Senatorul Iulian Urban desemnat “Omul politic al anului 2009″ de catre Alianta Familiilor din Romania si Asociatia Pro-Vita

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=38034




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


10 Comentarii pana acum»

  1. radu andrei said

    am January 29 2010 @ 3:02 pm

    il FELICIT SI-L SUSTIN CU MANDRIE pe SENATORUL IULIAN URBAN!!!!!!!!!!!

  2. Cris said

    am January 29 2010 @ 3:25 pm

    Felicitari!! Am certitudinea ca veti avea o lunga si fructuoasa cariera politica; cu siguranta nu va veti opri aici..

    Am insa o propunere:
    Am citit toate luarile de pozitie si interpelarile catre toate organele care comit abuzuri. Constat cu bucurie ca nu va limitati numai la un domeniu specific.
    Ce nu am gasit insa,(sau poate mi-a scapat) modul in care au fost solutionate aceste interpelari, daca vi s-a raspuns, daca cei in cauza au luat masuri de eliminare a abuzurilor sau de pedepsire a celor vinovati.
    Mult succes in continuare!!
    Cu stima
    Cris

  3. nostrabrucanus said

    am January 29 2010 @ 3:51 pm

    FELICITARI!

  4. alta said

    am January 29 2010 @ 3:57 pm

    Bravo!

  5. vrajitorul.eu said

    am January 29 2010 @ 4:29 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  6. asistentapentruconsumatori.ro said

    am January 29 2010 @ 4:29 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  7. VIOREL URBAN said

    am January 29 2010 @ 4:48 pm

    Pacat ca in mass-media mainstream nu o sa vedem treaba asta ca si multe altele.
    Sau oare iar vom fi atacati cu alte rahaturi si porcarii ?
    Vom continua lupta asta , e obligatia morala care ne impinge de la spate!In plus e vorba de viitorul nostru, al tuturor (adica inclusiv al celor care ne injura sau ne ataca) si trebuie sa punem osul in mod serios.

    Doamne ajuta !

  8. Zolly said

    am January 31 2010 @ 4:00 pm

  9. Pro-Vita said

    am February 1 2010 @ 12:20 pm

    Senatorul Iulian Urban este “Omul politic al anului 2009″

    1 februarie 2010 – Alian?a Familiilor din România (AFR) ?i Asocia?ia Pro-vita pentru N?scu?i ?i Nen?scu?i – filiala Bucure?ti (Pro-vita) i-au înmânat, vineri, senatorului Iulian Urban distinc?ia “Omul politic al anului 2009″.

    Conducerile celor dou? organiza?ii au analizat activitatea, în anul precedent, a 20 de politicieni, membri ai Parlamentului României ?i nu numai. Nominaliz?rile au fost f?cute în baza activit??ii din aceast? perioad?, au ?inut cont de prezen?a la ?edin?ele Comisiilor, la lucr?rile plenului ?i la votul final pentru ini?iative legislative.

    O importan?? special? a avut-o modul în care cei nominaliza?i au în?eles s? serveasc? institu?ia familiei române?ti, a c?rei promovare este obiectivul central al celor dou? asocia?ii.

    În urma deliber?rii, titlul de “Omul politic al anului 2009″ a fost acordat d-lui Iulian Urban, senator, ales în Circumscrip?ia electoral? nr. 25 – Ilfov din partea Partidului Democrat Liberal.

    Conform monitoriz?rilor realizate de AFR, confirmate prin recentul raport al Institutului pentru Politici Publice privind activitatea parlamentarilor, dl. Urban, care ocup? func?ia de vicepre?edinte al Comisiei Juridice din Senatul României, a avut una dintre cele mai intense activit??i politice, cu 51 de ini?iative legislative depuse, 18 declara?ii politice ?i o prezen?? la voturile finale în plen de 73%.

    “Apreciem în mod special efortul depus de dvs. la elaborarea noului Cod Civil, act de importan?? major? pentru societatea româneasc?, dar ?i ini?iativele legislative orientate spre valorile familiei, printre care cele pentru majorarea aloca?iei de stat pentru copii ?i extinderea concediului de maternitate, chiar dac? acestea din urm? nu au avut deocamdat? succes din cauza conjuncturilor economic? ?i politic? nefaste”, îi comunic? cele doua organiza?ii senatorului Urban, în motivarea alegerii f?cute.

    AFR ?i Pro-vita î?i propun s? acorde anual astfel de distinc?ii ?i iau în calcul inclusiv instituirea unui “premiu” similar pentru cel mai slab om politic al anului, cu activitatea cea mai ?tears? sau cea mai nefast? pentru valorile tradi?ionale.

    Alian?a Familiilor din România ?i Asocia?ia Pro-vita pentru N?scu?i ?i Nen?scu?i – filiala Bucure?ti sunt organiza?ii non-guvernamentale, independente ?i non-partinice dedicate promov?rii valorilor familiei ?i ale vie?ii în România.

    Pentru am?nunte: http://www.provitabucuresti.ro

    ——
    Redirectioneaza 2% din impozitul tau catre Pro-vita Bucuresti. Nu costa nimic!
    http://www.provitabucuresti.ro/doilasuta

    Asociatia “PRO-VITA – pentru Nascuti si Nenascuti”, Filiala Bucuresti
    “PRO-VITA – for Born and Unborn”, Bucharest, Romania Branch
    http://www.provitabucuresti.ro | http://www.strigatulmut.ro | Y!M | Twitter | FaceBook
    tel. (+40) 728 673 673 | fax (+40) 31 815 27 80

  10. g m said

    am February 3 2010 @ 9:10 am

    ….nu esti “pe statul de plata de la Intact ”
    corect
    esti pe statul de plata al senatului
    adica te platesc din banii mei
    pai mi se pare normal la conturile tale la raiff bank :
    59.600 ron
    219.200 ron
    57.700 ron
    nu mai punem plasamentele de la pct. IV.2 din declaratia de avere…
    fara casa , fara ….. cred ca stai in gazda , cu chirie ….naspa….
    e normal sa ma asculti si sa ma intelegi ca nimeni altul
    si ne-ai rezolvat toate problemele…
    CONSTITUTIA ROMANIEI
    Nivelul de trai ARTICOLUL 47
    (1) Statul este obligat s? ia m?suri de dezvoltare economic? ?i de protec?ie social?, de natur? s? asigure cet??enilor un nivel de trai decent.
    MAI CITESTE ,
    ca bag seama ai uitat de cand ai terminat facultatea si:
    TITLUL III – Autorit??ile publice
    CAPITOLUL I – Parlamentul
    SEC?IUNEA 1 – Organizare ?i func?ionare
    ARTICOLUL 61 – Rolul ?i structura
    ARTICOLUL 62 – Alegerea Camerelor
    ARTICOLUL 63 – Durata mandatului
    ARTICOLUL 64 – Organizarea intern?
    ARTICOLUL 65 – ?edin?ele Camerelor
    ARTICOLUL 66 – Sesiuni
    ARTICOLUL 67 – Actele juridice ?i cvorumul legal
    ARTICOLUL 68 – Caracterul public al ?edin?elor
    SEC?IUNEA a 2-a – Statutul deputa?ilor ?i al senatorilor
    ARTICOLUL 69 – Mandatul reprezentativ
    ARTICOLUL 70 – Mandatul deputa?ilor ?i al senatorilor
    ARTICOLUL 71 – Incompatibilit??i
    ARTICOLUL 72 – Imunitatea parlamentar?
    SEC?IUNEA a 3-a – Legiferarea
    ARTICOLUL 73 – Categorii de legi
    ARTICOLUL 74 – Ini?iativa legislativ?
    ARTICOLUL 75 – Sesizarea Camerelor
    ARTICOLUL 76 – Adoptarea legilor ?i a hot?rârilor
    ARTICOLUL 77 – Promulgarea legii
    ARTICOLUL 78 – Intrarea în vigoare a legii
    ARTICOLUL 79 – Consiliul Legislativ

    pana la urma , ca ai studii de drept :
    cine este obligat sa respecte cele de mai sus :

    un angajat … “pe statul de plata de la Intact ”
    sau :
    tu
    platit de mine
    ??????????????????????????????????????????
    astept nerabdator un raspuns profesionist , nu politic.
    ai nici macar data si locul nasterii nu le-ai publicat
    si esti tare rau :
    zici ca esti senator de ilfov??
    dute tu ci vezi exact ce se intampla la Izvorani la scoala , nu-l trimite pe videanu….
    el e ministru
    tu ai actitate in teritoriu , trebuia sa ajungi acolo ….
    la cum arata interpelarea ta pe tema asta ….
    E BUN DE SENATOR SI SEFUL PIETII DIN IZVORANI ….
    PE BUNE , TU LE CITESTI INAINTE SE LE SEMNEZI ???