Banner

Ontanu se alatura senatorului Urban si cere desfiintarea contractului de privatizare dintre Romania si ENEL

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=38776




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


15 Comentarii pana acum»

  1. DZP ELECTRIC said

    am February 12 2010 @ 3:43 pm

  2. anca said

    am February 12 2010 @ 3:55 pm

    Am onoarea sa va salut dl. Urban,

    Imi face o deosebita placere sa va felicit pentru atitudinea pozitiva pe care o inspirati cu ocazia acestor “mici instrumente” prezentate in presa.
    Desi suntem tineri putem schimba multe – nici eu nu sunt mai departe ca si varsta.

  3. vrajitorul.eu said

    am February 12 2010 @ 3:57 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  4. asistentapentruconsumatori.ro said

    am February 12 2010 @ 3:58 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  5. marian said

    am February 12 2010 @ 4:25 pm

    Sunt de acord ca nu sunt instare sa sustina dezvoltarea economica , nu investesc dar incaseaza bani.

  6. Catalin HN said

    am February 12 2010 @ 4:41 pm

    Excelenta initiativa, sper sa se si concretizeze prin eliminarea ENEL din Romania. Prin contractul de concesionare ENEL se obliga sa realizeze anumite investitii in infrastructura eneregtica, in niste termene agreate la data semnarii contractului; cum ENEL nu a facut nimic in acest sens, ar fi normal sa i se ceara despagubiri pt. acest lucru.

  7. Italienii ne fac hoti said

    am February 12 2010 @ 4:52 pm

  8. apocas said

    am February 14 2010 @ 2:02 pm

    cred ca si cei de la apele bucurestene (apa nova) isi pusesera niste sarcini – generoase dar cu orizont foarte indepartat(la acea data) dar care, intre timp, a cam expirat,
    primarul de atunci–dl videanu – spunea ca o sa ii stranga …cu usa la momentele consemnate, n-a mai apucat dar nici apanova nu s-a apucat de.
    inundatiile bucurestene sunt parte vina lor pentru ca nu au intretinut (nu mai vorbim de extins) sistemul de colectare ape , dar care apare in factura!!!

  9. Bondocel said

    am February 14 2010 @ 2:39 pm

    Domnule Urban, ma bucur si eu ca si ceilalti cititori ai dvs pentru ca exista totusi cineva in tara asta care vede adevaratele probleme cu care ne confruntam noi cei din clasa de jos. Ma bucuram la vremea respectiva si de faptul ca aveati acel entuziasm si acel grad inalt de optimism. Noi il pierdusem intradevar de mult si ne resemnam cu ideea pe care deja o spuneti acum si dvs. “Ne meritam soarta”. Din pacate aveti mare dreptate. Aceste firme transportatoare de energie electrica nu sunt interesate sa imbunatateasca sistemul ci doar sa incasese banii si inca ce bani frumosi. Nu conteaza ca datorita lor toata populatia acestei tari platesc cu mult mai scump aceasta energie si chiar fara nici un rost. Spagutele despre care vorbiti si pe care le incaseaza colegi dvs din conducerea acestei tari pentru aprobarea unor asemenea proiecte, dupa cum se vede le stie toata lumea dar nimeni nu ia nici o masura. Nici noi poporul nu suntem capabili sa ne razvratim dar nici partidul de la putere nu este interesat sa renunte la aceste “salarii suplimentare” pentru a face dreptate, sau a face ca rotitele economiei romanesti sa se invarta in directia care trebuie. Pe de o parte e bine ca incet reusiti sa vedeti adevarata fata de las a romanilor dar pe de alta parte este rau ca din acest motiv incet o sa va pierdeti si dvs entuziasmul si nu vom avea nici macar posibilitatea sa discutam aici pe marginea acestor subiecte, chiar daca nu reusim sa facem nimic cu acestea. Pe acest tip de caractaer al populatiei sa bazat toate conducerile care au fost pana acum si acest lucru se poate vedea din istoria tarii (bineinteles doar cei care o cunosc sau vor sa o cunoasca). Stiind aceste lucruri intrebarea profunda este: “Cum am vrea sa se schimbe ceva in tara asta ?”, daca in primul rand nu vrem sa facem ceva, nu vrem ne schimbam atitudinea fata de aceste aspecte si continuam cu acest caracter josnic.

  10. lt. col. Thobescu Theodor said

    am February 14 2010 @ 3:52 pm

    Domnule senator Iulian Urban

    Sîntem al?turi de dv

    Cei de la EEnel sînt no?te nemernici care mu,ai îi umilesc ?i batjocoresc pe români

    Trebuie s? sc?p?m de ei

    S? facem un referendum

    ?i cu Apa Nova ?i cu Romtelecom

    De ce dac? sîntem nemul?umi?i de ei trebuie d? îi suport?m

    Sîntem robi , sclavii acestor furnizori de servicii în propria ?ar?

    Luînd exemlu de la piticul boc care a pus impozit pe aerul din firme, 500 euro c? respiri aer la firm?, acesti nesim?i?i de furnizori de servicii au scis alt? metod? de înrobire ?i îndobitocire a românilor

    Dac? nu consumi gaz, ap? sau nu vorbe?ti la telefon 3 luni te debran?eaz?

    Sînt ni?te indivizi lipsi?i de scrupule

    E ru?inos c? r?bd?m aceat? umilin?? numai ca s? fim pe placul UE

  11. trifan george said

    am February 14 2010 @ 5:30 pm

    Aceste comentarii dor!!! Sunt f adevarate, dar din vina acelor nesimtiti pe care i am votat an de an am ajuns sa platim ceea ce nu consumam.
    Ex: am casa la tara, trec doar vara, nu consum nimic iarna, deci nu vine decat estimatul.Surpriza!!!! Luna trecuta mi a venit 450 lei. am mers, am facut reclamatie, si am primit raspuns: ne cerem scuze, a fost o greseala, dar trebie sa platiti si vom scade din facturile urmatoare!!!!! cum draku vine asta. Ei gresesc,eu platesc si mi scad ei dupa????
    Bataie de joc!
    Nu mai spun de apa nova!!!!! ex: str Intrarea reconstructiei
    (poate i de vina numele), a fost asfaltata – NOU NOUTA!!! Au venit cei de la apa nova si au facut o ca dupa razboi!!!! mergeti sa vedeti!!!!

  12. Metalshrine said

    am February 15 2010 @ 8:56 am

    O mobilizare care sa-i doara ar fi sa nu mai plateasca nimeni curentul. Sa vedem daca taie tot. Din pacate romanii au ca prima grija datoriile fata de toti ceilalti. Poate ar fi cazul sa devenim putin mai nesimtiti mai ales cu statul. Sa vedem atunci de unde spagi.

  13. faqt said

    am February 15 2010 @ 9:23 am

    Ashtept cu nerabdare sa vaz shi eu un contract REZILIAT…
    Are guvernul Romaniei, preshedintele, HARAP ALB…. “cohones” sa taie odata-n carne vie shi sa -i dea afara cu shuturi pe falshii investitori?

    NTZ…
    Ca-s companii de stat (sau cu implicare…) …la licurici….

    Daca “baietzii deshteptzi” care s-au inghesuit sa fie-n fruntea bucatelor se comporta ca SLUGI, de ce sa ne miram ca ne rastignesc strainii la noi acasa?

    RUSHINE!
    Nu poporului roman.
    Javrelor ce nu maraie… sa nu supere lupii.
    Daca nu le ia nimeni ciolanu din fatza, nu conteaza ca belesc turma….
    Din “paduri” straine…
    Sau din crangul nost…

  14. cineva said

    am February 18 2010 @ 1:08 am

    “Luna trecuta mi a venit 450 lei. am mers, am facut reclamatie, si am primit raspuns: ne cerem scuze, a fost o greseala, dar trebie sa platiti si vom scade din facturile urmatoare!!!!! cum draku vine asta. Ei gresesc,eu platesc si mi scad ei dupa????”

    Pai tu nu stiai ca ENELUL nu ramburseaza NICIODATA bani fraierilor platitori? Si daca tai contractul cu ei , demolezi casa si pleci in afara daca si se intampla de EI AU DATORII LA TINE , nu mai pupi un ban asta sa fie clar!
    Ei la matematica au invatat numai + , de – nu stiu.

    ENEL, capul tau il vrem!

  15. lucia said

    am February 27 2010 @ 2:16 pm

    Locuiesc in sectorul 2,si ma bucur pentru ca dl primar Ontanu s-a alaturat eforturilor si perseverentei dvs de a rezolva problemele ns. ale consumatorilor supusi abuzurilor ENEL
    De 4 luni de zile din oct 2009 cei de la Enel se fac ca ploua si nu ma despagubesc pentru toate electrocasnicele arse ca urmare a supratensiunii, cand i-am anuntat ca si contorul de lumina s-a ars ,au venit ,au vazut ,au inlocuit contorul dupa 100 de zile de bezna si au plecat ….am 4 memorii depuse 3 interpelari ale dvs. iar ei tac .Chiar pe foaia de inlocuire a contorului scrie clar _”contor afectat de supra tensiune”,in ziua cand au venit au fost 4 pene de curent sesizate de mine si inregistrata reclamatia sub nr 485326 din 4 febr 2010 Stau in sect 2 si continuu sunt pene de curent si intreruperi destul de lungi ,ne plesnesc becurile se ard motoarele portilor de intrare in imobil,aparatele din casa ,au un regim diabolic de a-ti pretinde documente de la service-uri ce nu exista in Romania care sa spuna de ce s-au ars aparatele cand e clar chiar din documentele lor,de ce s-au ars aparatele. Traim sub teroarea ca oricand ne poate lua foc casa din cauza acestor socuri de supratensiune .
    Este binevenita :
    propunerea rezilierii contractului de privatizare dintre ENEL si statul roman ;
    – propunerea de actionare in judecata a ENEL de catre statul roman pentru solicitarea platii de daune si despagubiri pentru abuzurile comise impotriva consumatorilor si lipsa respectarii planurilor de investitii in reteaua de distributie a energiei electrice, care se constituie intr-un atentat la siguranta nationala.

Comment RSS · TrackBack URI