OTP Leasing incearca sa stoarca de la clientii buni platnici tot ce se poate datorita pierderilor suferite datorita contextului actual.

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=38916




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


20 Comentarii pana acum»

  1. vrajitorul.eu said

    am February 17 2010 @ 2:06 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am February 17 2010 @ 2:06 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. http://www.urbanviorel.ro/2010/02/05/romani-apelati-la-noi-cu-incredere-vom-face-tot-ce-putem-sa-va-ajutam/ said

    am February 17 2010 @ 8:43 pm

  4. marina florin said

    am May 18 2010 @ 8:59 am

    Aceeasi problema o am si eu. Nu am nici macar o zi intarziere nici la facturi nici la deconturi. Singura diferenta este ca eu nu le-am le-am platit nici o factura de penalizare. Problema inca persista. In prezent primesc facturi de intarziere la plata, facturi restante si penalizari. La OTP Leasing nu ma baga nimeni in seama.
    Multumesc pentru sfaturi.
    O sa le urmez iar daca nici asa nu rezolv singura optiune este Tribunalul(cred).

  5. Alex said

    am June 26 2010 @ 12:58 am

    Eu nu am nici o intarziere de mai bine de 3 luni. Ultima factura a venit fara penalizari. Deci sunt tot cu platile la zi. Luna asta ma trezesc iar cu factura cu penalizari. Raspunsul Otp Leasing:


    Avand in vedere ca ati achitat facturile lunilor martie, aprilie, mai in data de 10 mai, penalizarile venite pe factura lunii iunie sunt justificabile conform contractului,

    Cu stima,

    Andreea Cursaru
    Client Service Key Account
    OTP LEASING ROMANIA IFN S.A.
    ADDRESS: 79 Nicolae Caramfil, 014146, Bucharest 1
    PHONE: +40 21 407 29 41 – FAX: +40 21 407 29 91
    E-MAIL: andreea.cursaru@otpleasing.ro

    Ei chair cred ca toti sunt prosti?!

    Nu mai spun ca NU RASPUNDE NIMENI ore intregi la numerele lor de telefon. Deja am luat legatura cu ANPC, pregatesc toate actele, si chiar daca rezolv sau nu, tot fac plangere la ei.

    Vreau doar sa spun ca nu le e frica de nimeni si nu au nici un pic de respect fata de clienti. Eu sunt in domeniul IT, mai exact pe partea de Optimizare pentru Motoare de cautare, Google si Social Media. Detin un canal de comunicare media prin care orice mesaj postez ajunge la peste 250.000 romani in mai putin de o zi. Daca ma supar imi pot rezerva cel putin o ora pe zi pentru a atrage atentia lumii despre experienta mea. Sa nu mai cumpere nimeni NICIODATA nimic prin Otp Leasing! Chiar cred ca toti suntem prosti si neputenciosi, si au o atitudine de superioritate extraordinara.

    Ca sa nu mai spun ca, ajungand la ei la sediu in Bucuresti, o mare tanti de acolo ii explica unei colege cum sa scoata TVA-ul de 19% dintr-o factura! Deci oamenii astia intocmesc facturile noastre, ale prostilor, care habar nu au cum se scoate un TVA dintr-o suma!

    Halal angajati si firma de rahat!

  6. rauca said

    am August 21 2010 @ 11:20 am

    va dau dreptate. Chiar te rog sa le faci reclama proasta. ca altfel nu mai pot pacali si alte persoane. aceeasi experienta prosta am avut si eu cu OTP Leasing. Mai mult eu nu am mai putut sa platesc si am dus masina inapoi. ca sa-mi spuna ca daca nu se vinde voi plati eu diferenta de bani. niste ordinari. imi pare atat de rau ca am ajuns pe mainile lor. va rog sa faceti cunoscut acest aspect- ca sunt niste sarlatani.

  7. marzeaalin said

    am October 13 2010 @ 4:11 pm

    chiar ne fura ca in codru.

  8. Raluca said

    am October 24 2010 @ 10:09 pm

    Buna ziua,

    Eu saptamana ce vine intentionez sa deschid proces impotriva lor au mers la incarcare de facturi pe care nu mai puteam sa le duc si au venit si au furat masina din fata casei. Au plangere la politie,urmeaza Anpc, BNR, si alte institutii financiare si pentru cei 2 ani munciti si platiti am de gand sa-mi iau masina inapoi. Pe aceasta cale am rugamintea catre cei care au luat teapa intr-un fel sau altul si care doresc sa li se faca dreptate sa ma contacteze pe adresa de mail ralucaconstantinralyana@yahoo.com pentru ca in instanta voi pune si problema lor ca sa arat ca este o practica a Otp Leasing de a face abuzuri si nu un caz izolat.

    Va multumesc

  9. Raluca said

    am October 31 2010 @ 9:19 am

    Aveti probleme, veniti in grup sa le discutam si sa gasim solutii

  10. Raluca said

    am October 31 2010 @ 9:20 am

  11. Raluca said

    am October 31 2010 @ 9:29 am

    http://finance.groups.yahoo.com/group/anti_otpleasing/ Aveti probleme, intrati in grup sa le discutam si poate gasim solutii

  12. madalina rosu said

    am November 9 2010 @ 7:13 am

    buna ziua,
    si eu m am lovit de nesimtirea si hotia celor de la OTP leasing.
    am un contr cu ei din 2008,la care din cauza situatiei economice actuale am ramas restanta 2 rate..mi au reziliat contr,a venit firma de recuperari si m au convins sa le dau masina ca nu e nici o prbl daca voi merge sa o recuperez,platind evident restantele.Ii mai adusesem la cunostinta respe3ctivului ca am datorii la bugetul de stat si am poprire pe cont,deci m am prezentat la sediul lor din BUC unde m au tratat cu multa indiferenta si NESIMTIRE,un anumit domn IONUT IANCU.L am rugatb sa rezolvam problema pe cale amiabila si mi a raspuns ca nu are ce sa mi faca,ca ei trebuie sa vanda masina si daca nu isi acopera suma finantata va trebui sa platesc eu diferenta,,IN CONDITIILE IN CARE EU DOREAM SA MI CONTINUI COLABORAREA CU EI ACCEPTANDU LE COND SI PLATIND TOTATE COSTURILE SUPLIMENTARE IMPUSE DE ACESTI HOTI.Precizez ca mssina a costat 28000euro farav tva,iar avansul meu a fost de 11500 euro,iar 2 ani am platit cate 431 euro plu8s casco de 125 euro lunar,ajungand la momentul acesta la suma de UN MILIARD 30 MILIOANE vechi platita plus 3000 euro CASCO,iar ei vor sa o revanda ca sa si recupereze de mai multe ori banii.ASTA E TARA IN CARE TRAIM!

  13. draghici maria said

    am January 15 2011 @ 3:36 pm

    nu are cine sa le faca nimic pt ca pe nimeni nu ii intereseaza .si eu am avut aceeasi problema cu ei dupa 2 ani si 25000 euro platiti nu am avut deca sa le cedez masina

  14. iancu pavel said

    am February 7 2011 @ 2:30 pm

    cei de la otp sunt niste nesm ititi incerc sai sun la numerele de pe verso la factura nu raspunde nimeni si mie miau trimis omultime de notificari degeaba caci eu le platisem facturilesi leam trimis si copii dupa ordinul de plata si nu am primit nici un raspuns din partea lor rusine sa le fie!

  15. Raluca said

    am February 21 2011 @ 11:59 am

    Buna ziua,

    Asa cum am mai scris eu deschid proces, nu am facut-o pana acum pentru simplu fapt ca a trebuit sa urmez calea legala, politie, ANPC, si datorita faptului ca traim in Romania aceste lucruri dureaza. Probabil ca pe asta se bazeaza si cei de la asemenea firme bancare, dar…..am avut si reusite. Conform avocatului pe care il am daca suntem mai multi e mult mai bine. Tin sa va precizez ca deja mai este cineva care impreuna cu mine va merge in instanta. A venit si raspunsul de la politie fapta este incadrata la furt cu autor necunoscut pana se demonstreaza vinovatia. Nu incercati sa visati ca veti rezolva amiabil pentru ca veti avea surprize. Cei care vor sa faca ceva va rog sa-mi trimite-ti un mail.

  16. Mocanu Octavian said

    am February 25 2011 @ 2:30 pm

    Sunt cei mai agresivi si cei mai nenorociti cei de la OTP in general , si de la leasing si de la banca.Cind auziti de OTP fugiti cit puteti de ei , poate asa vom scapa tara de “politicile” lor ticaloase.Am un contract de leasing cu ei si unul in paralel cu Tiriac . Oricind as repeta contractul cu Tiriac dar de OTP sa nu mai aud , am avut o experienta nenorocita cu ei si am mai auzit oameni plangandu-se de OTP.La fel problema cu asiguratorii , am un Casco cu Omniasig si unul cu Generali.Cei de la OMNIASIG sunt cei mai rai , si carcotasi pe cind la Generali toata lumea te asculta si este amabila .

  17. Raluca said

    am March 1 2011 @ 8:44 am

    Revin cu rugamintea de a-mi scrie pe adresa de mail in acest moment suntem 4 persoane si multe date impotriva lor. Mai nou s-au apucat sa falsifice acte. Contactati-ma si vom discuta. Multumesc

  18. coman raluca said