Banner

Altermedia.info : Apostolul “incalzirii globale”, escroc de talie internationala

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=37744




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


12 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am January 25 2010 @ 3:53 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. vrajitorul.eu said

    am January 25 2010 @ 3:54 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. Matrix said

    am January 25 2010 @ 6:59 pm

    Am inteles din acest articol ca domnul reporter e suparat de ideea de a deveni vegetarian. Ce-i rau in a minca sanatos si curat? De ce nu esti curios sa vezi cit cacat maninci in carnea si preparatele din ea?(In cazul in care iti prepari totul acasa din animale crescute de tine, e ok) Ala ar fi un articol grozav,sa cercetezi din interiorul marilor firme producatoare de carne si derivate. Sa vada lumea cum si de ce maninca cacat si soareci. (vezi Food.inc, un film aparut anul trecut despre industria alimenatra in America si nu numai)

  4. Omul Nimeni said

    am January 25 2010 @ 7:01 pm

    Toate ca toate, dar un lucru putem face: utilizarea resurselor greu regenerabile la minimul posibil.
    Vreau s? dau o defini?ie pe care foarte mul?i dintre cei care promoveaz? produsele ecologice o “uit?”.

    Ecologice sunt produsele care produc un impact minim asupra mediului atât în timpul procesului de fabrica?ie, cât ?i dup? aceea.
    M? enerveaz? conceptul de “piele ecologic?”….pe naiba, “brazi ecologici”…numai ecologici nu sunt….?i câte ?i mai câte. Dac? arunci un “brad ecologic” pe un câmp, produci poluare, pe când dac? la?i unul natural, se va descompune foarte repede. ONG urile se bat cu pumnii în piept c? poluarea e sc?pat? de sub control, dar nu educ? popula?ia în a recunoa?te produsele cu adev?rat ecologice.

    B?trânii no?tri de la ?ar? tr?iesc cu adev?rat ecologic; pân? ?i casele lor din chirpici (paiant?) sunt ecologice; dac? este d?râmat? o asemenea cas?, pe acel loc se pot cultiva legume cam în 3 ani….cam asta e ideea de ecologic.

  5. Adrian said

    am January 25 2010 @ 7:04 pm

    @Matrix…sa mananci “sanatos si curat” nu inseamna sa fii vegetarian.

  6. Othelo said

    am January 25 2010 @ 7:18 pm

    Asa este. Procesul de incalzire s-a oprit acum aproximativ 10 ani, ba mai mult, de doi ani planeta a intrat intr-un usor proces de racire.
    Se fac presiuni constante asupra climatologilor sa nu faca publice aceste informatii, ba mai mult, ele se masluiesc. Principalul motiv: introducerea taxei globale pe carbon, primul pas spre instituirea Noii Ordini Mondiale. Din fericire, desi s-a incercat aceasta recent la Conferinta de la Copenhaga, au esuat. Dar sa nu ne bucuram prea devreme. O noua intalnire la Mexico City vrea sa “repare” aceasta “greseala”.
    Aceasta este miza principala pentru care se minte cu nerusinare cu privire la incalzirea globala.

  7. je said

    am January 25 2010 @ 9:55 pm

    Matrix gandesti ca o leguma!

  8. Kaa said

    am January 26 2010 @ 8:00 am

    Poti schimba rapoarte si legi, poti sa dai cu incalzirea si racirea globala in toate directiile, dar nu poti schimba mentalitati. Aici e vorba doar de bani, cum spunea si othelo, si pe nimeni nu intereseaza unde arunci tu pet-urile, decat daca are firma de salubrizare sau de reciclare. Nu merita efortul sa incerci sa explici taranului ca e naspa sa defrisezi un deal, ca vine alunecarea de teren si-ti cade dealul in cap. El nu pricepe. El vrea bani, ca sa-si ia o masina de 1000 de euro cu care sa imputa aerul in jurul lui. Dar nu e vina lui, el atat poate. Facem toti cat putem, unii ne introducem picioarele in natura, altii strangem gunoaiele aruncate de altii, unii mai injunghiem traditional cate un porc iar altii intelegem ca e usor sa iei o viata dar poti intampina dificultati cand vine vremea sa o dai inapoi. Unii alegem sa mancam fripturi in fiecare zi, altii alegem sa fim vegetarieni. Prea putini ne schimbam, iar numarul celor care se schimba in bine este prea mic pentru a face vreo diferenta.
    Asa ca indiferent ca se raceste sau incalzeste planeta, tot respiram esapamente, tot ne asezam printre gunoaie la picnic-uri, tot vom pescui pesti morti din rauri si balti, pe scurt tot nu ne pasa.

  9. apocas said

    am January 26 2010 @ 11:37 am

    ce mai e cu cei 10,000 lei pt pet-urile returnate?
    ca s-a discutat aici cale de 7 postari!
    dar cu pungile ecologice, pt ca au revenit cele din plastic, doar ca imi ia 3000 pe una!

  10. http://www.urbanviorel.ro/category/incalzirea-globala-o-frauda/ said

    am January 26 2010 @ 11:59 am

  11. julia said

    am January 26 2010 @ 12:02 pm

    De acord cu Kaa.

  12. Othelo said

    am January 26 2010 @ 1:16 pm

    Kaa, de acord si eu cu tine, every word

Comment RSS · TrackBack URI