Cum se fura din colete la Posta Romana

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=38860




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


12 Comentarii pana acum»

  1. vrajitorul.eu said

    am February 15 2010 @ 4:17 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am February 15 2010 @ 4:17 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. cineva said

    am February 15 2010 @ 9:56 pm

    Uau…Posta Romana inca mai transporta colete! Toti cred ca avem cate un cosmar in spate legat de aceast “organ competent” ..

    Ma gandesc totusi ce naiba or fi facand in halele alea imense mostenite de pe vremea raposatului ? Si-au deschis buticuri unde vand ce fura ?
    Ca oricum de cand au aparut firmele de curierat care au aflat de existenta telefonului mobil si a mijloacelor de deplasare motorizate nici bunica nu mai trimite prin ei …

  4. Ionut said

    am February 16 2010 @ 12:57 am

    nu imi vine sa cred ca folosesti posta sa primesti ceva din state, foloseste DHL-ul ca ti le aduce direct acasa se vamuieste si repede.Cu UPS-ul e greu ca se opresc in vama si ti le ridici singur, cel putin eu asta am patit.

  5. Metalshrine said

    am February 16 2010 @ 9:12 am

    Acu nu toata lumea cunoaste ca exista si curieri, din pacate. Oricum un fapt de cacat ca si multe altele din iubita noastra tara…

  6. ROXANA said

    am February 16 2010 @ 12:18 pm

    😛 asa patesti daca trimiti VALORI cu POSTA ROMANA!!!!

  7. Marian Rosca said

    am February 17 2010 @ 9:48 am

    POSTA ROMANA – printre cele mai PROASTE institutii din Romania. Incompetenti, hoti, lenesi…cam ca orice institutie in care e bagat Statul Rommmmman

  8. mioara said

    am February 25 2010 @ 10:05 pm

    Pacat de generalizare….Este adevarat ca padure fara uscaturi nu exista,dar lucreaza in Posta multi oameni harnici si cinstiti!

  9. Marius said

    am September 15 2010 @ 6:12 pm

    Zilele astea intentionez sa fac o plangere la politie impotriva acestor hoti care vorba domnului Dumitru .. cred ca pot fura oricand, este strigator la cer oameni buni.Asteptam 3 ceasuri Guess din America .. eu si doi prieteni am hotarat sa facem impreuna comanda.
    Am fost la oficiul postal cu vama si am ridicat coletul.Fiind in pauza de masa am fugit cu pachetul acasa si la munca.Stiu ca pare chiar ciudat dar chiar eram prea presat de timp si nu am deschis coletu.
    Cand sa il deschid acasa .. m-i s-au inmuiat picioarele erau cutiile umplute cu hartie , NICI UN CEAS!!! este incredibil!!!!
    Nu o las asa cu siguranta or sa simta pe pielea lor toate pagubele astea de la muritorii de rand care muncesc ca sclavii si astia sa iti fure de sub nas …

  10. Popescu Ion said

    am November 22 2010 @ 2:39 pm

    Asa este o tara de hoti si eu am patit cu posta romana acelasi lucru fac comenzi personal pentru mine prin EBAY trimit banii la oameni am incredere in straini si in ROMANII nostri fratii nostri defapt nu poti sa ai nici cea mai mica incredere, jalnic suntem o tara de nimicuri rusine RUSINE SA VA FIE OAMENI FARA ONOARE traiti degeaba pacat.

  11. alexandra said

    am December 4 2010 @ 2:47 am

    fratilor si eu am patit-o cu posta chiar astazi! primesc coletul de la bucuresti cu valoare declarata cu tot si deloc mica, platesc rambursul si binenteles presata de timp nu am mai stat sa-l desfac acolo! cand ajung la masina ,ne’mai avand rabdare, surprize surprize!
    coletul gol si partea dubioasa ca s-a desfacut foarte usor! si sunt si insarcinata in luna a 8-a deci va dati seama cum am ramas! cand m-am intors la op si le-am luat pe alea tare s-au cam pierdut initial, iar diriginta mi-a zis k singurul lucru pe care-l poate face e sa-mi dea banii inapoi dar imediat dupa s-a razgandit brusc! gramajul de la epediere coincidea cu cel de la primire insa cand le-am pus sa-l cantareasca iar era o dif de 6 grame, exact continutul coletului! m-au expediat repede pe motiv ca eu sunt singura vinovata ca nu am desfacut pachetul acolo, si ca eu am luat inelul si m-am dus cu tupeu sa le acuz de ceva! ca eu de asta aveam nevoieasa inainte de sarbatori. ce se poate face in cazul asta?

  12. bogdan said

    am December 22 2010 @ 5:19 pm

    Acum cateva zile am vandut unui cetatean un telefon mibil care l-am trimis intr-un colet prin posta.a doua zi ma suna inebunit ca el nu are nimic in pachet si ca el se duce sa politie sa imi faca plangere.dupa cateva ore ma suna dinou si imi da un agent de politie la tel amenintandu-ma ca incepe asupra mea urmarire penala daca nu ii trimit banii inapoi,este vorba de 1000 ron.Acum eu cred ca el nu a gasit nimic in pachet si ca isi vrea banii,dar telefonul meu?ce ma sfatuiti?

Comment RSS · TrackBack URI