Cam asa arata Guvernul – afla numele ministrilor aici

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=36605




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


33 Comentarii pana acum»

  1. ildiko said

    am December 18 2009 @ 5:17 pm

    Udrea? – bataie de joc.

  2. radu andrei said

    am December 18 2009 @ 5:33 pm

    elena udrea cel mai bun ministru al turismului (precizare nu sunt membru pdl;in schimb lucrez in domeniu turismului)

  3. Victor said

    am December 18 2009 @ 6:33 pm

    Iar Udrea, Berceanu si Videanu?

    Cand un tren face 250 km intre Buc si Constanta – 18 ore…acel ministru trebuie sa=si traga un glont in cap.

  4. Irina said

    am December 18 2009 @ 6:59 pm

    Catalin Croitoru la Educatie !!!!!!!!! Mi se pare strigator la cer !!!!!!!! INCREDIBIL ! Daniel Funeriu dc n-a mai fost luat in seama? In guv Lucian Croitoru, cand a fost audiat, i-a facut praf pe toti . Poate e un ministru prea bun pentru Romania…. :((

  5. Catalin HN said

    am December 18 2009 @ 7:38 pm

    Aceeasi bataie de joc la adresa romanilor: Boc, Udrea, Videanu, Berceanu. In plus, Basescu incepe distrugerea Romaniei printr-o alianta cu UDMR in termeni ANTIROMANESTI.

    Detalii aici:
    http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Politica/144545/UDMR-a-intrat-la-guvernare-dar-pune-conditii.html

    “regandirea regiunilor economice” la care se refera Marko Bela se traduce prin autonomie. Dar lui basescu + boc nu le pasa, daca pt. ei e bine tara poate fi dezmembrata.

  6. Victor said

    am December 18 2009 @ 8:32 pm

    Bine ca scapam de Pogea, dar ne-a lasat forfetarul, blestemat fie el.

    Dar cu Udrea….iar a dat-o Boc& Base cu oistea in gard.

  7. Catalin HN said

    am December 18 2009 @ 9:53 pm

  8. Dani said

    am December 18 2009 @ 11:10 pm

    Elena Ceaus… pardon, Udrea….

    Halal popor, sa voteze asa ceva…

    Cum votati, asa mancati… ati ales… niste CACATZI!!!

    RUSINEEEE, PDL, partidul-familie…..

  9. gabriel said

    am December 19 2009 @ 9:10 am

    nu rezista pe pariu le dau 3 luni maxim si osa vedeti circ iarasi ca la noi http://www.joaca-jocuri.com , http://www.jocuristar.ro..

  10. Radianu Mihai said

    am December 19 2009 @ 11:35 am

    a fatat boc guvernul de rahat!
    fara blaga,berceanu si udrea nu se poate guverna?
    cu un bozgor imputit la cultura vrea boc sa ne castige simpatia?
    este un dobitoc nenorocit,sluga lui basescu!

  11. Popescu Mihai said

    am December 19 2009 @ 12:05 pm

    Rusine. Se va alege praful si pulberea de tara asta. Acum 20 de ani, la revolutie, au murit oamenii ca prostii. Se rasucesc in pamant.
    Am ajuns sa-mi fie rusine ca sunt roman.
    In tara asta nu se va ajunge sa fie bine. O sa avem soarta fostei Iugoslavii. Am ajuns sa fim condusi de o haita de hoti si de unguri.
    Duca-se dracu’ tara asta imputita.

    Are dreptate Dani.

  12. cbabeanu said

    am December 19 2009 @ 12:23 pm

    Fiecare popor are guvernantii pe care-i merita

  13. politika said

    am December 19 2009 @ 1:27 pm

    Mi se pare o echipa buna.
    Singurul comentariu pe care l-as face este legat de alocarea Ministerului Cultelor la UDMR … dar pe de alta parte sunt impacat cu ideea ca “daca vrei sa primesti ceva – intr–o negociere – trebuie sa fii dispus sa dai ceva … ”
    Desi UDMR-ul vine cu aprox 6% (si dintre acestia multi au votat cu PSD … ) consider ca au primit foarte-foarte mult : un post de vicepremier si citeva ministere … deloc de neglijat (v. Ministerul Mediului) … care trebuie sa atraga sume de bani imense pe proiecte de mediu.
    In speranta ca profesionalismul persoanelor nominalizate i-si va pune amprenta mai mult decit ceea ce le va cere disciplina de partid (aici ma refer la ministrii UDMR) urez succes noului guvern , care are o sarcina extrem de grea si dificila.

    Il felicit (din nou, asa cum am facut-o si anul trecut) pe Emil BOC deoarece a acceptat postul de premier intr-o perioada de criza profunda, cind visteria tarii este goala, cind tara este ravasita de lupte politice … si economice iar pe plan European turbulentele politice si economice au un nivel ridicat.

    Totusi, inca sper ca nici acest guvern sa nu treaca iar D-l. Basescu sa starteze alegeri anticipate …
    In acest fel s-ar putea crea un pol politic puternic din partea PDL, putind ajunge chiar majoritari … ceea ce ar fi de dorit. Spun asta deoarece vreau sa vad adevaratele schimbari pe care le vor face acestia, fara a mai avea o majoritate potrivnica in Parlament. Vreau alegeri anticipate, cu vot uninominal, vreau Parlament Unicameral … si vreau un PDL majoritar in acest Parlament …

    Mentionez din nou : nu am fost NICIODATA si nici nu sunt membru al niciuneia dintre formatiunile politice .

  14. Mladin Dorian said

    am December 19 2009 @ 1:29 pm

    Suntem nebuni… nu mai este nimic de facut decat sa o luam de la capat ca acum 20 ani (“hard reset+fdisk” ); sunt apolitic, dar deja imi pare rau pentru ceea ce am votat …

  15. lt. col. Thobescu Theodor said

    am December 19 2009 @ 1:42 pm

    Boc, Udrea, Videanu, Berceanu

    Cei care m?nînc? halca de carne de sub ?a, ?efii cultului ortodox ?i culturii poporului român

    Nesim?ire ?i b?taie de joc la adresa românilor

  16. Kojak said

    am December 19 2009 @ 2:08 pm

    Fara Udrea fratilor as vrea

  17. ildiko said

    am December 19 2009 @ 2:47 pm

    lt. col. Thobescu Theodor
    “Cei care manînca halca de carne de sub sa” – viziteaza tara vecina unde traiesc cei taxati de tine, fa o comparatie cu ce este la noi, si dupa aceea poti sa iesi la interval cu invective apropo de nivelul de cultura.

  18. 2fast4u said

    am December 19 2009 @ 6:15 pm

    nu se poate fara UDREA !!!! pe cine mai arde base ?

  19. paul said

    am December 19 2009 @ 7:15 pm

    Domnule Urban ,
    Mi se pare ca faceti misto de noi, cu tot respectul(pt dumneavoastra , nu pentru PDL).
    Asteptam mult mai mult

  20. morning star said

    am December 19 2009 @ 7:40 pm

    Fiecare popor isi merita conducatorii.

  21. Catalin HN said

    am December 19 2009 @ 10:41 pm

    @ “cbabeanu” si “morning star”:
    in cazul de fata doar jumatate de popor, jumatatea cealalta s-a pronuntat impotriva lui basescu.
    Asa cum spuneam si inainte de turul 2 (in ipoteza in care ar fi iesit basescu), continua bataia de joc la adresa poporului roman, din partea acestui iresponsabil marinar lipsit de educatie si caracter, care conduce Romania pe cel mai scurt drum catre dezastru (economic si social). Si cum cine se aseamana se aduna … astept un rapuns referitor la acest lucru si din partea d-lui Urban.

  22. bodo said

    am December 19 2009 @ 10:49 pm

    SA TRAITI BINEEE !!!

    Si de acum in colo si mai bine! (50% + 0,001)

  23. Unanume said

    am December 20 2009 @ 4:13 pm

  24. Unanume said

    am December 20 2009 @ 4:19 pm

    Acest guvern al rusinii este primul semnal al legitimizarii pe care i-ati dat-o prin vot dictatorului Basescu sa duca la distrugere aceasta tara.
    Pe langa lingaii sai pusi iar in drepturi, avem si un dezertor lider la armata si un catolic ungur sef peste culte si patrimoniu national.
    Sa speram ca o sa cada repede acest guvern si o sa avem anticipate sa scapam de partidul corcitura PD_L

  25. Nar_cis said

    am December 20 2009 @ 9:24 pm

    din pacate guvernul “Boc 4″ este o mare dezamagire pentru cei care au votat dreapra in aceste alegeri… oricum in situatia actuala nici nu puteam spera la mai mult…

    http://maximamaria.blogspot.com/

  26. Ela said

    am December 20 2009 @ 11:00 pm

    Cei care l-au votat pe Basescu, la ce s-au asteptat, oare??!!!!
    RUSINE!!!

  27. lt. col. Thobescu Theodor said

    am December 21 2009 @ 8:47 am

    ildiko

    te referi cumva la ucrainieni

    vezi c? ace?tia nu ?tiu de glum?

    sau ?tii tu ceva mai mult din c?r?ile pe care le-ai, eventual, citit

    o zi senin?

  28. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 21 2009 @ 2:10 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  29. www.vrajitorul.eu/ said

    am December 21 2009 @ 2:11 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  30. ildiko said

    am December 21 2009 @ 2:52 pm

    lt. col. Thobescu Theodor
    Nu, la vecinii nostri martieni.

  31. Victor said

    am December 21 2009 @ 7:10 pm

    Ce parere ai Iulian de gasca asta ???? Astia sunt cei mai competenti oameni din PDL UDMR si independenti? NUUUuuuuuuuu….!!!

  32. Dejan said

    am December 22 2009 @ 1:06 am

    M-am saturat de toti retardatii care spun mereu “imi pare rau ca am votat iar cu Beasescu”. Adica il votati odata in 2004, se pi.e pe voi, il mai votati odata in 2009 si la doar o saptaman dupa validarea alegerilor spuneti iar ca va pare rau ca l-ati votat.Excluzandu-i pe masochisti (care probabil sunt 1%) restul daca va stiti tampiti stati acasa nu va mai duceti la vot in necunostiinta de cauza ca apoi sa va vaitati ca ce prosti ati fost. In toata situatia asta nu imi pare rau decat de cei care nu l-au votat pe Basescu nici in 2004. Restul va meritati soarta cu varf si indesat. Si macar in al 12-lea ceas dati dovada de barbatie si nu va mai vaitati. Nu v-a fu..t nimeni. V-ati masturabat singuri

  33. daniel said