Banner

Dovada unui santaj ordinar al ziaristei Mirabela Anghel, care incearca sa loveasca in Asociatia www.AsistentaPentruConsumatori.ro

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=37876




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


37 Comentarii pana acum»

  1. Eugen said

    am January 27 2010 @ 12:59 pm

    Pai cu ce ati gresit nene ?

  2. Tinel said

    am January 27 2010 @ 12:59 pm

    Mirabela Anghel…EVZ….pana in vara dispar si astia

  3. VIOREL URBAN said

    am January 27 2010 @ 1:01 pm

  4. Lia said

    am January 27 2010 @ 1:01 pm

    I-ati raspuns la intrebari, ati lamurit-o. Cine v-a pus ? Nu trebuia sa o bagati in seama

  5. Marean said

    am January 27 2010 @ 1:03 pm

    D-le senator, dvs. ati lansat moda asta cu apararea consumatorilor; V-au copiat imediat Libertatea, Ziua, si acum EVZ care insa aveti mare dreptate, fac bani vand ziarul impreuna cu un sfat de doi lei dat de un disperat care este sef orificiu juridic la un obscur ONG de utilitate publica care s-a asociat cu EVZ.
    Si atunci, pentru ca este batalie pe aia 2 %, astia lovesc in dvs., ca sa incerce sa prinda ei toti banii

  6. Urban@Marean said

    am January 27 2010 @ 1:04 pm

    Dar sa ia APC toti banii astia din 2 % ca noua oricum nu ne-a donat nimeni niciodata vreun leu; Ajutam insa oamenii pentru ca asa este normal iar Urban si Asociatii finanteaza integral Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro

  7. VIOREL URBAN said

    am January 27 2010 @ 1:05 pm

    Am vazut si comentariile de la articolul asta , pe site-ul lor
    Este la mintea cocosului ca au vrut NUMAI sa dea in noi si probabil si-au chemat si prietenii de acasa ca sa posteze impotriva noastra ; pentru ce atata manipularer gretoasa, atac mizer si sfidare fata de realitate ? Deranjeaza ca luptam pentru drepturile consumatorilor ? Deranjeaza pe cineva activitatea noastra in celelalte domenii ?
    Am zis intotdeauna ca manipularea asta si indoctrinarea a atins cote maxime datorita unei parti a mass-mediei din Romania, insa deja cred ca nu mai au nicio limita si oricine nu este cu ei este pus la zid si se scrie despre el orice, doar ca sa-l manjeasca cu noroi.
    Oare s-au terminat toate problemele Romaniei ?
    Rusine pentru asemenea articol si rusine ca au uitat unii sa fie oameni !
    Insa noi VOM CONTINUA LUPTA !

  8. Avocatul said

    am January 27 2010 @ 1:06 pm

    Este evident un santaj ordinar cum bine ziceti; Cine da sfaturi ? O avocata a asociatiei APC care este practic un fel de concurent al dvs. d-le Urban care aveti Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro .
    A ajutat insa APC vreodata pe cineva ? NU.
    Dvs. ajutati zilnic oamenii asa ca in mod evident este o facatura imputita iar tanti Anghel ar trebui dupa ce isi va incasa cec-ul de la APC sa se faca ziarista undeva pe la Cuca Macaii ca in alta parte nu va mai avea loc

  9. Marius said

    am January 27 2010 @ 1:07 pm

    APC sunt niste excroci care fiind declarati de utilitate publica, primesc tot felul de avantaje de la stat.
    Faptul ca sunt disperati este manifestat chiar de acest material semnat de MIrabela Anghel de la EVZ care va sfatuiesc sa nu o lasati si sa o tarati prin tribunale sa-i cereti daune, asta daca nu isi baga Ringier mintile in cap si nu o trimite urgent la plimbare

  10. Horia - uite dovada clara a santajului said

    am January 27 2010 @ 1:11 pm

    Fiti atent aici d-le Urban; Pai uite de ce sunt deranjati. Pentru ca APC a ajuns sa dea sfaturi pe segmentul de colectare a debitelor……..

    Uite ce scrie EVZ aici http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/884002/CE-DREPTURI-AVETI-Nu-mi-pot-lua-banii-de-la-o-firma/ si sa vedeti ce raspuns le da un cititor

    CE DREPTURI AVE?I: „Nu-mi pot lua banii de la o firm?”

    Luni, 25 Ianuarie 2010
    V? r?spunde Mihai Titichi, ?ef serviciu juridic, Asocia?ia pentru Protec?ia Consumatorilor din România.

    Gabriela Oprea: În noiembrie 2009 am pl?tit firmei SC C&D Solutions SRL contravaloarea serviciilor turistice: 2.415 lei, conform contractului încheiat. La sfâr?itul lunii noiembrie am primit prin telefon informa?ia c? prestatorul a mic?orat pre?urile ?i voi primi o diferen?? în prima s?pt?mân? din decembrie. Nu am primit nici acum acei bani. Eu m? simt în?elat?. Ce pot face?
    În primul rând, ar trebui s? ob?ine?i o confirmare în scris privind sc?derea tarifelor.

    În cazul în care agen?ia de turism nu v? ramburseaz? diferen?a dintre ceea ce a?i pl?tit ?i noua valoare a serviciilor turistice achizi?ionate, v? pute?i adresa cu o reclama?ie Direc?iei Generale Control, Autorizare ?i Privatizare din cardul Ministerului Dezvolt?rii Regionale ?i Turismului sau Comisariatului local pentru protec?ia consumatorilor.

    Not?

    În fiecare miercuri, ve?i putea citi în pagina special? de protec?ie a consumatorului pove?ti ale românilor care au fost în?ela?i ?i solu?ii la problemele pe care ace?tia le reclam?. Pute?i adresa întreb?ri ?i reclama abuzuri la adresa consumator@evz.ro.

    Uite si un raspuns de la un cititor al EVZ

    nu faceti nimic nu va mai laudati
    de vasile(Vizitator), mar?i, 26 ianuarie 2010 – 17:25

    am apelat si eu la voi si nimic nu a -ti facut cereti numai date personale si nimic nici nu mai raspundeti vai de voi

    Asa ca lasati-i dracu de escroci d-le Urban

  11. Maria said

    am January 27 2010 @ 1:16 pm

    Cine mai citeste fituica aia ordinara de EVZ ?

  12. Theodor said

    am January 27 2010 @ 3:02 pm

    Dan Malciolu este cunoscut ca da bani cu camata!

  13. Zolly said

    am January 27 2010 @ 3:09 pm

    reactia evz : au pus materialul asta gratios pe prima pagina sus >> http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/884293/Avocatii-de-la-Urban-acuzati-ca-au-luat-20000-de-lei-degeaba/

    asta e mass-media din Romania ? gasca de smecherasi care au interese si dau in aia care fac ceva>?
    asta e marea a 7-a putere in stat irina?
    daia si e jalnica tara asta
    mie imi plac comentariile de pe site-ul evz
    NUMAI de rau
    stiu sigur ca au postat numai ei, ba chiar cum se spunea mai sus au fost adusi si altii care sa dea in ei !
    EVZ esti in stare sa-ti distrugi renumele pentru bani si interesele tale meschine ??
    E o rusine ziarul asta
    eu sincer nu ma mai astept la nimic bun de la presa de baza -[MAINSTREM MEDIA , cum e numita in USA ] si consider ca atacurile astea impotriva astora reprezinta reactia cu spume la gura din cauza existentei Urbanilor si a implicarii lor
    nu va lasati !!!! sunt multi alaturi de voi, indiferent cate asemenea articole denigratoare vor fi!
    insa e inca o dovada a modului cum e presa de la noi: o rusine duplicitara care tine numai cu banii si interesele ei, nu cu romanii sau cei care isi fac treaba

  14. Petre said

    am January 27 2010 @ 3:11 pm

    Mirabela Anghel este o nulitate totala in materie de jurnalism; este zero barat si castiga bani de pe urma unor sfaturi pe care le da unul Titichi in EVZ care in fapt sunt niste penibilitati jalnice . Nu stiu cine pe ce lume traiesc si sunt o rusine pentru intreaga presa romaneasca.

  15. Oana said

    am January 27 2010 @ 3:12 pm

    Am postat si eu la Evz un comentariu favorabil la adresa dvs. Probabil ca nu o sa apara. Sper sa-i dati in judecata cat mai rapid pentru calomnie. Asa ceva va poate afecta grav imaginea firmei si e pacat si de munca dvs. si de cei pe care ii puteti ajuta in viitor.

  16. Irina said

    am January 27 2010 @ 3:12 pm

    Am ramas masca ! Nu-mi vine sa cred ce om de doi bani: in loc sa multumeasca firmei, in ziua in care trebuia sa isi plateasca onorariul s-a dus fuga-fuguta la ziar sa urle. De ce n-a avut tupeul sa mearga mai intai la firma si sa-si exprime acolo nemultumirile ? Eu sunt ziarist de profesie- in vara implinesc 10 ani de cand sunt in breasla – si am muncit in toate domeniile. La mine daca ar fi venit un nene cu o astfel de problema l-as fi scos in suturi afara din redactie (si am facut astfel de lucruri de-a lungul timpului). Eu, ca ziarist care vrea sa doarma linistit noaptea (si chiar o fac ! ) n-as fi scris nici daca ar fi venit ordin direct de la mogul ! Rusine !

  17. Bunea said

    am January 27 2010 @ 3:15 pm

    D-na Mirabela Anghel si d-le Dan Malcioiu am si eu o intrebare : AVETI VREO DOVADA ca Malcioiu a cerut firmei Urban sa nu intreprinda nimic ? Pentru ca nu inteleg cum adica se duce bietul pagubit sa semneze contract cu firma Urban si apoi le-ar cere sa nu faca nimic ? Pai este la mintea cocosului ca baiatu’ asta Malcioiu i-a contractul se duce la debitori si aia de teama proceselor, convin sa plateasca tot, iar Malcioiu vine apoi cu explicatiile astea fanteziste.
    Sper sa fiti data in judecata pentru calomnie madam Anghel pentru ca o meritati cu prisosinta !

  18. Malciolu minte cu nerusinare ! said

    am January 27 2010 @ 3:24 pm

    Malciolu minte cu nerusinare cand spune ca a “rezolvat” cazul la 4 ianuarie 2010.
    Malciolu s-a dus sa primeasca cei 46000 de euro la 15 ianuarie 2010 de la debitorii NICHIFOREANU GRIGORE si NICHIFOREANU ELENA astfel incat toate minciunile insirate aici sunt zero.
    Ce a facut de fapt Malciolu ? Dupa ce si-a luat banii de la sotii Nichiforeanu la 15 ianuarie, suna la Urban si Asociatii si ameninta ca el are relatii la EVZ si daca nu Urban si Asociatii nu renunta sa-i ceara banii, o sa se duca la presa.
    Madam Anghel care abia astepta sa loveasca in concurentii din piata ai lui Titichi, a stiut de la inceput ca Malciolu minte cu nerusinare, insa a bagat materialul dupa ce sefii de redactie i-au aprobat acest lucru, STIIND CA MALCIOLU minte.
    Cred ca acest caz trebuie sesizat la asociatiile jurnalistilor si dus in instanta pentru ca Anghel trebuie sa plateasca pentru aceste mizerii.

  19. Oana said

    am January 27 2010 @ 3:26 pm

    Dle. Urban,

    Eu v-as ruga sa puneti Fiscul sa verifice de unde provin banii pe care ii avea de recuperat acest domn. Ar fi interesant de aflat de unde are “inventivul” suma de bani pe care un roman mediu o castiga in 20-30 de ani si daca a platit impozite, ca fraierul de rand.

  20. Vlad@Oana said

    am January 27 2010 @ 3:28 pm

    Ia uitati aici !!!!
    Malciolu este coleg cu Aliodor Manolea !

    REGISTRUL PSIHOTERAPEUTILOR DIN ROMANIA
    Malciolu, Dan. Bucuresti. Psihoterapie comportamentala si cognitiva. Asociatia Romana de Terapie Comportamentala si Cognitiva. 0668.

  21. Victor said

    am January 27 2010 @ 3:29 pm

    Ha,ha,ha, ma stric de ras.
    Incerc sa postez la EVZ si mi se sterg comentariile !
    Asta da democratie.
    Iar posturile de acolo sunt scrise de autoarea mizeriei, in favoarea ei. Disperare numele tau este Mirabela Anghel

  22. Marin said

    am January 27 2010 @ 3:33 pm

    Eheheiiii, multe stie Nechiforeanu Elena despre provenienta banilor lui Malciolu.
    Vreti sa va lamuriti ca i-a dat banii lui Malciolu la 15 ianuarie adica MULT timp dupa data aia de 4 ianuarie la care Malciolu zice ca ar fi cerut celor de la Urban sa nu intreprinda nimic ? Dati mail aici elena.nechiforeanu@yahoo.com ca sa va convingeti ca totul este o facatura si Malciolu nu a urmarit decat sa santajeze pe cei de la Urban ca sa nu le plateasca onorariul, iar ziarista Anghel i-a facut cu buna stiinta jocul.

  23. ceva frumos... said

    am January 27 2010 @ 3:45 pm

  24. Bula said

    am January 27 2010 @ 3:52 pm

    Zic si eu ca prostu : Urban si Asociatii i-au rezolvat problema, banii s-au recuperat, nenea asta avea contract semnat de o luna cu firma de recuperare, asa ca unde este neregula ? Malciolu “zice” ca le-ar fi cerut sa nu faca nimic, insa asta miroase urat, atata timp cat nenea asta nu probeaza ca ar fi cerut acest lucru.
    Pana la urma este o reclama buna pentru cei de la Urban care demonstreaza ca reusesc sa aiba rezultate

  25. senatorul Iulian Urban atacat la persoana pe site-ul EVZ said

    am January 27 2010 @ 4:03 pm

    #
    da, se pare ca Urban e un fel de tepar
    de Avocatu’, miercuri, 27 ianuarie 2010 – 08:44

    DE buna credinta nu este oricum.
    Oricine stie ca intr-un contract trebuie sa existe obligatoriu perioada. Ei nu o trec, decat daca le ceri tu. ASta dovedeste reaua credinta de care dau dovada.

    #
    Raspunde
    Iar panglicarul asta?
    de Hotu Mattua(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 09:48

    Este uimitor ca panglicarul asta, primul si singurul amendat cu 1000 RON pentru spam, inca mai are clienti. Am primit si eu o notificare de la firma lui, pentru o amenda de la o camera radar de undeva din Ialomita. Le-am dat un telefon si i-am rugat ca, daca-mi mai trimit asa ceva, sa-mi trimita pe hartie igienica, sa sa pot s-o le folosesc. :) Nu mai m-au deranjat, m-au trecut la pierderi; el se lauda pe site ca 70% din “clienti” cedeaza la prima notificare. Dar daca unii sunt atat de fraieri si semneaza orice, atunci modelul sub-Urban functioneaza.
    #
    Raspunde
    rechini nu avocati
    de unea(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 12:22

    barourile nu fac nimic impotriva lor
    #
    Raspunde
    http://www.yahoo.com
    de Sylverstar(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 13:17

    Urban face parte din tagma celor care promit marea cu sarea, dar in final nu ofera nimic. Acest personaj sinistrut (o vorba de-a lui Mircea Dinescu) s-a remarcat printr-un blog inept care ar fi trebuit sa-i puna pe ganduri pe potentialii clienti. Nu demult, acolo a aparut un asa-zis interviu cu un “bancher” care “dezvaluia” mecanismele tenebroase ale afacerilor bancilor si cum au provocat criza bancile din Romania (!!). Dialogul, demn de filmele cu prosti, nu putea sa apara nici macar in Romania Mare. Si cand te gandesti ca astfel de indivizi “intelectually challanged” – am folosit termenul corect politic american care ii desemneaza pe cretini – ajung in in Senat (!!), chiar ca iti vine sa-ti iei campii si sa pleci unde vezi cu ochii. De asta si voi, cei de la EvZ, ar trebui sa-l sustineti pe Cristi Preda cand vine cu propuneri de reforma in PD-L. Reforma in PD-L trebuie sa inceapa cu sutuirea unor indivizi precum acest imbecil. Va dati seama ce cuplu ar fi facut cu tanarul Prigoana?

    1.
    Blogul Urban.
    de Hotu Mattua(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 14:11

    Pe blogul individului, unde se dadea rotund ca un fel de “mama ranitilor”, la inceputuri am avut naivitatea sa postez si eu, foarte politicos, completandu-l. Completarile mele erau de natura ca, uneori, contraziceau “strategia” lui. Rezultatul: fara sa spuna nimic, mi-a blocat accesul prin filtrare pe IP! Asa m-am lamurit cu el. Pe atunci voia sa candideze la Senat ca independent. Inaintea alegerilor insa a devenit PD-L-ist. Acum detine o firma de recuperatori. Este incredibil cum prospera
    2.
    da
    de Anton(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 14:30

    si eu am patit chestia cu blocarea. asta dupa ce am fost injurat de “bloggerii” lui, dupa ce mi-a fost jignita familia pentru ca am indraznit sa afirm ca poate ceea ce insinua domnul Urban nu era chiar purul adevar…era mi se pare vorba de pasapoarte biometrice, etc….ma rog…sincer, nu am simtit lipsa accessului la blogul lui…ciudat e ca continua sa ma spameze, desi ip-ul meu e blocat…

    #
    Raspunde
    teparul urban iulian
    de pardaf ro(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 14:11

    Traieste din tepe si reclama pe site dar de ajutat nu te ajuta neam. Toti cei care trimit probleme reale la Urban primesc raspunsul standard ceva de genul “adresati-va ANPC. Daca ei nu va ajuta, dati in judecata dar vedeti ca va costa”.
    #
    Raspunde
    Cultura Financiara si Juridica
    de Mihai(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 14:21

    In licee ar trebui introduse neaparat astfel de ore de Cultura Financiara si Juridica. Contractele din ziua de azi iti pot afecta ireversibil viata.

    1.
    in state
    de anton(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 14:31

    in state au o clauza de prostie…vb serios, nu e o gluma sau vreun sarcasm…semnezi un contract, dar daca peste un timp iti dai seama ca nu ai inteles exact ce ai semnat se activeaza clauza respectiva…mi se pare un lucru bun…nu toata lumea intelege/are timp sa inteleaga miile de clauze…

    #
    Raspunde
    urban, greseala 2
    de IQ100(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 14:28

    greseala 1:omul a dat cu imprumut
    #
    Raspunde
    URBAN NU E AVOCAT:))
    de nicolae(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 14:37

    haha!cica “avocatii”pai Urban se da
    “avocat”la toata lumea dar el NUa fost primit in Baroul Bucuresti si s-a inscris intr-un barou paralel:))
    Urban nu sunt avocati, sunt un SRL si tot felu de avocati ba stagiari,ba amarati lucreaza pentru ei
    blogul e jalnic cu tot felul de nickuri diferite care il ridica in slavi pe Marele Urban iar cei care spun ceva contra,sunt imediat banati:)
    As.pt.prot.Consumatorului e o ipocrizie jalnica facuta sa isi creeze imagine.De faptNUrezolva nimic,da niste raspunusuri standard pentru ca Urban Iulian e 0 ca pregatire juridica, nu a intrat in viata lui in vreo instanta de judecata si nici macar nu e avocat.
    Ar trebui ca Baroul BUcuresti sa il traga la raspundere pentru avocatura clandestina.
    Asa le face tuturor:angajatii lor nu fac mai nimic,decat trimit 2-3 notificari(si alea fara confirmare de primire ca ar fi costurile prea mari pt.ei), dau1 telefon si…gata.Daca cumva se recupereaza ceva,insa, sunt primii care vin la impartirea cascavalului
    #
    Raspunde
    avocat urban
    de avocat(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 14:40

    Nu confundati avocatii cu acest Urban.Urban nu e avocat,nu va mai duceti la firme de astea de 2 lei,SRL uri pentru probleme juridice.
    Contactati avocati adevarati, din barou,nu SRL uri cu angajati studenti si abia iesiti din facultate. Ei habar nu au de consultanta juridica, de activitatea de instanta, ei doar trimit 2 notificari -standard si dau cateva telefoane in care ii ameninta pe debitori cu cine stie ce tampenii. Oare asta presupune pregatire juridica?
    #
    Raspunde
    feriti-va !!!
    de oceanes(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 14:42

    feriti-va de avocati ca de **** !!!
    #
    Raspunde
    recuperatorul fruntash! :)
    de Timeea(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 14:51

    Cum vii spre Bucuresti, pe DN1, in comunele limitrofe, potzi vedea , pe stinga, un banner de prost gust afishat pe un bloc – scrie maaaareeee :
    Urban SENATOR al ROMANIEI – RECUPERATOR !
    asa ceva e de pozat si de afishat pe you-tube, frateee!
    acest individ si acest banner sunt expresia insasi a kapitalismului romanesc precum si a confuziei uriase abil intretzinute in politica..
    chestiile astea ar trebui sa aiab o lege care sa interzina nesimtirea si frauda pe fata, sub sigla institutiilor fundamentale!!!!!
    #
    Raspunde
    FISCUL ????
    de Goga(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 14:52

    poate ii controleaza cineva si pe astia dak si-au platit contributiile, impozitele si CAS-ul corect…ca doar sunt parlamentari!!!
    #

    Raspunde
    been there,done that…
    de cris(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 15:14

    i-am avut si noi cu 2 contracte…n-au facut nimic,nici macar informari nu ne-au trimis.
    Din cate am inteles de la cineva din interior,rata aia de succes e exact invers decat cei 85%..adica 15%…
    cat despre urban insusi,ne-am convins si noi din 2 discutii ca n-are nici o treaba cu cartea si cu dreptul.O fi terminat facultatea de drept dar nu se vede
    #

    Raspunde
    nichiforeanu
    de grosu(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 15:32

    haha…adica vrei sa zici ca nichiforeanu e cel care scrie aici?:))si le “ia partea”lui urban?
    ce tipic,am mai vazut asta pe blogul lui Urban unde exista o armata de iduri care tot confirma si lauda ce zice marele pseudo-avocat-spammer-senator-recuperator
    #
    Raspunde
    minte si in legatura cu IACC
    de pardaf ro(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 15:33

    M-am interesat si eu la IACC (International Association of Commercial Collectors ) unde Urban asta pretinde ca a facut cursuri, si nu numai ca nu e in baza lor de date ca absolvent, dar nici macar nu figureaza ca ar fi facut vreodata cursuri acolo! Ma intreb daca asta a fost vreodata in State macar! Ce mincinos ordinar! Si lumea are incredere sa-i trimita date personale. Asta ar trebui arestat pentru frauda!
    #
    Raspunde

    facatura
    de raluca(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 15:47

    ah,si aici postati…poostam si eu odata pe forumul lui Urban dar am fost data afara,ip ul banat cand mi-am exprimat,civilizat,o idee care nu a fost pe placul celor care injura pe acolo confirmand spusele lui urban…
    “facatura”e un cuvant specific lui urban…
    ochii pe “extrem de…”:))
    #
    Raspunde
    ce are primaria cu coada vacii?
    de Olguta(Vizitator), miercuri, 27 ianuarie 2010 – 15:55

    Ma uit la majoritatea comentariilor de aici si vad un singur lucru : faptul ca este atacat personal senatorul PDL Iulian Urban.
    Desi nu are legatura cu povestea asta, totusi vad ca asta a fost pana la urma tinta materialului de vreme ce postacii de serviciu sar pe el.
    Unde scrie in material ceva de persoana Iulian Urban de ati sarit ca tantarii ? Sa nu ajungeti sa aveti nevoie sa fie ajutati de omul asta si sa va dati seama cat sunteti de patetici cu postarile astea de doi bani.

  26. Costel said

    am January 27 2010 @ 4:10 pm

    cine plm este mirabela anghel ? hai sa fim seriosi

  27. Pi said

    am January 27 2010 @ 4:11 pm

    Sunteti sigurul politician la carei activitate o sustin si simt ca este benefica pentru Romania. Numai prin constiinta si printr-un nivel superior de gandire putem rezolva problemele Romaniei.

  28. nenea said

    am January 27 2010 @ 4:14 pm

    cand o sa faca EVZ asa http://www.urbaniulian.ro/2008/10/22/clientii-fraudati-de-banci-le-pot-da-in-judecata-gratis/, atunci o sa incerc macar sa cred o iota din prostiile debitate acolo despre dl. Urban

  29. Nicolescu said

    am January 27 2010 @ 4:24 pm

    Hai sa inteleg si eu ce a vrut sa spuna in articol d-na ziarist Anghel; Fac contract cu niste constructori sa imi faca o lucrare; Astia o fac, si cand sa le dau banii, eu se duc la Evenimentul Zilei, ma plang ca le-am zis verbal sa nu se apuce de lucrari vreo 4 saptamani , ma vait ca astia desi mi-au facut treaba ma someaza acum sa platesc, apare articolul, si gata le-am dat teapa.
    Buna treaba pentru mine, insa daca asi fi ziarist nu asi avea curaj sa ies cu asemenea prostii in presa. Ma mir ca s-a dat liber de la redactia evz sa se publice o asemenea tampenie de material.
    Pai pe ‘schema” asta nu ar mai plati nimeni nimic in tara asta !

  30. Cris said

    am January 27 2010 @ 4:58 pm

    IGNORATI TOT DE SCRIU SAU AFIRMA CEI DE LA EVZ.
    Faceti altaceva util cu timpul care il afectati sa citi si sa raspundeti unor asemenea afirmatii calomnioase.
    Cred ca i-ar durea si mai mult faptul ca sunt tratati cu indiferenta.

  31. Urban@Cris said

    am January 27 2010 @ 5:01 pm

    Corect

  32. Ionut said

    am January 28 2010 @ 12:31 am

    vb lui becali .. “zdreantza” …. si cu asta am incheiat.

  33. Iulian Urban said

    am January 28 2010 @ 11:36 am

    Dupa ce am citit comentariile de aici si cele de pe site-ul EVZ, ridic o problema : Daca onor dl. Malciolu zice ca este nedreptatit [ desi si-a recuperat banii prin noi ] de ce a mai semnat contract cu U&A in decembrie ? Ce rost are sa semnezi un contract cu o agentie de colectare debite daca nu vrei sa se apuce de treaba, pentru ca dansul pretinde ca ne-a cerut sa nu facem nimic pana la 04.01.? Raspuns : nu cumva iei contractul semnat, te duci la debitori, le torni amenintari cu procese, le zici “pun urbanii pe tine” iar ei cedeaza, platesc si cand te vezi cu banii in cont, o pui de un santaj si ameninti ca daca ti se cere sa platesti onorariul, te duci la EVZ si acesta publica un articol “impartial” ?

  34. Cum impacam si capra si varza ? Poate ne ajuta d-na jurnalist Mirabela Anghel | Urban Iulian said

    am January 28 2010 @ 12:07 pm

    […] ; Procurorii si Politia trebuie sa se autosesizeze si sa opreasca urgent aceste porcarii ! (45)Dovada unui santaj ordinar al ziaristei Mirabela Anghel, care incearca sa loveasca in Asociatia http://www…. (33)Exista 100000 de romani dornici sa se rezolve problema cainilor fara stapan ? (31)Amnesty […]

  35. Adrian said

    am January 28 2010 @ 4:01 pm

    Domnule Urban,
    Va rog sa-mi dati macar 1 singur exemplu in care cineva care face bine acestei tari este vorbit de bine in presa!
    Va rog sa-mi dati macar un singur exemplu despre cineva ridicat in slavi de presa si care chiar daca nu a facut nimic bun macar este un exemplu de moralitate si corectitudine.
    Daca-mi dati macar un nume inseamna ca sunteti victima lor. Daca nu, inseamna ca asta este scara lor de valori si atat timp cat sunteti in totala contradictie cu ei o sa va tot loveasca pentru a-si ascunde propria nemernicie!

  36. edut said

    am January 30 2010 @ 5:44 pm

    Ce nu vad eu sa apara scris nicaieri:firma de recuperari a facut ceva pt recuperarea creantei?

  37. Cum impacam si capra si varza ? Poate ne ajuta d-na jurnalist Mirabela Anghel said

    am February 5 2010 @ 10:20 pm

    […] se vaita ca a trebuie sa ne plateasca pentru munca noastra lucru despre care am scris pe larg aici http://www.urbaniulian.ro/2010/01/27/dovada-unui-santaj-ordinar-al-ziaristei-mirabela-anghel-care-in….Ne suna azi 28 ianuarie 2010, domnii de la GT Trade si ce credeti ? Ne spun ca ne reclama la EVZ si […]

Comment RSS · TrackBack URI