Nebunia continua in Har-Cov; a aparut Constitutia Tinutului Secuiesc; ziarele maghiare il acuza la Budapesta pe Basescu ca vrea sa scoata UDMR de la guvernare

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=39462




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


27 Comentarii pana acum»

  1. radu andrei said

    am February 26 2010 @ 5:44 pm

    Dle senator, ne puteti confirma faptul ca din Ordinul ministrului udmr-ist al mediului cel mai mare fond forestier compact din Romania (135 000 ha in jud. Mures)trece din proprietatea statului in proprietatea unui ocol silvic privat cu sediul in Gheorgheni, aflat in procese tocmai pt defrisari ilegale?

  2. Iulian Urban@raduandrei said

    am February 26 2010 @ 6:08 pm

    Nu am auzit de un asemenea ordin. Ce numar are ?

  3. radu andrei said

    am February 26 2010 @ 6:36 pm

    rectific nu in proprietate ci in administrare

  4. VASY said

    am February 26 2010 @ 6:44 pm

    NASHPA !
    Administrare este chiar mai rau decat proprietate !
    Nu ca ar fi bine proprietate…NU !
    Hunii vor defrisa aceste paduri !
    Daca tot este jaf, de ce sa nu defriseze un romanas de-al nostru’ si sa vanda in port cherestea turcilor ?!
    Macar stim o treaba …
    De ce nu se pot crea Parcuri Nationale , Arii Protejate, in cat mai multe zone ?

  5. VASY said

    am February 26 2010 @ 6:47 pm

    Ma apuc acup si plagiez vre-o cateva Constitutii si redactez si eu Constitutia din Giulesti, sau din Balta Alba, dar cel mai bine redactez Constitutia Bucurestiului ! Si fac si modele de pasapoarte, si pun si viza, si bariere, si recrutam si graniceri…
    Si o voi boteza ,,Tara Bucureshtilor !”

  6. Dan Tanasa said

    am February 26 2010 @ 6:48 pm

    Va multumesc domnule Urban pentru pozitia Dvs. in acest subiect!

  7. radu andrei said

    am February 26 2010 @ 9:16 pm

    Dle senator, s-a vb pe un post de televiziune, citindu-l pe prefectul de Mures. (nu s-a specificat nr. ordinului)

  8. cineva said

    am February 27 2010 @ 12:52 am

    Tinutul Secuiesc “este un stat suveran, independent, unitar si indivizibil, iar forma de guvernamant va fi monarhia constitutionala.

    Hmm…era unul pe la 1600 cu o caciula mare …si cu o barditza asa frumoasa cu doua taishuri. Si mama ce prapad mai facea cand o manuia cu stanga!

    “Asta-i pohta ce-am pohtit!: Moldova si Ardealul si Tara Romaneasca”

    Oare daca INCA mai sunt si altii ca EL ..?

  9. maria said

    am February 28 2010 @ 11:57 am

    Aluia “de pe la 1600 cu o caciula mare …si cu o barditza asa frumoasa cu doua taishuri” i-au taiat ungurii capul cu caciula cu tot,cu o sabie cu un singur tais, in 1601.
    Iar ne laudam ce brav popor sintem?de ce nu se lauda, elvetianul,francezul,canadianul, japonezul,…care au cu ce se lauda, dar nu o fac. Deocamdata ne e rusine sa iesim din tara,caci striga europa dupa noi;TIGANII,HOTII!!

  10. Micul Dictator said

    am February 28 2010 @ 1:45 pm

    recent, Laszlo Borbely a asmutit Garda de Mediu impotriva lui Dorin Florea primarul PDL al Targu Muresului care l-a invins in alegerile locale!

  11. @maria said

    am February 28 2010 @ 2:06 pm

    “de ce nu se lauda, elvetianul,francezul,canadianul, japonezul”

    ai stat m?t?lu?? sa asculti la ei si i-au auzit ca nu se lauda?

  12. cineva said

    am February 28 2010 @ 5:18 pm

    @maria
    Mie unul nu mi-a fost si nu mi-e rusine sa ies din tara. Iar fereasca D-zeu ca vreun lobotomo-culturalizat “vest-european” sa ma provoace la o discutie despre “problemele romanilor in Vest” ca-l lamuresc imediat despre ce romani e vorba.
    Indivizii CU ADEVARAT culti si pregatiti din Vest stiu exact despre chestiunea cu tiganii, ungurii si evreii din Romania 😉
    Si mai stiu despre SABOTAREA ei pe toate planurile in ultimii 20 de ani!
    Cu vreunul din aia ai discutat: profesori universitari, istorici etc. sau numai cu tonetari pt. care rom = roman ?
    Mai au un ultim lucru sa ni-l ia dupa ce de la ’89 incoace au distrus educatia, sanatatea, politica, economia si finantele: mandria nationala. Daca ne-o iau si pe asta S-A ZIS CU ROMANIA.

  13. Alex said

    am February 28 2010 @ 11:52 pm

    Deci, pe fara de tzara (bozgor=fara tara) ashtia ii mananca undeva. Au impresia ca daca s-au strans vreo cinci ciumetzi mai musculosi, gata: ne-am speriat si plecam de pe PAMANTUL NOSTRU. Am intrat si pe site-ul garzii lor, m-am … pe mine de ras: ii aratau intr-o poza pe vreo doi “fratzii printre ushi” cu mari sepci stil nazist. Wow, ce m-am spariet :):):) Niste ratati care ar merita arestati pentru atentat la integritatea nationala, dar noi, trebuie sa recunoastem, suntem prea lasi ca sa fim capabili sa luam atitudine. In SUA genul acesta de militii sunt eradicate complet, pe loc si with prejudice!!! Doar noi mai avem putin si-i pupam in trei litere.

  14. Alex said

    am March 1 2010 @ 1:11 am

    http://csibibarna.blogspot.com/2010/02/szekelyfold-alkotmanya-tervezet.html

    A se vedea comentariile :):):)

    PS: Asta daca nu sterge boanghena comentariul

  15. MADCAT said

    am March 1 2010 @ 8:20 am

    Asta e: pe cine lasi sa traiasca nu te lasa sa traiesti!
    Toleranta are si ea o limita… bozgorii astia au intrecut de mult pana si pe cea a bunului simt!

  16. razvan said

    am March 1 2010 @ 8:43 am

    nu-i prost cine cere ii prost cine ii da adica noi suntem prostii si ungurii isi bat joc de noi, mama lor sa plece la ei in hungary daca nu le place aici la noi. Noi la ei nu avem nici un drept la ce dracu vreau atatea drepturi, gunoaie ordinare

  17. gabitzu said

    am March 1 2010 @ 9:31 am

    Este un prim pas spre ceea ce vor ungurii: refacerea regatului Sfantului Stefan!!! Dar ma intreb ceva:

    ” CE P……. MEA FAC SERVICIILE SECRETE ROMANE”? Ceea ce fac aia acolo, este atentat la siguranta statului.

    Bai, trezirea!!!!

  18. politika said

    am March 1 2010 @ 10:14 am

    Desi pare ciudat , LOCUL UDMR nu este la guvernare.
    Un partid de 7% (“de buzunar” ) a fortat de fiecare data nota , primind portofolii generoase , deoarece cu greutatea lor de fulg, asigurau o majoritate fragila pentru accesul la putere a unei formatiuni politice mari. In cazul unor aliante , UDMR si-a gasit locul “pe tusa” asa cum este natural sa se intimple.
    Se parec totusi ca, lipsa de maturitate a politicienilor romani face ca sa nu se gaseasca argumentele necesare unei coalitii care sa lupte pentru interesul national.
    Dorinta fiecarui roman de a fi presedinte (de stat, de partid, de organizatie … etc.) si lupta acerba (pina la demisie si parasirea formatiunii politice …) denota lipsa unei viziuni strategice, a disciplinei organizatinale (bazata doar pe “toleranta” atita timp cit fiecare obtine “jucaria preferata”) conduc catre efecte secundare … datorita carora UDMR (care desi este un artid mic, este unit, disciplinat si bine organizat) obtine rezultate spectaculoase …

  19. vrajitorul.eu said

    am March 1 2010 @ 12:34 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  20. asistentapentruconsumatori.ro said

    am March 1 2010 @ 12:34 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  21. s_arpi said

    am March 1 2010 @ 12:45 pm

    Catre “gabitzu”
    Sunt ferm convins ca SERVICIILE SECRETE ROMANE sau SRI stie tot ce se intampla, dar ei nu se folosesc de informatii ei doar aduna. Altii sunt cei care trag de sfori atunci cand e momentul oportun. Cui? Nu noua, stai linistit.
    Extremisti sunt peste tot, dar ei nu reprezinta majoritatea unei comunitati, insa informatia despre care vorbeam mai sus poate fi manipulat in asa fel incat sa-i vedeam doar pe acestia si sa se creeze momente de distragere a atentiei publice atunci cand in fundal se intampla lucruri mai mari.
    Subliniez ca suveranitatea si integritatea tarii nu poate fi modificata – asa cu gura – de cateva grupatii extreme + exista o legislatie functionala care ingradeste asta. Dar pana noi ne batem peste cioalan al treilea ne vinde ciolanul de sub nas.

  22. Andrei said

    am March 1 2010 @ 1:36 pm

    @ arpi : Sigur ca nu poate fi modificata,unii oameni doar simt nevoia de-asi afirma patriotismul.Povestea deja e expirata … descide-ti-va ochii si va uitati in jur.PROBLEMELE in tara sunt altele , NU ce face UDMR sau cate-un extremist pe ici pe colo…Nesemnificativ !

  23. atotstiutorul said

    am March 1 2010 @ 3:29 pm

    Doi se cearta si al treilea cistiga!Cine o fi acest al treilea?

  24. politicianul said

    am March 1 2010 @ 10:18 pm

    Se pare ca dupa toate datele istoriei,chiar daca hunii si avarii s-au “diluat”in cele din urma prin Campia Panoniei, printre urmatoarele “valuri” a fost migratia ungurilor, ca popor migrator aparte !Asa ca de unde si pana unde secuii, care se cred unguri(dar care de fapt au fost adusi din tot imperiul Austro-Ungar si colonizati ca “graniceri”cu anumite drepturi statuate, cu obligatii si organizare para-militara, la hotarele fostului imperiu de Maria Tereza)au asemenea amnezii?Probabil mizeaza pe ignoranta unora cu note mici la istorie!!!

  25. politicianul said

    am March 1 2010 @ 10:21 pm

    PS Apropo! presedintele Basescu a tacut malc,cand cu stema si drapelul secuiesc, tace si acum!E bolnav sau asta-i politica strutului???

  26. ildiko said

    am March 2 2010 @ 12:11 pm

    Victoras, you’ve got an obsession!

  27. eu said

    am March 2 2010 @ 12:33 pm

Comment RSS · TrackBack URI