Banner

Logodna s-a rupt, dar a ramas sa plateasca bancii creditul luat cu care trebuia sa isi faca nunta !

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=37972




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


12 Comentarii pana acum»

  1. Oana said

    am January 28 2010 @ 5:03 pm

    Eu nu cunosc legislatia in domeniu dar ma intreb daca nu cumva banca ar executa silit girantul, in acest caz fostul logodnic. Ar fi un cadou de despartire tare simpatic. Si nu am inteles daca fostul logodnic are la randul sau credite de platit pentru nunta anulata. Nu mi se pare ok daca fata asta a ramas si fara sot si cu datorii facute pentru cuplu. In ce stadiu mai este legislatia pentru cuplurile necasatorite, in privinta datoriilor sau economiilor comune?

  2. victor said

    am January 28 2010 @ 5:15 pm

    si eu o lasam balta. la cum se exprima, nu are nimic in cap.

  3. asistentapentruconsumatori.ro said

    am January 29 2010 @ 10:42 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  4. www.vrajitorul.eu/ said

    am January 29 2010 @ 10:43 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  5. corcodel said

    am January 29 2010 @ 10:56 am

    Mai Victor creditul nu l-a luat pentru ea singura. Normal ar fi fost sa plateasca impreuna chiar daca nu mai sunt impreuna, dar de unii barbati nu au obraz.
    Exprimarea ciudata vine, sunt sigura, din cauza emotiei si disperarii pe care tu probabil nu ai avut ocazia sa le simti pe propria piele…

  6. Adrian said

    am January 29 2010 @ 12:08 pm

    Nu am inteles ceva: a luat un credit, nu a mai folosit banii dar nici nu i-a returnat! Daca a folosit ea banii atunci ea trebuie sa-i returneze.

  7. cadastruintabulare said

    am January 29 2010 @ 12:19 pm

    LA banii te banca o sa se plictiseasca sa te sune.Lasa-i in pace momentan,traieste(nu distractie) si da-le cat poti,nu semna nimic, decat achita atat cat ai.

  8. miha said

    am January 29 2010 @ 12:20 pm

    Nu stiu din ce spune fata daca e asa, dar tind sa cred ca asra s-a intamplat cu banii: rochia de mireasa platita, probabil si costumul lui, avansurile date pe la restaurante, muzica etc. In cazul in care se anuleaza, banii dati avans nu se restituie, asa ca nu cred ca trebuie sa se intrebe cineva pe ce s-au dus banii. Si Raluca, chiar daca ma scaldam in bani, nu sa fiu in situatia ta, la banca unde este girant, il lasam sa plateasca el, nu ma stressam atat. Indiferent de motivul despartirii, banii au fost luati pentru un scop comun. Asa ca eu zic sa platesti tu o rata, si lasa-l pe el sa plateasca cealalta.

  9. ixulescu said

    am January 29 2010 @ 1:16 pm

    draga RALU, nu regreta poate e mai bine asa.uite eu vreau sa-ti fiu sotz si vb serios . daca vrei……… ne putem vedea pe mail. anonimoboy@gmail.com

  10. Viorel said

    am January 29 2010 @ 3:00 pm

    Si daca nunta nu s-a mai facut, de ce nu au returnat banii (cu comisioanele-probabil- de returnare anticipata)?
    Sau au facut deja pegatirile impreuna si nu au mai putut valorifica chiftelutele?

  11. ixulescu said

    am January 29 2010 @ 9:00 pm

    iti platesc eu rata ralu,serios.

  12. Albert said

    am January 30 2010 @ 4:36 am

    Draga fata, te-ai grabit sa te mariti, desi n-aveai zestre… N-ai putut munci impreuna cu iubitul tau si sa strangeti bani pentru nunta? Sau ati sperat ca se vor aduna o multime de bani la nunta si va fi o mare afacere?
    Stii, trebuie sa saruti multi broscoi pana dai de un print…
    Asa ca..treci la sarutat.

Comment RSS · TrackBack URI