ANAF m-a facut sa ma simt un tampit , in materia legii falimentului particularilor

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=38606




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


17 Comentarii pana acum»

  1. Paranoica said

    am February 10 2010 @ 4:35 pm

    Multumim, Urban! Intr-adevar, ar fi o lege mai mult decat binevenita. E suprarealist ce se intampla.

  2. marian said

    am February 10 2010 @ 4:40 pm

    Va mai spun o data n-ati ales tabara bine se pare ca nu prea aveti sustinere la colegi. va zbateti singur fara suportul partidului pe care il reprezentati. Eu nu sunt din zona in care ati candidat. Dar parerea mea este ca oameni nu vau ales pentru ca sunteti din PDL vau ales pentru valoarea pe acre o reprezinta Urban Iulian. Ne trebuiesc mai multe valori adevarate in aceste momente.

  3. Iulian Urban@marian said

    am February 10 2010 @ 4:58 pm

  4. marian said

    am February 10 2010 @ 5:10 pm

    Eu spun ca nici una nu este. Dar mi se pare normal ca sa aveti un sprijin mai mare din partea colegilor.

  5. marian said

    am February 10 2010 @ 5:14 pm

    Eu vam inteles dar restul de senatori PDL va sustin in unanimitate cand aveti o lege precum asta?

  6. Eugen@Marinica said

    am February 10 2010 @ 5:28 pm

    Dar tu de interese personale ai auzit ? dincolo de culoarea politica, fiecare vrea credite ieftine de la banci, etc. De aia nu este sustinut dl. senator Urban.
    UIta-te si aici cati dintre cei care comenteaza au macar curajul sa isi declare numele adevarat si nu un nick ? La atat li se reduce curajul romanilor , adevarul fiind ca sunt lasi, fricosi si asteapta mereu sa faca cineva ceva pentru ei

  7. un milion de romani lasati de izbeliste said

    am February 10 2010 @ 6:03 pm

  8. Eu said

    am February 10 2010 @ 7:49 pm

    Cine sa se ridice impotriva mafiotilor de la guvernare? Romanilor li se mai da un mic, o bere, o sarbatoare a tembelismului si 2 scandaluri cu cine stie ce “parasute” si i s-a atras atentia de la realitate.
    Uitati-va ce fac alte natii… grecii… francezii…
    La noi poate sa puna si taxa pe aerul care-l respiram … ca tot stam fara sa miscam un deget.

  9. trifan george said

    am February 10 2010 @ 8:09 pm

    eu zic…cum am mai spus! iesiti in strada! cine nu tipa nu este bagat in seama! uitati va prin europa! eu am mai propus si mai propun de o mie de ori: sa organizam proteste de strada, pasnice dar facatoare de minuni! Urban, propune o strategie! si noi vedem ce se intampla, dar nu putem iesi neorganizati, ca oile in strada.
    pt ca nu am avut cu cine sa ies, sa urlu la gloata de “gusati” am plecat din tara, de curand, si evit sa vb ROMANA! este grav! eu vreau sa ma intorc sa schimbam comunistii care fac “teste” pe noi fara sa ne intrebe!
    george trifan
    trifanenator@gmail.com

  10. Adrian said

    am February 10 2010 @ 8:27 pm

    este incredibil! Nu prea vad legatura dintre raspunsul primit de la anaf si atributiile acesteia! A existat macar 1 art pe care sa nu fi solicitat sa-l modificati sau eliminati?
    Dupa parerea mea la anaf sunt cei mai mari incompetenti, sarlatani si nenorociti!

  11. Dan Oprea said

    am February 10 2010 @ 10:04 pm

    Domnule Urban, v-ati ales un drum foarte greu, acela al politicii romanesti. Va scriu acum, intrucat constat ca ati obosit si, poate incepeti sa bateti in retragere.
    Asa este, in Romania, nu exista inca, interes national, exista, nu interes de grup ci, interes particular. Fiecare e interesat doar de buzunarul lui. Constat, de asemenea, ca am schimbat niste lupi, cu alti lupi, poate mai cruzi decat cei vechi, intrucat in perioada de criza, actualii stapani isi bat joc si, efectiv, ne sfideaza pe fata. Probabil vor sa ne imputineze, prin foamete, medicamente-vaccinuri, etc, drumuri proaste, locuri de munca fara nici un fel de protectie a muncii, pensii mici la unii si salarii si pensii enorme la altii.
    Ce va rog, sa nu renuntati, totusi, la activitatea politica. O sa va afecteze caracterul, nu aveti cum sa ramaneti neschimbat, dar, totusi, exemplul dvs poate fi sansa multor alti tineri care vor sa mearga pe acest drum.
    Si, poate, cu timpul, veti reusi sa influentati catusi de putin si pe altii, indiferent din ce partide ar fi.
    Ca o ipotetica solutie, ar fi ca totusi, cei care sunt inscrisi in acest forum sa infiinteze o alta Societate Civila, care sa monitorizeze cu adevarat activitatea alesilor si, cu ajutorul dvs sa traga intr-un fel la raspundere guvernul si restul institutiilor statului atunci cand nu-i mai intereseaza de noi.
    Probabil ca asta ar trebui sa facem, sa cautam neincetat solutii si nu doar sa ne plangem.
    Cu stima

  12. Geza din Mures said

    am February 11 2010 @ 11:52 am

    Stiu din istoria tarii ca intotdeauna cei care s-au dat linga putere au fost cei care si-au vindut sufletul necuratului,asta in proportie de 80%.Ca sa ramina cu avere si privilegii!!!Din pacate de asta nu am scapat nici in zilele noastre.Eu nu am avut si sper sa nu am nici un fel de treaba nici cu banci nici cu institutiile statului, dar sub scriu D-lui Iulian in lupta sa!!!Problema este ce se poate face?Sa iesi pe strada nu vad o posibilitate sau o solutie buna ,mai mult cred ca daca ii sabotam la alegerile parlametare a-mi avea mai multa sansa.Dar cum am scris la inceput nu poti schimba usor mentalitatea ROMANULI profitor!!!

  13. www.vrajitorul.eu/ said

    am February 11 2010 @ 12:10 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  14. asistentapentruconsumatori.ro said

    am February 11 2010 @ 12:11 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  15. trifan george said

    am February 11 2010 @ 1:03 pm

    gresita abordarea nu sabotarea alegerilor. cei care au de tres dupa urma acestui fapt sunteem tot noi cetatenii.
    intrebare: am o ruda, majora in Moldova. Vrea sa vina in Romania sa ti continue studiile, master….doctorat…acum tre sa plece, deoarece i a expirat viza. o data la 3 luni tre sa mearga n md sa si reinnoiasca viza si pierde de la 23-30 zile. care este sfatul dvs. Ce ar trebui sa faca sa scape de comunistii din md care sunt si mai multi decat aici la noi. In afara de casatorie, este mandra! vrea din dragoste.
    Va multumesc

  16. cineva said

    am February 11 2010 @ 10:26 pm

    Ideea cu Societatea Civila, o organizatie nonprofit, APOLITICA si cu reprezentarea transparentei ei pe un site public si (eventual) cu o publicatie saptamanala proprie nu e deloc rea.
    Cine se baga in joc insa ?

  17. securistu de scarbici said

    am February 14 2010 @ 2:34 pm

    degeaba iesiti in strada dak nu ramaneti acolo pana la rezolvrea problemei!!!!!!!!!!!!o singura solutie,o alta revolutie dar nu se mai poate decat fiscala !!k d e democratie,altfel am putea impusk p cineva……….

Comment RSS · TrackBack URI