Aventuri nefericite la restaurantul Casa Pache

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=36844




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


27 Comentarii pana acum»

  1. Parmalat said

    am January 4 2010 @ 1:07 am

    Din ce stiu yo patronul de la Casa Pache nu e cioara. O fi fost vreun sef de sala ala care v-a dat afara, patronul habar n-are de eveniment.
    Ma rog, nu e printre restaurantele care sa rupa gura targului oricum…

  2. vrajitorul.eu said

    am January 4 2010 @ 1:24 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. AsistentaPentruConsumatori.ro said

    am January 4 2010 @ 1:25 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  4. Sandu said

    am January 4 2010 @ 1:34 pm

    Voi v-ati dus acolo sa mancati si sa va relaxati sau sa cauta carcota? Sunt convins ca exista o gramada de servicii proaste si de angajati nesimtiti in industria alimentara dar nesimtirea si obraznicia celor care peste tot unde se duc fac numai reclamatii si cauta cearta aiurea, le depasesc cu mult pe ale acestora. Pai da-o dracu de treaba, vrei sa nu platesti comanda pe motiv ca fumeaza unul langa tine? Ati vazut Filantropica si vreti sa experimentati?

  5. Jean said

    am January 4 2010 @ 6:34 pm

    Pt. @Sandu,
    Daca eu stau la nefumatori si fumeaza unu’ langa mine, poate comanda sa fie si de 1000$ ca nu-i dau nici un ban. Iar daca ma mai serveste si o nespalata, atunci ii mai fac si reclamatie… Legea din Romania da dreptul celor nefumatori sa nu fie afumati, si cei care incalca aceasta lege sa suporte consecintele.

    Eu, in locul lor, pe langa faptul ca nu le dadeam nici un ban le mai faceam si o reclamatie la OPC si sanepid sau cum ii mai spune acum. Iar pentru ca nu taie chitanta sau bon de casa trimiteam si Garda Financiara peste ei, deoarece fac evaziune fiscala evidenta.
    Unde ai vazut tu ca pe banii mei sa-si bata aia joc de mine?!

    Poate tu accepti sa fii bataia lor de joc, dar pe lumea asta mai sunt si oameni care vor sa fie respectati.

  6. bogdan said

    am January 4 2010 @ 6:38 pm

    Cel cu reclamatia e clar un micinos..Casa Pache este inchisa de cateva luni bune ..acum a fost luata de altcineva in locatie care inca NU a deschis……so…..only lies….WHY ???

  7. http://www.urbanviorel.ro/2010/01/04/criza-2009-final/ said

    am January 4 2010 @ 6:42 pm

  8. kukri said

    am January 15 2010 @ 2:39 pm

    CRED CA ESTE O POSTARE VECHE – atentie admin site. Regasesc cele scrise in reclamatie ca fiind adevarate, DAR ASTA SE INTANPLA CU MULT TIMP IN URMA!!! Acum sunt alti patroni, foarte amabili, dealtfel cunoscut in zona. Ca dovada ca locatie este mai tot timpul plina. Nu mi se pare corect ca cei de acuma sa traga oalele sparte ale altora. Pana la proba contrarie, eu ma duc pe acolo, ma simt bine si e ok! Mancarea e f buna, preturile medii iar servirea e ok-Madalina rules!

  9. kukri said

    am January 15 2010 @ 2:45 pm

    Pentru Sandu!

    Da, daca orice restaurant are spatiu pentru nefumatori, aleg sa stau acolo pt ca nu vreau fum de tigara deloc, atunci astept ca oferta sa fie exacta. daca se aseaza unii care fumeaza, acest aspect trebuie reclamat la patron, sau cine administeaza restaurantul, si el este obligat sa ia PE LOC masura evacuarii acelor persoane. Nu uitati, a fuma intr-un loc interzis este contraventie, se poate chema politia etc. Daca cei in drept refuza sa-i evacueze pe cei care incalca legea, da, atunci poti refuza sa platesti ce ai comandat. Comanda a fost: mancare intr-un loc fara fum de tigara, si nu mancare intr-un loc CU fum de tigara. Asa ca Sandule, mata esti un pic pe langa ratiune si cred ca serios pe langa lege, aproband un astfel de comportament.

  10. kukri said

    am January 15 2010 @ 2:56 pm

    Pt dl Urban :

    Stimate domn, site-ul dvs este unul din categoria celor bune spre foarte bune. In cazul de fata, va gasesc un cusur mare: sunt convins ca nu dvs bateti restaurantele sa verificati ceea ce apare scris pe site si este girat ca adevarat prin patronajul dvs. Dar lucrurile se mai schimba, nici dvs nu erati parlamentar acum ceva ani, iar acuma sunteti. Nici actuala Casa Pache nu mai e ce a fost, lucrurile s-au schimbat, asa ca o revizuire a realitatii mi se pare corecta si onesta. Altfel, m-ati indreptati sa va acuz acuma pentru faptul ca in liceu m-ati impins grosolan pe strada si nu v-ati cerut scuze, si de aici sa trag concluzia ca sunteti needucat si in prezent. Drept urmare, vizitati locatia si daca veti realiza ca cele scrise in reclamatie se mentin, atunci Mea Culpa, dar nu are cum, patronii s-au schimbat la inceputul anului 2010, iar reclamatia este mai veche insa aceasta nu reiese din text, nu exista o nota din partea site-ului, nimic. Eu daca citesc aceasta postare , ma face sa nu ma duc acolo. Ceea ce e incorect si ILEGAL din partea site-ului dvs. Ma astept sa faceti rectificarile de rigoare, altfel, as pune sub semnul intrebarii toate materialele publicate pe acest site, care, pana acuma, m-au informat corect, zic eu. Apreciez spiritul dvs combativ in plan social si nu numai si sper sa aveti reactia potrivita.

  11. Corina said

    am January 19 2010 @ 11:55 am

    Buna tuturor!
    As dori sa mentionez ca intr-adevar sunt cam vechi mesajele celor nemultumiti, sau mai bine zis cele intamplate lor nu cred ca sunt de actualitate. De ce dragilor nu relatati imediat ceea ce vi se intampla in nu stiu ce local? Nu de alta dar induceti oamenii in eroare si destul de grav. “Casa Pache” este inchis de cateva luni, nu mai sunt aceeasi proprietari, de fapt acolo s-au mutat cei de la “Selena Blue” sau restaurant “Secret”, care pana nu demult era situat pe str. Sfantul Stefan, nr.28. Restaurantul se va numi in continuare “Casa Pache” dar vor fi alti oameni, de la proprietari pana la ospatari, aici nu ma referer la proprietarul spatiului propriu-zis ci a restaurantului. Cei care s-au mutat acolo chiar nu au nevoie de o astfel de reclama d-le administrator site :). Pana nu se vor deschide oficial noii patroni localul nu cred ca trebuie sa se mai posteze ceva de rau, totusi… Si va tin la curent cand se va deschide oficial localul, pentru cei interesati 😉

  12. Maria said

    am April 24 2010 @ 2:57 pm

    Daca sunt cei de Selena Blue … va fi un restaurant infect …… felul cum aduceau aia mancarea acolo … ospatari mirosind a bautura si imputiti … iti tranteau faruria si mai ca nu te injurau … ca sa nu mai mentionez ca unul s-a plans ca a gasit o musca in farfurie … frate v-o zic eu .. sa ii ocoliti ca eu stiu sigur ce vorbesc … bine naibi ca nu mai sunt ei la selena acolo … sunt altii dar varza si aia ..

  13. mumu said

    am April 27 2010 @ 12:33 am

    Patronul de la Casa Pache,KAIUS(si ELLA) este unul care este si prost si basinos …ESTE O BODEGA..de ultima speta,au niste tacamuri super jegoase si gresate de ti se lipesc de mana,o bucatarie unde colcaie gandacii si soLolani servesc masa in bucataria unde se face mancarea pt clienti,nu mai zic ca banii la la nunti,evenimente care nuuuuuuuuuuuuu.. trec pe la casa de marcaj…deci EVAZUNNNEEE FFFIIIISSSSCCCCAAALLLAA
    ALOOOOOOOOO! Garda financiara ….TREZIREAAAAAAAA !!!!

  14. kukri said

    am April 30 2010 @ 9:56 am

    Pentru Mumu si Maria

    daca e asa cum spui tu, de ce n-ai dat fuga la OPC sau garda Fin. sa reclami? Se pare ca tu doar vrei sa le faci rau, asa suna ce spui tu acolo sau ai tu vreo nemultumire, poate nu ai putut sa iei tu spatiul acela sau cine stie…

    pt Maria: cand ai fost ultim DATA la Casa Pache erau chelneri mirosind a bautura si transpiratie? Ai comandat ceva si ai gasit o musca in mancare?

    Eu cred ca este urat sa se arunce cu rahat de dupa gard fara macar sa se cunoasca care e realitatea. Acum cativa ani mergeam la Casa Pache si ma simteam f bine pana anult trecut cand intr-adevar lucrurile capatasera o turnura foarte rea in cee ace priveste servirea, DAR AM REVENIT DE CURAND, CU PRIMAVARA.
    E chiar ok, chiar nu regasesc nimic din criticile virulente cu semne vadite de razbunare. Cu Ella nu am avut treaba dar Caius chiar e un tip misto, nu inteleg de ce-l faceti in fel si chip. Si chiar de-ar fi asa, se pare ca limbajul va caracterizeaza asa ca ce sa inteleg, ca v-ati intalnit, doi de-o seama.

    In fine, nu sunt avocatul lor dar mi se pare si fals si multa rautate in cele scrise mai sus.

    Ma intreb, cei care din spatele monitorului arunca cu atata ura in cineva, daca s-ar afla fata in fata cum ar recationa? va spun eu, ar tacea si ar zambi, ar multumi si ar pleca. Tipic lasului!

  15. ladyinblack said

    am May 5 2010 @ 9:42 pm

    daca voi sunteti clienti nu aveti de unde sa stiti cum ii cheama pe patroni si ce caractere au; prin urmare inseamna ca sunteti doar niste persoane invidioase care doriti sa faceti rau dintr-un anume motiv.(poate suntei fosti angagjati care ati fost concediati pentru furt). Niciun client nu poate avea acces la bucataria unui restaurant asa ca nu aveai de unde sa vezi soareci dansand pe mese.(probabil te-ai uitat prea mult la Tom & Jerry). Oricum restaurantul e super ok si il recomand tuturor celor care vor sa se simta bine!

  16. Bogdan said

    am July 20 2010 @ 11:23 am

    Am trecut iar pe la Casa Pache si nu mai sunt acolo nici Kaius si nici Elena.S-a reintors proprietarul localului , un tip destul de dubios si care duhnea a alcool ….nu am stat asa ca nu ma pot pronunta asupra mancarii, dar sincer mai mult as recomanda sa NU….Cei de la fosta Selena s-au mutat in alta parte. Daca aveti un telefon ceva de-al lor sa-l postati sau daca stiti unde s-au mutat….thx !

  17. silvia said

    am July 28 2010 @ 8:52 pm

    Cei de la Selena sunt super ok , chiar daca niciodata nu au excelat prin mancare ! Dar macar atmosfera era super iar Caius este un tip misto !

  18. dumitrescu daniel said

    am July 30 2010 @ 5:25 pm

    CATE CLASE AI AM JULY? ESTI UN ANALFABET, CARE HABAR NU AI CE SPUI ! CRED CA AI VRUT SA SPUI CA ACEL CAIUS ESTE UN BETIV UN NESPALAT CARE AU VANDALIZAT RESTAURANTUL CASA PACHE! EU II CUNOSC PE PROPRIETARI FT BINE! AM FOST CLINTUL ACELUI RESTAURANT PINA SA L INCHIRIEZE,ERA UN LOC DEOSEBIT FT FT FT CURAT CRED CA SUNT DEACORD CU MINE TOTI CLIENTII CARE AU CALCAT PRAGUL ACELUI RESTAURANT,MINCAREA EXCELENTA SERVICIUL LA SUPERLATIV!STII CA CEI DE LA SELENA BLU CARE AU INCHIRIAT AU DISRUS CASA OMULUI I AU UMPLUT O DE GINDACI SUNT NISTE NESPALATI CARE NU AU CONTACT CU APA DECIT O DATA PE AN ? STII CA I AU FURAT OMULUI TOT DIN RESTAURANT SI AU FUGIT?! SUNT LUCRURI CARE SE PETREC IN ROMANIA! DOMNILOR !!!!!!!!

  19. dumitrescu daniel said

    am July 30 2010 @ 6:06 pm

    CAIUS si ELENA era prea luxos restaurantul CASA PACHE!!! Ptr voi ar fi bine sa va lasa ti de acest lucru!voi stiti tf bine ca noi ne cunoastem!!…..selena blu va spune ceva?…..sobolanii de acolo?….gandacii?….jegurile de tacimuri…imputiciunile de acolo le ait mutat la casa pache?! mochetele le ati luat cu voi?….ma intreb ce fac organele de control??? dar si ce o fi in sufletul proprietarilor!!!! ca a ti vandalizat ?…de ura ca voi nu o sa face ti niciodata asa ceva!….dar de ce ati furat???????? ptr ca sunte ti HOTI!!!!din asta traiti!!!Apropo ….CE SPUNETI DOMNULE ORBAN???

  20. dumitrescu daniel said

    am July 30 2010 @ 6:11 pm

    scuze!!!!Am uitat sa precizez un lucru!PATRONUL DE LA RESTAURANTUL CASA PACHE NU ESTE CAIUS! EL A FOST DOAR UN CHIRIAS CARE A FURAT SI A FUGIT!!!!!RUSINE….RUSINE RUSINE!!!!!

  21. Bogdan said

    am July 30 2010 @ 9:38 pm

    Ma Daniel analfabetu’..esti cumva vre-un fost angajat prins cu fofarlica ? Te dai vad amic cu proprietarul ala distrus de la Pache , spune-mi si mie e cioara sau doar cocalar ?? Eu numai beat l-am vazut ! Dupa cum te exprimi mai baiatule …ai opt clase macar ?? Sau ai cam lipsit non-stop din generala ?!? De gramatica cred ca nici nu stii ce-i aia. Prostule ! Se vede ura din vorbele tale…pacat ca exista specimene ca tine care pot sa-si verse dejectiile pe internet.Nici nu poti sa te exprimi coerent !Esti un rebut , un zero barat. Iar vis-a-vis de Caius si Ella aia macar sunt niste oameni normali , si au ceea ce tu nu vei avea niciodata : educatie ! Dixit ( da pe goagal pentru asta )
    Zi-mi si mie vita incaltata ce au furat astia doi?? Saracia de la Pache ??
    Si acum pa’ limba ta mancamiai belengheru’ mars la cotet potaie !
    Mi-am pierdut un minut din viata ca sa raspund unui prost .

  22. Terminator said

    am July 31 2010 @ 8:34 pm

    Asha Bogdane da in fraierul cu pene ! chiar ca-i prost sa moara Gicu ! auzi da nu cumva asta e tot ala care-si zice mai sus MUMU ? are acelasi stil de despartiri fara noima si muuulte semne de exclamare cu litere bolduite..hmmm..chiar ca a ajuns netul asta loc de exprimare pentru toate saraciile. Mumule/ Daniele voi muriti de foame si vreti sa va bage lumea in seama sau ce mama dracu ? Si apropos de ciordiles , daca patronii aia Caius si Ela au furat , de ce nu s-a dus ma smecheru ala de proprietar la politie ?? Ai ??? Ce vrajeala de doi lei…v-ati facut de KAKAO ma terminatilor cu vrajelile voastre…Hahahahaha..zdrentelor

  23. Ospatar Consumator said

    am August 10 2010 @ 4:13 am

    fratilor, ocoliti localul asta sau asa zisul restaurant, aparaentele inseala … este sub orice critica, pe afara vopsit gardul si inauntru numai jepcari si …. figuri certate cu legea, naspa rau, eu l-as inchide

  24. Ioana said

    am August 12 2010 @ 10:15 am

    Casa Pache e praf ca ?i cârciuma.Si sunt ni?te dubio?i pe acolo…brrrrr

  25. Mihai Ionescu said

    am August 13 2010 @ 2:55 pm

    O carciuma de doi lei .Bomba e mai potrivit ! Am fost si e un stift

  26. kukri said

    am August 20 2010 @ 4:02 pm

    Cred ca a fost ultima sansa pentru cei de la Casa Pache sa mai aiba un restaurant mai k lumea. Caius era ok dar a luat in chirie un spatiu FAIMOS prin proasta servire. Acuma, propietarul de la Casa Pache, poate sa-si bea in continuare vinutzul singur, are toata terasa numai a lui, singur pe mosie, si in loc sa numere banii de chirie, o sa numere paianjenii pe la colturi. Oricum, dupa doua bastarci de vin o sa dea capul pe spate si o sa fie singur, poet cu stelele. Nu va mai luati de Daniel-analfabetul, abia a invata sa scrie, e prima zi in care l-au lasat la tastatura si noroc cu i-a ros cainele cablul ca asta mai scria si acuma. Daca nu cumva Daniel e Mumu sau Propietarul. Va dati seama cum ar, sa fie aceeasi persoana? Trei nume diferite pentru acelasi prost?

  27. Florinache said

    am October 2 2010 @ 1:13 pm

    Acum Casa Pache este INCHIS si sper sa ramana asa ca era un jaf de restaurant .Am citit tot ce s-a scris mai sus si m-am stricat de ras ce preocupari au unii ! Chiar anumiti oameni nu ar trebui sa faca afaceri , mancai-ar falimentul .Mai si imbolnavesc oamenii

Comment RSS · TrackBack URI