Imi pare rau sa vad ca industria romaneasca a colectarii debitelor se indreapta cu pasi repezi spre haiducie – Vodafone

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=38816




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


31 Comentarii pana acum»

  1. vrajitorul.eu said

    am February 15 2010 @ 11:52 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am February 15 2010 @ 11:52 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. cadastruintabulare said

    am February 15 2010 @ 12:56 pm

    Nu le da nimic la acesti colectori de debite.Cand te mai ameninta si te mai hartuiesc ameninta cu reclamare la politie(cf. codul penal..nu intru in detalii).Atat timp cat ei nu sunt profesionisti si corect lasam la o parte datoria civica ,personala,morala,etc. de a achita aceasta datorie.

  4. C. Ana Maria said

    am February 22 2010 @ 12:52 pm

    Ma numesc C. Ana Maria iarin anul 2005 am incheiat un contract cu compania Conex pe 2 ani, dupa care la 5 luni mi-am pierdut abonametul acesta fiind inchis deoarcenu platisem ultima factura in valoare de 105,00 ron, am neglijat ce este drept acest lucru atunci eram si mai mica si nu stia exact cum sta treabaideea este ca dupa aprox 5 ani am tot primit somatii de plata a restantei plus penalitati totul insumand 717,20 ron.Am citit undeva ca o datorie se prescrie dupa 3 ani dar nu stiu exact in ce conditi.
    La data de 09.02.2010 am primit urmatoarea somatie :
    Serviciul Juridic “CombatereaFraudei si Executarii Silite”
    Serviciul Juridic “COMBATEREA FRAUDEI SI EXECUTARII SILIE” va informeaza cala data prezentei,dumnv figurati ca un debit in valoare de 717,20ron.
    Acest debit a fost cesionat de catre Vodafon Romania catre societatea Top Factoring la datade20.12.2007 prin contractulde cesiune de creanta nrLEG -07-4305-20.12.2007, contract prin care s-au transmis catre societatea Top Factoring toatedrepturile nascutedin contract si pe cale de consecinta dreptul de a solicita si obtine pe cale amiabila sau prin forta coercitiva a statului executarea din partea dumnv a obligatiei de plata

    Ca urmare a celor mentionate mai susServiciul Juridic “COMBATEREA FRAUDEI SI EXECUTARII SILIE” va someaza ca:

    In termen de 3 zile dela data primirii prezentei saachitati debitul in val de 717,20ron .
    plata se vaefectua in contul creditoului …

    ….Spuneti-mi va rog ce se poate facein acest caz?

  5. Mihai Tociu said

    am February 24 2010 @ 9:19 am

    Sunt in aceeasi situatie: acum 3 ani am uitat sa platesc o factura de 100 lei la Vodafone si m-au instiintat ca ma trec intr-un registru national al railor platnici. Le-am raspuns ca am fobie la amenintari si ca astept scuze, in cazul in care vor sa mai vada un ban de la mine. Apoi m-am trezit cu acelasi tip de scrisori de la Top Factoring. Nu am platit inca nimic.
    Tare sunt curios sa aflu cine sunt actionari la Top Factoring. Ma puteti ajuta?

  6. Iata de ce ne trebuie o lege a colectarii debitelor said

    am February 24 2010 @ 10:03 pm

    […] de ce spuneam aici [ http://www.urbaniulian.ro/2010/02/15/imi-pare-rau-sa-vad-ca-industria-romaneasca-a-colectarii-debite… ] ca sub presiunea creditorilor-banci, multe agentii de colectare debite din Romania au ajuns sa […]

  7. Pantazescu Maria said

    am March 15 2010 @ 3:19 pm

    Buna ziua!

    Din luna Nov 2009,nu mai am niciun venit,decat alocatia fetitei ,de 42 lei.
    Ce se poate face in situatia in care nu mai pot achita facturile de telefonie mobila si rata la banca?
    Cum pot sa fac sa prelungesc perioada de rambursare,fara sa platesc niciun ban pana imi gasesc ceva de munca?
    Banca a fost anuntata,printro hartie de la ultimul loc de munca,orange si vodafone au fost anuntate telefonic ca nu mai pot sa le platesc facturile.Vreau sa mi platesc toate datoriile catre stat,dar asta doar cand imi voi gasi ceva de munca.
    Ce se poate face in situatia mea?

    Va multumesc!

  8. Melina Selaru said

    am May 17 2010 @ 6:38 pm

    si eu am avut un abonament la conex . dar am plecat in italia si nu am renuntat dar mia venit sa platesc tasa de reziere a contractului

  9. Stan Costin said

    am June 23 2010 @ 12:07 pm

    Pe mine ma intereseaza daca suma care scrie pe foaia primita de la S.C Top Factoring “serviciul de executari silite” este fix cea ce trebuie sa platesc sau si-a pus si firma comisioane sau penalitati de plata? pt cativa roni maxim 50 sa platesc 500 mi se pare o aiureala.

  10. Pantazescu Maria said

    am June 30 2010 @ 9:04 pm

    Buna seara!

    Lucrez la o firma unde nu avem dreptul la concediu de odihna,decat dupa 1 an.Dupa ce trece un an,nu se da concediu mai mult de o saptamana pe an (si asta atunci cand vrea el),desi in contract scrie ca avem dreptul la 21 zile.Tot in contract scrie ca pe zi lucram 8 ore de luni pana vineri,iar practic lucram 9 ore pe zi(1 ora e pauza de masa,pauza pe care noi nu o avem)plus 4 ore jumate,in fiecare sambata.Din cate stiu eu,sambetele se platesc dublu.Noua ni se da spor de weekend,doar 1%.As dori sa stiu ce pot face sa beneficiez de drepturile mele,legal,fara ca el sa mi dea varianta ca daca nu mi convine,pot sa plec.

    Va multumesc!

    O seara buna!

  11. Nistor Alexandru said

    am January 7 2011 @ 7:48 am

    buna ziua am facut si eu in anul 2008.30.12 un abonament la cosmote.am avut telefonul furat la data de 02.16.2009 dupa care cei de la cosmote mi-a inchis abonamentul, eu nu am stiut chestia asta fiind plecat din bucuresti prietena mea ma instiintat si mi-a venit de plata 340 ron+taxa de reziliere a contractului dupa care mi-au mai trimis instiintari de plata 6 la numar pana la data de 05.01.2011.cei de la sc.topfactoring.srl mi-au trimis o instiintare de plata de 4797 ron mai amanuntit adik 936+3000 taxa de penalizare+taxa de reziliere 800 ron =4797. este sa platesc aceasta suma care normal 1000 ron eu cred ca este de ajuns sa platesc dar 4700 ron este strigator la cer.Dvs credeti ca este normal sa platesc suma aceasta. imi puteti da un raspuns. VA MULTUMESC.

  12. denis said

    am January 7 2011 @ 7:08 pm

    Am avut un abonament pt telefonie mobila iar din februarie 2009 am fost plecat din tara pt o perioada de 9 luni iar acum am primit o notificare de plata de la topfactoring pt o Factura de Telefonie Mobila din martie 2009 in val de 5 milioane lei la care se adauga o Taxa de Reziliere de 8 milioane lei si Penalizari de Intarziere de 15 milioane un total de = 28 milioane lei . Mentionez ca am un venit lunar de 7,5 milioane . CUM AS PUTEA SA ACHIT ACEASTA SUMA tinand cont ca timp de 2 ani de zile nu am mai primit nici o notificare iar penalitatile cresc in fiecare zi ? TAXA DE REZILIERE este obligatorie ? Va multumesc si astept raspuns cat mai curand. Adresa mea de mail este ——-denisik1978@yahoo.com ——— VA MULTUMESC ANTICIPAT

  13. denis said

    am January 7 2011 @ 9:02 pm

    Am avut un abonament pt telefonie mobila iar din februarie 2009 am fost plecat din tara pt o perioada de 9 luni iar acum am primit o notificare de plata de la topfactoring pt o Factura de Telefonie Mobila din martie 2009 in val de 5 milioane lei la care se adauga o Taxa de Reziliere de 8 milioane lei si Penalizari de Intarziere de 15 milioane un total de = 28 milioane lei . Mentionez ca am un venit lunar de 7,5 milioane . CUM AS PUTEA SA ACHIT ACEASTA SUMA tinand cont ca timp de 2 ani de zile nu am mai primit nici o notificare iar penalitatile cresc in fiecare zi ? TAXA DE REZILIERE este obligatorie ? Va multumesc si astept raspuns cat mai curand. Adresa mea de mail este ——-denisik1978@yahoo.com ——— VA MULTUMESC ANTICIPAT

  14. andreea said

    am May 7 2011 @ 7:37 pm

    Buna seara!
    As dori sa ma ajutati cu un sfat in legatura cu firma Top Factorig.In anul 2007,fiica mea si-a facut un abonament la Vodafone pe o perioada de 1 an.Cu o luna inainte de expirarea anului,mai precis in iunie 2008 nu a mai platit ultima factura,in valoare de 240roni.Acum o luna ne-a parvenit un plic in care se gasea o notificare de plata in valoare de 1380roni!!!!!!!!!! Aceasta suma includea 240roni credit restant+420taxa reziliere contract telefon+720penalizari.Mentionez ca i se cerea in mod expres sa fie platita integral pana la data de 18.04.2011,dupa acest termen urmand sa fie actionata in judecata,iar la fiecare zi de intarziere se va percepe 0,2%penalizare la suma,pana la recuperarea sumei totale.Fiica mea este studenta,iar noi ne-am descurcat foarte greu cu banii.Sunt de acord sa-i platim noi suma restanta de 240 de roni,dar de aici pana la suma ceruta e o distanta uriasa.Ce ma sfatuiti sa fac in situatia data?Nu a fost vorba de rea credinta,ci,efectiv de neputinta platii,in conditiile in care sotul meu este bolnav,iar eu am un salariu de 1000roni.Dati-mi un sfat pentru a reusi sa rezolv cumva situatia,va rog frumos! Va multumesc anticipat!

  15. gigi said

    am September 20 2011 @ 5:05 pm

    noi suntem prosti pentru ca acceptam ca asfel de firme care nu investesc in tara asta sa vina si sa jecmaneasca oameni cum poti sa ii ei omului apartamentul pt 200 ron care cumparati de firma de recuperari devin 2000 de unde acest drept sa jecmanesti un om fara nici un drept doar pt ca si a facut o firma bine inteles ca in toate firmele de succes sunt inplicati ai nostri politicieni ,iar vodafone este cea mai mare teapa posibila de pe piata lucreaza mina in mina cu respectivele firme nu vedeti totul este confuz
    totul este dublu ,dublu la ce la 30 de minut suntem niste nimicuri pt ca acceptam asfel de firme ‘.
    in 2008 inchei un contract cu ei si ce zice nu vreti si internet
    e gratis ,ba imi ofera chiar si n tel mobil cadou
    dupa prima luna aflu ca internetul nu era gratis
    iar tel care costa 175 de ron in factura era calculat undeva la 65 de euro
    asa ca sunt cea mai mare teapa
    nu mai mergeti la ei

  16. gaby said

    am October 26 2011 @ 12:47 pm

    In 2005 mi-am facut abonament la conex dupa cateva luni imi vine o factura de 216 ron, am mers la ei si am intrebat pt ce o suma asa mare si au dat-o in balbaiala. La inceput nu am vrut sa platesc factura dar intr-un final am platit suma de 280 lei in 2007. problema e ca de atunci cei de la top factoring imi tot trimit acasa plicuri cu somatii de plata a penalitatilor penalitati care se ridica la suma de 688 lei si ma ameninta cu trimiterea in judecata. nu le dau nimic orice ar fi, nu au ce sa imi faca ca nu am proprietati sau bunuri pe numele meu!!

  17. marisescu ghita said

    am November 28 2011 @ 3:20 pm

    Buna ziua domnule Urban. as dori sa ma lamuriti in legatura cu o problema . In urma cu cativa ani am facut un abonament la cosmote pe 2ani. la 1 an si ceva mi s/a furat telefonul si am fost si am anuntat la cosmote dar au zis sa revin in alta zi ca au probleme cu serverul,sau ceva de genul acesta.eu nu am mai fost la cosmote si ei au trimis 2 sau trei facturi dupa aceea pe care nu le/am achitat. dupa aprox 2 ani de zile m/am trezit ca firma top factoring imi trimite tot felul de somatii in legatura cu contractul meu cu cosmote. Factura mea neachitata catre cosmote a fost de 60 de ron aprox,si acum de cateva luni firma top factoring ma someaza cu factura in valoare de 800ron si tot felul de alte somatii cu executartii silite si alte amenintari . va rog sa ma lamuriti daca este legal ca dupa 2 ani de zile aceasta firma sa ma ameninte cu tot felul de somatii si amenintari daca nu achit aceasta suma . cu respect , mulltumesc!

  18. Antonie Mihaela said

    am December 18 2011 @ 11:06 pm

    body

    Stimate domnule Urban,as vrea sa va cer un sfat in legatura cu doua abonamente la Vodafone,pe care le-am inchis in urma cu 4 ani si ceva.Curios este ca,in luna septembrie firma S.C.TOP FACTORING S.R.L. a emis o notificare de plata in valoare de 35,58RON,pe care am primit-o acum 2 saptamani,iar socant este ca pe pe data de 07.12.2011 am primit o alta notificare in valoare de 173,86RON.Sincer va spun ca nu stiu ce este de facut!Abonamentele erau pe numele surorii mele,care locuieste in SUA de 5 ani si care la momentul respectiv mi-a trimis o procura prin care am inchis abonamentele si totul era in regula la timpul acela.Mi s-a cerut sa sune ea sa confirme pentru ca era titularul,totul parea ca si rezolvat,ca acum sa ne trezim cu aceste notificari si penalizari.Din cate stiam eu,daca in decurs de 3 ani dupa ce s-a reziliat contractul nu se emite nici o notificare sau factura,asta ar fi trebuit sa insemne ca s-a incheiat “colaborarea”.Acum nu prea mai stiu ce sa cred si sper din suflet sa ma ajutati cu un sfat.Va multumesc anticipat.

    Cu stima,Mihaela Antonie.

  19. Dumitrescu Madalina said

    am January 26 2012 @ 1:09 pm

    Buna ziua va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie , am avut abonament la cosmote in anul 2009 atunci cand s-au incheiat cei 2 ani de contract am vrut sa renunt la abonament si am fost la sediul la Ploiesti caci acolo am incheiat contractul, am achitat ultima factura dar nu stiu exact daca am facut sau nu cerere de reziliere a acetuia.Ieri 25.01.2012 am fost sunata de o persoana de la Top Factoring si mi-a spus ca am de plata 500 lei .Am cerut detalii sa stiu ce reprezinta aceasta suma , dar mi-a spus ca am de plata 4 facturi in suma totala de 103 la care se adauga penalitati de 0.5% .Am intrebat de ce mi-a mai emis factura in moment ce eu am renuntat la contract pe 21.08.2009 odata cu plata ultimei facturi .Nu am nici o notificare cu toate ca ei sustin ca ma instiintat.Mi-a dat un cont in care sa depun banii .Va rog ce pot face .De ce nu ma chema in tribunal daca au dreptate .Multumesc .

  20. Dumitrescu Madalina said

    am January 31 2012 @ 11:11 am

    Buna ziua ieri pe 30.01.2012 am fost la sediul Cosmote la Ploiesti si am intrebat daca am ceva de plata la ei , m-a gasit cu 155.52 de plata am achitat suma am chitanta, de data asta o voi pastra si sper sa nu mai am nici un fel de problema.Asa ca mi-am rezolvat problema.

  21. Cornelia said

    am February 29 2012 @ 9:51 pm

    Buna seara!
    Am si eu o problema cu un abonament la Cosmote. Abonamentul a fost facut pe firma de catre asociatul meu. Acesta a luat stampila si si-a facut abonament de telefon pe numele lui, in calitate de persoana juridica, asociat al firmei, pe contract punandu-se stampila firmei. Intre timp el a iesit din firma, a plecat din tara lasand o restanta de 500 ron pe ultima factura. Acum o saptamana am primit un plic de la firma SC Top Factoring cum ca as avea de plata 2300 ron, fiind mentionata doar firma, nu si numele lui. Mentionez ca abonamentul a fost facut in septembrie 2010, contractul fiind pe 2 ani.
    Va rog foarte mult sa imi spuneti daca eu sunt obligat sa-i platesc restanta,deoarece mi s-a spus ca aceasta a fost peluata de firma si acum firma este obligata sa plateasca. cei de la recuperari credite ma ameninta ca dau firma in judecata daca nu platesc, dar firma nu merge bine, asa ca nu stiu ce ar putea sa imi faca. Va rog sa ma sfatuiti ce e bine sa fac, si sa imi spuneti daca sunt obligat sa platesc acea restanta,chiar daca numele meu si semnatura nu figureaza in contract.

  22. oprean ana maria said

    am March 3 2012 @ 10:19 am

    SANT ANA MARIA AM SI EU O INTREBARE ?IN ANUL 2008 AM AVUT UN ABONAMENT LA COSMOTE CU 2 LUNI ANAINTE DE TERMINAREA ABONAMENTULUI AM PLECAT DIN TARA NELUIND ABONAMENTUL CU MINE ADICA ACEA CARTELA CU ACEL NR DREPT CARE AU RAMAS PARINTI SA PLATEASCA IN CONTINUARE ABONAMENTUL PANA LA IMPLINIREA CELOR 2 ANI DE CONTRACT DUPA CARE SAL INCHIDA .DREPT CARE FIRMA COSMOTE NU MI LAU INCHIS PE MOTIV CA TREBUIE SA MA PREZINT PERSONAL PENTRU A SEMNA PERSONAL INCHIDEREA ABONAMENTULUI. INCEPAND CU LUNA MARTIE 2010 ACEL NUMAR NU A MAI FUNCTIONAT PENTRU CA ACE ACARTELA ESTE SCOASA DEFINITIV DI TELEFON NUMAI PENTRU A NU MAI PRIMI MESAJE CU CREDITUL FACTURI DE PLATIT ,DECI DE PE ACEL NUMAR NU SA MAI APELAT NU SA MAI PRIMIT NICI UN MESAJ.AM INCERCAT SA VB CU CEI DE LA COSMOTE SPUNANDULE CARE ESTE SITUATIA SI MEREU NI SE SPUNE SA MAI ACHITAM SI FACTURA CARE URMA SA VINA SI NIL VOR INCHIDA TOT ASA AM MAI PLATIT PANA IN LUNA ILIE 2010 DUPA CARE NU AM MAI PLATIT NICI O FACTAURA ATATA TIMP CAT EU NU MAI AVEAM NICI O LEGATURA CU ACEL NR AM PRIMIT ACUM DUPA DOI ANI UN PLIC DE LA I FIRMA DE RECUPERARE DEBITE O HARTIE FARA STAMPILA ORIGINALA SA PLATESC SUMA DE 279.89 RONI .ACEASTA SUMA NU VAD DE CEAS PLATIO SI DE CE SI PENTRU CE? .CEAS PUTEA SA FAC ?,DECAT SA MERG LA OPC SI SA RECLAM ACEASTA FIRMA CARE VINE ABUZIM IN CASELA OAMENILOR PENTRU ALE LUA BANI DEGEABA. VA MULTUMESC ASTEPT UN RASPUNS .

  23. maria said

    am March 22 2012 @ 4:43 pm

    Este incredibil ceea ce scriu oamenii aici…
    NU VEDE NIMENI ACESTE COMNETARII?NU FACE NIMENI NIMiC pentru a STARPI pe acesti nenorociti care duc oamenii in pragul disperarii….
    OAMENI BUNI, FACETI CEVA SI PTR NOI,oameni de rind…..
    este adevarat ca daca ai vorbit trebuie sa si platesti…
    dar,excrocii astia cum pot avea penalizari asa incredibile….
    chiar nu se poate face nimic????
    NU puteti lasa la infinit niste EXCROCI sa si bata joc.

  24. serban ionut said

    am March 23 2012 @ 4:11 pm

    Stimate domnule Urban,Vreau sa va cer un sfat la problema mea si sper ca mi-l puteti da.Mama mea are doua abonamente de 4 ani la cosmote si cand la incheat pe primul ea venit cost pe al doilea 120 lei din senin plus abonamentul care-l il avea deasa de 160 lei deci in total 280 lei,maicamea nu a avut de unde plati.si in 3 luni dupa ea venit 530 lei plus ca si al doilea trebuia inchis tot i perioada aceia,dar nu s-a mai putut inchea pt ca deasa era in datorii cu ei.si acuma dupa vreo 5 luni ea venit 1.670 lei precizand ca l-a 3 luni am fost la ei si eam intrebat ce pot face si ei mi-au raspuns ca nu mai pot face nimic daca au trecut 3 luni,si cica trebuie sa astept ordin judecatoresc sau asa ceva.De atunci mea mai venit plic acasa cu otificari si altele dar acuma vreo 3 zile a fost sunata o femeie din sat care apropo are abonament la romtelecom si a fost intrebata de maicamea si i s-a dat un numar sa il dea lui maicamea sa sune la ei.top facoring.Vreau sa stiu si eu ce este de facut in acest caz.

    VA MULTUMESC ANTICIPAT DOMNULE URBAN!

  25. vali said

    am June 12 2012 @ 2:20 pm

    Buna ziua, si eu am de plata la cosmote o anumita suma, catre top factoring, voi ceilalti ce-ati facut, ati platit?

  26. precup said

    am July 3 2012 @ 9:18 pm

    am benf.de un abon cosmote in 2009 constiinta imi spune ca mi-am achit toate datoriile fata de ei si am renuntat la abonam.Azi 3 iulie 2012 ma trezesc cu o somatie emisa de sc top factoring in val de 1,098.35 ron,fara a primi 3 ani nici macar o instiintare referitoare la vreo restanta.cum este posibil dupa 3 ani sa fiu somat si daca ei spun ca sunt dator fata de cosmote unde au fost 3 ani haiducii acestia care nu au stampila pe somatie si semnatura marelui meneger(doctore)este in copie. ce am de facut,este valabila ritipisa cu tenta de amenintare?De ce in 3 ani nu am fost actionat in instanta ?Se pote verifica la of PTTR daca au fost trimise somatiile care sustin ei ca le-au trimis pe adresa mea si de ce nu le-am primit timp de 3 ani.va multumesc.cine ma poate indruma va rog

  27. Ioan said

    am August 24 2012 @ 7:24 pm

    TOP FACTORING Bucure?ti caut? “?intele” prin intermediul eventualelor rude ale lor. Am, întâmpl?tor, acela?i nume de familie ca cineva pe care probabil îl caut? ei în jude?ul meu, ?i m-au sunat s? m? întrebe dac? am rela?ii de rudenie cu respectiva persoan?. Operatoarea lor a avut noroc c? a vorbit politicos ?i nu a ie?it din cadrul normal al unei convorbiri telefonice, c? altfel o p??ea…

  28. mihaela said

    am February 15 2013 @ 1:14 pm

    buna ziua,
    am facut si eu in 2011 o descoperire de card,cu 2 salarii(1200 lei).la data respectiva aveam loc de munca.Apoi am fost nevoita sa plec in afara,lasand dobanda pe card si intentionand sa il inchid cat mai repede.Din pacate in afara abia am avut cu ce ma intretine,nelucrand mai deloc.Intre timp banca a cesionat dosarul meu catre Top Factoring.In decursul acestui timp am mai lasat la 2-3 luni cate o parte din bani,suma restanta ajungand undeva la 900 lei.Acum sunt in tara,tot nu am loc de munca,tatal a decedat in ianuarie,si astia ma streseaza si ma ameninta incontinuu..ba scrisori-la parinti acasa,ba telefonic,m-au facut sa fac o promisiune de plata,pe care nu am putut-o onora.Mentionez ca ultima depunere a fost undeva in noiembrie anul trecut,si mi-au solicitat sa depun minim 200,bani pe care nu ii am.nu dorm din cauza lor.Eu intentionez sa imi achit toata suma, in momentul cand lucrez.Am ajuns sa resping apelurile pt ca suna cu fel de fel de numere.Cand o sa am,o sa dau.,chiar nu pot intelege ca situatia oamenilor e disperata?daca suna,ma pun sa le promit..nu am ce sa promit atata timp cat nu am un venit si nici un bun pe numele meu.Ce ma sfatuiti?

  29. mihaela said

    am February 18 2013 @ 8:52 pm

    Imi pare rau sa vad ca nu mai raspunde nimeni pe aici..e normal ca recuperatorii sa sune duminica sau seara la orele 20,45?…mi se pare totusi un abuz

  30. Vali said