Banner

Eliminarea taxei radio-tv pentru firmele care declara ca nu detin receptoare, nu se poate face daca alegatorii nu vor cere senatorilor care-i reprezinta sa sustina legea Urban

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=38764




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


14 Comentarii pana acum»

  1. radu andrei said

    am February 12 2010 @ 3:21 pm

    dle senator, va rog sa ne precizati unde se gasesc informatiile din care aflam daca senatorii nostri au fost prezenti si cum au votat.

  2. Iulian Urban@radu andrei said

    am February 12 2010 @ 3:41 pm

    Sedintele de plen de la Senat se transmit in direct pe TVR Info, asa ca puteti vedea live cum se vor purta dezbaterile

  3. anca said

    am February 12 2010 @ 3:55 pm

    Am onoarea sa va salut dl. Urban,

    Imi face o deosebita placere sa va felicit pentru atitudinea pozitiva pe care o inspirati cu ocazia acestor “mici instrumente” prezentate in presa.
    Desi suntem tineri putem schimba multe – nici eu nu sunt mai departe ca si varsta.

  4. vrajitorul.eu said

    am February 12 2010 @ 4:13 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  5. asistentapentruconsumatori.ro said

    am February 12 2010 @ 4:13 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  6. radu andrei said

    am February 12 2010 @ 4:27 pm

    tot ce tb sa facem este sa trimitem cate un email senatorilor din circumscriptia noastra si sa le crem sa sustina modificarea legii

    aici gasiti numele senatorilor in functie de circumscriptie :

    http://www.senat.ro/FisaSenatori.aspx

    adresa fiecaruia este de genul : prenume.nume@senat.ro

    MOBILIZAREA !!!!!

  7. apocas said

    am February 13 2010 @ 1:56 pm

    cum sa ii motivam pe alesi daca nu au dat pe la sediu niciodata?
    e un sediu mare si comun pe calea mosilor unde ar trebui sa vina si deputatu si senatoarea si niste baieti din consiliile primariilor (mai sunt vre-o 2-3 spatii care stau inchise (si unde s-ar putea face niste adaposturi pt aia de ingheata pe strazi));
    eu nu am reusit sa vad decat niste angajati care se joaca pe calculator si nici aceia nu sunt de regula la servici ci prin rotatie -dar pe leafa de la stat, adica de la noi!

  8. aspida said

    am February 13 2010 @ 2:33 pm

    DAR eu, persoana fizica, de ce trebuie sa platesc 2,50 lei lunar daca NU am radio? Nu e o suma mare, e un principiu!
    În ultimii 10 ani am schimbat 3 case… am încercat de tot atâtea ori sa-i conving pe încasatori, cu declaratii pe proprie raspundere… degeaba!
    Câti or mai fi platind ca mine… ce suma se aduna e suficienta sa sustina radiodifuziunea (si TV) publica?
    DE CE sa platesc un serviciu pe care nu-l utilizez? 😐

  9. s_arpi said

    am February 13 2010 @ 3:03 pm

    Am incercat cu prenume.nume@senat.ro si nu merge. Alta varianta?

    “This is the Postfix program at host posta.senat.ro.

    I’m sorry to have to inform you that your message could not
    be delivered to one or more recipients. It’s attached below.

    For further assistance, please send mail to

    If you do so, please include this problem report. You can
    delete your own text from the attached returned message.

    The Postfix program

    (expanded from ): host
    mail.senat.ro[85.122.3.117] said: 550 :
    Recipient address rejected: User unknown in local recipient table (in reply
    to RCPT TO command)”

  10. Lucian said

    am November 5 2010 @ 3:22 pm

    Buna ziua domnule senator ,

    doresc sa ma informati cu privire la plata taxei radio pentru firme .
    Detin din 2009 o societate ( pentru inceput a fost micro , ulterior a fost modificata in baza legi ) si nu am nici un contract cu electrica pe firma si nici cu radio.
    In baza carei legi sunt obligat sa platesc taxa radio???
    Nu detin nici un aparat radio si mi-se pare un furt plata acestei taxe .Pana la momentul actual nu am primit nicio factura pentru a plati acesta taxa.
    Astept cu interes raspunsul dumneavoastra.

    Cu stima,

    Lucian

  11. octavian said

    am November 25 2010 @ 7:52 pm

    Domnule senator,
    Recent am transferat de pe AF pe SRL ( societate micro) plata consumului de energie , dar nu nu s-a incheiat nici un contract referitor la taxa radio tv “destul de ciudata din multe puncte vedere”. ulterior am sunat la ENEL , si raspunsul lor a fost mai mult decat evaziv, ce trebuie sa fac s-a eliminat la micro ?.
    Astept un raspuns daca se poate MULTUMESC!.

  12. Surlea said

    am March 18 2011 @ 7:15 am

    AM deschis o actiune in instanta pentru CEZ deoarece tatal meu decedat in 1982 ar fi incheiat un contract cu CEZ pt taxa radio tv Sunt curioasa va fi CEZ sanctionat ca a incheiat un contract cu un beneficiar decedat? Mai mult CEZ ma deconectat de la energia electrica motivand dupa 30 de ani ca nu sunt titularul contractului am platit in jur de 5 mil fara sa am nici-o factura restanta pe facturile emise de CEZ sa trecut sumele de banii platite anterior de mine ca sume restante i-am dat in judecata dar nu inteleg de ce conpletul de judecata este un conplet civil si nu unul penal Cum pot sa actionez pe CEZ in penal deoarece a emis niste facturi care nu erau reale si sa dat drept tatal meu mort si in numele lui a incasat taxa radio tv din 2003 si pana acum? Pateste CEZ ceva? sau nu?

  13. gaby said

    am April 27 2011 @ 11:03 pm

    eu am un srl cu sediu si punct de lucru la aceeasi adresa cu cea din buletinul meu la care platesc taxa trv odata cu energia electrica.pentru firma nu am mai vrut sa platesc taxa de ceva timp,fiind o data la renel si am vrut sa scot taxa de la ei,sa nu mai primesc facturi…m-ia zis ca o pot scoate pe cea pe persoana fizica si nu cea de pe firma…logic si normal[intr-o tara normala)ca persoana fizica locuiesc inainte de a locuii ca persoana juridica,deci normal trebuie desfintata taxa pe persoana juridica…?nu stiu..oricum nu platesc…sa ma dea in judecata..mai discutam…acum am primit o instintare sa ma prezint la ei …la bucuresti pentru rezolvare pe cale amiabila a situatiei..

  14. Carlan Iuliana said

    am May 9 2011 @ 2:08 pm

    Buna ziua,
    Ma numesc Carlan Iuliana, asi vrea sa imi spuneti daca am dreptul sa fiu scutita de la plata taxelor de radio si tv, atat timp cat firma exista, functionam avem activitate, dar abia construim, e un stalp pe care avem contoarul si un schelet metalic, care mai este upgradat cate un pic in functie de banii pe care ii strangem, e posibil sa terminam in anul 2014.Spuneti-mi daca e corect, nu s-a lasat nici o portita in lege pentru cazul nostru?

    Iuliana Carlan

Comment RSS · TrackBack URI