Banner

Nobelul pentru incalzire globala, bazat pe o eroare; unde sunt meteorologii care ziceau ca in Romania, ianuarie 2010 va fi “neobisnuit de cald ” ? 33 de romani morti din cauza gerului

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=37840




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


8 Comentarii pana acum»

  1. Viorel said

    am January 26 2010 @ 6:32 pm

    REMEMBER :) Casa Alba: frigul cumplit se datoreaz?… “înc?lzirii globale”. VIDEO. De ce “crapa pietrele” la noi
    R?spunzând unei întreb?ri puse de Lester Kinsolving, reporter la wnd.com, Robert Gibbs, purt?torul de cuvânt al Pre?edintelui Barack Hussein Obama a spus urm?toarele:

    “Eu cred c? dac? doar se face un pas pe afar? sau se viziteaz? locul am lucrat mai înainte în Chicago se în?elege c? schimbarea climatic? ?i temperatura record care probabil c? este produs? de schimbarea climatic?, este cu noi…As spune c? ?i în locurile în care era normal s? fie vremea rece, recordul de frig…modelele de clim? au fost afectate de schimbarea din clima noastr?.”

  2. mosko said

    am January 27 2010 @ 2:31 pm

    bun….!
    si atunci care sunt sursele credibile de la care sa-si ia omul de rand informatiile? (incalzirea globala,gripa porcina,…….etc)
    cine e in masura sa judece daca informatia publicata de omul de stiinta X in revista Y,preluata de televiziunea Z si de ziarul XY……si de blogul XYZ….
    sunt reale si pertinente?

  3. Je said

    am January 27 2010 @ 2:45 pm

    Astea cu previziunile vremii sunt ca si cu zodiile. Niste povesti care au statistic sanse de 50 % din capul locului. De exemplu : in luna ianuarie va fi mai cald decat de obicei. Acum s-a intamplat sa nu fie asa, dar existau 50% sanse sa fie asa :)))))))))) . Nasol cu previziunile.

    Cum spunea cineva :

    “Prediction is very difficult, especially about the future.”

    =))))))))))))))))))))))))

  4. Aurelian said

    am January 27 2010 @ 2:55 pm

    Bazaconii se vorbesc peste tot…eu stiu un lucru…ghetarii de la poli se topesc, ghetarii din Norvegia sunt mai mici decat acum 7 ani…iar asta nu poate fi decat datorata unei incalziri globale a regiunilor respective.

    Chiar daca crapam de frig cateva saptamani pe an asta nu inseamna ca nu exista o incalzire globala. O fi unele rapoarte masluite si ceva cifre umflate…dar realitatea e realitate: frecventa uraganelor a crescut in ultimii 20 ani, ghetarii de la poli se topesc accelerat, iar in sudul Suediei s-au facut investitii de sute de milioane de coroane in ultimii 5 ani…in plaje si agrement pe timpul verii.

    Lasati bullshit-ul…e clar ca exista efectul de sera, e clar ca ne incalzim…..si e la fel de clar ca unii incearca sa faca bani de pe urma acestui lucru. La fel ca si cu vaccinurile…este un atentat la banul public (vezi subventiile acordate pentru panouri solare si turbine de vant) in favoarea unor tehnologii mai scumpe dar “curate”.

    toate cele bune de la Stockholm

  5. cristachitza said

    am January 27 2010 @ 3:19 pm

    Previziunile meteo sunt pur si simplu nishte previziuni, cu sanse mai mici sau mai mari de reusita. Si eu ma duc la pariuri si previzionez ca bate Steaua pe Dinamo, sa zicem, da sunt sanse sa nu se intample. Mie mi-e teama de un alt lucru … sa nu devina Romania o tara cu doua anotimpuri, unu foarte rece si unu foarte cald. Deja pe timp de iarna exista multe zile cu diferente mari de temperatura de la zi la noapte.

  6. Doru BARBU said

    am January 27 2010 @ 3:31 pm

  7. asistentapentruconsumatori.ro said

    am January 28 2010 @ 12:03 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  8. vrajitorul.eu said

    am January 28 2010 @ 12:03 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

Comment RSS · TrackBack URI