Bravos natiune ! Decanul Baroului Brasov crede ca fiii avocatilor ar trebui acceptati automat in breasla

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=38818




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


24 Comentarii pana acum»

  1. cineva said

    am February 15 2010 @ 10:25 am

    Pai corect, are dreptate!
    Cand trimiti un avocat in “aia a ma-sii” sa fii sigur ca tot in domeniul avocaturii ramane! :))

    P.S Cine e cercopitecul asta ? Vreun esec de experiment genetic cu AH1N2 ?

  2. Daniela said

    am February 15 2010 @ 10:58 am

    Pai e criza si fac economie: decat sa dea spaga sa isi bage plozii in barou, mai bine fac ceva economii. Nu de alta dar am auzit de niste sume destul de mari date pentru asta…

  3. cineva said

    am February 15 2010 @ 11:47 am

    Aha “simplifica procedurile” deci. :)
    Cam cat mai e shpagutza asa pentru cei multi …?

  4. asistentapentruconsumatori.ro said

    am February 15 2010 @ 11:51 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  5. vrajitorul.eu said

    am February 15 2010 @ 11:51 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  6. Marius said

    am February 15 2010 @ 12:01 pm

    Dar de ce sunt discriminate fiicele ?

  7. Daniela said

    am February 15 2010 @ 12:05 pm

    Un fost coleg de liceu a dat 2000 euro. Si culmea cica mai era si pe baza de prietenie, un soi de reducere :))

  8. obiectiva said

    am February 15 2010 @ 2:31 pm

    o intrebare, LA FEL VA FI SI INTRAREA IN MAGISTRATURA?? ca ma/sa sau tat/su au fost judecatori?? PAI, TATA A FOST INGINER SI EU AM RAMAS REPETENTA LA MATEMATICA!

  9. obiectiva said

    am February 15 2010 @ 2:33 pm

    pe bune, tata si acum face calcule mentale cu 10 cifre iar eu am nevoie de calculator pentru 4 ori 8. dar, pentru ca am urat matematica, mi/a fost mai usor sa PRACTIC MATEMATICA JURIDICA… dica, 1/4, 1/8/, 2/16.

  10. obiectiva said

    am February 15 2010 @ 2:34 pm

    poate baase o lasa pe EBA la cotroceni, ca e mai usor! a invatat de la tat/su sa fie prezidente.

  11. obiectiva said

    am February 15 2010 @ 2:39 pm

    eu stiam ca JOBUL e intuitu personae, NU EREDITAR.

  12. obiectiva said

    am February 15 2010 @ 2:40 pm

    asteptam sa imi dati apa la moara! propun sa lasati locul de parlamentar, fiului dvs.

  13. obiectiva said

    am February 15 2010 @ 2:41 pm

    ha, m/am prins, MEDICII ISI LASA PLOYII IN SISTEM, de aia mor pacientii pe banda rulanta.

  14. gabi said

    am February 15 2010 @ 4:01 pm

    Am auzit ca la magistratura, la examen, s-ar da ceva de genul 60000-70000 euro. dar evident este un zvon caruia nu ii dau crezare.

    Si cu medicii este la fel.

  15. MADCAT said

    am February 15 2010 @ 4:03 pm

    Va dati seama, daca avocatul poporului nu are mostenitori, o sa ramana poporul fara avocat cand da batranu’ ortu’ popii…

    Da’ scuzata-mi fie intrebarea retorica adresata brontozaurului care o debitat enormitatea asta, ce au fiii avocatilor si nu avem noi restul?! 3 coaie, 3 maini, stiu sa fure mai bine, se drogheaza mai vanjos, le put besinile a portocale, sunt mult mai inteligenti ( 😀 )?!

    Ori progenitura stegozaurului o fi vreun porstanac cu sanse 0 (ZERO) in viata care traieste din firmiturile lu’ taticu’?!

  16. Maria said

    am February 15 2010 @ 6:30 pm

    Vaaaaaaaaaaaaaai de capul nostru, ce-am ajuns … Astia-s mai rau decat parlamentarii care vor sa fie alesi pe viata… RUSINE, RUSINE, RUSINE

  17. Ionut said

    am February 15 2010 @ 6:31 pm

    si cu politistii o fi la fel ??

  18. cineva said

    am February 15 2010 @ 9:33 pm

    Am o nelamurire: cand o sa ma reprezint SINGUR in instanta in Romania (fereasca D-zeu!) sa vin cu drujba sau e buna si o toporisca mai mica ? 😀

  19. Metalshrine said

    am February 16 2010 @ 8:22 am

    😆 Beton de comentarii!

  20. ady said

    am February 16 2010 @ 1:38 pm

    Nu-mi vine sa cred ca un om cu carte a gandit asa ceva.Rusine!

  21. Dora said

    am February 16 2010 @ 2:29 pm

    CUUUM si sa mai faca si facultatea, naaaa, eu zic direct de la liceu, ce rost are sa mai cheltuiasca cu scoala, invata de mici, din familie, ucenicie in familie…
    Si la medici sa fie la fel si la…politicieni la fel…

  22. sorin said

    am February 16 2010 @ 2:39 pm

    ___Pai e si normal sa nu mai deie egzamene pentru odraslele celor care sint deja intrati in exclusivistul club al avocatilor. Ca daca mama si tata, sau mama, sau tata, or facut tot “posibilul” sa ajunga advocati, de ce sa se mai chinuiasca si progeniturile lor.
    ___Ca doara si la ciini si pisici si la alte animale de rasa tot asa se face, un certificat de atestare a originii. Daca tot vreti pedigree, atunci mergeti pe strada cu placuta atirnata la git, asa, ca sa stie toata lumea cine sinteti de fapt.
    ___Asa o propunere este demna de toata jena, si de fapt reflecta ce mai bine stadiul de hotie a celor care practica tocmai meseria care ar trebui sa aduca dreptatea.
    ___Pentru ca o tara in care totul este de vinzare, totul, totul, chiar si tara intreaga sub lozinca “vindem orice numai bani sa iasa”, o tara care nu mai are nici un statut de tara civilizata, o tara in care oamenii sint lasati sa moara ca niste ciini, o tara in care se inchid scolile pentru ca nu sint aducatoare de profit, o tara cu citiva oameni cu pensii nerusinat de mari dar si oameni care mor de foame pe strada, o tara in care bancile practica dobinzi de camatari, o tara in care fiecare isi face de cap, o astfel de tara o ajuns si tara asta.
    ___Sa va fie rusine avocatilor !!! Va alaturati celor care isi bat joc cu nesimtire de toata istoria si valorile sfinte ale neamului romanesc. Nesimitrea voastra nu are nici o limita, pentru ca ideea odata lansata, sigur se va gasi un parlamentar care pentru niste “atentii speciale” va fi in stare sa o aduca la rang de lege.
    ___Si daca stau bine sa ma gindesc, cu toata spaima realizez ca de fapt scopul pentru care actionati este de fapt un genocid la nivel national. Chiar vreti cu orice pret sa distrugeti tara asta. Practic continuati sa realizati ce or inceput conducatorii perioadei comuniste, si nu va lasati pina ce nu demolati totul.
    ___Si atunci vin cu o intrebare: DE CE ???

  23. cineva said

    am February 16 2010 @ 9:39 pm

    Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar intr-o tara (utopica) cu legi bune si oameni civilizati profesia de avocat nici nu ar trebui sa existe …
    Ar fi suficient judecatorul + juratii schimbati odata la o luna alesi aleatoriu din diverse paturi sociale cu diverse profesii etc.
    La un numar de 33 jurati sa zicem si cu vot secret nu am indoiala ca nu se va lua decizia corecta!
    Parerea mea (personala) este ca avocatura introduce notiunea de CIRC(varianta romaneasca) sau SHOW(varianta americana) in procesul de aplicare al legii …

    Acu gata, ma fac mic sa nu ma ia vreun avocat la bataie! :)

  24. maria said

    am February 18 2010 @ 9:46 pm

    si daca avem un proces,daca luam un avocat,daca acesta este sau nu este abil pe fiica/fiul il luam bonus sau este inclus in taxa ?
    dar avocatii care nu au copii ii infiaza pe cei care vor sa devina avocati si poate au si vocatie pt acest segment(ca nu vor mai incape in barou de atitia tati,mame,fii,fiice si poate articolul de lege sa mai cuprinda si nurori si gineri?
    deci o problema grava , buni si avocatii la casa omului!
    dar taticul nu vede ce criza de talente sint si in alte domenii ?(in general ne ajutam copii sa devina ceva ce noi credem ca li se potriveste ,iar cind ei se desteapta sint deja la bara!

Comment RSS · TrackBack URI