Banner

Luni in Senat ma voi lupta pentru ca distribuitorii de energie electrica sa fie obligati sa-i despagubeasca pe cei care extind retelele pe banii lor

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=39446




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


17 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am February 26 2010 @ 4:54 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. vrajitorul.eu said

    am February 26 2010 @ 4:55 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. VASY said

    am February 26 2010 @ 5:02 pm

    BRAVO !
    In sfarsit cineva a sesizat o mare escrocherie , un furt mascat sub acoperirea unor prevederi asa-zis in vigoare.
    Am vrut sa ,,trag” 380 V la o casa la tara, unde exista 220 V si totalul a iesit la ~ 38.000 euro ! Doar pentru un fir din transformator, atarnat pe cativa stalpi , maxim 150 metrii si inca un stalp in curte. Si JAPCA : eu platesc si toata lucrarea si instalatia se considera a lor ! Si culmea ! Acolo lucreaza romani ! care dau din umeri ! Cum adica ? Eu cumpar si facturile sunt pe numele meu si vi le dau voua gratis ?! DA !!! MORTII MASII de OCUPANTI ECONOMICI !Pai decat sa le dau banii astia mi-am luat luat generator cu 8.000 EURO si le-am dat M.U.E Moneda Unica Europeana ! Si acum fac si o eoliana plus solare si ma debransez ! Si voi fi independent energetic !
    SUCCES in SENAT !
    Pacat ca nu sunt in colegiul dvs , V-as fi votat.
    Va sprijin in initiativele dvs. !

  4. Iulian Urban@VASY said

    am February 26 2010 @ 5:04 pm

    Stai sa vezi cand voi veni si cu initiativa vizand distribuitorii de gaze

  5. VASY said

    am February 26 2010 @ 5:08 pm

    Alta manevra si la cei cu gazele !
    Baga la greu , adica pompeaza, aer comprimat cu miros de mercaptan, chipurile pt marcare, si platim aer la pret de gaze.
    Probabil cel putin 20-30 % !
    La fel si la apa calda !
    Cand vine apa rece pe teava de apa calda , apometrele se invart foarte frumos ! indiferent ce temperatura are apa !

  6. Eugen said

    am February 26 2010 @ 5:24 pm

    Felicitari d-le Urban

  7. si VIDEO said

    am February 26 2010 @ 5:37 pm

  8. Luni in Senat ma voi lupta pentru ca distribuitorii de energie electrica sa fie obligati sa-i despagubeasca pe cei care extind retelele pe banii lor | Ilfovul nostru said

    am February 28 2010 @ 9:34 pm

    […] Cititi mai mult pe Urban Iulian Blog […]

  9. Ciuly said

    am February 28 2010 @ 10:57 pm

    bate vantul schimbarii :)

  10. adi said

    am February 28 2010 @ 11:28 pm

    fiindca guvernele (toate) NU sunt in stare sa construiasca o economie simpla, sanatoasa si nebirocratica iar prioritatea o constituie nu starea economica ci marimea bugetului…….nu le ramane decat sa-l umfle de la populatie prin singura parghie ramasa> Utilitatile!

    Suntem in plina BALCANIADA!

  11. adi said

    am February 28 2010 @ 11:33 pm

    Oricum tot respectul pentru munca Dvs. dealtfel noi va poreclim demult (si nu intamplator) cu numele de

    DON QUIJOTE (de la Romania)

    Sa vedem daca pica Senatul, ce va mai ramane?!

  12. Sepia said

    am March 1 2010 @ 1:04 am

    Domnule Urban,

    in ceea ce priveste gazele naturale trebuie modificate Legea Gazelor 351/2004 si Regulamentul de acces la SNT si SND gaze naturale probat prin HG 351/2004.

    Daca va sunt de ajutor va putem transmite propunerile de modificare text asa cum ar trebuie ele sa sune de bun simt.

    cu consideratie,

    Septimiu NICOLAS
    A.R.P.C.E.

  13. lt. col. Thobescu Theodor said

    am March 1 2010 @ 11:08 am

    Felict?ri domnule senator Iulian Urban

    E o mare ipocrizie s? sus?ii c? respec?i dreptul de proprietate ?i s? m? obligi s? g?zduiesc for?at trafo ?i stîlpi enel care ne jefuie?te.

    Mai mult, pe banii no?trii trebuie s? instal?m un trafo, s? punem stîlpi ?i apoi s? ced?m f?r? plat? totul bandi?ilor de la enel.

    Ei nu investec nici un ban, de?i în toate ??rile UE, dac? ai autoriza?ie de construc?ie, toate utilit??iile pt servicii comunitare de utilitate public? bran?area se face gratuit. Nu vii tu cu utilit??iile, ci prim?ria ?i furnizorul.

    O zi bun?.

  14. kkk said

    am March 1 2010 @ 2:09 pm

    eu tot nu inteleg de ce trebuie petrom, romgaz, electrica etc sa fie privatizate? nu poate sa stea frumos in proprietatea statului? pe bune acum fara nici un fel de gluma

  15. http://www.urbaniulian.ro/2010/03/02/am-reusit-senatul-a-votat-legea-care-obliga-distribuitorii-de-energie-electrica-sa-i-despagubeasca-pe-romanii-care-extind-retelele-pe-banii-lor/ said