Banner

I-AM PRINS ! Testarea vaccinului CantGrip a durat…DOUA ZILE; pentru care s-au platit 20 de mld. lei vechi de la bugetul de stat, firmei care a facut testarea

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=38067




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


36 Comentarii pana acum»

  1. ALEXANDRU EUGENIA said

    am January 30 2010 @ 3:40 pm

    Cu siguranta cineva dezinformeaza.Potrivit urmatoarelor informatii,studiul clinic ar fi trebuit sa dureze mai mult de 21 de zile.
    http://www.cim.umfcluj.ro/Gripa%20A/PdfDocs/RCP_CANTGRIP.pdf.

  2. Dani said

    am January 30 2010 @ 4:57 pm

    Si ma rog pe cine a prins senatorul Urban? pe… GUVERNUL ROMANIEI, guvern majoritar PDL… care manareste si FURA…

    Cu alte cuvinte, trebuia sa scrie in loc de:
    I-AM PRINS!
    sa fie scris:

    NE-AM PRINS! Noi, cei din PDL, tot pe noi, aceia din PDL….

    Sau EU senatorul PDL, a prins cu matza in sac GUVERNUL PDL…

    E ca si cum ar fugi in jurul unui copac, pana cand si-ar vedea propriul fund in fatza… asta face acum Iulian, si se bucura ca l-a prins… astept momentul in care o sa i-o traga….

  3. SENATORUL IULIAN URBAN, Omul Politic al Anului 2009, a prins firul afacerii Vaccinului CantGrip. Testarea a fost facuta in doua zile de o firma de apartament si a costat 20 de miliarde de lei. VIDEO / DOC « VoxNews said

    am January 31 2010 @ 12:04 am

    […] I-AM PRINS ! Testarea vaccinului CantGrip a durat… DOUA ZILE; pentru care s-au platit 20 de miliar… Vezi si Exterminarea romanilor; Cazul NASTASOIU NINEL decedat dupa vaccinarea cu CantGrip! Din relatarile rudelor si apropiatilor defunctului, acesta a decedat ca urmare a administrarii vaccinului antigripal CantGrip impotriva gripei porcine. Desi Dl. Nastasoiu Ninel, din Satul Namaiesti, Comuna Valea Mare-Pravat, judetul Arges avea mari probleme cu inima, fiind sub tratament cu anticoagulante, medicul de familie a insistat ca acesta sa isi faca vaccinul inainte sa ajunga pe 1 februarie la Spitalul Fundeni unde avea sa sufere o interventie pentru boala cardiaca de care suferea. Venise la Spitalul Campulung-Muscel sa ceara sa i se dea trimiterea la Fundeni, insa i s-a pus in vedere sa se vaccineze cu CantGrip, desi suferea de INIMA si lua anticoagulante ! Cu siguranta nu ne vom lasa pana ce nu vom aduce in fata Justitiei acest caz. Deranjul provocat de acest deces dar faptul ca ne implicam sa descurcam itele ilegale si penale ale acestei morti a lui Nastasoiu Ninel sunt atat de mari incat, vineri 22 ianuarie exista martori care spun ca la Spitalul Campulung-Muscel a venit in vizita de lucru chiar secretarul de stat Streinu-Cercel ! Mai multe detalii: 1, 2 […]

  4. SENATORUL IULIAN URBAN, Omul Politic al Anului 2009, a prins firul afacerii Vaccinului CantGrip. Testarea a fost facuta in doua zile de o firma de apartament si a costat 20 de miliarde de lei « VoxNews said

    am January 31 2010 @ 12:11 am

    […] I-AM PRINS ! Testarea vaccinului CantGrip a durat… DOUA ZILE; pentru care s-au platit 20 de miliar… Vezi si Exterminarea romanilor; Cazul NASTASOIU NINEL decedat dupa vaccinarea cu CantGrip! Din relatarile rudelor si apropiatilor defunctului, acesta a decedat ca urmare a administrarii vaccinului antigripal CantGrip impotriva gripei porcine. Desi Dl. Nastasoiu Ninel, din Satul Namaiesti, Comuna Valea Mare-Pravat, judetul Arges avea mari probleme cu inima, fiind sub tratament cu anticoagulante, medicul de familie a insistat ca acesta sa isi faca vaccinul inainte sa ajunga pe 1 februarie la Spitalul Fundeni unde avea sa sufere o interventie pentru boala cardiaca de care suferea. Venise la Spitalul Campulung-Muscel sa ceara sa i se dea trimiterea la Fundeni, insa i s-a pus in vedere sa se vaccineze cu CantGrip, desi suferea de INIMA si lua anticoagulante ! Cu siguranta nu ne vom lasa pana ce nu vom aduce in fata Justitiei acest caz. Deranjul provocat de acest deces dar faptul ca ne implicam sa descurcam itele ilegale si penale ale acestei morti a lui Nastasoiu Ninel sunt atat de mari incat, vineri 22 ianuarie exista martori care spun ca la Spitalul Campulung-Muscel a venit in vizita de lucru chiar secretarul de stat Streinu-Cercel ! Mai multe detalii: 1, 2 […]

  5. Dani said

    am January 31 2010 @ 1:08 pm

    Si ma rog pe cine a prins senatorul Urban? pe… GUVERNUL ROMANIEI, guvern majoritar PDL… care manareste si FURA…

    Cu alte cuvinte, trebuia sa scrie in loc de:
    I-AM PRINS!
    sa fie scris:

    NE-AM PRINS! Noi, cei din PDL, tot pe noi, aceia din PDL….

    Sau EU senatorul PDL, a prins cu matza in sac GUVERNUL PDL…

    E ca si cum ar fugi in jurul unui copac, pana cand si-ar vedea propriul fund in fatza… asta face acum Iulian, si se bucura ca l-a prins… astept momentul in care o sa i-o traga….

  6. Iulian Urban@Alexandra Eugenia said

    am January 31 2010 @ 3:14 pm

    Pai chestia cu cine dezinformeaza este usor de depistat; toate datele acestei licitatii sunt inscrise pe SEAP sistemul public creat de statul roman. Multi oficiali trebuie acum sa dea lamuriri cum a fost posibil in primul rand sa se plateasca 20 mld. lei vechi si va trebui sa ni se explice in ce a constat aceasta falsa testare de a putut sa coste atat de mult.
    Oricum intre noi fie vorba, chiar daca testarea dura 21 de zile hai sa fim serriosi, poti sa spui dupa 21 de zile de teste ca acest vaccin nou este sigur ?

  7. Iulian Urban@Dani said

    am January 31 2010 @ 3:17 pm

    Stii care este problema ta ? ca nu vii cu nimic constructiv ci pur si simplu critici orice si oricum; asa si ce daca un senator pdl demasca niste nereguli facute la un minister din guvernarea pdl ? Aaa daca taceam si nu spuneam nimic ziceai ca suntem toti implicati in treaba asta; vin si demasc o ilegalitate si tu eternul carcotas de serviciu iar nu esti multumit.
    Esti fix ca locuitorii unei comune din Ilfov care in 2008 strigau in gura mare ca sunt nedreptatiti ca lor statul roman nu le face trotuare in comuna. S-au facut trotuarele si ca sa vezi, NIMENI nu merge pe trotuar toti preferand sa mearga pe jos tot pe strada

  8. gabriel said

    am January 31 2010 @ 3:19 pm

    numai ihoti era de astept ca e mare teapa cu vacccinarea asta http://www.anunturiplatite.ro

  9. Cecilia said

    am January 31 2010 @ 3:47 pm

    Cit de mult doresc sa Va fiu de folos!!
    ….. ma ingrozesc cind ma gindesc ca alaturi de D-stra, stimate domnule senator, nu mai exista nimeni, in aceasta batalie oficiala!
    Lasind la o parte animozitatile dintre partide, Va marturisesc in dorinta de a va fi de folos: In 1993, un domn care se semneaza cu initialele C.V.T. scrie un articol de ziar lung si f. documentat, ” Noua Ordine Mondiala”( ziarul se numea “Romania mare”) in care isi exprima aceeasi ingrijorare pe care o avem si noi, acum.
    Multa lume de la Cluj se gindeste la D-stra, si Va tinem pumnii! C. Istocaci

  10. Zolly said

    am January 31 2010 @ 3:59 pm

  11. Anticariat online said

    am January 31 2010 @ 6:42 pm

    Informatiile sunt incendiare si conectarea tuturor acestor fapte este intr-adevar de o valoare informationala enorma.

    Insa ar trebui cumva promovata descoperirea acestei imense FRAUDE, pe toate canalele posibile – ziare, tv, internet.

    Va dati, sper, seama, ca noi – cititorii blogului dvs. – suntem oameni care deja va sustinem si in general subscriem la ideile promovate aici. Tinta dvs. trebuie sa fie mai ales omul simplu, care citeste maculatura de la chiosc numita “ziare” si vizioneaza esecuri “culturale” si de “divertisment” la posturile tv croite parca anume pe tipicul semi-analfabetismului si lipsei valorilor. Omul care niciodata n-a gandit pentru el.

    Omul neinformat sau prost informat, omul fara acces la internet, omul comun deznadajduit al Romaniei de astazi.

  12. Vivi said

    am January 31 2010 @ 7:02 pm

    Sper ca persoanele din spatele acestei afaceri sa raspunda pentru toate acestea. Ma refer aici la reprezentantii firmei (eventual cei reali, daca se dovedeste ca cei inscrisi in acte sunt doar paravane, vezi firmele fantoma “conduse” de boschetari) si la persoanele din structurile de stat care s-au implicat.
    Ar fi deturnare de fonduri, crime la adresa umanitatii etc.
    Domnule Iulian, felicitari! Astept cu nerabdare noutati, sper ca povestea asta nu se va opri aici.

  13. Cecilia said

    am January 31 2010 @ 9:02 pm

    Sa de Domnul Dumnezeu ca procurorii si judecatorii sa trimita la inchisoare pe cei care au nenorocit 1,3 milioane de romani care si-au facut acest vaccin

  14. edinfo said

    am January 31 2010 @ 9:10 pm

    NU ati inteles? Nici NU trebuie sa ne vaccinam.Important e sa se raporteze ca ne-am vaccinat pentru ca banii pentru vaccin, masti si substante dezinfectante provin de la BUGET.

  15. Othelo said

    am January 31 2010 @ 9:38 pm

    E mai rau decat mi-as fi putut inchipui. Sunt multi implocati in treaba asta. 1,3 milioane de oamenii, poate cu putine exceptii,cei care au un organism deosebit de rezistent, vor avea mari probleme de sanatate si multi vor muri din cauza acestui vaccin. Ganditi-va ca la scara globala se depaseste cu mult cifra de la Auschwitz.
    In alta ordine de idei, Dani, fa bine si fa umbra pamantului prin alta parte, daca nu ai nimic de spus sau ceva constructiv de facut.

  16. Dani said

    am January 31 2010 @ 10:08 pm

    @Urban
    @Othelo

    Cel mai constructiv lucru pe care pot sa il fac e sa ii EXPLIC DL URBAN CA NU E LOCUL LUI IN PDL, daca vrea sa fie CORECT.

    O constata si dl Senator Urban pe zi ce trece…. PDL e o cloaca de infractori….

  17. Eugen@edinfo said

    am January 31 2010 @ 10:50 pm

    Bravo, asta era intr-adevar esenta

  18. Dragomir Claudia said

    am January 31 2010 @ 11:04 pm

    Stimate Dl. Iulian,

    In primul rand vreau sa va felicit din partea mea si a familiei mele. Sunteti un om de valoare, care pune interesele cetatenilor acestei tari inaintea castigurilor personale. Daca ar fi numai oameni ca Dvs. la putere nu am duce lipsa de nimic. Am facut campanie si am votat PD-L si va voi sprijini, impreuna cu toate cunostintele mele la orice alegeri pe viitor.

  19. Razboi întru Cuvânt » BILL GATES VREA SA INSTITUIE “DECENIUL VACCINURILOR”!/Demascarea minciunilor Cantgrip/ ECONOMIA INTRE SCLAVAGISM FISCAL SI RISC MAJOR DE PROBLEME SOCIALE / Oamenii “cinstiti” care necinstesc Sfanta Tre said

    am February 1 2010 @ 3:00 am

    […] Senatorul Iulian Urban:  I-AM PRINS ! Testarea vaccinului CantGrip a durat… DOUA ZILE; pentru care s-au platit 20 de mld. l… […]

  20. toma said

    am February 1 2010 @ 6:50 am

    Gripa porcina,aviara si ce va mai veni sunt niste gogosi umflate pe afara si mincate si de romani al caror scop este spolierea bugetului.Baietii destepti(sau fetele) de la noi s-au trezit repede si au umflat si ei gogoasa si au luat banii!!Nu va fie frica serul este o apa distilata care nu face nici rau nici bine dar care a umplut buzunarele doctorilor destepti care au semnat si si-au riscat functiile si poate libertatea daca cei in drept vor aplica legea.

  21. hammerady1 said

    am February 1 2010 @ 7:23 am

    Domnule senator, cei vinovati vor fi trasi la raspundere si alergati prin tribunale sau articolul dv va ramane doar o informare pe o pagina de internet?

  22. Othelo said

    am February 1 2010 @ 8:07 am

    Dani, comentariile sunt cam dure si mie nu prea mi se parea ca il ajuti astfel. Dar cu privire la apartententa sau nu a d-lui Urban la PDL, este o mai veche discutie. Si eu cred ca la urmatoarele alegeri este unul dintre putinii care poate castiga un mandat ca independent. Deja unii PDL-isti ii reprosau pe Cristian Preda (europarlamentar PDL) ca nu e bine ce apare pe blogul lui. Pana acolo merge tupeul unora din acest partid. Nu m-ar mira sa fie”dojenit” si dl. Urban in felul acesta. PDL in stilul acesta (si nu ma refer numai la acest aspect) o ia cu pasi repezi pe urmele PSD-ului lui Adrian Nastase de pe vremea cand acesta era premier.
    Imbatati de putere, unii de acolo, multi si acolitii lor din zona economica, se gandesc doar cum sa traga spuza pe turta lor, dar uita un lucru: datorita conditiilor socio-economice extrem de dure care vor urma pentru populatie, vor cadea pe tobogan in urmatorii 3 ani cat mai sunt pana la alegerile parlamentare undeva poate intre 10% si 15%. Aproape ca pot sa pun pariu ca asa ceva se va intampla si s-ar fi intamplat cu oricine ar fi fost la putere in perioada asta (mai putin UDMR, care este un caz particular, dupa cum stim).

  23. MADCAT said

    am February 1 2010 @ 8:31 am

    De vreo 20 de ani ii tot “prindem”. Ba pe iliescu, ba pe nastase, ba pe haisan, ba pe vantu, ba pe patriciu, ba pe tariceanu, ba pe basescu, ba pe nea’tuica si caltabosi, ba pe vanghelie.

    Si cine plateste ptr ca ii tot “prindem”?! Noi, puletii de rand, noi platim ptr ei de N-shpe ani!!!

    Felictari ptr demascare, dl Urban, dar as dori un titlu de genul: “I-AM PEDEPSIT PE …” printre care cei mentionati mai sus. Problema e ca, la fel ca in fotbalul (a.k.a. circul) romanesc, si in pulitica (a.k.a. bordelul) romanesc lupii mananca la aceeasi masa cu oile si la o data la 4/5 ani isi inverseaza rolurile (sau mai tarziu, in functie de cum voteaza prostimea). Tara asta se va face bine atunci cand se hotareste Ebola sa o vindece de toti cei 23 de milioane de paraziti (printre care cel dintai sunt io); sau vorba unui banc: atunci cand vom declara razboi americanilor… dar la cat de ghinionisti suntem, riscam sa castigam.

  24. gelu said

    am February 1 2010 @ 9:21 am

    corect …… dar ce vreti sa-i pedepsim noi ??? ….. sau e doar o alta discutie sterila, pe o alee laturalnica, ….. asa de dragul discutiei in contradictoriu ….. totul se face doar la nivel de discutie, nu-i asa ????

  25. Incognito in laboratoarele secrete ale mafiei medicale : Copii-cobai romani cu parinti platiti pentru testarea CantGrip | Urban Iulian said

    am February 1 2010 @ 10:07 am

    […] I-AM PRINS ! Testarea vaccinului CantGrip a durat…DOUA ZILE; pentru care s-au platit 20 de mld. le… (826) […]

  26. vrajitorul.eu said

    am February 1 2010 @ 10:57 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  27. asistentapentruconsumatori.ro said

    am February 1 2010 @ 10:58 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  28. Doina said

    am February 1 2010 @ 11:08 am

    D-le senator,tot respectul.Sunteti unul dintre putinii oameni care mai stiu ca vor da socoteala pentru ceea ce fac si spun inaintea lui Dumnezeu. Trebuie sa mai existe si oameni ca dumneata,altfel ne-am scufunda de tot.Pacat ca acei jalnici oameni politici, care doresc sa ne ia pana si zaharul din ceai, depasesc cu mult numarul celor ca dumneata. Ma gandesc ca totusi, zicala cu buturuga mica o fi adevarata. Te voi vata fara nici o ezitare, orice varianta vei alege.

  29. alta said

    am February 1 2010 @ 1:06 pm

    In acesta febra a vaccinarilor mi-am tot pus intrebari referitoare la scopul acestei campanii. Ma bucur pe undeva ca este vorba de bani. Putea fi mai rau. Cred ca unii nu au nici macar o remuscare daca sufera sau mor 1, 2, 100, 1000 sau 100000 oameni. Cum ajung asemenea psihopati sa ne conduca? Si ce campanie agresiva s-a facut. Aproape te faceau responsabil pentru soarta omenirii daca nu-ti faceai vaccin. Rusine.

  30. http://dorucobuz.blogspot.com/2010/01/testarea-vaccinului-anti-a1h1-virusata.html said

    am February 1 2010 @ 1:13 pm

    sâmb?t?, ianuarie 30, 2010
    Testarea vaccinului anti-A1H1 virusata de coruptie

    Senatorul Iulian Urban sustine ca testarea vaccinului Cangrip nu s-a facut! Sau s-a facut, dar pe baza unui contract dat pe sub mana abia apoi facandu-se un simulacru de licitatie.

    Potrivit unui articol de pe site-ul senatorului, vaccinul impotriva gripei porcine a fost testat in numai DOUA ZILE.

    Realitatea este insa ceva mai… adanca.

    Potrivit anuntului de pe SEAP – publicat intr-adevar pe 19 noiembrie 2009, cu doar 2 zile mai inainte ca Agentia Nationala a Medicamentului sa puna vaccinul pe piata – contractul a fost atribuit pe 10 iulie 2009. Acestuia i se adauga un contract subsecvent semnat pe 7 octombrie 2009. Da, aceasta este data la care se poate spune ca a demarat procedurile de testare, pentru ca acela este contractul pe care firma IFE Romania SRL si-a luat banii.

    Si daca oficialii firmei si ai Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Microbiologie si Imunologie “Cantacuzino” vor reveni cu declaratii si specificari, ca ba contractul a fost semnat mai devreme, ca testarile ar fi inceput si fara un contract valabil… retineti, acesta se referea doar la prima faza a testarii. Una din cele patru necesare pentru certificarea produsului.

    Asa ca… Sa va vaccinati bine!

    N.B.: Nu am sa inteleg niciodata cum niste functionari publici, de pe orice pozitie din tara asta, se apuca ei in adrese oficiale sa faca afirmatii in apararea unei societati comerciale cu care institutia are contracte. Este teaba DSP Arad ce notificari a depus IFE Romania (sau oricare alta societate comerciala) la ONRC???
    Si nici nu inteleg cum ajung aceeasi talentati sa furnizeze niste informatii pe SEAP si apoi sa scrie ei cu manuta lor intr-o adresa oficiala ca societatea castigatoarea/contractanta este alta.
    Publicat de Doru la 12:53 Etichete: La marginea Europei

  31. Victor said

    am February 1 2010 @ 7:40 pm

    Nu asteptati urmariri penale, nu asteptati arestari si condamnari. N-ai sa vezi. Baga un articol, am gasit o ilegalitate si gata. Viata merge mai departe. Ca si moartea.
    Doar vorbim. Streinu, uns secretar de stat de colegul Videanu e bine sanatos, noi ne facem ca-l injuram, ei se fac ca ne ocrotesc sanatatea.
    Dezamagire, scarba!

  32. ALEXANDRU EUGENIA said

    am February 2 2010 @ 10:17 am

    Ca profesionist in domeniul medicamentelor nu-mi permit sa fac afirmatii decit in limitele impuse de catre oficialitatile din domeniu,dar va pot pune la dispozitie informatiile de care dispun:
    http://www.paginafarmacistilor.ro/stiri/detalii/Cantgrip_-testat-corespunzator-normelor-europene_4722/

  33. Andrii Popa said

    am February 3 2010 @ 1:06 pm

    Ilegalitati, nereguli, afaceri si profit inclusiv in sfera medicala si farmaceutica au fost si vor mai fi…dar….chestia cu periculozitatea vaccinului e o tampenie…in cel mai rau caz nu are nici un efect benefic si protector.Despre compozitia lui la modul concret mai bine cititi pe o punga de napolitane sau pe o conserva obisnuita si va vedeti de treaba…In plus puneti in balanta cazurile grave…atat de putine cat sunt ele…la persoane TINERE si SANATOASE…care au dus la tragedii fiind confirmata tulpina virala AH1N1…
    Faptul ca unii profita in urma unor astfel de oportunitati e clar si acuzabil..dar de aici pana la a vedea un complot la scara mondiala sau a emite pareri si a da sfaturi ne facand parte din lumea medicala…e cale lunga…si e la fel de acuzabil…

  34. aburel vlaicu said

    am February 3 2010 @ 4:37 pm

    Aloooooo, Domnu’ Senator vedeti ca o luarati pe aratura. Din pacate datele din SEAP au logica. Data contractului este in format englezesc (mm/dd/yyyy) iar data anuntului din JOUE este in format romanesc (dd/mm/yyyy). Asa ca s-a publicat in JOUE anuntul de participare nr. 2009/S163-236856 din 26.08.2009 , s-a semnat contractul pe 07.10.2009 si s-a publicat anuntul de atribuire in 19.11.2009. Stima….

  35. M4 said

    am February 3 2010 @ 5:24 pm

    Imi pare foarte bine sa aud ca i-ati prins. Sper sa tineti legatura cu noi si sa ne spuneti ce au patit cei “prinsi”. Mai ales ca dorim sa stim ce au patit cei raspunzatori de la MS, primul ministru, etc.

  36. Min. Sanatatii spune ca o doza de vaccin CantGrip a costat circa 1 EURO | Urban Iulian said

    am February 4 2010 @ 4:48 pm

    […] I-AM PRINS ! Testarea vaccinului CantGrip a durat…DOUA ZILE; pentru care s-au platit 20 de mld. le… (1424) […]

Comment RSS · TrackBack URI