Drasius Kedys, tatal care i-a executat pe violatorii fiicei sale, numit omul anului în Lituania

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=37903




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


15 Comentarii pana acum»

  1. http://www.urbanviorel.ro/2010/01/15/nesiguranta-din-romania-anului-2010-suntem-lasati-sa-fim-vulnerabili-si-nesiguri/ said

    am January 27 2010 @ 4:00 pm

  2. maria said

    am January 27 2010 @ 4:16 pm

    intr-o lume corupta, in care nu exista dreptate, normal ca omul incepe sa-si faca singur dreptate….

  3. cineva said

    am January 27 2010 @ 10:17 pm

    Daca ati scos pedeapsa capitala in ’90 ca sa nu ajunga nea Nelu’si cu FSN-ul cumva din greseala in fatza plutonului de executie…povesti precum cele de mai sus vor umple Romania.
    S-a facut cumva referendum national la desfiintarea/infiintarea pedepsei capitale ? Nu si nici nu se va face vreodata!

  4. gogu said

    am January 28 2010 @ 11:20 am

    Merita sa i se decerneze premiul Nobel pentru curaj si aplicarea legii pamantului!! Bravo lui Drasius. Sa vina si pe la noi!!! Bravo si felicitari!!!

  5. gelu said

    am January 28 2010 @ 11:22 am

    sunt total de acord cu reinfiintarea pedepsei capitale, dar din pacate nu va mai fi instituita niciodata pentru pedepsirea acestor specimene umane …..

  6. vrajitorul.eu said

    am January 28 2010 @ 11:28 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  7. asistentapentruconsumatori.ro said

    am January 28 2010 @ 11:29 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  8. Keresztes said

    am January 28 2010 @ 12:24 pm

    Unele din partile pozitive a legilor musulmane sunt pedepsele aplicate violatorilor, pedofililor si celor care omoara pt bani, gelozie, sau chiar de distractie.
    I-as aplica cu draga inima si la noi. Mai mult, pe pedofili si violatori i-as lega de scula si i-as lasa sa se usuce acolo.
    Nu sunt oameni, sunt animale. De fapt mai rau ca animalele, nu vreau sa-i supar pe iubitorii de animale.

  9. Sile said

    am January 28 2010 @ 12:44 pm

    Problema e cu doua taisuri:
    1. Justita merge leeeeent. Sau deloc! Mai ales in cazul unor persoane importante, unde nu se misca niciun milimetru. Mi se parte cat se poate de normal ca omul sa-si faca singur dreptate. In plus magistratii care tergiverseaza aceste cazuri, sa pateasca ei ce patesc victimele carora nu le fac dreptate. Sa vada cum e! IN aceste cazuri sa fie consideratti si ei partasi la crime si sa sufere consecintele.
    2. Pe de alta parte exista posibilitatea ca cei banuiti de crime sau alte asemenea acte sa nu fie vinovati. La furie se pot comite greseli ireparabile.
    Una peste alta, INFRACTORII AU MULT MAI MULTE DREPTURI DECAT VICTIMELE LOR. Victimele nu sunt intrebate de catre criminal daca sunt sanatoase, daca le doare ceva, daca sufera. In fata criminalului, victimele nu au niciun drept. Criminalul, in cazul fericit cand este dovedit, beneficiaza de multe drepturi. Daca s-ar aplica legile Talmudului (nu sunt evreu), poate s-ar mai indrepta lumea cat de cat.Trist, dar adevarat.
    In concluzie: justitia ar trebui sa-si faca datoria in mod profesionist, obiectiv si corect. Sa nu existe, de exemplu, imunitate parlamentara sau alte aberatii de acest gen. Pedepsele sa fie muuuuult mai severe. Aberatii de genul ”nu poate suferi detentia din cauza starii de sanatate” sa nu mai existe. Daca a fost apt de infractiuni, sa fie apt sa si le ispaseasca.
    Eu nu cred intr-o viata dupa moarte. Daca mie mi s-ar intampla ceva de genul asta, desi sunt un om pasnic, as deveni un monstru. De asta sunt sigur.

  10. Sile said

    am January 28 2010 @ 12:49 pm

    Completare: in varianta romaneasca, victima era fiul unui magistrat. In acest caz, magistratul stia ca i se va face dreptate intr-un fel. Liutuanianul nu a avut inspiratia sa se faca magistrat. Dar ce a facut, eu aprob, cu conditia ca cei ucisi sa fie intradevar criminalii cautati. Daca as putea, i-as ajuta pe toti in aceasta situatie.

  11. obiectiva said

    am January 28 2010 @ 3:16 pm

    BRAVO, LUI! asa trebuie sa fie.

  12. vilain said

    am January 28 2010 @ 3:32 pm

    bine le-a facut. imi pare rau ca nu l-a prins si pe al treilea, dar exista dumnezeu…
    asa ar trebui sa facem toti cei care suntem batjocoriti de justitie in tara noastra. romani, la arme!

  13. Cris said

    am January 28 2010 @ 5:07 pm

    Nu cred ca a uita-o pe nevasta-sa !!
    si ei zilele ii sunt numarate.

  14. Csaba said

    am January 28 2010 @ 6:06 pm

    Bravo lui! Pacat ca a trebuit sa treaca printr-o asemenea drama, insa ne da o buna lectie.

    Sunt o multime de oameni care tot cer dreptate si abuzatorii rad de ei, insa cand 10-15 sau mai multi dintre ei vor fi ucisi cu sange rece sau copiii lor vor fi abuzati de aceeasi maniera, definitivamente vor fi schimbari in comportamentul social a celor ce se cred ¨dumnezei¨.

    Drasius Kedys, esti un erou adevarat!

  15. Dora said

    am January 28 2010 @ 7:22 pm

    Nu sint deacord cu omorul. Trebuia sa se rezume la gloantele trase in organele genitale. Nu trebuia sa ii traga glontul in cap. Trebuia sa il lase sa traiasca mutilat, sa isi aminteasca in fiecare clipa a vietii lui ce a facut. Cred ca era o pedeapsa mai potrivita si Drasius Kedys nu ar fi fost criminal. Asa, in fata lui Dumnezeu el a omorit, a incalacat una din poruncile fundamnetale …

Comment RSS · TrackBack URI