Hasotti catre Urban : ce te intereseaza pe tine ca senatorii liberali nu vin la sedinte ? Har-Cov-ul stie de ce!

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=38872




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


30 Comentarii pana acum»

  1. Csaba said

    am February 16 2010 @ 2:33 am

    Pai institutiile traiesc din profitul pe activitate si nu din salarii.
    Hai sa castigati la fel cum produceti!
    Va platim – munciti, sa-l schimbam cu MUNCITI si va vom PLATI.

  2. Metalshrine said

    am February 16 2010 @ 8:40 am

    Astfel de jeguri au sustinere si vor fi votati de catre cei angajati in sectorul de stat de catre penele. Si care procedeaza in acelasi fel. Adica se ratoiesc la colegii care muncesc pe bune si ignora programul de lucru sau munca si ii doare la basca de tot si de toate. Ca doar nu-i poate da nimeni afara. Iar aici bocu stie de ce!

  3. marian said

    am February 16 2010 @ 9:17 am

    Nu vine la program taiat ce are , salariu pe ziua respectiva , diurna daca are , telefoanele date in acea zi , bani de hotel tote facilitatile care le are pe acea zi sa le plateasca din propriu buzunar. Nu conteaza ce culoare are.

  4. Micul Dcitator said

    am February 16 2010 @ 9:24 am

    acest Hasotti este sub orice critica…
    din cate ati vazut, nesimtii in general (pe strada, la munca etc) nu doar ca nu le e rusine atunci cand o comit, dar daca indrazneste cineva sa le spuna cum ar trebui sa se comporte, ii sar toti in cap pentru ca pentru ei regula de baza este inversul normalului…

  5. radu andrei said

    am February 16 2010 @ 9:32 am

    Alegatori din CONSTANTA,(Puiu HA?OTTI,Parlamentar ales in colegiul uninominal 1 din Circumscrip?ia electoral? nr.14 Constan?a), puneti-va reprezentantul la punct !!!

    Ii puteti scrie parerea dvoasta despre chiulul in Parlament pe adresa puiu.hasotti@senat.ro

    In 2012, stiti pe cine nu veti mai vota !

  6. asistentapentruconsumatori.ro said

    am February 16 2010 @ 11:45 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  7. vrajitorul.eu said

    am February 16 2010 @ 11:46 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  8. http://www.urbanviorel.ro/2010/02/05/romani-apelati-la-noi-cu-incredere-vom-face-tot-ce-putem-sa-va-ajutam/ said

    am February 16 2010 @ 12:22 pm

  9. gabi said

    am February 16 2010 @ 2:06 pm

    D-le Urban, ar trebui pentru toti chiulangii din parlament sa le taie salariile. Iar aici d-nul Basescu ar avea un cuvant greu de spus daca ar face o vizita inopinata. Atunci cred ca s-ar hatana scaunul de sub ei!!!

    Cu privire la lege, singura cale pentru ca legea sa nu se aplice, ar fi sa nu semneze legea spre promulgare!!!

    Mare pacat fiindca s-a ajuns la asa ceva!!! Este un prim pas spre crearea unor parcuri industriale in Transilvania pentru ca in final ungurii&co si guvernele straine sa oblige guvernul Romaniei sa recunoasca autonomia Transilvaniei!!!
    Nu cred ca romanii de rand ar accepta asa ceva! Daca nu am avut parte de razboi civil in Romania, vom avea parte. Deja ungurii isi antreneaza oameni – a se vedea garda secuiasca si alte grupari de dreapta unguresti – in vederea declansarii secesiunii. Si 100% aceste organizatii paramilitare sunt finantate din exterior cu fonduri si chiar cu armament!!! Bine-inteles ca SRI si celelate agentii de securitate romane ori nu fac nimic si este foarte grav ori trec cu ochii.

  10. MADCAT said

    am February 16 2010 @ 2:08 pm

    “Senatorul este o institutie”… la fel sunt si curvele!!! Cat de multe aveti in comun!!!

    Si io sper sa nu mai promeasca votul vostru… la fel ca Eba, nea Puiu, Irina Logout, vanghelie si alti dobitoci care an-de-an nu primesc votul!

  11. Maria said

    am February 16 2010 @ 2:34 pm

    radu andrei, mersi pt. adresa de e-mail, i-am trimis domnului senator mesajul urmator

    “Ce te intereseaza … pe tine ca liberalii nu vin la sedinte ? vezi-ti domne de treaba ta …”

    Frumos raspuns, domnule SENATOR !

    Poate o sa ne intereseze pe noi, alegatorii, mai mult, la alegerile viitoare, pe cine vom pune stampila… Rusine…Pentru ce v-ati dus in Parlament? Ca sa chiuliti de la sedinte? Da, intr-adevar, e cel mai convenabil loc de munca … stai degeaba si pe de-asupra mai esti si platit regeste …

    Pe mine, unul, alegatorul, ma intereseaza, atata timp cat esti platit, domnule senator, si din banul meu, atata timp cat te-am pus acolo ca sa MA REPREZINTI …

    RUSINE …

  12. dancing wolf said

    am February 16 2010 @ 2:49 pm

    cat tupeu poti sa ai. udmr sunt aliatii vostrii, tot ce fac acum , fac conform unui plan bine stabilit de la inceput alaturi de pd-l . si voi pd-l istii ii acuzati pe psd si pnl de ceea ce face acum udmr in har-cov-mur? ce obraznicie tradatorilor de tara. va bazati pe mintea tampita a astora de comenteaza pe aici fara sa stie pe ce lume traiesc. eu va dau un sfat: spuneti-le ca de fapt cel acre vrea autonomie in har-cov-mur este Ion Iliescu. Sa vedeti atunci cum se vor repezi sa-l injure si sa-l blesteme masa electorala fara opinie proprie a pd-l

  13. Zolly said

    am February 16 2010 @ 2:52 pm

    @ dancing wolf
    Noi vorbeam ca nu vin astia de la PNL la treaba pentru care au fost alesi si sunt pe functii, tu bati campii
    Bai baiatule penelist daca tot vrei sa vobesti de pere, cand noi vorbim de nuci de cocos, baga ma aberatiile aici prostea
    Nu v-ar fi rusine de penelisti maniaco-psihopati; veniti ba la munca ca daia sunteti pe functii si cu lefuri trantorilor

  14. DZ said

    am February 16 2010 @ 2:57 pm

  15. http://www.gandul.info/flux/pnl-bistrita-nasaud-ar-putea-fi-executat-silit-pentru-galetile-impartite-in-campania-pentru-locale-5531115 said

    am February 16 2010 @ 2:58 pm

  16. el said

    am February 16 2010 @ 3:40 pm

    1 milion euro ne costa lunar acesti parlamentari nesimtiti.( 477 x 2000 euro/parlamentar). NICI MACAR NU MUNCESC PENTRU NOI!!!! LIPITORI! Dau legi numai in favoarea lor. Romani, cat mai rabdam???? Chiar nu vedeti cum ne sfideaza pe fata?

  17. el said

    am February 16 2010 @ 3:42 pm

    Revin…

    Vorbeam numai de cazare nu si de salarii!!!! VAI NOUA , NATIUNE DE SCLAVI!

  18. radu andrei said

    am February 16 2010 @ 4:43 pm

    maria,e foarte bine ca ai luat atitudine ! trimite adresa tuturor prietenilor tai cu indemnul de a-l bomborda pe acest senator tupeist cu mesaje asa incat sa-i mai treaca fumurile.

    solutia e in mainile noastre !!! oamenii politici (se stiu ei care)tb sa stie de frica noastra.

    intrebare pentru toti : ar INDRAZNI acesti indivizi sa faca acelasi lucru intr-o alta tara?

  19. obiectiva said

    am February 16 2010 @ 4:51 pm

    EU mi/am descoperit identitatea, SUNT O MAMA SICILIANA.

  20. obiectiva said

    am February 16 2010 @ 4:52 pm

    @raduandrei, era pentru tine.

  21. Gabriel said

    am February 16 2010 @ 6:10 pm

    I-am trimis si eu urmatorul email. Rog si pe ceilalti sa trimita mail.
    ,,Se poate si asa in tara noastra.
    In urma articolului publicat de d-l Urban Iulian vreau sa precizez: Eu daca nu ma duc 3 zile la lucru ma pune nemotivat si ma da afara.
    Asa ar trebui si cu acesti trândavi. Propunerea mea ar fi: Cine a vrut la parlamet si la senat, a fost ales si sa stea acolo. Diurna, salar, cheltuieli, decontari si alte bazaconii sa nu mai pape pe acea zi in care nu este prezent, indiferent de motiv.

    Un cetatea al acestei tari, platitor de impozite, bani risipiti de cei care ne ,,reprezinta,,

  22. Ey said

    am February 16 2010 @ 6:12 pm

    bine zis Gabriel si nu numai

  23. cineva said

    am February 16 2010 @ 6:22 pm

    “senatorul este o institutie” cata NESIMTIRE are in el individul!
    Pur si ne scuipa in fatza pe NOI cei care l-am dus acolo!

    Pai sa stie ca institutiile proaste si inutile se mai si DEMOLEAZA! 😀

  24. cineva said

    am February 16 2010 @ 6:27 pm

    Cand dam si legi pt. senatori? La 3 absente pe luna NOTA SCAZUTA LA PURTARE! :)

  25. stefan49 said

    am February 16 2010 @ 10:45 pm

    Cum au ajuns oamenii acestia sa ne conduca(ruineze)?

  26. Ionut Neagu said

    am February 17 2010 @ 1:59 pm

    Am trimis e-mail in care ceream lamuriri, oare ce raspuns o sa primesc…?
    Va tin la curent.
    Doamne ajuta, si Romani sa fim uniti.

  27. unu' said

    am February 17 2010 @ 4:39 pm

    Pân? ce nu vor crapa aceste scursuri, ca Hasoti si 90% din PSD si PNL, care au o mentalitate mizerabila, pur-comunista ascunsa sub masca falsei-democratii, nu se vor face auzite persoane ca Iulian Urban, si alti cativa – din pacate, doar cativa. In nesimtirea si cinismul care-i caracterizeaza evident, chiar se asimileaza cu institutii, aceste scursuri nederanjate de 20 de ani incoace… Chiar au sentimentul ca ei sunt mai presus de ORICE REGULA, REGULAMENT, sau norma. Mai mult, AU SI TUPEUL, DIN NSIMTIRE, DA AFIRMA CA PE EI NIMIC NU-I POATE SUPUNE SAU OBLIGA…
    Interesant ar fi sa-i vedem cum se manifesta in sedinte, cand isi sustin si isi raporteaza interesul personal in 99% din orice se adopta…

  28. Catalin HN said

    am February 17 2010 @ 11:34 pm

    Foarte urata replica lui Hasoti. Dar, daca vreti sa fiti obiectiv in aceasta chestiune d-le Urban, ar fi bine sa ne spuneti si cati senatori pdl au lipsit in momentul in care legea “feudalizarii” Romaniei a trecut prin aprobare tacita (la fel ca si legea actelor biometrice anul trecut). Si cred ca solutia pt. astfel de probleme ar fi ca legile sa nu mai poata trece prin neprezentarea senatorilor ci numai cu votul majoritatii acestora. Cred ca nu ar strica sa aveti o initiativa in acest sens, desi cred ca boc si basescu nu ar fi de acord (udmr-ul face ce face cu acordul si sustinerea lui basescu si boc in schimbul sustinerii politice a actualului guvern).

  29. Interviu cu Urban Iulian - politicianul lunii ianuarie, 2010. | Alegeri.TV Blog said

    am February 18 2010 @ 10:54 am

    […] Sincer in multe dintre ele regasesc modele exemplare de urmat, insa drumul de la teorie la practica este extrem de anevoios in Romania; Nu cred ca mai trebuie sa schimbam texte din declaratii sau statute ci sa ne impunem sa le respectam pe cele care exista deja; noi schimbam legi si precepte, nu le aplicam niciodata ca sa aflam daca sunt bune sau nu, insa schimbam, schimbam ca sa dam senzatia ca ne preocupa schimbarea pe care insa greii din politica romaneasca nu si-o doresc dovada ca se ajunge aici http://www.urbaniulian.ro/2010/02/17/ilie-sarbu-catre-urban-esti-doar-un-tanar-care-trebuie-temperat-trebuie-sa-inveti-politica-de-la-cei-batrani/ sau aici http://www.urbaniulian.ro/2010/02/16/hasotti-catre-urban-ce-te-intereseaza-pe-tine-ca-senatorii-libe… […]

  30. Dan Tanasa said

    am February 18 2010 @ 3:35 pm

    Pe Hasotti il doare in cot…are ceafa la fel de groasa ca si burta si atunci ce il doare pe el la basca de ce se intampla in Covasna si Harghita!

Comment RSS · TrackBack URI