“Viteza” cu care se misca justitia romana…

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=36634




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


10 Comentarii pana acum»

  1. www.vrajitorul.eu/ said

    am December 21 2009 @ 3:32 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 21 2009 @ 3:32 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. Radianu Mihai said

    am December 21 2009 @ 4:52 pm

    justitia romana este un rahat mare si puturos!
    eu am dat statul roman in judecata in februarie 2007 si dupa n amanari s-a dat o sentinta in 01.07.2009!!!!!!!
    facand recurs,dupa primirea sentintei (atentie-sentinta a fost data in 01.07 si mi-a fost comunicata in 23.10.2009),am primit termen de judecata in 14.05.2010!!!!!
    si nenorocitii astia fac greva ca vor bani mai multi!
    niste nemernici care ar trebui impuscati!

  4. Cristic said

    am December 21 2009 @ 6:03 pm

    Stiti reclama cu stampila pe timbru … ? Ala este norocos ca ii spune ce ii mai trebuie …

  5. politika said

    am December 21 2009 @ 6:11 pm

    @ Radianu …. super ! De acord 100%

    Interventia a ceea ce poarta (inca) numele de JUSTITIE asupra unui “caz” echivaleaza cu actiunea unui clan mafiot !
    Singura justitie este justitia BANULUI. In Romania cine are bani,are dreptate (cf. justitiei).
    Majoritatea persoanelor care formeaza Justitia Romana dau hotariri in dispretul legii, i-si bat joc de ceea ce inseamna dreptate, lege, onoare ….
    Am solicitat sprijunul a ceea ce se cheama Justitie in acest an … dar si in anii trecuti. Senzatia care mi-a ramas este ca AM FOST TALHARIT !
    Ceea ce trebuiau sa se numeasca “anchete” s-au facut “la comanda” si functie de “relatiile” si “telefoanele” pe care a putut partea adversa sa le dea iar o influienta majora au avut SPAGILE pe care asa zisii “Judecatori” le-au dat …
    In alte cazuri “procurorul” s-a facut ca ancheteaza un caz, facind cite o audiere pe luna , singura actiune fiind sa puna iar si iar cit mai la fund ACEL DOSAR …

    Nu vreau sa mai scriu despre justitie deoarece ar insemna sa folosesc un limbaj suburban … ceea ce nu ma caracterizeaza.

  6. bms said

    am December 21 2009 @ 10:18 pm

    S-a gandit cineva sa caute pe portal.just.ro ????
    Num?r unic dosar: 18435/212/2009
    Înregistrat în data de: 29.06.2009
    Obiect dosar: soma?ie de plat?
    Materia juridic?: Civil
    Stadiu procesual: Fond
    P?r?i:
    SC ROMIMOTO SRL : Creditor
    BATA MIHAI : Debitor

    TERMENE DE JUDECAT?:
    Data Solu?ie Detalii
    10/08/2009 Inch. Ap la data de 17 august 2009 Amânat
    17/08/2009 Hot. Admite cererea Solu?ionare

  7. Dani said

    am December 21 2009 @ 10:19 pm

    In loc sa plece in Congo,
    Idioti ce n-au vrut Bombo
    Au votat ca niste boi
    Si-a venit Congo la noi

  8. ildiko said

    am December 22 2009 @ 8:39 am

    Radianu Mihai
    Subscriu.

  9. gelu said

    am December 22 2009 @ 8:45 am

    toate se misca la fel in tara asta, ….., a se vedea mult laudata autostrada ….

  10. Filiz Bata said

    am August 5 2010 @ 9:39 pm

    primul termen de judecata il am pe 27.10.2010! asta dupa ce “s-a pierdut dosarul” pe drum si a trebuit depus din nou in feb-martie 2010. Abia in feb. am obtinut un raspuns la sesizarea din decembrie… dupa multe telefoane si inca o reclamatie adresata impotriva OPC-ului din Constanta de data asta (pt neprimirea unui raspuns in termenul legal la adresa din decembrie 2009). In ritmul asta termin de achitat creditul pana vad terminat procesul – trist dar f adevarat.

Comment RSS · TrackBack URI