Banca Transilvania incalca legea executand alocatiile copiilor ai caror parinti au restante la credite

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=39487




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


19 Comentarii pana acum»

  1. vrajitorul.eu said

    am March 1 2010 @ 12:21 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 1 2010 @ 12:22 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. vasile said

    am March 1 2010 @ 1:01 pm

    mister, cand iti intra bani in cont se dematerializeaza, nu conteaza de unde ii primesti, oricum banca nu poate sa urmareasca conturile la sute de mii de clienti, rambursarea o face sistemul informatic cand iti gaseste bani in cont, plateste-ti ratele la timp si nu te juca cu banii si viitorul copiilor.

  4. Iulian Urban@Vasile said

    am March 1 2010 @ 1:06 pm

    Mister, cred ca nu ai vazut in viata ta un cont de alocatii; este DESTINAT numai incasarii acestor sume de bani, mister

  5. VIOREL URBAN said

    am March 1 2010 @ 1:09 pm

    @ vasile

    Nu te mai da ma rotund daca nici nu stii despre ce e vorba
    Comentezi si tu ca nu ai ce face si mai si faci pe atotstiutorul si smecherul ….

  6. Iulian Urban@Vasile II said

    am March 1 2010 @ 1:09 pm

  7. cineva said

    am March 1 2010 @ 1:38 pm

    Chestia asta cam intra la violarea drepturilor copilului , nu ?
    Intr-o tara normala banui ca asa ceva ar avea loc pe primele pagini ale ziarelor!
    Pe noi ne-a invatat Mircea Badea, “marele guru” al (ne)dreptatii romanesti ca “in Romania totule posibil” si ca trebuie sa ne resemnam chiar cand e vorba de violarea unor drepturi INTERNATIONALE.

  8. gabi said

    am March 1 2010 @ 4:12 pm

    @ vasile
    Cred ca ai creierasii spalati de tot si nu cu “detergent obisniut”.
    Banuiesc ca lucrezi in sistemul bancar, acolo unde la bani le spuneti “banuti”, ca ce va mai plac…

  9. Parmalat said

    am March 1 2010 @ 7:04 pm

    Ce vreti oameni buni daca suntem controlati de jidanimea internationala:

    Insusi statul ne impune celor cu firme sa depunem capitalul social in banci.

    Banii pe care ii depui in banca nu mai sunt ai tai, sunt ai bancii, ai doar iluzia ca poti sa-i folosesti dar si cand vrei sa-i retragi banca iti percepe comision pe banii tai!!

  10. securistu de scarbici said

    am March 1 2010 @ 8:12 pm

    vasile esti un mare bou ! am o precizare si pt b.radu da i in judecata SI CERE DAUNE MORALE MARI-ZECI DE MII D EURO, K NU SE TAXEAZA !!

  11. securistu de scarbici said

    am March 1 2010 @ 8:12 pm

    vasile esti un mare bou ! am o precizare si pt b.radu da i in judecata SI CERE DAUNE MORALE MARI-ZECI DE MII D EURO, K NU SE TAXEAZA !!

  12. vasile said

    am March 1 2010 @ 9:38 pm

    Va agitati ca sifonul, nu exista cont de alocatii special, este un cont curent obisnuit in care intra bani din orice surse vreti voi, printre care si banii din alocatie. Am conturi la 6 banci si toate lucreaza la fel asa ca stiu ce vorbesc. Din cauza alora care nu-si platesc ratele bancile trebuie sa mareasca la clientii buni platnici dobanda ca sa-si recupereze pierderile, inclusiv mie care n-am avut in 10 ani o zi intarziere.

  13. cineva said

    am March 1 2010 @ 9:48 pm

    Nah, Ceausescu a fost impuscat ca platise TOATA datoria externa si voia sa mareasca alocatiile, pensiile …

  14. gabi said

    am March 2 2010 @ 8:35 am

    @vasile
    bancile nu vor sa-si recupereze “pierderile”, fii fara grija, vor doar un PROFIT mai mare.
    Poate nu stii, dar anul trecut, cand noi romanii ne zvarcoleam ca pestele pe uscat in plina criza, bancile o duceau bine merci, imprumutand statul, adica tot pe noi.
    Ele au mereu un plan B, pentru ca de fapt, totul este orchestrat de ele. Noi suntem doar buni de plata in orice situatie…

  15. Sergiu said

    am March 3 2010 @ 8:35 pm

    Bai hai sa fim serios….omul trebuia sa plateasca rate…Din punct de vedere moral (nu stiu legal) daca nu platesti ratele se cheama ca esti HOT….

    Dle. Orban mai bine promovati o lege prin care cei care nu platesc ratele sa fie trimisi la INCHISOARE….ca e clar ca nu sunt oameni cinstiti….

  16. cineva said

    am March 3 2010 @ 9:26 pm

    Pe timp de CRIZA (provocata de nushtiucine) a nu plati ratele se cheama ca esti “hot”. Eventual dupa ce te angajezi nu mai esti hot ci redevii “vacutza de muls, Meuroilka”.

    Cand furi cateva miliarde de euro pe care statul nu pe mai pupa oricum in veci … se cheama ca esti MOGUL. :)

  17. andrei said

    am August 20 2011 @ 8:43 am

    …io astept alocatia de crek 2 saptamani sa mi-o bagatzi si defiecare data cand ma duc sa vad cat e …nimic….asta e banca daca stiam nu mai faceam card aici

  18. mama said

    am September 7 2011 @ 6:17 pm

    din ce sa mai plateasca oameni ratele deca au fost dati afara?romania o tara de cacao altii fura milioane de euro aia ce sunt?
    aia ar treb la inchisoare.daca ofera locuri de munca poate isi vor recupera bani bancile

  19. conduruta georgeta mirela said

    am December 25 2011 @ 2:17 pm

    buna ziua.si eu sunt una dintre victimele bancilor din romania.alocatia celor 2 copii imi intra lunar pe card iar in urma controlului fiscal avut la firma inspectorii ne-au scos datori la tva cu 45000 lei tva si pina la 76000 lei ne-a calculat penalitati si dobanzi la penalitati tva intrucat ei au descoperit abia in 2010 ca am depasit plafonul.dupa o saptamana de la control ne-au blocat toate conturile din banci au retras si banii cu toate ca noi am contestat la tribunal esecutarea silita intrucat noi suntem colectori de deseuri si nu platim tva ci se trece pe factura taxare inversa si din luna august si pina in ziua de azi 25 decembrie nu mi-am putut ridica alocatia de pe card ptr ca contul este blocat si au luat si banii care erau in contul de la raiffeisen.ne-am dus cu hotararea data de presedintele tribunalului la banci ptr a ne debloca conturile si nu ne-a bagat nimeni in seama.oricum am facut plingere penala impotriva fiscului a mai ramas acuma sa fac un asa si impotriva bancii.au fost in stare asti-a de la fisc sa ne ia si ultima suflare.e ceva inadmisibil ceea ce au facut ei si fiscul si banca.

Comment RSS · TrackBack URI