Banner

Incredibil : cum ajungi sa fii obligat de Justitie sa platesti amenda pentru nedetinere rovigneta, desi nu ai avut masina niciodata

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=36905




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


12 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am January 5 2010 @ 10:43 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. vrajitorul.eu said

    am January 5 2010 @ 10:43 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. Dan said

    am January 5 2010 @ 10:54 am

    Nu ma pricep la aspecte juridice, dar aici sunt doua probleme diferite:

    1. absenta rovignietei pe masina X.

    2. apartenenta masinii X la firma Y.

    Procesul Verbal de contraventie tine de punctul 1 si nu poate fi anulat in justitie, deoarece este corect.

    Asocierea amenzii cu firma Y trebuie contestata in justitie, avand la baza dosarul de fals , dovezile de la politie etc etc etc..

    Anyway, situatii ciudate… welcome to Romania!

  4. Jean said

    am January 5 2010 @ 12:03 pm

    “Am formulat imediat plangere instantei de judecata invocand motivul ca autoturismul respectiv nu ne apartine anexand si documente doveditoare de la organele de cercetare penala ale Politiei.

    Raspunsul instantei a fost ca plangerea este neantemeiata ”

    :) Eu nu inteleg cine ii tine pe judecatorii astia in functii… Ministrul justitiei (cu “j” mic) :( cine e? De la ce partid? Cine l-a pus acolo? Si cu ce se ocupa de fapt?

    Adica ii spui imbecilului ca nu ai, si nu ai avut, masina si el zice ca plangerea e neintemeiata si trebuie sa platesti orice vor ei?!

    Dar pe indivizii astia nu-i judeca nimeni pentru sentintele ce le dau? Si daca nu, atunci nu e logic ca omul sa-si faca singur dreptate cum stie el mai bine?!

  5. mircea said

    am January 5 2010 @ 5:20 pm

    oameni buni ,

    nu intelegeti ca justitia e oarba? insinuati ca a gresit ?

    ea nu vede decit pv de constatare al organului.
    restul, e treaba organului sa se descurce, nu ea, doamna justitie.
    doamna justitie e ocupata pina peste cap cu rezolvarea “nedreptatilor” salariale la care e supusa.

  6. ady said

    am January 5 2010 @ 5:36 pm

    cacat de tara!!!
    Rupeti odata tara asta artificiala si o sa fie bine!!!
    Vrem Ardealul Independent!!!!

  7. ARTECTU' said

    am January 5 2010 @ 5:50 pm

    .. si Banatul si Moldova si Tara Romaneasca ci Cadrilaterul si ………

  8. tuborg said

    am January 5 2010 @ 7:18 pm

    Ady – ce te tine sa-ti iei poseta si sa fugi in tarile calde?

    Ardealul inseamna ROMANIA.

  9. ion said

    am January 5 2010 @ 7:58 pm

    @DAN: si cum ramane cu pierderea omului care este NEVINOVAT in toata povestea asta? De ce sa platesti ceva de care nu esti vinovat?

  10. marcel said

    am January 5 2010 @ 9:18 pm

    Fratilor e de jale ,cei mai mari infractori sunt cei care ne conduc.Ei ne considera pe noi o marfa si nimic altceva.Cat despre justitie ce pot sa zic ,cat de cretin poti fi ca sa nu vezi greseala asta indiferent de ce p…a masii scrie in legea aia facuta de analfabetii din Parlament.

  11. fuck them all said

    am January 6 2010 @ 7:16 pm

    @ady…
    Dragul meu… SIKTIR!!!
    Nu te lua de tara mea , ca te-njur urat. Deshteptule…ce-ai votat???

    Judecatorii sunt “inamovibili”, n-are treaba ministrul cu ei…indiferent ce tampenii fac, Consiliul Superior al Magistraturii (sindicatu’ (imbuibati)lor… ) se fereshte ca draku sa-i sanctzioneze cumva.

    Domnul Senator sprijinea candva ideea Curtzilor cu Juri…
    Da’ s-a luat cu treaba… Mare …in Senat… E greu. La PDL’u…

    Preshedintele romanilor… s-a luat la tranta cu o doamna (Barbulescu)… ca nu i-a placut modul de a raspunde. La telefon… Deocamdata atat…
    Da’ daca sindicatu e responsabil cu “inspectzia” shi societatea (civila ori ba…) sau puterea a n-a n-are ce le face… Dumnezeu sa-i judece… Shi CEDO…ca tot noi, proshtii din, platim.

    Pe noi ne mananca “sfintzii”…

  12. Humi said

    am January 22 2010 @ 7:55 pm

    Nu m? surprinde aceast? ilegalitate.Face?i Plângere Penal? împotriva acestui magistrat pentru Abuz în serviciu.Trebuie s? fie sanc?ionat pentru prostia,incompeten?a ?i ilegalitatea comis?.?tiu c? func?ionarii publici(inclusiv magistra?ii) se sus?in reciproc în ilegalit??ile lor dar trebuie s? ai curaj s? începi acest proces cu speran?a c? vei câ?tiga la CEDO.
    Magistra?ii,cu înc?lcarea Constitu?iei au f?cut Grev?(numit? de ei Protest)?i au refuzat s? ne judece procesele aflate pe rol.Haide?i ?i noi s? le urm?m exemplul,s? ne organiz?m ?i s? refuz?m s? fim judeca?i de ei pân? când nu vor îndep?rta pe to?i cei care au dat astfel de Sentin?e.Este posibil.Ne trebuie organizare.

Comment RSS · TrackBack URI