Am reusit minunea ! Colegiul Medicilor recunoaste ca decesul Laurei Avram este un caz de MALPRAXIS medical ! De aceea nu trebuie sa renuntam a lupta

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=36720




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


22 Comentarii pana acum»

  1. Enache Vlad said

    am December 23 2009 @ 7:31 pm

    Felicitari maxime!

    Daca scoateti si impozitul forfetar sa pot sa`mi deschid firma si sa ajut saracii, e si mai bine!

  2. maria said

    am December 23 2009 @ 10:14 pm

    multe felicitari ptr curaj, rabdare si lupta! tineti-o tot asa! sunteti printre putinii parlamentari carora le pasa de cetatenii Romaniei si care ajuta in mod real oamenii in nevoie! multumim pentru tot ce faceti ptr noi si nu puneti la inima mizeriile unor cetateni care posteaza din cand in cand pe acest site doar ca sa scuipe venin! nu merita sa-i bagati in seama!mult succes pe viitor si sarbatori fericite!

  3. ginanaum said

    am December 23 2009 @ 10:31 pm

    Va doresc sa o tine-ti tot asa,reprezentati speranta noastra pentru viitor ,o ascensiune cat mai rapida.

  4. Csaba said

    am December 24 2009 @ 2:48 am

    Felicitari si sper sa reseasca Dl. Avram sa-l infunde pe acel criminal deghizat in medic, sa fie exemplu pentru toti ceilalti sarlatani fara mila.

  5. Craciun said

    am December 24 2009 @ 5:47 am

    Domnule Iulian Urban nu puteti sa va multiplicati ca sa se schimbe dintr-o data parlamentul, guvernul, presedintele, etc. si sa ne fie si noua bine romanilor, si sa traim intr-o tara pe care sa o invidieze toata lumea?Toate gunoaiele si toate taraturile se inmultesc in mod exponential si lupta cu ei este din ce in ce mai dificila.
    Felicitari pentru consecventa si sper sa o tineti tot asa, fiindca datorita activitatii mele profesionale am cunoscut-o pe doamna Avram Laura si pot sa va spun ca nu mi-a venit sa cred ca a murit probabil in unul din cele mai fericite momente ale ei si a familiei ei, venirea pe lume a celui de-al doilea copil din cauza unor criminali care au aparut din cauza sistemului si a legislatiei care i-si bate joc in general de majoritatea romanilor.
    Succes in continuare si sper sa mai aud si lucruri bune in tarisoara asta.

  6. Sergiu Petric said

    am December 24 2009 @ 9:05 am

    Domnilor exista multe neadevaruri scrise aici. Familia Avram nu a platit nici un leu pt nasterea din clinica noastra. Cine stabileste gradul de ierarhizare al spitalelor. Eu stiu ca Ministerul Sanatatii.Domnii de la CMR spun Maternitate de Grad I. De unde acest lucru? Nici un spital privat care are in componenta Maternitate nu este ierarhizat. Noi am respectat Ordinul 910/2002.Atunci maternitatile de grad 0 de ce nasteau fara anestezist? D-le Avram nu ne ascundeti nimic legat de prima nastere a doamnei Avram, in declaratia de acord si pe toata perioada de urmarirea gravidei trebuia sa ne sesizati anumite diagnostice avute anterior, lucru pe care l-ati ascuns? Legat de Autorizatia de functionare Euromedica indeplineste toate conditiile. Stim ca exista o campanie purtata de colegii nostrii din alte spitale de stat impotriva privatilor dar vom merge mai departe. Este pacat ca cineva doreste sa faca ceva bun in Romania. Dlor de la Urban de ce luati in considerare numai opiniile unei parti? Avem tot respectul fata de familia Avram. A fost prima si ultima interventie a mea pe site-ul dumneavoastra. Va multumesc.

  7. Catalina said

    am December 24 2009 @ 9:28 am

    Asta este primul pas. Felicitari! Poate asa vor incepe sa-si dea seama ca nu suntem bataia lor de joc.

    Ma bucur sa vad ca mai exista si oameni pe lumea asta. Succes in continuare.

  8. cali said

    am December 24 2009 @ 11:16 am

    prevederile art 44 din Codul de Deontologie Medicala nu acuza si ceilalti medici care nu i-au atitudine ferma in ce priveste modul precar in care-si desfasoara activitatea zilnica in spitale( incepand de la conducerea Ministerului Sanatatii si pana la ultimul angajat ce are obligatii deontologice fata de pacienti)? sa intelegem ca acest art 44 nu se incalca deloc in sistemul sanitar de stat?

  9. Cristea Pavel said

    am December 24 2009 @ 11:33 am

    Multe felicit?ri pentru reu?it?.
    Respectele mele pentru perseveren?? ?i competen??,calit??i ce ne lipsesc majorit??ii românilor.
    D-nului Avram ( vecin de bloc), aprecieri b?rb?te?ti de modul cum reu?e?te s?-?i creasc? cel 2 scumpete de feti?e.
    Pt. Colegiul Medicilor din România, ru?ine pentru multiplele cazuri în care acoper? inten?ionat gre?elile ( din ne?tiin??, incompeten?? ) unor medici.

  10. maria roman said

    am December 29 2009 @ 4:07 pm

    este adevarat ca domnul marius avram nu a platit nici un ban la euromedica dar este la fel de adevarat ca euromedica nu avea dotarea necesara cu aparatura si personal pentru a naste vreo femeie acolo. daca s-ar efectua o ancheta chiar si in momentul de fata dupa ce au trecut 2 ani de la moartea Laurei nici acum nu au dotarile necesare. nu mai vorbim ca in acea perioada exista o singura moasa care asista la peste 40 de nastei indiferent de ora si care avea in condica de prezenta peste 400 de ore lucrate la euromedica intr-o saptamana

  11. maria roman said

    am December 29 2009 @ 4:08 pm

    ar mai fi multe de povestit daca intereseaza pe cineva va stau la dispozitie

  12. maria roman said

    am December 29 2009 @ 4:09 pm

    iar domnul petric nici nu este de profesie, nu are nimic in comul cu actul medical nu ar avea dreptul sa vorbeasca numai de cifre

  13. roman maria said

    am December 29 2009 @ 5:20 pm

    in fiecare luna la euromedica au loc nasteri e banda rulanta ( zi si noapte)fara ca acolo sa existe un medic de obstetrica de garda, fara ca acolo sa existe medic neonatolog de garda, fara ca acolo sa existe medic de ATi. si totusi si-au primit toate aprobarile si au si contract cu casa de asigurari de unde primesc un munte de bani. aceastqa tragedie nu ar fi avut loc( si multe altele care s-au intamplat acolo si s-au musamalizat) daca nu ar fi primit autorizatie de functionare.
    opriti macelul femeilor nevinovate si a copiilor care se nasc la euromedica
    Inchideti aceasta asa zisa clinica privata unde doar banul conteaza si nu viata oamenilor.
    luati legatura cu femeile care de la euromedica au ajuns in spitalul judetean baia mare si la cluj si va veti ingrozi cate familii au fost nenorocite de personalul clinicii euromedica.
    este un apel disperat adresat voua celor care sunteti la putere sa inchideti euromedica.
    nici acum nu au medic anestezist angajat al lor.

  14. denisa said

    am December 31 2009 @ 12:03 pm

    MARIA, ai face bine sa-ti dai adevaratul nume. Va scriu in numele mai multor mamici care au nascut in aceasta clinica. Tot ce se scrie aici este fals. Daca Maria scrie ca se naste pe banda rulanta inseamna ca mamicile au incredere in acesti oameni. Maria ai fost data afara pt ca aveai pretentii financiare mari care nu erau justificate pt partea ta profesionala, ai face mai bine sa inveti sa fii asistenta.Stim asta din discutiile cu asistentele din aceea clinica. O sa propunem clinicii, si nu suntem putine, care vom fi solidare cu aceasta clinica, sa va dea in judecata pt daunele aduse prin defaimarea clinicii. Cei care cititi aceste mesaje, Doamna Avram a decedat datorita Emboliei pulmonare, cititi despre asta, nu se putea face nimic.Maria este pacat sa lovesti in oamenii care ti-au intins o mana de ajutor.

  15. Familia Avram said

    am December 31 2009 @ 12:36 pm

    SARBATORI FERICITE SI LA MULTI ANI
    SANATATE, IMPLINIRI, FERICIRE
    VIATA MAI BUNA SI TRAI MAI USOR
    VA UREAZA
    FAM AVRAM: IRINA, MIRUNA SI MARIUS

  16. flori said

    am December 31 2009 @ 4:38 pm

    Adela de ce te ascunzi in spatele numelui de Maria? Ai fost o asistenta de un leu si acum incerci sa lovesti in oamenii care ti-au dat paine? Aceasta MARIA a fost angajata clinicii si a fost data afara. Din pacate d-na Avram nu putea fi salvata nicaieri nici in NEW YORK, niciunde, a fost embolie pulmonara. Sa-ti fie rusine ,,MARIO,,!!!

  17. AsistentaPentruConsumatori.ro said

    am January 4 2010 @ 3:25 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  18. vrajitorul.eu said

    am January 4 2010 @ 3:25 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  19. Sorin said

    am January 5 2010 @ 12:29 am

    statul nu trebuie sa plateasca ? prin functionarii care au dat autorizatia ?

  20. gina said

    am February 13 2011 @ 12:38 pm

    Ce oameni urati si inveninati. Va este ciuda ca nu sunteti in stare sa faceti si voi ceva frumos, apreciat. Asteptati doar bani si va roade invidia. Iar dumneata domnule Urban las-o mai moale cu datu caramizii in piept, ca de fapt despre asta e totul, iti pasa ioc de sotul dnei Avram. Iar daca el a mintit, cu siguranta va plati.

  21. Mihaela POP said

    am August 15 2011 @ 3:22 pm

    Bon, si cum s-a terminat aceasta poveste?????

  22. NISTOR IONEL said

    am March 21 2012 @ 7:21 am

    “ADEVARUL ESTE DE VINA PENTRU DEMONII IN ROBE ! PENTRU ACESTI DEMONI,ADEVARUL ZGIRIE,INFECTEAZA ,ESTE PERICULOS,NOCIV SI TOXIC !FUG DE ADEVAR CA DRACU DE TAMIE ! NU VOR SA RASPUNDA PENTRU GRESEALA LOR ! EROAREA JUDICIARA PRODUSA CU INTENTIE ,SI GENERATA CU INTENTIE PRIN DIFERITE VICII,TRUCURI,DE PROCEDURA JURIDICA !!!-DATORITA JUSTITIEI CARE ESTE SUBORDONATA POLITIC DE CATRE MAFIOTII DE LA PUTERE NU AVEM ECONOMIE IN ROMANIA,SI POPORUL ROMAN ESTE IN CONTINUARE OSINDIT LA FOAME MAI RAU CA PE VREMEA LUI CEAUSESCU!!!
    MIE DOCTORUL MACELAR DE LA CLUJ A LASAT BISTURIUL INFIPT IN COLOANA MEA ,SI AM FOST CONTAMINAT SI CU 2 HEPATITE DE TIP “B” SI “C”,IAR ACESTI CRIMINALI,SI DEMONI IN ROBE M-AU CONDAMNAT SA-I PLATESC MACELARULUI 28.000 RONI,DAUNE PENTRU CA ERA SA MA OMOARE !
    RESPECT ,SI TREZITI-VA OAMENI !!!…..
    NISTOR IONEL

Comment RSS · TrackBack URI