Cine fura la Senat in numele meu ?

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=39657




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


20 Comentarii pana acum»

  1. Liviu said

    am March 2 2010 @ 4:13 pm

    Daca au fost in stare sa zica ca romanii din strainatate l-au votat pe nenorocitul de base (ca au plecat din Romania de bine ce le era cu politicienii astia hoti), va dati seama ca sa va treaca aceste deconturi si sume pe numele dumneavoastra este ceva prea simplu pentru a nu fi facut!

  2. zana said

    am March 2 2010 @ 4:51 pm

    asteptam raspunsul…cu mare interes

  3. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 2 2010 @ 5:48 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  4. vrajitorul.eu said

    am March 2 2010 @ 5:49 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  5. Metalshrine said

    am March 2 2010 @ 7:34 pm

    Zicea cineva mai demult ca e posibil sa se intample asta la un moment dat… Nu stiu daca ati citit comentariul respectiv, insa se pare ca a avut dreptate!

  6. Eugen said

    am March 2 2010 @ 8:02 pm

    Ciordeala pe bani publici in numele singurului senator care face ceva in tara asta de rahat

  7. Irina said

    am March 2 2010 @ 10:00 pm

    E strigator la cer !!! Astept cu interes raspunsul. Ar fi bine ca treaba asta sa o aduci si la cunostiinta celorlalti colegi, in sedinta de plen

  8. radu andrei said

    am March 2 2010 @ 10:31 pm

    sunt curios cum or s-o intoarca…

  9. Dan DC said

    am March 2 2010 @ 10:45 pm

    Oricum au fost chibzuiti, 1100 lei nu e o suma mare.

  10. ildiko said

    am March 2 2010 @ 10:48 pm

    Mai mult ca sigur senatul are alocat cate un telefon pentru fiecare senator, iar cele care sunt refuzate devin disponibile pentru alti “amatori”, doar ca nu pot deconta personal chletuielile.

  11. catalin cornea said

    am March 2 2010 @ 10:59 pm

    Domnule senator,

    banuiesc ca ati auzit de aberatia colegilor dvs deputati pdl cu privire la obligatia ca toate cele 700.000 de firme din România s?-?i angajeze 2 contabili cu norm? întreag?…

    pai atunci sa dicteze deputatii pdl si cati portari, cati juristi, cati soferi va angaja fiecare firma… si sa stabileasca prin lege si profitul firmei respective…

    Domnule senator,
    vreau sa ne spuneti ce veti face pentru a stopa aceasta aberatie a colegilor dvs de partid.

    asta in situatia in care nu imi inselati asteptarile si respingeti si dvs o astfel de aberatie!

    cu stima,
    Catalin Cornea

  12. Cristian Radu said

    am March 3 2010 @ 1:24 pm

    Voila!

    „Quod erat demonstrandum”

    Nu era mai bine sa beneficiati de drepturile legale si cu echivalentul in bani sa finantati ce considerati dumneavoastra de cuvinta .

    Cea mai mare aberatie este sa lasi bani la indemana “statului”.

    E nevoie de un partid format din oameni hotariti care sa aduca statul de drept la ce ar trebui sa fie el in mod normal si anume legea sa fie lege iar smecheria si hotia sa fie aduse acolo unde le este locul nu la rang de virtute asa cum sunt in prezent.

  13. Dora said

    am March 3 2010 @ 2:39 pm

    Sint absolut convinsa ca atunci cind s-au comandat telefoanele mobile pentru membrii senatului s-a comandat si pt dvs. Nu l-ati luat, l-au dat altcuiva…cui? …ramine sa vedeti…sigur nu l-au dus inapoi la firma de telefonie…
    Poate acuma va dati in sfirsit seama cu cine v-ati “inhaitat”…
    va fura pe fata, pe dvs., ce sa zica cetateanul de rind…

  14. Irina said

    am March 3 2010 @ 3:19 pm

  15. Indy said

    am March 3 2010 @ 8:37 pm

    Imi permiteti sa aplic urmatoul citat: Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul! : STRES, SOMAJ, TE FURA LA FIECARE MINUT, BIROCRATIE, UZ DE FALS, CORUPTIE , MAFIE POLITICA, SISTEM DE SANATATE LA PAMANT > MEDICII FUG DIN TARA> CASA DE ASIGURAI CEA MAI MARE MAFIE!
    NE-AM SATURAT DOMNULE SENATOR, SUNTEM DEJA OBOSITI, AM AJUNS LA CAPATUL RABDARII
    Iar despre dragul nostru tovaras presedinte Basescu impreuna cu clovnul pitic Boc, ce sa mai spun: Tara arde si Ba(se)ba se piaptana! Dar macar avea ce sa pieptene saracul de el.
    Traim foarte bine……………………………

  16. Bogdan said

    am March 4 2010 @ 10:07 am

    Nu cred ca este un furt.. Probabil sunt unii pe acolo care cheltuie prea mult si li se mai micsoreaza decontul trecand altora. Este un abuz din partea celor care administreaza aceste evidente.. sau cel cel putin neglijenta

  17. IATA SI RASPUNSUL DE LA SENAT said

    am March 4 2010 @ 1:54 pm

    ———- Forwarded message ———-
    From: alexandrina lincu
    Date: 2010/3/4
    Subject: Rãspuns: Stimate domnule senator Urban Iulian
    To: Iulian Urban

    Stimate domnule senator Urban Iulian

    Suma de 100,8 lei reprezentand cheltuieli telefonie mobila a fost inscrisa in fisierul care v-a fost transmis dintr-o eroare de generare.

    Va informam ca aceasta cheltuiala a aparut doar ca redactare, suma nu a fost platita din bugetul Senatului.

    Va cerem scuze pentru eroarea produsa si va asiguram ca pe viitor astfel de situatii nu vor mai aparea.

    Cu deosebita stima

  18. Victor said

    am March 5 2010 @ 8:32 am

    Ciudat raspunsul…Cum au ajuns la suma asta? Miroase a porcarie facuta de colegii din senat.

  19. Victor said

    am March 5 2010 @ 1:05 pm

    Buna problema pusa de Catalin Cornea.
    PDL-istii si-au pus in cap sa ditruga sectorul privat, sau ce-a mai ramas din el dupa impozitul pe pierdere.

    Au capiat de cap Pogea-Vladescu-Boc.

  20. Victor said

    am March 5 2010 @ 1:07 pm

    Cat despre Iulian Urban…a votat cu covingere forfetarul, ma astept sa voteze si celelalte legi care distrug firmele private mici.
    In campania electorala au spus ca renunta a forfetar. Si? Nimic. Gogosi. Minciunele de campanie porcocalie.

Comment RSS · TrackBack URI