momentul actual exista in lume doua forte distincte, opuse care incearca sa isi determine viitorul: Guvernul mondial si umanitatea.Prima incearca sa o anihileze pe cea de-a doua iar cea de-a doua se lupta sa supravietuiasca.In scurt timp, legile universului vor face ca cele doua forte sa se ciocnesca intr-un punct critic.”

  6. Cris said

    am March 4 2010 @ 9:45 am

    In Belgia s-a refuzat ca specia nou de cartof Amflora sa fie cultivata, tocmai pt faptul ca este rezistenta la antibiotice- ceea ce ar duce la o prejudiciere a sanatatii populatiei.

  7. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 4 2010 @ 12:56 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  8. vrajitorul.eu said

    am March 4 2010 @ 12:57 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  9. Othelo said

    am March 4 2010 @ 2:06 pm

    Codin, dupa mine ai perfecta dreptate. Exact asa si este.
    Sunt curios cat de repede o sa adoptam aceste tipuri de culturi in Romanica. Aici ne miscam al naibii de repede.

  10. ildiko said

    am March 4 2010 @ 5:53 pm

    Iar noua dictatura de la noi ce spune? Oricum nu ne baga in seama, scriemi pe bloguri sa ne refulam.

  11. codin said

    am March 4 2010 @ 8:27 pm

    Este o afirmatie in Noul Testament care spune cam asa:”…inselaciunea Fiarei de la pantece incepe…”.
    Daca stai si analizezi in profunzime iti dai seama cu cata precizie se afirma asta acum mii de ani. Ipotetic si in general, daca fiecare familie ar avea, natural, propriile resurse de subzistenta (pamant pentru cultivat, casa) si nu ar sta zilnic cu nasul in televizor, obedienta lumii la opresiunea absurda a indracitilor cu “drept divin” nu s-ar mai manifesta in felul acesta. Din pacate, nivelul de dependenta fata de sistem nu iti mai permite sa fi tu insuti, iar factorul determinant in acest raport aberant il are sentimentul de frica. Frica de a ramane fara job (papica), frica de a nu fi hartuit, frica de reactia celor din jur atunci cand iesi din rand. Dar la baza e eterna frica de a ramane fara papica. Asta e manivela cu care cativa indivizi invartesc o intreaga rasa umana.In rest Ildiko are dreptate.Cand o sa se cenzureze internetul pun pariu ca multi dintre noi vom face ceea ce niciodata nu ne-ar fi trecut prin minte ca o sa facem.

  12. MADCAT said

    am March 5 2010 @ 8:22 am

    Codin, “pantecul” se poate referi si la “uter”. Nu sunt ateu, dar cred ca citatul tau lasa loc de interpretari.

    Adevarul i chiar in fata noastra (nu trebe sa ne intoarcem la biblie sau sa cautam citate mistice prin istorie): de zeci de ani, deja, OMG au fost cultivate cu scopul declarat de “a reduce foametea in randul umanitatii [(cum ii spunea cineva mai sus)]”. Dar, iata ca dupa zeci de ani, “umanitatea” moare de foame si plateste inca preturi exorbitante pentru mancare. Asa ca, daca acest scop nu a fost atins, dar OMG-urile sunt promovate in continuare, merita sa ne intrebam Care este de fapt scopul adevarat al inlocuirii alimentelor naturale cu cele artificiale?!

    Culturle bio, daca sunt facute cu cap, pot hrani fara eforturi prea mari poplatia globului… dar NU SE DORESTE ACEST LUCRU.

  13. codin said

    am March 5 2010 @ 8:44 am

    De acord. Eu zic sa asteptam putin si sa vedem ce e cu “pantecele” asta. :)

  14. Radu said

    am March 6 2010 @ 10:17 am

    Din nou, cand iesim in strada ?

Comment RSS · TrackBack URI