Urban trebuie matrasit, ras si terminat urgent !

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=38297




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


40 Comentarii pana acum»

  1. VIOREL URBAN said

    am February 4 2010 @ 12:52 pm

    Ce bataie de joc. Asta e nivelul unora din presa romaneasca ?
    Pentru asta a incercat Iulian sa schimbe ceva, ca tot latrau cei din presa ca NU SCHIMBA NIMENI NIMIC ?
    Asta e recompensa ? Matrasirea ?
    Rusine sa le fie, dar ma indoiesc ca au asa ceva.
    Ii asigur insa ca suntem aici si vom lupta ca Romania sa fie un loc mai bun, mai sigur si mai lipsit de tradatori si mercenari !

  2. Ciprian said

    am February 4 2010 @ 12:52 pm

    Presa este o anexa esentiala a mafiei institutionalizate din Romania, corupta in proportie de practic 100%. Jurnalistii mai mici probabil traiesc din salariu. In schimb de la un anumit nivel plata este mult mai substantiala, rezultand venituri si averi mult mai mari si dubioase decat ar vrea acesti jurnalisti sa credem noi ca au (altfel spus, nu ma intereseaza daca C. T. Popescu vine la servici cu Dacia 1300 sau cu bicicleta, parca asa se lauda odata, probabil ca, exagerand putin, ar veni si cu elicopterul daca ar avea chef). Daca parerea mea seamana cu ideile repetate de Basescu cu “mogulii”, asta este. A spus aceste lucruri (pe care le consider reale) in interesul sau si al submafiei din care face parte, nu al romanilor. Probabil la fel si Urban, care este parlamentar.

  3. Gigi said

    am February 4 2010 @ 12:54 pm

    In Romania , Jurnalistii sunt formatori de opinii pt. propriile interese (manipulatori ). Prostii cred , restul se amuza sau se minuneaza ca la circ ! Din diferenta rezulta valoarea .Inportant sa se stie , pe banii cui ?

  4. Ady said

    am February 4 2010 @ 12:54 pm

    la inceputurile noastre in asa-zisa libertate mincam ziarele pe piine, acum ne maminca ziarele pe noi, la inceput aveam naivitatea sa credem ca presa este a patra putere in stat, acum presa este cocota unei puteri de gasca interlopa care ne ucide…oamenii mari se nasc rar si cei buni mor primii, acum pigmeii domina intr-o maniera brutala si departe de orice regula de bun simt…daca cineva mai poate avea sperante este un binecuvintat…in rest baloane de spuma si gargara pentru cauze ce se doresc marete, dar sunt nascute ca avortoni fara viata

  5. Un om said

    am February 4 2010 @ 12:54 pm

    Suntem cu totii bolnavi. Societatea romaneasca e putreda. Si exponentii ei sunt cele mai abjecte scursuri. Ne uitam la ei ca la circ, uneori ne mai alina durerea. Ziaristii se vor tot un fel de reprezentanti cu pretentii de purtatori de opinie. Nu-s deloc asa. Nu mai sunt vestitorii intelepti. Au devenit doar niste mascarici la curtile imparatesti. Primesc in schimb, pe ascuns, laturi peste portie, adica nedeclarate. De aceea au luat mult in greutate. S-au ingrasat peste masura. Astfel boboru’ s-a prins. Sfatu’ imparatului a decis ca nu e bine asa si acum vrea sa-i puna pe mascarici sa jure ca nu au primit nimic peste. Unii vor, altii nu. Si mai trecu o zi.

  6. Bobu said

    am February 4 2010 @ 12:55 pm

    Au trecut aproape douazeci de ani de cand tot se discuta de o reglementare a profesiei de jurnalist. N-ati dorit sub nicio forma o lege a presei, treaba pe care, in conditiile de atunci, am inteles-o. Ati ouat, cu chiu cu vai, un “cod deontologic” pe care nu-l respecta nimeni si care nu are masuri coercitive pentru cei care o iau pe aratura. Acum ne minunam dece jurnalistii au o credibilitate din ce in ce mai scazuta. Prpopunerea de completare a unei “declaratii de interese” este o tampenie. O verifica cineva? Nimeni! La ce foloseste? La nimic. Sincer vorbind va inteleg. Pentru ce v-ati lega la cap fara sa va doara? Dumneavoastra, SENIORII, v-ati facut plinul. Criza care bantuie azi in presa scrisa nu credeti ca vi se datoreaza si Dv? Intrebare retorica. Deoarece afectati sunt numai incepatorii.

  7. dz5 said

    am February 4 2010 @ 1:00 pm

  8. Multumesc public lui Cristian Tudor Popescu ! | Urban Iulian said

    am February 4 2010 @ 1:08 pm

    […] din zonele cu case de locuitCancer la tot poporu’ . Legumele tratate cu initium s-au mâncat!Urban trebuie matrasit, ras si terminat urgent !Greseala sau furt ordinar la facturile de energie emise de ENEL ?Ordin de la Ministerul […]

  9. Silviu said

    am February 4 2010 @ 1:11 pm

    Domnule Urban, sunte?i de-a dreptul jenant… nu am mai v?zut a?a ceva în via?a mea. Adic?, în halul ?sta s? v? da?i mare!? Când v? trezi?i diminea?a ?i v? uita?i în oglind?, oare v? întreba?i: “Ce om de?tept ?i frumos v?d. Oare nu o avea cele mai bune idei din lume ?i nu o fi cel mai drept român din câ?i au existat pân? acum?” Narcisismul, inclusiv la un nivel ideatic, nu arat? deloc bine din afar?. Dimpotriv?… revin. Jenant! (a se citi silabisit ultimul cuvânt)

  10. cas said

    am February 4 2010 @ 1:16 pm

    Bravo Iulian!
    La urmatoarele alegeri eu si multi din Ilfov te vom sustine pentru ca apreciem ceea ce faci si ce vrei sa faci..

  11. Calin Valter said

    am February 4 2010 @ 1:18 pm

    Felicitari pentru modul in care percepeti viata si dorinta de a schimba ceva in jur.

    Cu stima,

    Calin Valter

  12. @silviu said

    am February 4 2010 @ 1:22 pm

    Prietene, nu ai altceva mai bun de facut azi la birou la Realitatea TV decat sa postezi anti-Urban ? Oare la voi in redactie s-a derulat discutia de mai sus ?

  13. mircea badea said

    am February 4 2010 @ 2:06 pm

    Am interesul sa-ti dau o bucata peste bot intocmai si la fel cum omul cu nume de cur “a impins” un copil printre pixelii albastri. Iar ANI poate sa asiste.

    P.S. Stai linistit Urban, de cele mai multe ori actionez in dauna intereselor mele.

  14. Zolly said

    am February 4 2010 @ 2:10 pm

    pentru mircea badea

    Stai calm si nu mai vorbi asa
    Ai inteles Badea? daca nu , tot un cercopitec esti si tu, in ciuda caterincii si altor abureli

  15. vrajitorul.eu said

    am February 4 2010 @ 2:41 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  16. asistentapentruconsumatori.ro said

    am February 4 2010 @ 2:41 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  17. MADCAT said

    am February 4 2010 @ 3:38 pm

    Heheheeee… “presa” 😀 – poate de struguri, ca la cati analfabeti isi fac veacul prin ea, doar la tarani se poate preta 😀

  18. Silviu I. said

    am February 4 2010 @ 3:44 pm

    @Silviu

    Scuze, eu nu sunt individul care a postat mai sus. Coincidenta de nume. :)
    Eu sunt “cretinul” care a sustinut asta:
    http://www.urbaniulian.ro/2009/12/25/ar-trebui-imobilizati-in-trafic-de-catre-politie-cei-care-circula-cu-numarul-de-inmatriculare-de-la-masina-murdar/
    Si cat de curand o sa trimit scrisorica si la Base pt. asta 😉

  19. maria said

    am February 4 2010 @ 4:09 pm

    mare mizerie! era de asteptat insa!

    nu cedati sub nici un chip insa, mizerii sunt si vor fi, atata timp cat exista interese personale!

  20. Monica said

    am February 4 2010 @ 4:21 pm

    Pt. Mircea Badea

    Mirciulica, dupa cum i-am postat si lu’ Ciutacu ieri, stergeti-va balele, baietasi!!! CRP si CTP v-au cam pus la punct prin declaratia care a aparut ieri in “Gandul” cu privire la initiativa dlui senator Urban. Bravo jurnalistilor onesti! Pe voi, din gasca Felix, de ce oare va deranjeaza asa de tare “declaratia de interese”???

  21. IRMA said

    am February 4 2010 @ 4:26 pm

    era normal sa se ajunga la asta…nu? cand incerci sa faci ceva bun, intotdeauna se ajunge la amenintari de genul acesta, toti vor dori sa faca rau, nimeni nu va zice ‘multumim’.

    iar cei ce zic multumim, sunt cei care nu au putere, avere, etc.

    sa speram ca nu vor trece si la fapte… a la Piovra… :)

  22. Santajul are prioritate in presa romaneasca said

    am February 4 2010 @ 5:33 pm

    Cristina Hurdubaia , ziarist la Realitatea TV spunea in 2005 pentru ziarul TIMPOLIS
    “Santajul are prioritate in presa romaneasca”

    In urma cu cateva luni, relansarea ziarului Cotidianul debuta in forta cu o serie de anchete privitoare la felul ciudat in care o serie de magistrati bucuresteni reusisera sa intre in posesia unor imobile, in “buricul” Capitalei. Primul caz a fost cel al presedintelui Tribunalului Bucuresti, Maria Huza, ziaristii Cotidianului descriind in amanunt modul “ilegal si grosolan in care a pus mana pe o casa in Capitala”. Unul dintre ziaristii de investigatie care au lucrat la acele anchete in serie a fost si Cristina Hurdubaia. Cu toata revolta, cu toate reactiile starnite, cu tot scandalul iscat, jurnalista spune ca efectul a fost imprevizibil : “Chiar nu ma asteptam sa nu se ia nici o masura”. Aceasta este, probabil, povestea a sute de ziaristi de investigatie din tara, care isi fac meseria, aduc probe, fac dezvaluiri si, la final, trebuie sa suporte ideea unei indiferente crunte a autoritatilor cu privire la ilegalitatile semnalate. Unii, dezamagiti, descurajati, suparati pe ceilalti si pe ei insisi, renunta. Pe altii, acest gen de reactie ii inversuneaza si cumva ii motiveaza sa mearga mai departe, sa continue ceea ce de foarte multe ori pare a fi o lupa cu morile de vant ale tranzitiei romanesti. E si cazul Cristinei Hurdubaia.
    Metehnelse presei de investigatie

    investigatie se poate transforma intr-o arma redutabila, care poate lovi pe la spate. Timp de foarte multa vreme santajul prin anchete sau dosare de presa a fost un fenomen despre care nu s-a vorbit. Ziaristi curati, ziaristi murdari, aproape toti au preferat sa pastreze acest subiect drept unul tabu. Nu e drept ca, sub lozinca “informarii cetateanului”, sa se poarte razboaie economice, sa se faca afaceri oneroase, sa se execute inamicii politici sau concurentii rivali ai patronului de presa sau ai prietenilor acestuia.
    “Santajul, spune Cristina Hurdubaia, are prioritate in mass-media romanesti, in special in cele locale. Acum pot da un exemplu : se cunoaste cazul ZIUA de Iasi. Daca se constata, intr-adevar, ca a fost vorba despre santaj in masa in perioada 1999 – 2004, atunci e grav. Evident, tocmai de aceea s-a ajuns la ode si relatari despre cate femei are Adrian Copilul-minune”.
    In lumina ultimelor declaratii prezidentiale, problema santajului in presa revine in actualitate mai mult ca niciodata. E, poate, timpul pentru o autocuratire a presei. E, poate, vremea potrivita pentru ca o organizatie care sa fie intr-adevar a jurnalistilor sa aiba initiativa unei dezbateri publice a acestui subiect si sa incerce sa faca in asa fel incat acest fenomen sa se diminueze, chiar daca nu va putea disparea.
    Jurnalista de la Cotidianul aminteste despre faptul ca “din pacate, cititorii s-au saturat de jocurile facute de unii patroni de ziare. Si cititorii sunt oameni destepti, eu am intalnit multi oameni scarbiti de acest sistem in care nu au incredere. Remarcile de genul: presa nu mai are nici o putere si nici interesul de a relata adevaruri, am tot auzit in ultimul timp. Pana si ei au obosit sa citeasca «nimic» sau doar lucruri care scot in evidenta anumite interese si razboaie duse prin presa”. Cat despre ziaristii care iau bani pentru ce nu scriu, Cristina Hurdubaia spune : “Teoria este reala. Se iau bani in urma presiunilor facute asupra oamenilor «sensibili», a se intelege santajabili”.
    Operatiunea “case pentru judecatori”

    Odata cu relansarea Cotidianului, au fost publicate o serie de anchete legate de afacerile imobiliare foarte ciudate ale unor magistrati de prima mana din Bucuresti. Cap de lista era chiar presedintele Tribunalului Bucuresti.
    Cu documente, demonstrand punct cu punct cum a reusit magistratul in cauza sa puna mana pe un imobil in Bucuresti, ziaristii Cotidianului au atras atentia opiniei publice cu privire la aceste cazuri. Si daca anchetele in cauza au declansat reactii din partea cititorilor, nu acelasi lucru s-ar putea spune si despre autoritati. “Care a fost articolul semnat Cristina Hurdubaia, care a avut cel mai imprevizibil efect? Sincer? O serie de dezvaluiri despre modul in care presedintele Tribunalului Bucuresti, Maria Huza, a pus mana intr-un mod ilegal si grosolan pe o casa in Capitala. Desi am o tona de documente si am facut sesizare la Parchet, nici pana in ziua de azi nu s-a luat o masura. Mai mult, s-au demarat niste cercetari doar pentru a-i scoate vinovati, probabil, doar pe reprezentantii Primariei care au vandut casa. Huza parca nici nu ar fi facut ceva. A fost imprevizibil, pentru ca chiar nu ma asteptam sa nu se ia nici o masura, dupa cate dovezi am avut si dupa cat a fost de revoltata lumea, fie magistrati, fie oameni simpli, cititori”.
    “In Romania sunt prea multi magistrati carora cuvantul dreptate nu le spune absolut nimic”

    Cristina Hurdubaia este unul dintre ziaristii de investigatie care a scris mult despre neregulile, disfunctionalitatile, ciudateniile din sistemul judiciar romanesc. De aceea, are destule de spus atunci cand e vorba de subiectul “puncte slabe ale Justitiei in Romania”. Ce crede ziarista de la Cotidianul ca scartaie in sistem? “Punctele sensibile sunt la multi magistrati obisnuiti cu un sistem prost inca de pe timpul lui Ceausescu. De exemplu, exista mult prea multi procurori care nu se sesizeaza din presa cand e vorba de nereguli, fie din comoditate, fie din interes. Sau magistrati care inca mai dau unele sentinte, de te lasa fara cuvinte. Am in memorie un exemplu recent : in dosarul Flota, judecatorii au fost de acord cu redeschiderea cercetarilor de catre procurori, deoarece rechizitoriul nu a fost semnat direct de seful P.N.A., ci de adjunctul acestuia, desi nu avea voie. In dosarul Lele, instanta nu a fost de acord cu acest lucru, desi era fix aceeasi situatie. In Romania sunt mult prea multi magistrati carora cuvantul «dreptate» nu le spune absolut nimic si prea multi oameni care mor cu dreptatea in mana. Poate, pentru ca unii magistrati sunt influentabili, poate, pentru ca nu inteleg unele lucruri sau se fac ca nu le inteleg. Fiecare intelege ce vrea”.
    Adevarul generator de procese

    Ca multi alti ziaristi de investigatie, care au aparut in cadrul acestei rubrici, si Cristina Hurdubaia spune ca a avut senzatia ca o anumita parte a serviciilor secrete romanesti ar fi interesata de informatiile pe care le detine inainte ca aceste informatii sa apara in ziar. Cu toate acestea, pana acum nu i s-a intamplat sa fie “intoxicata” cu informatii eronate provenind din zona “serviciilor” sau din alte “surse demne de toata increderea”(formula consacrata in mass-media din Romania).
    Cat despre inevitabilele procese, Cristina Hurdubaia spune ca un ziarist poate avea o problema cu instanta si cu acuzatiile de insulta si calomnie “in momentul in care comite o greseala sau da de un personaj care, desi stie ca ziaristul a relatat adevarul, crede ca are suficienta putere, nu noroc, ca sa castige procesul”.
    “Multi patroni de presa folosesc santajul din ce in ce mai des”

    Inainte de Cotidianul, Cristina Hurdubaia a lucrat la Monitorul, in reteaua Ziua, la Jurnalul National si a avut colaborari cu Evenimentul Zilei, Mediafax, France Press si Antena 1. Stie, deci, cam din ce se compune lumea adesea pestrita a presei, care sunt resorturile, parghiile care pun in miscare aceasta masinarie si care sunt principiile de interior dupa care se ghideaza multe institutii media. “Transformarile din ultimii ani nu au dus, din pacate, intr-o directie pozitiva, deoarece s-a constatat deja ca multi dintre patronii de presa, in special din provincie, folosesc santajul din ce in ce mai des. Diferenta dintre perioada PSD si cea de acum este ca partidul care ne-a guvernat in perioada 2000 – 2004 era mult mai coruptibil decat Alianta PNL – PD. Vom vedea, dupa 2008, cum se va prezenta Alianta si daca presa va prezenta in acest timp la fel de multe cazuri de coruptie, mai multe sau mai putine. Spre ce ne indreptam? Spre o presa care va fi citita din ce in ce mai putin”.
    De multe ori, in peisajul media, jurnalismul de investigatie, cel facut in mod onest, si nu la comanda, tinde sa ramana etalonul jurnalismului serios. Si asta pentru ca stie ce perspective ii poate aduce un proces cauzat de un articol insuficient documentat sau, pur si simplu, pentru ca vrea sa isi faca profesionist treaba, ziaristul de investigatie trebuie sa verifice informatia din cel putin doua surse si sa il intrebe si pe cel acuzat care e punctul sau de vedere. “Pe piata media romaneasca lipseste presa de investigatie si, de multe ori, presa de bun simt. Atata vreme cat inca se mai scrie fara a avea cel putin doua surse credibile si fara a se lua si parerea celui acuzat, ceea ce se intampla in Romania, presa de bun-simt mai are nevoie de multa educatie”.

    http://www.timpolis.ro/index.php?page=column&nr=1170&r=68&a=1

  23. euu said

    am February 4 2010 @ 5:35 pm

    VREM NUMELE TRUSTULUI…SA-L VEDEM PE iDIOT in drum

  24. http://www.urbanviorel.ro/2010/02/04/remember-prima-iesire-cu-masina-pe-dn1-2007/ said

    am February 4 2010 @ 5:50 pm

  25. WR comrade said

    am February 4 2010 @ 5:51 pm

    Cum sa nu deranjeze domne ?
    Pai dumneata esti singurul care te-ai aruncat in lupta doar cu o mica armata de oameni necunoscuti care te sustin , impotriva cui ?
    Stim foarte bine cine conduce tara si restul lumii.Totusi stiti foarte bine ca actiunile dvs. o sa va tina in istorie ca fiind singurul care ati incercat (de reusit nu o sa reusiti) stim si noi de ce , dar oricum e un pas urias si respectul vine de la oamenii de rand, pentru ca noi facem tara , nu imigrantii si sclavii care ne-au furat si inca ne fura.
    Ca bine zice vorba aia :”Din neam de daci am ajuns aurolaci”.
    Multumim statului care ingenuncheaza in fata “celor cu nasul mare” si neam cu isus(magarul sau care o fi)

  26. http://www.urbaniulian.ro/2010/02/04/dati-o-dracu-de-treaba-psd-si-pnl-propun-ca-senatorii-sa-fie-alesi-pe-viata/ said

    am February 4 2010 @ 5:54 pm

  27. Ghe said

    am February 4 2010 @ 6:11 pm

    Domnule Urban,
    A fost o surpriza sa descopar pe cineva care face nota discordanta cu balcanismul general al politicianului roman. Va urez succes in demersurile Dvs si va doresc sa nu va paraseasca energia tinereasca.

  28. un oarecare said

    am February 4 2010 @ 6:58 pm

    Se spune ca toti oamenii au si bune si rele ….. posibil ca si Dl Urban sa aiba pe ale lui , ca doar nu e perfect. Dar!!!! il prefer pe el in parlament de 1000 de ori cu toate neajunsurile pe care le are decat un “Violet-geoana” sau alti trepadusi de aceiasi teapa…
    Domnule Urban mergeti inainte ca un LUP-ALB si lasati maidanezi sa schelalaie pe langa garduri………..

  29. paul said

    am February 4 2010 @ 7:37 pm

    Daca si mircea badea , fraierul cartierului Titan , a inceput sa critice un om , care de bine sau rau, este mult mai corect si implicat social decat 100 de parlamentari la un loc

  30. exe said

    am February 4 2010 @ 8:05 pm

    Da-l pe fata, spune cum il cheama pe ala care te vrea matrasit, ca sa stie lumea ce ziare sa nu mai cumpere, ce televiziuni sa nu mai urmareasca.

  31. cbabeanu said

    am February 5 2010 @ 7:26 am

    D-le Urban, hai sa nu suferim de mania persecutiei pt a nu deveni ridicoli ! Un politician membru al partidului de guvernamint nu poate fi “matrasit” decit de partidul aflat la putere, ca doar nu o sa-l “lichideze” opozitia ! Aveti deci, logic, o problema cu PDL-ul Dvs .

  32. Adrian said

    am February 5 2010 @ 9:30 am

    asa se intampla cu toti oamenii buni!
    Vezi Johannis! Un om pe care-l cunosc personal si in care am toata increderea. Sa-l vedeti cum a ajuns acum dupa incercarea de a intra mai mult in politica! Amenintari cu moartea; vizite permanente facute de Boc pers la el acasa in sb; a slabit peste 10 kg; omul e terminat desi este nevinovat.

  33. http://victor-roncea.blogspot.com/2010/02/vintu-dat-comanda-sa-fie-matrasit.html said

    am February 5 2010 @ 1:34 pm

  34. Dan Andronic said

    am February 5 2010 @ 5:23 pm

  35. Urban trebuie matrasit, ras si terminat urgent ! | Ilfovul nostru said

    am February 5 2010 @ 6:16 pm

    […] Cititi mai mult pe Urban Iulian Blog […]

  36. timisorean1 said

    am February 6 2010 @ 10:07 am

    @silviu i

    esti idiot amice! la mizeria de pe strazile din Ro?! n-ai inteles ce ti-a raspuns majoritatea la acel articol? frustratule!

  37. Silviu I. said

    am February 8 2010 @ 12:14 am

    @timisorean1
    Care “majoritate” ? Majoritatea cocalarilor si a interlopilor ?
    Vedem noi cine castiga pana la urma amice! 😉
    Daca ai ceva de spus te astept sa vii cu pistolul cu bile pe la mine. Te-ai vazut lovit in interese si te ustura , nu ?

  38. silviu said

    am February 8 2010 @ 10:07 am

    @timisorean1

    Domnule interlop. Imi cer scuze ca atat tie cat si altor INFRACTORI din Romania v-au fost lezate total interesele de propunerea mea dar daca citeai atent acolo intelegeai ca de fapt eu doresc ANULAREA amenzii pentru masina murdara si introducerea obligativitatii “organului” de a alerga dupa cei cu numere murdare si a le retine certificatul de inmatriculare cu o perioada de gratie de 30min.(deci nici o amenda aici!)
    Daca in 30min nu remediaza problema (isi curata numarul), certificatul ramane la agent.
    Totodata la categoria INFRACTIUNI mai trebuie sa intre acoperirea numarului cu folii, spray-uri placi etc.

  39. Rad cu lacrimi fara sa ma pot abtine ! Cine credeti ca urla acum ca jurnalistii sa depuna declaratii de interese ? Ghiciti ? | Urban Iulian said

    am February 11 2010 @ 3:13 pm

    […] Urban trebuie matrasit, ras si terminat urgent ! (38)Vom avea voie pe Internet doar cu acordul Guvernului si doar daca obtinem un permis asemanator celui pentru soferi (33)Plantationismul IT – firme multinationale din care esti dat afara daca nu iei credit de la banca (33)Dati-o dracu de treaba ! PSD si PNL propun ca senatorii sa fie alesi pe viata ! (31)„Vino la tabl? c? eu nu te pip?i”: Eleva h?r?uit? de un dasc?l, batjocorit? de ceilal?i profesori (28)Senatul a respins legea prin care fratii basarabeni puteau intra in Romania fara a mai fi nevoie sa demonstreze ca au mijloace financiare de intretinere (20)Imi vand un rinichi ca sa imi salvez casa pe care banca mi-o executa ; scrisoarea unui muribund catre alti iobagi de pe plantatia bancara (19)Omorât de câinii fara stapan pe care i-a salvat (19)Politia Capitalei raspunde senatorului Urban , suspectat de trafic de masini (18)De unde credeti ca i-a venit ideea sa puna taxa pe mancare lui Streinu-Cercel ? (17) var so = new SWFObject(“http://www.urbannews.ro/libz/flash/600.swf”, “mymovie”, “160”, “600”, “8”, “#ffffff”); so.write(“flashcontent”); var so = new SWFObject(“http://www.urbannews.ro/libz/flash/urbicid/780×90.swf”, “urban_banner”, “500”, “90”, “8”, “”); so.write(“urban_banner”); var so = new SWFObject(“http://www.urbansiasociatii.ro/img/swf/creante780x90.swf”, “mymovie2″, “500”, “90”, “8”, “”); so.write(“creante_banner”); […]

  40. obiectiva said

    am February 11 2010 @ 3:56 pm

    ASA NU SE MAI POATE!

Comment RSS · TrackBack URI