Banner

PDL nu trebuie sa devina o inchisoare pentru membrii sai

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=37026




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


18 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am January 7 2010 @ 4:45 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. www.vrajitorul.eu/ said

    am January 7 2010 @ 4:46 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. Preda said

    am January 7 2010 @ 5:01 pm

    Europarlamentarul Cristian Preda a declarat intr-un interviu pentru HotNews.ro ca premierul Emil Boc ar fi fost o solutie foarte buna de candidat la sectorul 1 din Capitala, in locul lui Honorius Prigoana. “Sunt unii care stramba din nas, inclusiv in PDL, dar n-au curajul s-o spuna, ca Boc a fost desemnat din nou premier”, afirma Preda.

    * Prigoana jr spune ca el in colegiul lui acolo modernizeaza statul. Asta inseamna sa nu intelegi cadrul problemei. Sa nu cumva sa plateasca societatea pentru astfel de mofturi
    * Este absolut inacceptabila aroganta acestor exponenti ai unor clase de afaceri care s-a imbogatit de pe urma contractelor pleasca date de la stat sau pacalind statul

  4. Gigi said

    am January 7 2010 @ 5:02 pm

    cred care are verde de la Il Comandante sa iasa in fata si sa atace!
    Preda nu are nimic de pierdut daca il dau afara din partid, este parlamentar european cu leafa de 7000 de euro pana in 2014, i se rupe-n paispe, de aceea are si sange in instalatie, fata de pupincuristii din tara, parlamentarii europeni nu au nimic a pierde, vezi ca si Stolojan a iesit.
    Cred vor iesi pe rand, ma astept la Macovei acum….
    GT

  5. Zak said

    am January 7 2010 @ 5:02 pm

    da domnule, ma bucur ca exista PARLAMENTARI ca dumneata, care traiesc in PREZENTUL EUROPEI nu ca “dinozaurii” de Berceanu, Blaga, Boc sau fripturistii “vechi si noi” ca de-al de Udrea, Anastase & Co.

    Domn` Preda aveti garantia mea ca ori ajunge tara prost de tot, codasa codaselor, ori dispar astia cu toate clanurile lor cu tot. Dumneta ca on inteligent stii care din doua se va intampla.

  6. Bravo Preda said

    am January 7 2010 @ 5:03 pm

    bravo ptr determinarea care o arati in a pune degetul pe rana. noroc ca esti europarlamentar, ca altfel la noi nu ti-ar fi dat nimeni nici o atentie. sper ca elocventa care o demonstrezi sa nu fie doar catavencism. oricum, chiar daca ar fi, ramane meritul de a-ti fi riscat ascensiunea in politica avertizand asupra unor probleme valide. PDL, ca sa nu devina psd, are nevoie de asemenea disensiuni, poate asa se va termina odata cu muraturile impinse in fata (ex. udrea) de greii partidului.

  7. Ada said

    am January 7 2010 @ 5:03 pm

    Doar asa se va reforma statul, daca persoanele cu prestanta din partide spun lucrurilor pe nume. La noi de ani de zile este comunism in fiecare partid: toti avem aceeasi parere, sustinem aceleasi idei. Doar diversitatea si dialogul pe baza ideilor duce la progres. M-as bucura daca mai multe voci, din diverse partide s-ar face auzite…

  8. Radu said

    am January 7 2010 @ 5:03 pm

    De felul in care va evolua situatia in cazul CPreda depinde in mare masura incotro merge Romania.
    In afara de dobitoci si cei vizati de asemenea luari de pozitie, nimeni n-ar trebui sa atace o asemenea atitudine curajoasa si demna (cum poti sa te simti reprezentat de HP ?!, chiar de varsta lui fiind)
    Astfel de constiinte precum Cristian Preda, au nevoie de sustinere neconditionata, nu de atacuri zeflemitoare !
    Curaj si succes !
    Radu Humor

  9. http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/881881/Cristian-Preda-Modernizarea-PD-L-presupune-schimbarea-garniturii-de-la-varful-partidului/ said

    am January 7 2010 @ 6:29 pm

  10. fuck them all said

    am January 7 2010 @ 7:40 pm

    Sa traiasca bine! Poate, ca-i departe …

    Ca “verde” are … ; fara discutzie, urmeaza noi ciuruiri…

    Debarasarea de “tovarashii de drum”, practica comunista, e un obicei prezidentzial. Cea mai isteatza mishcare ar fi , pentru unii sa abandoneze “baporu” shi sa-ncerce sa faca pluta, incet in valuri.Sa nu-i pape rechinii…
    DNA-ul nu doarme…numa’ se face. Shi cineva tot trebe sa plateasca oalele sparte, vine primavara shi “marea curatzenie”… de Pashte, vinovatzii for fi aratatzi cu degetu… shi debarcatzi. Unii cu lantzuri de picioare…s-or da la fund.
    Altzii… in porturi exotice… Monte Carlo… Miami… Anvers…

    Vant din pupa… Marele carmaci… ii va preda…

  11. gelu said

    am January 7 2010 @ 7:48 pm

    daca puterea nu are o opozitie care sa-i faca fata, daca intr-un anume partid nu se aude decat vocea liderului, …… DEMOCRATIA E DEPARTE !

  12. Parmalat said

    am January 7 2010 @ 9:18 pm

    Pai nu se poate altfel, in toate partidele sunt unii care dau banul si care trebuie multumiti ca altfel pleaca. Nu baga nimeni bani la partide de placere, toata lumea baga ca sa si-i scoata de 10 ori dupa aia.
    Pretul multumirii lui Prigoana, printre altele, ar fi si candidatura lui Honorius in sectorul 1.
    Care nu e cea mai rea candidatura posibila, de bine de rau baiatul ala a studiat in SUA, are o mentalitate, conduce o masina neagra potrivita pentru statutul lui social fara sa faca excese (alti lingai de Dorobanti au cate zece masini nu una); singura lui problema e ca nu are un text propriu si a preluat textul lui Emil Boc cu reformarea statului si intr-adevar cam rade lumea cand il aude.
    Altfel oricum cred ca nu are mari sanse in sectorul 1, nici Emil Boc nu avea mari sanse in sectorul 1, cu cat era mai mare personalitatea PDL-ului care candida cu atat ieseau mai multi oameni sa voteze impotriva, tinand cont de trendul de la prezidentiale.
    In fine, reforma a partidului (oricare ar fi el) cand sunt 3 ani de putere in fata nu vad sa existe. Daca nu se intampla prea mari scandaluri in perioada asta atunci se va gasi o majoritate parlamentara tot timpul, mai pe fata mai pe sub masa cineva tot va sustine puterea.
    Asa ca – la rece vorbind – in acest moment PDL-ul are nevoie de liniste la toate nivelurile (intern, parlamentar, social) mai mult decat de reforma.

  13. dan said

    am January 7 2010 @ 11:19 pm

  14. Catalin HN said

    am January 8 2010 @ 1:25 am

    @ Radu (Humor):
    de acord 100 %.

  15. marcel said

    am January 8 2010 @ 11:12 am

    Eu unul am inteles deja ca totul este o mascarada indiferent de cine conduce aceasta tara de rahat.Fratilor nu va mai agitati atat parerea celor multi si prosti nu conteaza ,fac ce vor cu vietile noastre ei sunt din alta lume o lume a nesimtitilor si a mogulilor cu sute de mii de euro in coturi si case in strainatate totul din furat,oamenii care intr-un stat de drept ar fi infundat puscariile la noi sunt conducatori.La multi ani!

  16. Mladin Dorian said

    am January 8 2010 @ 11:42 am

    Udrea, Prigoana JR, EBA, etc – exista compromisuri… dar nici chiar asa – Nu sunteti o “inchisoare”… va las pe dvs. sa decideti ce sunteti…

  17. Riddick said

    am January 8 2010 @ 12:08 pm

    Scula?i, gazde ! Nu dormi?i…

    Senatorul liberal Emilian Francu a afirmat joi intr-o conferinta de presa ca PNL va reveni la guvernare fie alaturi de PD-L, fie alaturi de PSD si UDMR, in “maximum sase luni”.

    “Sunt doua scenarii care cred eu ca se vor petrece. Printr-o motiune de cenzura acest Cabinet Boc va cadea si atunci Traian Basescu va fi pus in urmatoarea dilema: fie va nominaliza un premier independent, poate chiar si unul apropiat de PD-L, iar noi liberalii ne vom inscrie la acest proiect, fie daca se va incapatana pe mai departe cu numiri din PD-L, presedintele va fi supus unei suspendari. Cat timp va fi suspendat, Mircea Geoana presedintele Senatului si loctiitor la Cotroceni va nominaliza un premier in jurul unei coalitii PSD – PNL – UDMR”, a declarat Francu.

    http://riddickro.blogspot.com/2010/01/planul.html

  18. ArgesForum said

    am January 20 2010 @ 12:53 am

    De acord cu domnul Preda. Sunt foarte multi oameni de caliate in PDL care sunt tinuti in sa nu iasa in fata.

Comment RSS · TrackBack URI